dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Ja zaczęłam niedawno podawać Chevinal, bo mamy infekcję w stajni, a nie chcę, żeby mi konia rozłożyło, bo znajoma już czterocyfrową sumkę na leczenie wydała… Podaję w meszu i wchodzi bez problemu. Wlałam raz czy dwa też do paszy do kolacji i również nie było problemu ze zjedzeniem 🙂
Chociaż teraz trochę się martwię efektu turbodoładowania, bo mój koń zdecydowanie tego nie potrzebuje 🤠 Oby na niego nie zadziałało w ten sposób.

W ogóle jak janusz biznesu dorwałam na allegro 2,5 litra za 119 zł 😁 Ewidentnie błąd w aukcji, bo na innych aukcjach tego sklepu ceny były rynkowe, no ale cóż 😎 Nie był na końcówce daty przydatności ani nic takiego, więc deal życia.
xxagaxx, zależy od konia. Mam wariata i Chevinal niewiele zmienia 😉
Dziękuję Wam bardzo za podpowiedzi,zabieram się za zamawianie .
Witajcie 🙂 Mam 24 letniego dziadzio-konia ze stwierdzoną boreliozą ( antybiotykoterapia przez 6tyg + osłona Biogen K). I tak dopiero dziś moje zwoje mózgowe wyprodukowały myśl, że można by go było czymś dodatkowo suplementować/ wspierc. Będę to oczywiście konsultować z wetem ( ale przy niedzieli pierdołami nie będę mu zawracać gitary).
Aktualnie dostaje mebio build up i wysłodki buraczane bilansowane otrębami pszennymi.
W badaniu krwi wyszedł lekki niedobór cynku.
Koń totalny emeryt.
Podpowiecie co mogłabym zastosować?
Zeeet17   Jak żyć z koniem kaleką i nie zbankrutować
04 września 2022 16:19
filipa, pisz na priv. Jesteśmy po boreliozie, anaplazmozie i babeszjozie😅
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
08 września 2022 00:06
Kolagen i witamina c ? Najlepszy ? Horseline ?
Chyba że mamy coś gotowego na rynku z supli na ścięgna ? Co warto dawać ?
domiwa, - w Tendonflex masz od razu zmieszany kolagen, wit C i MSM, a jest jedynie ciut droższy niż czysty z horseline 😉
Hej , Czy możecie polecić jakiś zamiennik Venus Cavalor ?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
10 września 2022 21:28
keirashara dzięki. Tak przeliczyłam na 100 dni i praktycznie nie ma znaczenia czy tendoflex czy osobno kolagen z ich witamina. Znalazłam na allegro dużo tańszy kg witaminy . Czy poleca ktoś konkretną ?
Co aktualnie jest dobrego na rozbudowę muskulatury? Dosyć "suchy" koń

Ja widziałam sporą różnicę po Myofortil.
hej, co polecicie z dobrych, sprawdzonych preparatów na stawy dla 25 letniego seniora po dużym sporcie, ale w granulacie? w grę nie wchodzą płyny i proszki:/
Ktoś poleci coś dla prawie 2 letniego ogiera (ktory powoli musi być przygotowywany do körungu) , na przyrost mieśni itp, żeby zaczął wyglądać jak milion dolców , po tym jak go ściągnę z padoków?
KaNie, otręby ryżowe z gamma oryzanol?
domiwa, - ja na początku dawałam collagen z wit. C z allegro, jakąkolwiek, najtańszą. Tu nie ma wielkich różnic. Z lenistwa przerzuciłam się potem na ten tendonflex, bo tam jeszcze MSM, a wygodniej mi mieć i sypać z jednego pudła niż z trzech. Do tego jeszcze witaminki, jeszcze probiotyk i robiła mi się wystawka na pół paszarni, a weź to potem komuś wytłumacz co ma dać 😅
KaNie, - mi się goldmedal sprawdzał, ale na pracującym.
keirashara, ja zakupiłam słoiczki na allegro, plastikowe i co tydzień, dwa siedzę i odmierzam 😅 teraz zostawilam konie na 9 dni i tylko należy wsypać słoiczek do paszy 😁
xxagaxx, - mi wypadały bardziej takie losowe sytuacje, jak popsute auto. Na wakajki to ja się przygotuje, ale pisanie instrukcji obsługi i żarcia rekonwalescenta przy życiowym fakapie to był niemały esej 😂
keirashara, hahahah znam to. Ale ja te sloiczlk robię zawsze, w sensie siadam raz na tydzień dwa i mam przygotowane. Więc jak nie dojadę to pisze do znajomych żeby wziąć miarkę meszu i wrzucić zawartość słoika. Zwykle staram się żeby nie schodzić do 0, tylko żeby jeden się zawsze ostał.
Moje pojemniki wyglądają jak kuchnia bo stoja sloiczki z "przyprawami" 😅
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
21 września 2022 19:41
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
21 września 2022 20:24
Pati2012, tego nie próbowałam, ale mojemu pebowi dawałam z horseline chillout i dawał radę. Jak będziesz chciała to mam w pokusie na stajnie -20% zniżki, więc mniej portfel boli. 😉
Czy ktoś kojarzy magnez w formie granulatu?
Fokusowa, St. Hippolyt ma.
Iskra de Baleron, https://sklep.hippovet.pl/produkty/magnesium-b12-magnez-z-wit-b12/ to? Nie widzę info o granulacie, chyba, że ślepa jestem 😅

Edit. W opiniach o produkcie jak byk „plus za postać granulatu” 😂
Dziękuje!

Czy powinnam odstawić witaminy jeśli chce to podawać przez jakiś czas? Bo to nie jest czysty magnez i nie chce dublować.
Czy ktoś używał suplementów z firmy LPC? Dokładnie tego na rozwój mięśni LPC Muscle Eze https://www.febro.pl/product-pol-4273-LPC-Muscle-Eze-preparat-na-rozwoj-miesni-1-kg.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping

szukam opinii plis
Czy ktoś używał witamin Daily Minerals Mebio w formie granulatu? Czy to jest chętnie jedzone?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
01 października 2022 12:58
Fokusowa, do tej pory nie było w formie granulatu, teraz dopiero się pojawiły. Wcześniej jakiś czas były tylko sypkie, w proszku. U nas wybrzydzająca klacz bardzo dobrze je te w proszku.
Aleks, mają całkiem fajny skład, lepszy niż Semper Min i nie wiem co wybrać. Mój się po latach wypiął na Horse Vital Plus i nie wiem co dalej kombinować 🙃

P.S. Jest promka -15% na stronie hipovetu na te Mebio.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
01 października 2022 13:17
Ja do swoich dokupiłam teraz w promocji właśnie te w granulacie, zobaczę czy będzie różnica w pobieraniu, podłożę też klaczy, a że jest najbardziej wybrzydzająca u nas to miarodajna dosyć. No ale to Ci nie będę w stanie nic powiedzieć póki do mnie nie dotrą.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
01 października 2022 17:02
Ja miałam te w proszku , jadły wszystkie . Zamówiłam też te w granulacie. Szkoda, że były 10 kg a teraz 8 kg. No i dawkowanie inne. Tamtych dawałam bodajże 60 g tu drugie tyle.
Zamówiłam i Mebio i Semper Min. Zobaczymy co jaśnie pan raczy zjesc..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się