Stajnie w województwie Pomorskim

Czy jest tu ktoś z okolicy CZERSKA??? Czy mógłby mi ktoś polecić stajnie niedaleko tego miasta? ZE SPOKOJNYMI końmi (!) i odpowiedzialnymi instruktorami (nie jakimiś siksami co same ledwie zeszły z lonży i zaczęły uczyć innych), na naukę jazdy konnej dla 7 letniego dziecka??  Bardzo proszę o jakieś rady?🙂  :kwiatek:
Bardzo chętnie odp. na pytania dotyczące stajni Rotmistrz. Piszcie na priv  😀
jakie jeszcze znacie stajnie w okolicach Malborka - oprócz iskry i wegier?

podzielcie się informacjami 🙂 stajnia nie musi być super tania ale prowadzona przez ludzi z sercem do zwierzat i niezbyt daleko od Malborka
Dołączam się  do pytania wyżej. Szukam dobrego hotelu dla koni w okolicach Malborka. Od razu zaznaczę, że odpadają stajnie w odległości ponad 40 km od Malborka ponieważ bywa że moje dziecko samo jeździ do stajni. Mile widziany był by w nowej stajni instruktor sportu.

Obecnie stoimy w Iskrze w Sztumskim Polu. Stanowczo jako hotel dla koni odradzam. Komercja komercja i brak logicznego postepowania ze strony obecnego wlasciciela Kuby. Hotelowany koń jest na szarym końcu jego biznesu, pieniadze od nas są ok ale jeśli już cos chcemy to sprawa wątpliwa żeby była możliwa do zrealizowania. Bodajże na koniec września odeszly do innej, sąsiadującej stajni 4 konie. Niektórzy z nich byli tam z 10 lat ale w końcu nie wytrzymali.

A ponieważ mamy jeszcze trochę czasu do rozejrzenia się szukamy innej jeszcze alternatywy niż Stajnia Rotmistrz by móc mieć  większy wybór niż tylko jedna stajnia.

Szukamy ludzi z pasją do koni.

Mile widziana w stajni była by hala ( ale nie koniecznie ) z mozliwoscią korzystania ( w iskrze jest z tym wielki problem ), maneż z infrastrukturą, ładne tereny, stajnia w której każdy koń ma swój boks ( w iskrze w boksie mojego konia w godzinach dopołudniowych stoją inne konie Iskrowe , które sa wykorzystywane np. do jazd w związku z czym boks mojego konia po jednym dniu jest cały w gnoju ) gdzie kon przebywa od rana do późnych godzin na trawiastym pastwisku  ( w iskrze konie sprowadzane już są od 14 do 16 godziny poza tym tam nie ma i nie było już łąk tylko piaszczyste podłoże )

Jedna z instruktorek w Iskrze uważam że już dawno powinna być zwolniona za podejście do dzieci i młodzieży jak i dorosłych ( często słyszę jak zwraca się na treningach do dzieci ) a właściciel mogł by zaprzestać wykorzystywania dzieci do pracy w swojej stajni bo w zamian nie dostają praktycznie NIC. Pracują za instruktorki a i tak za lekcje sekcyjne trzeba płacić i to sporo !!

Wymagań naprawdę nie mamy wielkich. Chcemy normalności dla nas i naszego konia.

Póki co jedyna alternatywa jest dla nas stajnia Rotmistrz ale tak jak napisałam w szukaniu i podejmowanej decyzji nie chcę się ograniczać do tylko jednej stajni, może ktoś zna jakas stajnię naprawdę fajną i godna polecenia ???

Będę wdzięczna za informację 🙂
[...]
stajnia w której każdy koń ma swój boks ( w iskrze w boksie mojego konia w godzinach dopołudniowych stoją inne konie Iskrowe , które sa wykorzystywane np. do jazd w związku z czym boks mojego konia po jednym dniu jest cały w gnoju )

🤔
O różnych dziwnych rzeczach się słyszało, ale to już jest chamstwo.
A ile kosztuje u nich pensjonat? Taki pół-pensjonat w sumie, skoro pensjonariusz dzieli boks z innymi końmi.  😁
Życzę znalezienia stajni z normalnymi warunkami i miłą atmosferą.  :kwiatek:
boks kosztuje nie az tak wiele bo 500 zł. z tym ze koni jest ok 50 w tym ok 10 prywatnych. konie prywatne poza sezonem stoją w dużej fajnej stajni jednak jak sa ferie zimowe z całej Polski czy wakacje konie przestawiane są do bardzo małych stajenek 4 boksowych z małymi okienkami i jednymi drzwiami. w zimie jest problem bo zamarza tam woda i nie zawsze pamietaja żeby dolewać wode a jak już jest to zamarza i nie raz musieliśmy wywalać lod żeby napełnić je wodą.

obecnie większość prywatnych koni stoi w dużej stajni, jednak jeśli sa na pastwisku do ok 14 - 16 godziny to w międzyczasie często stawiane sa tam konie Iskrowe/szkółkowe które np. sa odstawiane do boksów po jeździe w pierwszy lepszy wolny boks wiec wiadomo ze pomimo ze posprzątane to nasz kon wchodzi już w zabrudzony boks. alternatywa była by mała stajnia ale nie oszukujmy się w dużej maja lepsze warunki.

z miesiąca na miesiac, z roku na rok jest coraz gorzej. jest to ewidentnie stajnia komercyjna nastawiona na imprezy, wakacje, ferie, czy szkókle jezdziecka. i tu mogę smiało polecić ze jeśli chcesz się nauczyć jezdzic, czy poznac chociaż podstawy jazdy to jest ok. jeśli chodzi o hotelowanie konia niestety nie. chyba ze wlasciwie nic nie chcesz, nie oczekujesz nie denerwuje cie ciągle zamieszanie to tez można wstawiać tam konia.

rozglądałam się za roznymi stajniami i  szczerze to ciężko cos takiego w miare znaleźć, szczególnie ze musze tez patrzeć na dziecko które czasami będzie samo tam jeździło.

witam

zasięgałam tu rady dot stajni w pomorskim w okolicach Malborka. jeśli ktoś będzie szukał informacji nt stajni to proszę brac z rozwaga to co niektórzy pisza w prywatnych wiadomościach.

ja niestety zostałam oszukana !! w prywatnej wiadomości zostały mi sprzedane bajki dotyczące stajni Rotmistrz koło Gosciszewa.

osoba ta nie ma pewnie smiałosci wprost napisac post tylko w prywatnych wiadomościach pisze takie bajki ze głowa boli, chciałam zasiegnac rady i dostałam stek bzdur. nie dość ze pisała bajki to jeszcze napisała nieprawdziwa historię. a ze kłamstwo ma krótkie nóżki stad jej wpadka. pisała na re-volcie a zgubiło ją ogłoszenie na FB z linkiem do re-volty :P

wiec jeśli ktoś chce pisać to proponowała bym otwarcie w poscie a nie w prywatnych wiadomościach - wiadomo bezpieczniej widocznie nakłamać w pw.

ech Ci ludzie. a człowiek chciał tylko zasiegnac PRAWDZIWEJ opinii żeby poprawić warunki konia. sprawy osobiste ludzi: kto, z kim i gdzie to mnie naprawdę nie interesowało :/
Ciach
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Reklama w niewłaściwym miejscu
vanisek   K może znieść dla miłości dużo, ale nie wszystko.
14 listopada 2014 11:06
Odświeżę temat:

Szukam stajni w pobliżu Słupska, gdzie można trenować sportowo, ktoś coś poleca?
Zwykła rekreacja, to wiadomo, każda stajnia sie nadaje, ale to już troszkę wyższy poziom, nie chce, żeby ktoś mi na treningach mówił, kiedy mam zagalopować, gdzie zrobić voltę i tak przez godzine. Raczej szukam stajni, gdzie nauczę się więcej niż już umiem, coś więcej odnośnie skoku a nie zwykłe "oddaj rękę".

Wiem że te stajnie tu w okolicy są: Redzikowo, Folwark, Sento, Pasja, Baskil, Lękwica,

Proszę o opinie coś godnego polecenia oraz do jakiej stajni już więcej nie pojedziecie i dlaczego...
vanisek, zdecydowanie polecam Folwark Karżcino, stałam tam z koniem przez rok i to była najlepsza decyzja w moim życiu. nauczyłam się tam bardzo wielu rzeczy, tam rozpoczęła się moja przygoda ze "sportem". atmosfera jest super, bdb wyszkolone konie i treningi naprawdę na wysokim poziomie 🙂 serdecznie polecam!
vanisek, polecam Redzikowo bo wszystko co umiem to dzięki tej stajni. Tyle że byłam tam z 7 lat i jeździłam za pracę. Jeśli teraz chodzi o jazdy to zależy kto prowadzi. Polecam treningi z Weroniką Czarnecką właśnie tam. Chwalę również Folwark Karżcino i stajnie Baskil.
Może ktoś zna to miejsce i może pomóc osobiście:
Jakaś zbiórka po lokalnych stajniach? Przydałoby się trochę wsparcia lokalnego 😀
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,96522.msg2233535.html#msg2233535
Szukam stajni na wyźrebienie dla mojej 17-letniej kobyłki. Będzie to jej pierwszy poród, więc chcę zapewnić jej całodobową opiekę, boks porodowy / biegalnia z monitoringiem i stały dostęp do padoku.

Czy znacie jakąś stajnię / hodowcę z odpowiedzialną, rzetelną obsługą gdzie mogłabym ją umieścić?

PS. Już nie mogę doczekać się źrebaczka 😍
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
19 stycznia 2015 16:25
Czy są tu osoby ze Sztumu? Podobno w Sztumie jest rymarz? Ktoś wie może gdzie dokładnie i czy w ogóle?  👀
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
23 stycznia 2015 17:58
zoriczkowa już mi po krótce opowiedziała na pw o Brachlewie  :kwiatek: czy ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia w kwestii stajni w okolicy Kwidzyna? dwa warunki: czysto i padok/pastwisko codziennie. będę wdzięczna za każdą opinię  :kwiatek:
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
25 stycznia 2015 11:25
zembria  - Popytałam w/s rymarza w Sztumie i nikt nic na ten temat nie wie. Może był kiedyś.
Halo Chojnice, jak prezentuje się na chwilę obecną sytuacja pensjonatowa? Poszukuję stajni dla dwóch ogonów. Na czym mi zależy - jak najdłuższe pastwiskowanie/padowanie, siano bez ograniczeń. Reszta wymagać podlega negocjacji 😀 Ktoś coś poleci, bądź odradzi?
kojot, https://ogloszenia.re-volta.pl/forum/topic/87/1/
W tamtym wątku chyba znajdziesz szybciej odpowiedź, patrząc po datach ten chyba umarł 😅
Był jeszcze kiedyś typowo Chojnicowy chyba, ale wyszukiwarka mi go nie odnalazła, dzięki za podpowiedź, no ale jak się odkopało, może ktoś zajrzy i coś podpowie, poczekam cierpliwie jeszcze chwilę 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się