Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 września 2022 20:48
Rozmyślałam nad zabudowanym pickupem ze względu na uwielbienie Rangera, ale myślę że wożenie tam psów to kiepski pomysł. Ludzie prowadzą tam połączenie, żeby klima była i w ogóle, ale nie przemawia to do mnie totalnie, jakoś nie wyobrażam sobie żeby to było komfortowe w ciągu np 6h trasy.
Perlica, bardziej myślałam o XC, ale nie wiem czy dasz radę tak wysoko podnieść sierścia. Na dwa spore psy to chyba jeszcze bagażnika nie widziałam ogólnie. U mnie mini jeździ w klatce w bagażniku a maxi przypięta na tylnym siedzeniu. Natomiast gdzieś na fanpeju bullkowym przewinął mi się hodowca, który woził swoje 15 sztuk w Transicie w klatkach. Ewentualnie tak jak dziewczyny podpowiadają: van. Nie wiem jak dokładnie z wielkością bagażnika, ale obczaj czy by ci w Zafirę przy złożeniu trzeciego rzędu siedzeń nie weszły (z tego co pamiętam była taka wersja).
szam, xc są jeszcze mniejsze, miałam przez chwilę jako zastępcze xc60 i to już wogóle mini auteczko na zakupy było. To miało tak mały bagażnik,że szok. Coś jak bmw x3.


szam, ja właśnie chce mieć 2 wielkie klatki i to tworzy ten problem, bo na tylnym siedzeniu to oni mi się mieszczą bez problemu, przypięci pasami docelowo.
Jest auto w którym zmieści się spokojnie z 4 borzoje, to Dodge czy Chrysler van, sporo ich jeździ u nas, no ale nowych nie ma i weź to kup używane…jak się zepsuje to dupa. Ma znajoma, jak borzoja włożyłam luzem to się gubił tam. Nigdy nie siedziałam wcześniej w tak obszernym aucie. Tylko właśnie zepsuła im się klima, 3 mechaników nie wie jak to naprawić….
Pozostaje czekać na cennik Sharana czy Alhambry….nie wiem jaki to rząd wielkości nawet.
Ej mam cennik:
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/ile-kosztuje-nowy-vw-sharan/hfnmnqz

Bardzo milutka cena tego. Ciekawe co będzie w wyposażeniu. Tańsze niż Superbik.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
01 października 2022 08:55
Perlica, a Hilux? Tylko to nie mały już budżet, ale duże auto 😁
Pati2012, ale jak Hilux ? Przecież to auto nie ma bagażnika wcale.
Dobre do przewożenia narzędzi na budowę, a nie psów.
A Toyota Proace City?

Hilluxa mozesz kupic w wersji z bagażnikiem.
Takiego
Screenshot_20221001-090951_Chrome.jpg Screenshot_20221001-090951_Chrome.jpg
Screenshot_20221001-090935_Chrome.jpg Screenshot_20221001-090935_Chrome.jpg
KaNie, proace nie uciągnie przyczepy.
Wszelkie pickupy odpadają, bo są za drogie w utrzymaniu nacodzień. Jednak to byłaby super opcja taki zabudowany, ale nie do końca, bo wsadzać psy 6 razy dziennie do takiej konstrukcji to ja uprzejmie dziękuję.
Nie widzę w katalogu wogole takiej wersji zabudowanej, pewnie to na zamówienie.
Przegladałam ofertę aut , plus na coursingach patrzę co mają ludzie i nie produkują juz takich aut niestety.
Zobaczymy takiego Sharana, bo też nie ukrywam od zawsze mam auta z tej grupy czyli skody i się nie zawiodłam nigdy.
Ja zanim kupilam Cupre miałam Tourana. Strasznie fajne auto to bylo też, ale mysle ze on od Sharana duzo lżejszy.
KaNie, tak, dokładnie, to jakby kwadratowy golf, więc za lekki.
Sharan powinien być spoko, bo one zawsze ciągały przyczepy, więc taki z napędem 4x4 żeby była masa to powinien być jak mój Superb.
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 października 2022 16:19
Perlica, a amerykański Sharan, czyli Chrysler Grand Voyager?
Facella, o tym aucie piszę w poprzednich postach.
Jest ono idealne rozmiarem i komfortem jazdy, póki coś się nie zepsuje....
Facella   Dawna re-volto wróć!
02 października 2022 01:23
Perlica, jesteś z okolic Wrocławia jeśli dobrze kojarzę? Jest tam paru mechaników co ogarnia Amerykańce. Zawsze też możesz się zakręcić na przyszłorocznej American Cars Manii, popytać, pomacac auta. Na pewno ktoś nakieruje Cię na speca od Chryslerow.
Moon   #kulistyzajebisty
02 października 2022 11:04
Wtrynię się bezczelnie w dyskusję:
Oficjalnie zmieniam miejsce zamieszkania 😂�
2021CCD4-17CB-46BA-901C-FDA4B98D761D.jpeg 2021CCD4-17CB-46BA-901C-FDA4B98D761D.jpeg
Facella, podziękuję. Ja chce tylko nowe auto, nie na moją kieszeń i nerwy jakieś używki.
Od 2 aut dopiero to zrozumiałam 😉

Moon, wow😍
Moon
Ale fajna
Znacie jakieś ciekawe profile na insta dotyczące motoryzacji?
Moon
I jak tam auto? Dawaj wiecej fotek! Nie wierze ze nie masz 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
06 października 2022 13:45
KaNie, 🤣🤣🤣 trochę mnie robota orze w tym tygodniu i nie bardzo mam czas, na dalsze wycieczki niż do stajni i ze stajni do domu, pracować 😖😑
Więc fotek więcej nie mam, póki co 😜

Aaaaale w zeszłą niedzielę byliśmy na domkach w Kopalinie, jechał mój P. (pół drogi bawiąc się ustawieniami, zamiast jechać oczywiście 🤣😒😉 a przy powrocie, kłóciliśmy się, kto ma prowadzić do domu, hahaha
Jechałam jak akurat padało - muszę powiedzieć, że bardzo pewnie się w niej czułam, dobrze się trzymała drogi, ale też nie sprawiała wrażenia kloca.
Momentami chciałam sprzęgło wciskać jak się zamyśliłam :P

Tak jak pisałam - rozważam w niej zamieszkać 🤡 jest przekozacka, w zasadzie ciągle odkrywam "coś nowego" jeśli chodzi o ustawienia 😁 a ponieważ na wyświetlaczu ustawiłam sobie wynik spalania, o dziwo, jeżdżę całkiem grzecznie i ekonomicznie - sprzedawca mówił, że na początku, zanim wszystkie systemy się dotrą to może więcej spalać, a mi w sumie, poza pierwszym dniem (jedyne 25l/100km 🤣😉 pokazuje spalanie na poziomie 6,2-6,5l/100km. A jeżdżę miastem lub zakorkowaną obwodnicą... Co powoduje, że jeszcze bardziej ją loffkam 😜💗

hicior: wystawiliśmy Toykę. Sprzedała się w jakieś 12 godzin O.O :P
Moon nie dziwię się, że szybko poszła, widziałam to ogłoszenie - teraz tanie samochody w sensownym stanie schodzą na pniu, szukałam latem i to był jakiś żart - dzwonię do właściciela, auto wystawione 2h temu i nieaktualne...
Moon   #kulistyzajebisty
06 października 2022 14:34
DeJotka, ja wiem, że ona tania, ale kurłaaa... ona blacharsko i wnętrzowo to była po prostu śmietnikiem! 🙈😜
Co to znaczy tania?
Ja auto w budżecie 25-30 tyś sprzedawałam... 8 miesięcy! Wystawiłam ogłoszenie w styczniu. 🙈
Moon   #kulistyzajebisty
06 października 2022 15:01
Melanie, bardzo tania - 5000zl 🤣😁
Ja szukałam w budżecie max. 17k i było ciężko. I tak ostatecznie poszłam na kompromisy względem tego co pierwotnie chciałam kupić.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
06 października 2022 15:37
Moon, takich aut jest bardzo mało, a mają bardzo duże branie 😜
Moon   #kulistyzajebisty
07 października 2022 07:22
DeJotka, a to akurat prawda, zanim zdecydowałam się na nowy samochód, orientacyjnie patrzyłam na otomoto, bo nie wykluczałam że kupię po prostu, znowu używane auto. I szokłam zlekka, jak mało było - ogólnie - wyględnych i sprawnych marek, które by mi odpowiadały, w moim budżecie (tzn, wiadomo że nie szukałam Lambo za 20k 🤣😉 więc dlatego też, wyszło to, co wyszło... 🙈😜

Wystawiłam Toykę ok 18, a po 20 jak się rozdzwonił telefon, to mój P. nie mógł w spokoju serialu obejrzeć xP w końcu kupił ją pierwszy dzwoniący, ale była już kolejka 3 następnych chętnych "w razie jakby"... Może czas zmienić profesję? xD
Moon, a przypomnij proszę co to konkretnie za Toyota była, jaki rok i silnik?
Moon   #kulistyzajebisty
07 października 2022 08:59
FurryMouse, Corolla, 2003, silnik 1.4 (nie pamiętam oznaczenia), benzyna
Moon o kurcze, to mnie tymi 18k zaskoczyłaś! Ja się czaiłam żeby moją wystawić (2005, 1.6, benzyna) to myślałam tak max 15k, bo tyle też mniej więcej stoją. Ale jest ich mega mało, a moja ma bardzo mały przebieg jak na ten wiek i jest w super stanie. Teraz mam apetyt na więcej 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się