Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Bazując na mojej Siwej to wybrałabym mesz. Cała stajnia zajadała się trawokulkami, które dla niej kupiłam. Cała... oprócz niej samej... 😑
Czy ktoś daje koniom całe ziarna słonecznika (czarne jeśli to jakaś różnica)? Ile gramów dziennie?
Widzę, że w składach wielu paszy się znajdują i rozważam dodać i do mojej mieszanki
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
02 października 2022 21:47
Plamkakochanie, nasze jadły, ale podawanie całego chyba trochę się to mija z celem, bo bardzo dużo wychodzi go niestrawionego 😉 i później rosły na pastwisku słoneczniki
Najlepszy podobno jest gnieciony
Plamkakochanie, ja daję, taki drobny jak dla ptaków. Zwykle 1/4 itra do posiłku.

W tym roku nie urosły mi słoneczniki 😉
Za to wyrósł mi owies 😅 jeden koń dostaje.


Iskra de Baleron,
no właśnie taki chcę kupić, podobno te skorupki są w nim takie delikatniejsze i może bardziej strawne (?)
Dzięki wielkie!

Pati2012,
z gnieceniem miałabym problem ale patrzyłam jeszcze na same środki od słonecznika, bez łupin 🤔
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
04 października 2022 18:59
Gdzie zamawiacie makuch lniany i ile go podajecie?
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
04 października 2022 21:23
Ja zamawiam w JarPaszu. A podaję "na oko".
Plamkakochanie, ja daję cały, czarny właśnie taki dla ptaków. Daję około 200 g dziennie. Nie zauważyłam żadnych całych ziaren w kupie i na padoku też nic nie rośnie 😉
Pati2012, z zamawianiem to mam producenta olei we wsi to po prostu podchodzę po worek.
Z dawkowaniem - u mnie około kubka do każdej porcji paszy. Wyjdzie jakiś niecały litr na dobę.
Nie podaję meszu dodatkowo- mój koń gardzi jakąkolwiek "ciapką"🙂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
06 października 2022 11:22
kotbury, to piszę priw 😁
Ja dawałam miarkę lnianego ok chyba 100g do wyslodek i pozostałych makuchów. Zalewałam ciepłą wodą. Ale przestałam dawać bo wyszło nam w krwi nadmiar fosforu. Również kupowałam u producenta olejów.
Według internetów 100-200g konie rekreacyjne, sportowe 300-1000g.
Ja podaję 2x dziennie po ćwierć miarki (klasycznej eggersmanna), wymieszany pół na pół z lucerną granulowaną.
Jakie macie doświadczenia z meszami? Szukam czegoś naprawdę smacznego. Do tej pory wypróbowane saracen re-covery ( bez szału ale je) i irish mash st hippolyt. Porównując te dwa to irish jest chętniej zjadane. Chyba że robić samej ale dogodzić będzie trudno, wiec szukam czegoś wow
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
07 października 2022 21:54
Ossesmayer, nuba equi
Ten nowy mesz Nuby Herbal, ogólnie mam konia wszystkożernego, ale ten mesz pochłania 3 razy szybciej niż inne.
Ossesmayer, mój wybredny koń polubił się z warzywnym z Nuby (możesz zamówić próbkę i starczy na kilka razy). Ile meszy ja się napożyczałam zanim mu ten zasmakował to serio szkoda gadać.
Dla mnie ostatnio szał robi Epona. Pachnie obłędnie. Koń wylizuje miskę nawet od zewnątrz i bez problemu da się w nim przemycić drożdże, których jaśnie pan nie tknie choćby nie wiem co 🙈
Ten nowy mesz Nuby Herbal, ogólnie mam konia wszystkożernego, ale ten mesz pochłania 3 razy szybciej niż inne.
flygirl,
Ten bardzo polecam. No i, zapach! Rewelacyjny.

<b>Ossesmayer,</b> mój wybredny koń polubił się z warzywnym z Nuby (możesz zamówić próbkę i starczy na kilka razy). Ile meszy ja się napożyczałam zanim mu ten zasmakował to serio szkoda gadać.
patrycjasz,
I warzywny, również polecam.

Oba znikają szybciutko.
Ossesmayer, - agrobs, lepsza konsystencja niż irish, ładnie pachnie 🙂
sweetie, kiedys go wzielam, ledwo skarmilam. Ale zapach był w całej paszarni.
xxagaxx, o ciekawe, chociaż gamoń to mało wybredny jest i on to też baaaardzo lubi samo mielone siemię lniane 😅 za gasto meshem z mebio też szalał chociaż jak dla mnie to trochę śmierdzi jak rzygi🤢. A tak to wszystko zje z większym lub mniejszym entuzjazmem. Epona mi pasuje chociaż wolałabym lepszego gluta 🙁
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
08 października 2022 18:59
Ossesmayer, ja tez polecę mesz Agrobosu. Smakowity, fajna konsystencja, nie kłopotliwy, można zalać zimną wodą i ładnie pachnie. Mi też go polecono i była to bardzo dobra rada 🙂 .
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 października 2022 07:22
Ja daję ostatnio Złotowital Mesz Ziołowy, fajny, ładnie pachnie, ładnie się gluci, koń wciąga. No i cena jest bardzo przyjemna. Jest bez lucerny, a o to trudno na rynku.
Złotowital w ogóle ma fajne pasze.
Hej! Czy ktoś mógłby powiedzieć coś na temat Original terabb-E Standard Hovelera? Moja kobyłka obecnie je Eggersmanna (kombi pellet) lub jeśli mam dostęp to krauter pellet od Hippolyta. Po ostatnich podwyższkach kombinuję jak tu oszczędzić trochę portfel 🙈
Nie straszę tylko ostrzegam 🙁
C06E0B4D-8F2D-414F-8D60-C784DF879C04.png C06E0B4D-8F2D-414F-8D60-C784DF879C04.png
Hippovet na szczescie bez dramatu, srednio 10 zl na worku. przynajmniej z tych co ja zamawiam.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
15 października 2022 13:43
Czy ktoś z was robi samodzielnie mieszanke Meszu i mógłby podać ile czego wrzuca? 😀
Eggersmann dopiero co podniósł ceny, to liczę, że prędko znowu tego nie zrobią... Moja pasza plus 20 zł na worku, a worek mam na jakieś 2 tygodnie 😑 Ech, no i tak cena jeszcze do zniesienia...
budyń, mnie zabolało bo mi schodzi 5 worków miesięcznie... I rozważam niestety powrót do samodzielnego mieszania.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się