KAWA i wszystko z nią związane

budyń, orzechowe w smaku są kawy z Ameryki Łacińskiej, natomiast jeśli chodzi o Afrykę to nawet arabika będzie mocno kwasowa i zdecydowanie mniej łagodna 😉 ale w kwestii kupienia kawy lepszej jakości się zgodzę, dla mnie te tanie marketowe sieczki to jest w większości paskudztwo totalne, a naprawdę sporo jestem w stanie znieść 🤣

kenna, u nas wszyscy piją z soją, mamy Alpro z tej serii "for proffesionals", tylko ja sama w sumie nie wiem jak smakuje "zwyczajna kawa z mlekiem", więc trudniej mi porównać 😉
budyń, ale ja nie jestem smakoszem kawy, pije od lat ta sama, zielona jacobs kronung i ona mi smakuje. Tyle że z mlekiem. Próbowałam inne, ale nie jestem w stanie wypić, bo to nie to. Dziś kupiłam niesłodzone mleko migdałowe z Biedry i jest lepiej!(albo się powoli przyzwyczajam hehe)
Ja też nie jestem smakoszem i nie potrafię odróżnić gatunków i firm kawy, do tego mam nadwrażliwość na kofeinę i piję kawę bez niej, ale ostatnio zakupiłam w Auchan kawę sygnowaną ich znakiem firmowym, żółte opakowanie z czerwonym ptaszkiem z działu ekologicznego. Kawa delikatna w smaku, bez goryczki i kwaśnego posmaku, mimo że jest z kofeiną to nie" pobudza " tak mocno, więc od czasu do czasu mogę napić się jej bez obawy. Natomiast jeśli chodzi o mleko roślinne to polecam również te z Auchan z ich serii ekologicznej, ten sam rodzaj opakowania co przy kawie, sojowe zwykłe lub z wanilią. Szczególnie to waniliowe dobrze komponuje się z kawą.
jak dla mnie najlepszy smak daje Oatly szary dla baristow - jest mega. Jesli masz kogos w Szwecji to kupuj stamtad, bo cena 2x nizsza niz tu.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 czerwca 2018 09:51
Z innej beczki - czy istnieje jakaś inna firma, która robi kawy takie jak Zavida - wysokiej jakości, smakowe, ale aromatyzowane a nie z dodatkiem syfu?  😉 Szukam kawy w ziarnach (Zavida od dłuższego czasu nie ma interesujących mnie smaków  🤔 ).
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 lipca 2019 19:58
Haloo, mistrz łopaty odkopuje.
Kupilam ekspres, na prezent. Kawy nie pijam, ale do ekspresu chcialabym dorzucic jakas dobra kawe. Osoba obdarowana pija zwykla parzoche z biedronki, wiec nie ma wyrobionego gustu.
Polecacie jakiea sklepy, moga byc internetowe i dobra kawe?
JARA, po pierwsze, jeśli ekspres nie ma młynka, to ważne jest, żeby kawa była zmielona na odpowiednią grubość. Smak smakiem, ale jeśli to ekspres ciśnieniowy a nie zwykły przelew, to dokładając za mocne ubicie można sobie nieźle zapchać sito. Po drugie, jeśli mówisz, że ta osoba pije zwykłą kawę i nie ma szczególnych preferencji, to strzelam, że tak jak standardowy Polak na pytanie jaką kawę preferuje, odpowiedziałaby "taką żeby nie była kwaśna". Trzeba by było wtedy uderzyć w kawy mocniej palone, bo te jasno i średnio mogą być zbyt rześkie i kwasowe. Poszłabym klasycznie w takie średnio w kierunku ciemno palonych blendów z Ameryki łacińskiej, to takie najbardziej neutralne smaki 🙂
Jeśli chodzi o sklep internetowy to polecam coffeedesk. Jak coś to uderzaj na pw 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 lipca 2019 20:30
Wow! Powiedzialas mi tak duzo! 😍
Ekspres jest kolbowy i nie ma młynka.
Z Coffeedesk nabywalam na swieta bratu kawe i powiem, ze dostalam zawrotu glowy od ilosci kawy jaki posiada ten sklep  😜

Bede szukac jak radzisz  :kwiatek:
Jara, we Wrocławiu w cafe Borówka przy renomie sprzedają bardzo dobra kawę palona na miejscu w super cenach. Uwielbiam ich „Early bird”, jest fantastyczna. Ponadto maja fajne zestawy degustacyjne (10 małych kaw, każda z innego kraju albo 5 małych syropów różnych smaków). Obczaj w internecie, maja sklep internetowy
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 lipca 2019 20:48
rtk, serio?! Jå zawsze myślałam, że to tylko cukiernia! Dziękuję!

Body, syropy, chemex, robusta... czarna magia 😁
Dziewczyny, możecie polecić jakąś dobrą kawę bezkofeinową? Piję hektolitry kawy (po prostu uwielbiam ten smak, a że cały dzień muszę mieć przy sobie kubeczek z czymś do picia, to niestety tych kaw wpada kilka dziennie) i chciałabym trochę ograniczyć, przynajmniej część tych kubeczków zapełnić jakimś zamiennikiem. Robiłam kilka podejść do inki jednak niestety ale dla mnie ona śmierdzi i nie jestem w stanie się przełamać do jej regularnego picia. Jakieś pomysły?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 września 2019 08:09
to zależy co uważasz za dobrą kawę. Ja np. nie lubię kaw 100% arabiki, choćby nie wiem jak fancy i porządna była.
Z budżetowych, bezkofeinowy jacobs smakuje jak kofeinowy.
Z lepszych, wybrałabym coś na coffeedesk i popróbowała co Ci siądzie 😉
Dzieki za trop!
Kawosze!
Czy udało się komuś dotrzeć do ekspresu domowego, który zrobi mi espresso zbliżone do włoskiego dostępnego w kawiarniach?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 kwietnia 2021 09:55
Prosżę o złotą łopatę i zapytuję - czy jest dobra kawa rozpuszczalna? Wyjeżdżam na odludzie i nie mam możliwości zabrać kawy i dripa, bo przestrzeń pakunkowa ostro ograniczona. Myślałam o słoiczku kawy rozpuszczalnej. Tylko takiej, co ją się da wypić. Ktoś coś?
madmaddie, myślę, że to bardzo zależy. Ile osób tyle opinii na temat tego czym jest ta 'smaczna kawa' :P Ja na takie wyjazdy preferowałam Nescafe classic (teraz nie kupuję bo nie wspieram Nestle :P ), poza tym mi z rozpuszczalnych smakuje jeszcze Jacobs zielona i złota i Tchibo black/white crema (ta jest w 'pudrze', tzn taka mocno rozdrobniona).
madmaddie, jeśli gdzieś muszę mieć rozpuszczalną (ale raczej wtedy w ogóle nie piję kawy) to Jacobs Cronat Gold chyba najlepiej mi wchodzi.
epk a nie Jacobs Cronat Gold?
To imo najlepsza kawa rozpuszczalna.
espana, no jasne... jakaś zamułka poranna...
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 kwietnia 2021 18:52
vanille
Dziewczyny, możecie polecić jakąś dobrą kawę bezkofeinową? Piję hektolitry kawy (po prostu uwielbiam ten smak, a że cały dzień muszę mieć przy sobie kubeczek z czymś do picia, to niestety tych kaw wpada kilka dziennie) i chciałabym trochę ograniczyć, przynajmniej część tych kubeczków zapełnić jakimś zamiennikiem. Robiłam kilka podejść do inki jednak niestety ale dla mnie ona śmierdzi i nie jestem w stanie się przełamać do jej regularnego picia. Jakieś pomysły?


Sama nie piłam (bo jestem niewrażliwa więc mi to bez różnicy :P) ale z wiarygodnego źródła słyszałam, że Decaf Columbia jest bardzo zacna 😀
Galindia   Pozdrawiam Galindia.
23 kwietnia 2021 10:01
Nie uważasz, że zielona Jacobs zepsuła się w smaku? Jest według mnie za kwaśna ostatnio, a piłam ją od wielu lat. Poeksperymentowałam i posmakowała mi kawa z miodem i cynamonem. Przepis i właściwości cynamonu w kawie https://miodowewzgorze.pl/miod-w-kuchni/kawa-z-miodem-i-cynamonem-przepis-wlasciwosci-i-dzialanie/
budyń, ale ja nie jestem smakoszem kawy, pije od lat ta sama, zielona jacobs kronung i ona mi smakuje. Tyle że z mlekiem. Próbowałam inne, ale nie jestem w stanie wypić, bo to nie to. Dziś kupiłam niesłodzone mleko migdałowe z Biedry i jest lepiej!(albo się powoli przyzwyczajam hehe)
kenna,
Odkopuję wątek, przy drugim dziecku spożycie kawy wzrosło, szukam ekspresu na prezent dla siebie.😅 Może ktoś coś poleci? Nie znam się totalnie, moja ulubiona to rozpuszczalna nesca 🤷 Chciałabym żeby mielił kawę na świeżo i spienial mleko.
lenalena, - masz jakiś budżet? Z automatów mi najbardziej podchodziła Jura, ale to nie jest klasa ekonomiczna 😅 Za to sprzęt na lata, szybki, względnie cichy.
Koło 2000 myślałam, ale zaczynam dopiero reaserch, więc też nie wiem jak z cenami, wiesz czy w tej cenie coś sensownego się znajdzie? Dzięki za polecenie, będę czytać o nich.
Edit: ok, widzę że jura koło 5 wzwyż 😅 także będę musiała szukać tańszej opcji
lenalena, - nie wiem jak to teraz wygląda cenowo 🙈 Jurę miałam mieszkając z ex i mam w pracy. Generalnie jestem kawowym zboczeńcem i za kawą z domowych automatów nie przepadam, ale porównując z innymi to z Jury była najlepsza.
Obecnie w domu mam przelewowy, osobny spieniacz i młynek. Przelew mi najbardziej wchodzi jako codzienna kawa, zaparzę sobie dzbanek i mogę nawet czarną pić. Jak chcę gęstszą to idę w kafeterkę... Tylko to zajmuję trochę czasu i w pełni rozumiem, że ktoś chce kliknąć i mieć kawę.
Plus taka rada ogólna - patrz jak się opróżnia fusy, tackę i czyści. Część ekspresów jest tak zrobiona, że trudno się je czyści, zbiera się syf z fusów i potem to radośnie zarasta pleśnią 😬
Ok, dzięki bardzo, będę pamiętać 😀
lenalena, popatrz czy jakiejś małej Nivony nie znajdziesz. To także szwajcarska marka, ciut słabsza ale serio kawa z niej wychodzi jedna z lepszych jakie miałam okazję pić.
epk, wyglądają super! I żeby bardzo przystępne. Polecasz jakiś konkretny model może?
Nie pomogę. Moja ma spienianie mleka ale ja nie korzystam bo mi się nie chce tego płukać. Mam osobny cudny spieniacz i korzystam tylko z niego.
* i ceny bardziej przystępne miało być. 🙄
Dzięki bardzo, patrzę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się