KAWA i wszystko z nią związane

Ja mogę dodać jeszcze, że czasami warto poszukac używanych 🙂 Mój narzeczony wyhaczył za 2300 zł ekspres Jura poleasingowy z jakiejś firmy czy coś w tym stylu. Super zadbany i chwali używając (ja kawy nie pijam, ale używam do spieniania mleka jak robię matcha latte 😀)
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 października 2022 16:10
lenalena, jeśli twoja ulubiona kawa to rozpuszczalna, to ja bym w pierwszej kolejności protestowała w dobrych kawiarniach speciality jak kawa Ci najbardziej pasuje.
Ja bardzo lubię kawę, ale zdecydowanie wolę alternatywne metody (przelew, french, aeropress) niż kawę z ekspresu 🙂 ot bardziej wpasowuje się w gusta moich kubków smakowych a kawy z ekspresu pijam tylko w legitnych miejscach gdzie mają dobry sprzęt i wiedzą jak to robić ;D

I jakbyś chciała iść w alternatywę, to tak naprawdę z drogiego sprzętu przydałby się porządny elektryczny młynek z możliwością regulacji grubości mielenia a to + sam sprzęt do przelewu spokojnie zamkniesz w 2.000 🙂

a w kwestii tego, że trwa to dłużej - z takim legitnym ekspresem (a nie badziewiem na kapsułki) to też będzie trwać. Mając elektryczny młynek i automatyczny spieniacz (z Bialetti najlepszy!) to wcale nie zajmie tak dużo czasu a jest nadwyraz przyjemne ;D
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 października 2022 18:29
Mnie najbardziej smakuje kawa z dripa hario, który kosztuje mniej niż 100zl :P
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 października 2022 18:58
madmaddie, no u nas najczęściej używanym sprzętem jest drip (mam kilka ale to tylko kwestia estetyczna :P), do tego ręczny młynek za chyba 160 ziko i jak mamy ochotę to spieniamy mleko w bialetti za ~200.
Najczęściej na wyjazdach (np. pod namiot) wchodzi French, który dorwałam piękny z szarego szkła za 80 + mała wersja z Ikei za chyba 40-50.

Zdecydowanie najwięcej wydajemy na ziarna 😂


A, i mój mąż, wcześniej pijący raczej mleko z kapką rozpuszczalnej właśnie na dripowej kawie przekonał się do konceptu, znacząco zmniejszył udział mleka w kawie i zaczął doceniać kawę samą w sobie, ma nawet preferencje w kwestii ziaren ;D
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 października 2022 19:21
Ja piłam z mnóstwa ekspresow i smakuje mi kawa tylko z gastronomicznych kobył za miliardy monet :P

Ja młynek chce sobie kupić taki zwykly z delonghi za 200zl. Styknie na moje potrzeby. Nie wydam aż tyle ile kosztują te genialne 🙈 ale cześć palarni też mieli jak ktoś chce
U nas w domu też jest grany młynek ręczny (Hario), ekspres przelewowy (Mocca Master) i osobny spieniacz do mleka (ariete). Taki zestaw też się zmieści w 2k. Fakt, zmielenie ręcznie trochę trwa, ale za to jak zrobi się dzbanek to jest na kilka kaw albo nawet czasem na drugi dzień sobie podgrzewam na leniwca 😅

W większych miastach czasem są festiwale kawy, gdzie można popróbować różnych kaw, z różnych metod parzenia i różnych palarni. My tak odkryliśmy swoje ulubione ziarenka 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 października 2022 22:39
madmaddie, mam to samo 🤣 albo baristyczny mercedes albo żaden xP i jeszcze zrobione przez habilitowanego baristę 🤣

Młynek hario jest zupełnie wystarczający, ja sobie postanowiłam że elektryczny to sobie kupię jak już będę miała dom i będę sobie mogła pozwolić na taką wygodę 😜

Ja lubię od czasu do czasu zajrzeć na coffee desk i zamówić jakieś dziwy które mają akurat na promce, tak odkryłam moją ukochaną laCava Shady BRU Nikaragua + Rwanda (nuty: kakao, drzewo cedrowe, świeży tytoń)

Staram się też przywozić ziarna z podróży 😀



A tak e ogóle to moją ostatnią miłością jest kawa z mlekiem laskowym 😍
362f52cb494563c8a42e601c2d66cdf5_800x800.jpg 362f52cb494563c8a42e601c2d66cdf5_800x800.jpg
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
08 listopada 2023 10:54
Odkopuję 😉

Czy da się gdzieś zamówić personalizowany tamper?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się