Paka :-)

Jasne, nie ma pośpiechu.
Sorry za off... jak wygląda uchwyt do miotły?
I gdzie go można nabyć?
Na Aliexpress, na Alledrogo
Wpisz "uchwyt na mop" na Ali, bo nie wiem jak udostępnić konkretny uchwyt stamtąd 🙁
Dzięki wielkie! Popatrzę, ale te swoje w wolnej chwili, jak możesz sprawdź.
Sprawdziłam
Nie umiem udostępnić z Ali...
Nie, chodziło o sprawdzenie jak gruby kij wchodzi w te twoje śliczne uchwyty.
Aa to sprawdzę oczywiście 🙂
SzalonaBibi, nie wejdzie tam miotła. Prędzej... szczoteczka do zębów.
Ok, wielkie dzięki.
_Gaga, wzięłam sposób od Ciebie i kupiłam na alie uchwyty na szczoteczki, żeby zamocować baciki. Przykleiłam już na ścianę szafki i trzymają się bardzo mocno, baty nie spadają 😁
A to że mieli różowy kolor, dodatkowy plus! 😂
20221024_150534.jpg 20221024_150534.jpg
Revolta najlepszym źródłem inspiracji 😉
uszatkowa   Insta: kingaielif
10 marca 2023 17:51
Moja nortexowa paka po niecałym półtora roku zaczyna korodować. Nie dziwię się bo ma trudne warunki. Najpierw przez niecały rok stała na korytarzu w stajni, a teraz przez zimę pod wiatą na dworze. I zastanawiam się czy nie lepiej byłoby kupić drewnianą? Póki jeszcze jest w dobrym stanie, bo w takich warunkach jej stan na pewno będzie się pogarszał. Czy zabezpieczone drewno lepiej zniesie mrozy i skraplanie się wody?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
10 marca 2023 19:00
uszatkowa, moze być i lepsza ale IMHO zależy od drewna, jak jest dokładnie zabezpieczone i jak są zabezpieczone newralgiczne punkty gdzie woda/wilgoć może wejść i jak wentylowana jest paka też. No i trzeba być przygotowanym na "odmalowanie" co jakiś czas bo w takich warunkach jakich opisujesz wieczne to nie będzie.

A z ciekawości to jak bardzo zardzewiała ta paka? I czy w widocznym/trudnym miejscu? Bo może można rdze łatwo usunąć i zabezpieczyć preparatem antykorozyjnym tylko to niekoniecznie estetyczne rozwiązanie jak masz pakę w jakimś niestandardowym kolorze.
uszatkowa   Insta: kingaielif
10 marca 2023 19:08
donkeyboy, tak na szybko jak rzuciłam dziś na nią okiem to podłużne wycięcia wentylacyjne na drzwiczkach i okolice, miejsca "łączeń". Też pomyślałam o zabezpieczeniu tylko pytanie czy problem nie będzie nawracał z coraz większą siłą w różnych miejscach
uszatkowa, drewno nie zniesie lepiej takich warunków, chyba że mega dobre jakościowo (a to może być z 3x droższe od ocynku). O Nortexach pisze się, że rdzewieją... może zmienić na inną markę? Alfako raczej nie rdzewieje...
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
10 marca 2023 20:22
uszatkowa, można zawsze zabezpieczyć całość 😉 tylko z tego co opisujesz wydaje mi się że trzeba byłoby te pakę ciut rozebrać żeby rdze potraktować preparatem/wyczesać z newralgicznych punktów (łączenia). Wyjdzie ci taniej niż nowa Alfako ale trzeba się pobawić żeby zrobić to porządnie. Ale jak już zrobisz to powinno posłużyć na dłużej, myślę że dłużej niż drewniana paka w takich warunkach atmosferycznych
Post został usunięty przez moderatora
Post został usunięty przez moderatora
_Gaga, nie mam bo nigdy nie produkowaliśmy dotychczas
LibertyHorse, ... ale czego?
Cześć! Ma ktoś pakę Alfako Mini z nadstawką?

Potrzebna mi solidna paka dla jednego konia do trzymania najpotrzebniejszych rzeczy w stajni + wyjazdy.
Zależy mi tylko na tym modelu, MIDI będzie za duży i nie zmieści mi się do przyczepy.
Jak organizujecie graty w swoich pakach? Nienawidzę bałaganu, a jak nie mogę znaleźć aktualnie potrzebnej mi rzeczy, to trafia mnie coś. Pudełka to oczywista oczywistość, bardziej chodzi mi o takie lifehacki jak wspomniane wcześniej trzymadło z uchwytów na szczoteczki do zębów. Podzielcie się proszę swoimi sposobami na ogarnięcie pierdzielniku 🙂
Polecam ten profil, babka genialnie organizuje miejsce
https://instagram.com/stallliebe?igshid=YmMyMTA2M2Y=
wabankowa, DZIĘKUJĘ 🌷🌹 o coś takiego mi chodziło 💗
Użytkownicy alfako midi - ile się mieści czapraków, derek, rzeczy w dolnej podłużnej szufladzie? Jest to jakkolwiek pakowne?
Na wys.ok 7 czapraków bawełnianych z Eskadrona a z boku wejdzie derka polarowa 165
_Karolina_, ja do tej szuflady upchałam 4 derki polarowe 145 i 155cm, na czapraki mam dostawke nad paką
_Karolina_, u mnie wchodzą 3 czapraki, ale takie grubsze ES i Eskadrony, które cienkie jednak nie są. Plus derka z boku zwinięta 😉
_Karolina_, - ujeżdżeniowych zero 😉 W sensie tak na płasko nie wejdą, ewentualnie z podwiniętym bokiem.
W związku z tym czapraki trzymam osobno, a w tej szufladzie chowam oficerki, pas do lonżowania, zapasowe popręgi, ochraniacze, kantary, drugi wieszak na siodło itd. Jest całkiem pakowna, ale niestety czapraki DL nie wchodzą i trochę żałuję, że nie widziałam o tym wcześniej.
Jednak jak masz skokowe siodło i szmatki, to wchodzą bez problemu i mieszczą się sensownie 🙂
PS. Blacha antymyszowa to must have, bo jakimś cudem wchodzą. Ewentualnie od spodu można siatką we własnym zakresie zabezpieczyć taniej, ale warto to zrobić, szczególnie jak chcesz więcej szmatek tam chować.
O matko 😁 jesteście najlepszą reklamą pojemności!
azazu93 a w nadstawce jest o wiele więcej miejsca?
Ja mam czapraki PD i łezki Eskadrona.
_Karolina_, no dosyć tak 😁 na tą chwile mam tam chyba 7 czaprakow vs i sr i jeszcze luzu sporo do gory, obok ze 3 derki polarowe. Ogolnie bardzo lubie tą pakę.
W domu mam nortexa, nie wiem ktory model ale ma ok 190cm wysokości. Tam trzymam reszte czaprakow, derki w lato itd. tez polecam, jednak alfako wydaje się trwalsze i mocniejsze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się