buty dla koni

zembria, weszłam na stronę producenta i nie ma takiego rozmiaru na moją, bo najszerszy but to 145mm tylko. Ona jest 5/6 Scoot Boots, więc kopyta spore, mimo jednego sztorca, które są zazwyczaj zaciśnięte i mniejsze, no ale niej.
Perlica ja bardzo jestem zadowolona z tych scotów ale ja tylko w teren używam i dopasowanie u nas skończyło się na jednej parze bo chyba nie mili takich dużych na przymiarki 😉. Może jest opcja pożyczyć od kogoś kto ma i zobaczyć czy w pełni zapięte też ściąga?
Rudzielc_23, na zady mi pasują perfekcyjnie 5R, ale na razie musze ogarnać przody.
Pożyczenie nie wchodzi w grę, bo przy wysokiej piętce żeby but się trzymał ( a trzyma się na piętkach przecież prócz zapieć) to paski trzeba rozciągać na gorąco do konkretnego kopyta.
Póki co zamówiłam hiszpańskie Floating boots, dobrali mi zdalnie rozmiar, mam nadzieję że skutecznie. Opłaciłam i czekam na wysyłkę, więc przyszły tydzień zobaczymy.
Scooty na ta chwilę porzucam całkiem, bo wiem że nie będą pasować na pewno i będzie się trzeba z nimi użerać.
Informuję, że doszły mi buty. Wyglądają calkiem spoko. Muszę tylko ogarnać jak je regulować, bo można i przymierzę choć, bo mój koń ma chwilowe wolne 2 tygodnie.
Ucięło mi wiadomość: wydaja się lepsze od scotów na razie na sucho w domu pod tym kątem, że guma nie jest sztywna jak w SB, no ale to na razie takie odczucie tylko "ręczne".
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
10 października 2022 20:34
Perlica, pokażesz później foto na koniu?
Pati2012, no jasne, że pokażę. Sama jestem ciekawa co one warte.
Tak informacyjnie - Scoot Boots wypuściło nowy model, Scoot Enduro. Całkiem inna konstrukcja tyłu buta. Według informacji producenta pasują też na konie z wysokimi piętkami i inne podobne przypadki.
Nie wiem, czy są już dostępne w Polsce, ale pewnie niedługo będą.
Jakby komuś było potrzebne 🙂
koń taki jak Perlicy ściągnie/rozwali je już po kilku krokach, ze względu na to co tam namotali z tyłu buta
Murat-Gazon, na razie dostępne będą tylko mikro butki bo do rozmiaru 3. Póki co nie przewidują produkcji większych rozmiarów tego modelu.

blucha, taki jak mój ściągnie raczej każde scooty, czy te klasyczne czy nowy model.
Jednak trza by przetestować dopasowane z paskami na gorąco dopasowanymi, by być pewnym.
Jak nie pykną FB to bedę musiała zaryzykować ze SB, ale liczę że nie będzie trzeba.
Dodaję fotki. Zdam relację jak konia odpalę. Wyglada, że naprawdę wiele wybaczają
20221016_131930.jpg 20221016_131930.jpg
20221016_131916.jpg 20221016_131916.jpg
20221010_125040.jpg 20221010_125040.jpg
Perlica, fajnie wyglądają!
Perlica, noooo wyglądają super. a jaki koszt? masz 2 różne buty(rozmiary) ?
xxagaxx, nie mam dużego doświadczenia w butach, ale versus te co dotykałam i używałam wydają mi się naprawdę bardzo sensowne. Zobaczymy w użyciu, bo jednak zawsze kluczowe jest obcieranie lub jego brak 🤣

anetakajper, jakoś 103 euro za jednego buta jak pamiętam.To jest już kompletny but z zamontowanym gaiterem, gotowy do użytku. Można w parach, można pojedynczo. Ja mam 2MW na sztorcowe kopytko i 3M na zwykłe. To 3M wchodzi bardzo na styk, ale mam tam flarę z jednej strony lekką, więc myślę że kilka strugań i bedą jeszcze lepiej leżeć.
Mają sporą opcję regulacji, bo raz że dobierasz rozmiar buta, to do tego dobierasz sobie rozmiar gaiterka ( przy wysokich piętkach to jest gaiter XL, mimo, że do tego rozmiaru to powinien być gaiter L). Dodatkowo zapięcie gaiterka możesz przesuwać w różne pozycje przekładając śrubki w inne miejsce.

Jedyny minus tych butów jaki widzę na teraz jest taki, że nie ma filmów w języku angielskim i do wszystkiego musi człowiek dochodzić sam, co jak regulować itp.
Perlica, daj znać jak Ci się sprawują po paru tygodniach.
Mam nadzieje, że moje młode nie będą potrzebowały butów -mamusia jest sztorcowa więc jest prawdopodobieństwo twu twu !
Perlica, gaiter to jest ta tylna część otaczająca piętki?
anetakajper, niestety nie będzie to szybko, bo mamy chwilowe wolne i zanim odpalę dziada to trochę zejdzie.

Fokusowa, tak, składa się z dwóch części: taki gumowy gaiter , a od środka jeszcze przyczepiona podkładka antyobcieraniu eva. No ten gaiter jest klejony do środka buta w miejscu strzałki, ze daje jeszcze takie podparcie dla strzałki i chyba tez dzięki temu nie łatwo go ściągnąć ścigajac się, bo jeden trzyma go też ciężar konia.
Dobrze to widać na stronach dystrybutorów, bo każdy element tam jest osobno do dokupienia.
Perlica, dzięki. Wyglądają ciekawie, oby Wam się sprawdziły.
Pilna sprawa 😩 nie ma ktoś może do sprzedania wkładek do butów żelowych z Cavallo? Na wczoraj 😐 jeśli jest cała to wystarczy mi jedna (potrzebuje na dwa mikro kopytka). Potrzebuje na czwartek rano, ozłoce
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 listopada 2022 08:09
RobaczekM, Ja nie mam, ale do biedy polecam z karimaty twardszej zrobić. Na kucysia to powinno nawet spoko dawać radę. Przy dużym koniu szybko się uklepują i przecierają, ale przy maluszku żywotność będzie większa. Albo z takich puzzli na podłogę dla dzieci, to też taka fajna zwarta pianka jest.
wkładki mają na stronie w GNL-u,
Mają w gnl-u ale nie dojdzie nam na jutro rano, już dzwoniłam wczoraj, dzwoniłam o 16😲0 a kurier był po paczki po 15 🙂
Udało się i wkładki powinny być na jutro, zamawiałam z re-volty z ogłoszeń.
zembria mam takie wkładki tylko piankowe, one są zbyt miekkie. Zerkne na te puzzle, bo juz rox mi je polecała. Jeszcze myślę awaryjnie jeśli nie dojdą na jutro te wkładki co zamówiłam o takiej macie pod pralkę. One są cieniutkie i twarde.
Śniło mi się, że jednak będą potrzebne te wkładki i zamiast od razu zamówić to czekałam na wiadomość od kowala 😩 a wczoraj dorobiłam sie kolejnych wrzodów 🙃
Potrzebuje je pod podkowy, dlatego taka pilna sprawa, do butków bym nie panikowała
RobaczekM, - wiem, że to nie to samo, ale ja swojemu jako wkładki dawałam grubą skórę, kupowałam formatki w juhciku i z tego mi kowal kroił. Jak ślązaka utrzymały to i Twojego mikrokucyka utrzymają 😉 a wychodzi to na prawdę grosze. One nam na dwa kucia starczały i czułam różnicę jeżdżąc, skóra jest właśnie sztywniejsza niż pianka. Brałam 5-5,5mm.
keirashara że ja o tym wcześniej nie pomyślałam 😮 myślę, że też by było super. A nie wiesz gdzie można takich rzeczy stacjonarnie szukać?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 listopada 2022 09:23
RobaczekM, Do jakiegoś szewca, czy kaletnika podjedź może? Bo tak stacjonarnie to nie wiem czy dostaniesz.
Dziekuje, mam już więcej opcji, coś ogarniemy jak nie przyjda podkładki. W budowlanym wyszukałam jakieś taśmy stabilizujące pod legary, z opisu wynika że to taka twarda guma różnej grubości, może ogarniamy 🙈
Piszę dla zapytujących o buty: nie przetestowałam ich, bo się okazało, że koń ich wcale nie potrzebuje. W sumie nie dziwota, bo wg rtg to grubość podeszwy u mojej klaczy to 2cm, więc podeszwę ma jak but.
czy buty renegade nadają się na błoto? Potrzebuję kupić buty, które ubiorę tylko jak koń mi podkowe zgubi, do przyjazdu kowala. Znalazłam takie buty:

https://ogloszenia.re-volta.pl/buty-dla-konia-renegade/o/491547/?szukaj=buty+dla+konia&sortowanie=2

ale nie wiem czy to się nadaje na padokowanie :P
Czy ktoś kupował w sklepie butydlakoni.pl? jakie macie doświadczenia? ja kupiłam jakieś 2 miesiące temu but opatrunkowy i poszło gładko. A teraz zamówiłam normalne buty i od tygodnia cisza 🙁 mail, telefon... zamówienie stoi
Ja ostatnio. Dostałam buty w kilka dni (a jeszcze weekend się napatoczył), doradzono mi rozmiar i model po opisaniu problemu i wysłaniu zdjęć z miarką. Nawet pobranie przyszło mniejsze niż w rozmowach mailowych 😅. Ale to było pobranie, więc może to jest ważne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się