Konie wielkopolskie/trakeńskie

Podbijam watek bo cos ucichł i pochwale sie moją kobyłka  😀

Kora wlkp (Drużyn xx - Korsa wlkp po Kobryniu wlkp)






jascus199   :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)
22 lipca 2009 16:38
A to moja trekenka 😍  CARMEN  po IMPULS/Agat/Aragonit/matka CHrapka SK Liski po Burgundzie/Juriste/Aragonit.  hod. M.Romanowski 🙂
To ja się moją też pochwalę:
WENECJA
po Wrzesień wlkp./Jankes xx
od NN (od kierownika OZHK wiem, że matka po Poncz xo/Kwartet, tylko własciciele zaniedbali papiery kobyły :/ )

To moja Cantata :


Rodowod: http://www.allbreedpedigree.com/cantata
Niestety ze wzgledow zdrowotnych wylaczona juz z uzytkowania.
Hmm... Bez większej nadziei to robię, ale zapytam: ma ktoś może surowego, o ile to możliwie jak najmniej jeżdżonego, a więc nie zepsutego, dobrego psychicznie trakena (koniecznie z trakeńskim papierem), z ładnym, naturalnym ruchem, w wieku 4 - 5 lat na sprzedaż? Znajoma z Hiszpanii od pewnego czasu jeździ tam w bardzo ambitnej i profesjonalnej stajni ujeżedżeniowej, Hiszpanom trakeny kojarzą się z Polską (co jest - w perspektywie ostatnich 100 lat - w sumie słuszne, choć niekoniecznie aktualnie...) i chcieliby sobie takiego do wysokiego sportu ujeżdżeniowego sprowadzić. Z tym, że okazja do transportu będzie już za 3 tygodnie, więc nie zdążę niczego sprowadzić z Rosji i to naprawdę musi być polski traken... Wielkopolaki odpadają, znajoma nie podejmuje się wytłumaczyć po hiszpańsku historii tej "rasy" i jej związków z trakenami. Nie chcemy też robić Hiszpanów w balona, więc jedyna szansa, żeby nie byli rozczarowani, to znaleźć dla nich surowego konia, którego nikt nie zdążył jeszcze zepsuć, zestresować, złamać, itd. Bywają takie? Nie mam wielkiej nadziei: dwa miesiące temu sam sprzedałem mojego 4-letniego Dara wlkp jako surowego konia do zrobienia do sportu, a i ten, jak tylko poszedł do pracy - natychmiast okulał i do żadnego sportu już się nie nadaje...  🤔
jkobus dzwon do Romanowskich i szukaj koni po Saganku- wszystko to co widzialam rusza sie  baaardzo sympatycznie no i u nich trakeny jedne z naj naj w PL
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
10 października 2009 08:41
Po Saganku są źrebaki dopiero.
Warto obejrzeć koniska u pp. Przeczewskich (Różnowo)
oraz u Moniki Machlowicz (Sząbruk)
Na pewno nie będzie łatwo znaleźć 4-5 latka zupełnie surowego.
No właśnie, ja odnośnie Saganka, jakie konie są po tym ogierze? Daje wartościowe potomstwo, jak się ruszają, jak z psychiką, jakimi są skoczkami, wie ktoś coś?
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
10 października 2009 09:14
Adriena- musisz udać się raczej na wątek o małopolakach, tam pewnie będzie więcej info na temat tego ogiera.
Jeśli chodzi o trakeny-to dopiero rozpoczął karierę hodowlaną w tej rasie, najstarsze potomstwo to zdaje się roczniaki.
Ok, bo wiem że jest dopuszczony do krycia w trakenach a zważywszy na jego karierę sportową, wydaje mi się że jest dość ciekawym ogierem.
Garbata wielkopolanka, stara, ale jara 😉 po Decjusz od Rola
cudowna kobyla..

tu lat 20,5 😉



a tu 3 lata temu




Co do samego Saganka to duzo lepsze potomstwo ( tak jak i po Burgundzie) jest po nim od matek wlkp i trak, w rasie mlp coz...raczej srednio. male Saganki, ktore widzialam teraz beda mialy okolo roku ( na matkach trak) natomiast te, ktore widzialam na klaczuchach wlkp i sp sa raczej 3-4 letnie no i starsze-chocby Alsagana, czy kucyk K.Retki. Wiekszosc koni bardzo urodziwych, chwytajacych za oko,db ruszajacych sie.
Jesli chodzi o db ruszajace sie wlasnie nie trakeny ale wlkp to zapraszam do nas- do Racotu akurat zostalo jeszcze pare ciekawych koni 😉
Karla dzięki za odpowiedź, ja bardziej rozglądam się w kontekście ewentualnego krycia mojej kobyły.. Bardzo podoba mi się Saganek, poza tym to koń utytułowany sportowo co tez się liczy. Ciekawi mnie czy konie po nim są zbliżone w typie, czy przekazuje swoje pozytywne cechy..
A co sądzicie na temat tego ogiera?

Havbek z linii Knechta.
Hodowli Państwowej Białoruskiej.







Pa nim są uznane ogiery w Holandii i na Białorusi, (być może i w Polsce- nie znam wyników ze Starogardu a był tam ogier po nim)

W Holandii LIllehamer trenowany przez Edwarda Gala.



Oraz jeden  z koni uznanych na Białorusi ogier Stich.
To ja też się pochwalę 🙂
Moja blondynka Dakota, wlkp. 6lat
http://www.allbreedpedigree.com/dakota67

Brudny koń, to szczęśliwy koń








Kółkami do góry




Dwójka moich dzieciaków...





Tylko nie zastrzelcie za ilość zdjęć 🙂
czy ktoś kojarzy wlkp ogiera, Korab po Libellus? Coś skakał zdaje się ...
Asik   Najwazniejsze to sie konsko realizowac :D
13 października 2009 16:14
Ja kojarze, jezdzilam go nawet jakis czas temu. Fajny kon z niego i jak dobrze kojarze to chyba na sprzedaz jest.
czy ktoś kojarzy wlkp ogiera, Korab po Libellus? Coś skakał zdaje się ...

Czy to nie Korab darolgi?
eee chyba nie, tamten stoi pod Warszawą i zdaje się, że trenowany on, a raczej jeździec przez Izę Przeradowską
Asik, masz PW
Możliwe 🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
13 października 2009 18:36
Korab darolgi jest po Rammsteinie. 😉
Podoba mi się to zdjęcie mojej wielkopolanki, Dalii (Damian - Alchemia, rocznik 1992):

i to też, mimo że brzucho obwisłe widać:

a nawet i to, choć szpetnie okazuje, co o mnie myśli:
A no to i my w tym wątku się przedstawimy  🙂
roczny szczawik SZAFIR, pieszczotliwie SZU SZU po King Size, od Samba.


Mój wielkopolski skarb😉))
Samuar, 4lata

M: Silencja wlkp po Elpar xx
O: dubaj wlkp po donani han










Pozdrawiamy 😅
To i mój tu się powinien pojawic:

BRZASK wlkp od Bafuria sp /Bas, po Gordon I wlkp

ur. 1999

gniady, 167 cm







Edit: nie podałam ras
Pursat   Абсолют чистой крови
28 października 2009 15:46
m0niSka - jaki on jest piękny! 😜
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
28 października 2009 16:28
To i mój tu się powinien pojawic:

BRZASK wlkp od Bafuria sp /Bas, po Gordon I wlkp

ur. 1999

gniady, 167 cm







Edit: nie podałam ras


On jest przepiękny !
Pinesska Twoj i moj lobuz maja tego samego ojca🙂
napisz jaki ma charakter Brzask- moj Drapcio jest mega przylepkiem, ale jak wyczuje, ze ktos slabo jezdzi to nim poniewiera na maxa😀 do tego jest bezczelnym gadem i robi przeglad kieszeni i okolicznych zlobow😀
zabeczka
a po co to tak cytować tuż pod postem razem ze zdjeciami ?

Pinneska
podobny do taty, wow !!
kluseczka, aż miło popatrzeć 🙂

Karla
ja mam wnuczkę (po mieczu) Gordona, pod dobrym jeźdzcem chodzi fajnie, ale pod dziećmi i wszelkiej maści początkującymi włącza "tryb dziecko" - tempo spada do minimum, a jak jej się ktoś zaczyna niebezpiecznie na grzbiecie chwiać to na wszelki wypadek zwalnia  😁
Mam do was pytanie - co wiecie nt. potomstwa ogiera trk. Agar? Jakie charakterem?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się