Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Karmi ktoś Puriną obecnie?

aguchaka, Karmiłam Original terabb-E Standard, szału tam żadnego nie było, no, taka podstawowa pasza, ale jakość zawsze ta sama tj. nie zdarzyły się myszy w workach 😉 czy coś... Kombi pellet chyba ma trochę bogatszy skład.
"Jakie pasze dajecie swoim koniom?"
- Drogie.

Jest kosmos z cenami pasz!
Sankaritarina,

ja karmilam Puriną ale jak mi wywalili cenę 84zł za worek tej podstawowej, zielonej to wymiękłam.
"Jakie pasze dajecie swoim koniom?"
- Drogie.

Jest kosmos z cenami pasz!

tajnaa, bez picu...
Za chwilę będzie można ten wątek zamknąć po prostu...
Zaraz owsa braknie bo wykupią do palenia
anetakajper,

w podkrakowskim regionie rolniczym już brakło owsa bo własnie palą nim w piecu. A jeżeli jest to cena dobija do 2 tys za tone
Epikea, noooo to zaczyna się. u nas 1500 jak na razie.
Jeszcze czegoś takiego nie było owies w cenie pszenicy 😲
ponoć w tv pokazano, że można mieszać węgiel z owsem...
Słomy tez brakuje bo idzie na pellet na opał
Owies zawsze był tańszą alternatywą pasz, w większości mamy go w cenie pensjonatu. Tylko, że teraz niekoniecznie jest tańszy bo przy cenie 2000 za tonę to moze się okazac ,że pasze, których ceny robią sie chore, wyjdą taniej niz owies.
To co się dzieję z cenami pasz robi się przerażające. Podstawowe granulaty "o niczym" w większości składające się z łusek zbóż i zmielonej mączki kosztują po 80 90zł, pasze "o czymś", dla kaszlaków, seniorów, hodowlane to jest 140zł; owies 2 tysie; ceny ściółek typu troty itp poszły już w górę o okolo 30zł na 1 sztuce, a słomy na ściółkę braknie bo pójdzie do pieców.
Bardzo jestem ciekawa kto to wytrzyma...
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
17 października 2022 13:07
Jest dramat...
2 tygodnie temu robiłam zamówienie z hippovetu, dziś to samo byłoby już 30 zł droższe (5 worków pasz)....
Ehh a chciałam zrobić za miesiąc duże zamówienie na zapas żeby zdążyć przed podwyżkami
Chociaż pewnie i tak zrobię, bo boje się co będzie od nowego roku
ponoć w tv pokazano, że można mieszać węgiel z owsem...

Epikea, ci to sa geniusze doradztwa i propagandy...

kotbury, no bo w sumie lepiej palić samym owsm 😉
anetakajper, Piece na pellet nie wymagają żadnego dostosowania szczególnego do spalania owsa, a w przypadku ekogroszku trzeba mieszać lu dostosować tak jakby się zmieniało go na pellet.
melehowicz, ponoć zasypowego na ekogroszek nie trzeba przerabiać. Tak kupowali od nas owies na wiosnę i mówili że pali się świetnie.

Ja mam jeszcze stary piec wszystko wrzutowy i też paliłam owsem i było ok.
Otręby ryżowe w granulacie (a dokładniej unipasz) - podajecie na sucho czy mokro?
Na mokro.
Na sucho.
Ja tez na sucho. Na mokro rzadko który chce jeść bo się robi gęsta papka
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
21 października 2022 08:40
Mój akurat, otrębów ryżowych nie chciał jeść, ani na sucho, ani na mokro. Próbowałam kilku producentów, unipasz akurat nie, ale no nie szło i odpuściłam.
Aleks, mój też nie chciał aż wpadłam na szatański plan. Kupiłam susz owocowy z jar-pasz i mieszalam, na początku pół na pół. Już wciąga otręby także 😁
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
21 października 2022 11:56
epk, mówisz ? to może zrobię jeszcze podejście 🤔 .
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
21 października 2022 12:10
Ja daje na mokro zmieszane z którymś z posiłków
Samych nie chciał tknąć w żadnej postaci :p a to mało wybredny zwierz
kamcia665, ja podawałam dość długo, na sucho i koń wciągał nosem, koń koleżanki również, one są z marchewką - wyglądało, że smaczne 🙂
Sankaritarina,

ja karmilam Puriną ale jak mi wywalili cenę 84zł za worek tej podstawowej, zielonej to wymiękłam.

Epikea, Ajej...... a już-już miałam nadzieję (zobaczyłam chyba jakieś stare ceny). -.-'
Słuchajcie, ktoś z Warszawy/okolic prawobrzeżnych zamawia pasze z Agrovital? Może chciałby się dołączyć? 300kg wysyłają za 60 pln, ja mam swojego zamówienia ok 150kg 🙂
A ja z innej beczki - w czym trzymacie pasze? Oprócz legendarnych ikeowych sortera :P Chciałabym coś sporego, tak by móc wrzucić najlepiej od razu 60 kg. Myślałam o jakiejś takiej beczce (na deszczówkę bywają takie), albo po prostu wysokim koszu na śmieci xD Ale nie wiem czy materiał ma jakiś wpływ na paszę? Sortera chyba też nie jest do żywności przeznaczona 🤔
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
26 października 2022 10:01
budyń, możesz kupić beczki na kiszenie ogórków, takie plastikowe, są w różnych pojemnościach. Wpisz w google "beczki na ogórki" to znajdziesz. Nie kupuj jednak za wysokich bo dostanie się potem na samo dno jest uciążliwe. Ja w takich trzymałam owies jednak mam dosyć wysokie (za wysokie jak dla mnie) i w pewnym momencie staje się to uciążliwe.
edit: Tylko szukaj używanych, nowe są drogie, zwłaszcza te większe. Nawet jak kupisz używane to tam nie pozostaje zapach po kiszonkach także na pasze można śmiało. One mają taki plus ze są szczelne i mają zakręcany/ szczelny dekielek, gryzonie nie dostana się do środka.
budyń, ja mam w większości takie beczki Juli. Rok temu były po 30zl...
Oraz 210L na wyslodki i mniejsza na sieczke. Takie można poszukać również w tartakach, u nas były taniej do kupienia, używki.
Screenshot_20221026_101003_com.android.chrome.jpg Screenshot_20221026_101003_com.android.chrome.jpg
Beczki są dostępne na olx najczęściej. Na Alledrogo też można znaleźć. Sama używam beczek, ale dziś kupiłabym kosz na śmieci. Wygodniejszy jednak...
U mnie ludzie w nowej stajni trzymają pasze w takich beczkach:
https://jardin202.com/caucho-y-plasticos/bidones-cajas/bidon-de-plastico-con-boca-ancha-de-120-litros.html?gclid=Cj0KCQjwteOaBhDuARIsADBqRehHC-EthThNMfQr-KeRU74d1pLqBuWhS2CKIsp40hoJS_gyzh93TxoaAq9IEALw_wcB

Też właśnie się zastanawiałam nad tym jak by tu tanio a bezpiecznie przechowywać, myślałam o zwykłych pudłach z Ikei ale mnie nastraszyli że komus tam szczury przegryzły i się dostały do środka więc kupiłam ta beczkę 😒
Moon   #kulistyzajebisty
26 października 2022 10:18
feno, myszy w sorterach ikeowskich się dobierają do tych przestrzeni od otwieranego wieczka.
Sortery mają jeden zasadniczy plus - zajmują mało miejsca, można je ustawić jedną na drugiej, co przy dużej ilości ludzi w siodlarni/paszarni jest na wagę złota. Jakbym miała mieć 3 beczki (przechowuję sieczkę, musli i mesz) to bym zajęła miejsce, w którym obecnie u mnie są pudła 3 osób :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się