Klub Zwyrodnieniowców - czyli zwyrodnienia wszelakie

Nagana wielkie dzieki.
Z tymi dawkami jak obserwuje to tez bywa roznie bo ta sama dawke czasem podaja zarowno dla koni 500kg jak i tych w okolicach 600kg z hakiem😉
wean, Na strzykanie u mnie działa kurkuma z żelatyna podawana tez miałam koń strzykajacego na wszystkie strony.
Do wszystkich, którzy tak jak ja też czekali.
Boswellia z Ostrovit ponownie dostępna 😊
https://ostrovit.com/pl/products/ostrovit-kadzidlowiec-indyjski-vege-90-tabletek-26064.html
Zdarzylam kupić i widzę ze już nie ma na stanie znowu…
Cześć, ile płacicie za podanie sterydu? W moim przypadku będzie to podanie w staw pęcinowy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 listopada 2022 13:55
Pepuszek, Wczoraj ostrzykiwałam szpat i wyszło około 250zł za nogę.
Mam takiego konisia:
nakostniaki w obu przodach, zwapnienie, szpat w prawym tyle, do niedawna kulawy na trzy nogi. Dwa lata temu nakostniak i szpat były aktywne, nakostniak nie reagował na ostrzykiwanie i nie decydowałam się na dalsze leczenie. Ogólnie była diagnoza, że chłopak już raczej na straty...

Prawie dwa lata stał rozkuty i tylko chodził na padok.. przez ten czas nawet go zbytnio nie sprawdzałam, biegał sobie po padoku i tyle. Pewnego dnia tak z głupia franc wzięłam go na lonże i okazało się, że nie kuleje.

A więc chodzi pod siodłem już ponad 1,5 miesiąca, 3-4 razy w tygodniu po płaskim i w teren i nic się nie dzieje. Skraca jeden przód, minimalnie, ale robił to całe życie, nawet wtedy kiedy chodził. Był u niego fizjoterapeuta, po masażu nie wyszła żadna kulawizna. Ta skracająca noga na pewno go nie boli, bo to taki typ, że jakby go co strzyknęło, to wyleciałabym w powietrze natychmiast.

Ale do brzegu- suplementuję go, ale zastanawiam się czy mogę coś jeszcze zrobić? Tildren, Osphos, pijawki?

Boję się go znowu badać, bo chyba wolę nie wiedzieć. Poza tym- jak nie boli, to nie chcę szukać dziury w całym.
Skoro jest nieregularny - to coś mu jednak dolega... ja bym szukała przyczyny chcąc konia użyfkować, lub by wrócił na łąki bez diagnozy.
nagana,

Czy ktoś ma jakieś aktualne info, bo mój wet mi podał że pentosan niedostępny, a cartrophen około 440 za dawkę czyli komplet 1760. Do tego dojazd i podanie. Takie są marzę na tych lekach czy tak zdrożały?
My zakończyliśmy podawanie pentosan gold 3 tyg temu . Cała kuracja 1600 u znajomego weta bez marży za przyjazd i podanie . Jest trudno dostępny a łe chyba nie - niedostępny 🤔
Nie wiem czy odpowiedni wątek, ale spytam tutaj 🙂 mam 12 letnia klacz, nigdy nie kontuzjowana, nigdy nie badana.
Przy okazji podbicia zrobiliśmy rtg jednej nogi i wyszły trzeszczki 2, dało mi to do myślenia, ze w sumie jakieś tam swoje latka ma i chcualabym jej zbadać wszystkie nogi po całości. Orientujecie się może ile wychodzi zdjec na jedna nogę? Tak żeby w całości przebadać?
Post został usunięty przez autora
Witam ,poproszę o radę i może jakiś polecenia .
Klacz 14 lat w typie kp .Od 3 miesięcy kulawa, raz mniej raz więcej ,bywa tydzień że wcale.
Zrobione zdjęcia ,diagnoza ostatniego weterynarza totalnie nietrafiona ,zmarnowany czas i leczenie konia w nie tym kierunku.
Inny wet stwierdził zwyrodnienie stawu koronowego.
Ponieważ diagnoza nowa jest na świeżo ,żadne leczenie prócz przeciwzapalnego nie zostało wdrożone( przez poprzedniego weta-equipalazone).
Dziękuję za wszelkie informacje lub przestrzeżenie od tego czego nie stosować.
20230515_141840_WIKA_586_539_3684.jpg 20230515_141840_WIKA_586_539_3684.jpg
fusco, - konsultacja z wetem-ortopedą. Ja już się wyleczyłam z wetów "od wszystkiego", jak coś się dzieje to pakuje konia i jadę do Buku. Zdążyłam już leczyć nieistniejącego szpata, jak i zazgrzytać zębami przy pytaniach, bo a i owszem, wymienione objawy były, zignorowane przez dwóch wcześniejszych speców 🙃 Niczego w życiu tak nie żałowałam, jak tego że nie pojechałam tam na początku problemów.
Ja jestem zadowolona z Przewoźnego, ale generalnie to po prostu chodzi o człowieka specjalizującego się w kulawiznach. RTG swojej ręki też nie pokazujesz ginekologowi, rodzinnemu czy dentyście 😉 Jeśli masz bliżej weta-ortopedę to rozmawiałabym z nim, bo obraz konia w ruchu potrafi powiedzieć dużo więcej niż same foty, czasem problem wcale nie jest tam, gdzie na pierwszy rzut oka koń pokazuje.
Dokładnie, wet ortopeda i konkretna diagnostyka, im szybciej tym lepiej.
Hej, jakie są możliwe powikłania po iniekcji dostawowej i jakie maja one skutki? Minęły ponad 2 tygodnie po ostrzykiwaniu (steryd i HA) i kobyła bardziej kulawa niż przed zastrzykiem….
machon78, - wiele różnych, włącznie z tym, że w trakcie dostaną się bakterie i narobią bigosu, coś nie wyszło przy samym ostrzykaniu, zrobiło się zwapnienie, szczerze mówiąc to wszystko co napiszemy jest loterią. Dzwoń do weta, po 2 tygodniach powinna być widoczna poprawa, nie pogorszenia.
Może też być tak, że diagnoza była błędna lub zrobiła sobie coś jeszcze. Przez internet to na prawdę ciężko powiedzieć.
machon78, powikłania mogą być bardzo poważne, z ciężkim zakażeniem włącznie. Może też diagnoza nie była trafna, zdarza się. Przez internet nikt ci nie powie, musi obejrzeć wet.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
24 sierpnia 2023 14:15
Cześć,

Czy ktoś z Was wykonywał u swojego konia artodezę chemiczną stawu koronowego?


Pozdrawiam
xequus, a jakie są wskazania do takiego zabiegu?
Pytam bo oglądam właśnie kobyłę która na fotkach ma widoczny uraz który lekko nachodzi na staw koronowy i zastanawiam się jakie są możliwości leczenia a nie tylko czekania aż objawy się ujawnią(aktualnie kobyła nie ma objawów klinicznych a jest w stałym treningu)
Bardzo proszę o poradę kogoś kto miał/ma podobny przypadek.
Koń lat 13 od ponad roku u mnie w treningu ujeżdżeniowym- bardzo fajnie progresujący
Brak kulawizny na "normalnym" podłożu, na twardym po prostej również. Na ciasnym kole na betonie pierwsze kilka kroków kłusa nieczyste na obie strony
Dysproporcja kopyt dość wyraźna - lewa noga "plaskata" a prawa sztorcowa
Na zdjęciu RTG widać uraz kości koronowej (foto poniżej) - nie ma na razie objawów uszkodzenia/zwyrodnienia stawu koronowego
Pytanie - czy koń będzie mógł być użytkowany w sporcie (ujeżdżenie do klasy C - bez skoków)?
Capture.PNG Capture.PNG
a masz rtg zrobione od przodu ?jak dla mnie to kość kopytowa względem koronowej jest wskręcona w stawie, wygląda jakby kowal na siłe prostował kopyto, sprawdzić czy wyrostek wyprostny jest w osi i jak ułozone są szczeliny stawowe
Bardzo proszę o poradę kogoś kto miał/ma podobny przypadek.
Koń lat 13 od ponad roku u mnie w treningu ujeżdżeniowym- bardzo fajnie progresujący
Brak kulawizny na "normalnym" podłożu, na twardym po prostej również. Na ciasnym kole na betonie pierwsze kilka kroków kłusa nieczyste na obie strony
Dysproporcja kopyt dość wyraźna - lewa noga "plaskata" a prawa sztorcowa
Na zdjęciu RTG widać uraz kości koronowej (foto poniżej) - nie ma na razie objawów uszkodzenia/zwyrodnienia stawu koronowego
Pytanie - czy koń będzie mógł być użytkowany w sporcie (ujeżdżenie do klasy C - bez skoków)?
Capture.PNG Capture.PNG
Hanula, - pogadaj z dobrym wetem-ortopedą. Samo RTG to jedno, drugie jak koń się zachowuje i reaguje, a to najlepiej ocenić na żywo, fachowym okiem.
keirashara, no właśnie z dobrym ortopedą na Pomorzu niestety jest problem dlatego pytam o doświadczenia z podobną kontuzją
Z fotki (komentarz weta - jest kulawy w pień) ale klinicznie jest całkiem dobrze i to wiedząc że od roku nie było żadnej kulawizny ani leczenia
Hanula, w Przyszłym tyg będzie dr. Golonka w Trójmieście.
Hanula, - a Przewoźny nie dojedzie? Albo może się kopnąć do Buku do kliniki? Do mnie na kontrolę w okolice Wrocławia przyjeżdżał, wiem, że w inne kierunki też czasem jeździ. Natomiast pierwsze wizyty były w klinice i powiem tak - żałuję czasu spędzonego na użeraniu się z dojazdowymi i mniej doświadczonymi weterynarzami. Pieniędzy trochę też.

Z tymi podobnymi kontuzjami jest tak, że nie do końca szanse są takie same 😉 Jak tu obraz RTG i koń na żywo mowią co innego to bym bardziej rozmawiałabym z ortopedą, jak takiego konia prowadzić - kucie, trening, fizjoterapia, suple, to na prawdę potrafi cuda robić. Jeśli koń progresujący i fajny do pracy to myślę, że warto mu dać szansę 🙂 czy po prostu dobre życie, bo trening, rozwinięte mięśnie, potrafią zrobić wiele, trzymać te osłabione struktury.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się