dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Nique, piszę priv.
Cześć, używał ktoś witamin z Dolfosa Horsemix Universal albo Mineral Bricks z Eggersmanna?

Jak ze "smakowitością"? Proszek mogę podawać w mokrym jedzeniu, ale nie wiem czy ten proszek jest bezsmakowy czy jednak smakowy. A co do "smakołyków" to czy faktycznie są zjadane jak smakołyki? 😉 Będę wdzięczna za odpowiedzi kogoś to używał powyższych witamin 🙂

Do tej pory skarmiałam Horse Vital Plus z Eggersmanna, ale na tą chwilę nie mam dostępu (nie ma ich na stanie w sklepie), więc potrzebuje kupić coś innego
aguchaka, egersmanna minerał bricks są zjadane przez konie chętnie, tylko są bardzo twarde. Bardzo fajne smaczki. Hucul który nie dostaje tresciwego, ma je właśnie jako witaminy i codziennie na nie czeka z wielką chęcią.
siwaaa, Dziękuję bardzo za odpowiedź! 😀

To w takim razie jeszcze pytanie o Dolfos Horsemix Universal, ktoś może się wypowiedzieć jak to przechodzi w żarełku? 😉
Na mokro powinno przejść, to daje trochę budyniem waniliowym w zapachu 😉
faith, Dzięki! Kurde trochę się właśnie obawiam jak z intensywnością smaku / zapachu, bo cena wychodzi fajnie przy 20 kg opakowaniu, ale właśnie pytanie czy to jej "opcham" 😅 Mocnych zapachów nie lubi, stąd pytanie 🙂
aguchaka, spróbuj może 1kg opakowanie, jak będzie zjadliwe to wtedy duża pakę. 🙂
Dokładnie.
siwaaa, faith, Dzięki! 🙂
Nique doszedł priv?
Kolejne pytanie mam 😅 czy ktoś ma porównanie Chondorvet z Horseline w stosunku do popularnych różnych cortaflexów? Skład działanie i opinia 😉
Muszę dosuplementować cynk, magnez i selen. Jakieś sugestie żeby z torbami nie pójść? Hesta mega drogo mi wyjdzie.
xxagaxx, biotyna z miedzią i cynkiem od podkowy + magnez i selen z sukcesu (podwójna dawka = dawce zalecanej Hesta)?
znajoma poleciła Microvital, że uzupełnia właśnie niedobory minerałowe, ale tam wszystkiego po trochu wiec nie wiem jak skuteczność.

xxagaxx, ja daję hesty cynk (159 zł), selen w płynie Mebio (135 zł) i magnez z NuVeny (2 kg 48 zł bodajże).
Biotyna z miedzią i cynkiem z podkowy brzmi dobrze, ale to proszek, więc zależy czy zje. Magnez NuVeny tez proszek, ale zjadliwy bezproblemowo.
Za to cynku i miedzi z NuVeny mój koń nie chciał zjeść nawet w meszu.
NuVenę dawała znajoma swojemu koniowi, NIC nie zadziałalo, a już nie pamietam co, pomimo suplementacji spadło :P więc ja za te firmę to podziękuję.
Juz nie mogę edytowac, zastanawiam się nad spróbowaniem tego:

https://www.suplementykonie.pl/produkt/magnez-z-witamina-b12-plynny-1-litr/?fbclid=IwAR1ekTZ1Mbla04t1yQFzE09bbuG6__qjROq5YLLEBrQy6OhqggxGEDftZc4

a selen wziąć na pewniaka z Hesty....
xxagaxx, o proszę. No ja jakoś za miesiąc będę badania robić, ale magnez to akurat mamy w normie, suplementuję go dodatkowo dla kopyt. Cynk i selen z innych firm, więc nie będę wiarygodna ze sprawdzeniem NuVeny 😂
Ale ten zestaw od Podkowy? Biotyna z miedzią i cynkiem? Wyjdzie taniej niż osobne Hesty na miedź i cynk.
U mnie po dużym opakowaniu NuVeny selen wrócił do normy. Mój miał większe niedobory niż koń koleżanki, którego zaczęła suplementów razem ze mną (badałyśmy też razem), suplementowała czym innym i teraz mój ma wyższy selen od jej konia i to wyraźnie. Więc jeszcze będę próbować czegoś na pewno od nich.
Fokusowa, nie mam problemu z miedzią, a ten preparat z linku ma cynk i magnez.
Selen w ogóle podam w zastrzyku pewnie, ale dalej widac musze coś podawać aby znowu nie było niedoborów
xxagaxx, aaaa, wyczytałam też miedź, ślepa jestem 😂

Rozmawiałam ostatnio z dwoma wetami i oboje zgodnie twierdzili, że iniekcje selenu działają krótko i słabo. Że lepiej porządnie suplementować.

Edit. Co do magnezu z NuVeny to dziwi mnie jego kolor - jest brązowy, a niby to tlenek cynku. Tylko tlenek cynku jest biały..
xxagaxx, - selen często sam się ogarnia przy suplementacji cynku, także nie żałowałabym na cynku, Selen może właśnie iniekcyjnie i magnez.
Też polecam biotynę z miedzią i cynkiem z podkowy, widziałam efekty 🙂 biotyna mi nie była potrzebna, ale te pozostałe dwa tak i dało radę.
Dużo wetów nie lubi podawać iniekcji z selenu, bo jest dość gęsty i słabo i krótko działa.

Fokusowa, Magnez z NuVeny to tlenek magnezu (nie cynku) - taki zwykły, paszowy jest brązowy. Lepiej kupić od podkowy 99%, bo ten z nuveny to 92%.
Nique, tak, tak, magnezu, już się sama plączę 😅 a gdzie znalazłaś informacje o %? Bo ja u nich na stronie tego nigdzie nie widzę, w składzie jest „tlenek magnezu” i koniec.

Właśnie się przesiądziemy na podkowy tlenek magnezu 99%.
Tak, iniekcje trzeba podawać co 3 miesiące. Ale jako booster działają dobrze, bo szybko uzupełniają braki.
Biotynę podawałam rok temu, skarmilam 2 opakowania, to samo magnez (wszystko podkowa) Ale nie sprawdzałam potem krwi. A biotynę dawałam dla kopyt wiec w ogóle nie patrzyłam na cynk

A ktoś sprawdzał Microvital z hippolyta? Bo to ma wszystko w sumie
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
03 listopada 2022 07:25
Selen bardzo polecam ten: https://weterynaryjny.pl/biofaktor-hydrovit-ese-100-ml-p-2073.html?gclid=EAIaIQobChMIvtqFz6-R-wIVV-J3Ch1b3grTEAQYBCABEgJgUfD_BwE Dawka na konia to będzie około 1ml na dzień. Więc nic tak korzystnie cenowo nie wychodzi jak to. Co do iniekcji, to prawda, fajnie się sprawdzają jak mamy duży niedobór, jako taki kopniak do uzupełnienia, ale lepiej i zdrowiej coś na stałe wprowadzić potem. Na pomorzu selenu w zasadzie brak wiec trzeba uzupełniać.
zembria, oo dziekuję ci bardzo! zamawiam!
Do tej pory podawałam selen Mebio, ale przy takiej cenie to aż szkoda nie spróbować Hydrovitu 🙂 zamawiam 🙂 dzięki!
ja wam na pewno zdam relacje, bo pewnie za 1/2 miesiące powtórze badanie
zembria, a powiedz proszę czy dajesz na jedzenie czy faktycznie do wody? Ile czasu? Jakieś przerwy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się