PSY

Perlica, też mam "ale" do kupoworka 🤣 do porównania mam z baylabel i on jest na rzep, że całkiem oplata smyczkę i się nie majta dzięki temu. A ten z bura nie dość, że tak samo jak w przypadku smyczy "zabawkowy" karabinek to trochę bieda gumka, na bank w końcu pęknie w praniu.
Wzięłyśmy ten sam rozmiar widzę, no to karabinki na pudelki są a nie psy +30kg 😂
IMG_20221026_173843.jpg IMG_20221026_173843.jpg
falletta, no zgadzam się ze wszystkim co napisałaś
Byłam na spacerku, nie jest zła ta smycz, no ale jakaś nie teges, bo niby karabinki słabe, ale jednak ciężkie i też ją jakoś przeważają.
Mogłam brać miejską, ale nauczkę, że prócz Wozy, która jest klasą sama w sobie resztę trza dotykać 🙃
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
27 października 2022 07:33
O rany, to widzicie z kolei dla mnie kupoworki od Burej są super. Przez gumeczkę właśnie nic mi się nie majta i łatwo uzupełnia braki worków dzięki zamkowi 😉 Natomiast Haueverowy był mocno taki sobie..

Krótko mówiąc jak to zwykle bywa: ile ludzi tyle opinii :P
martva, ale ma jedną gumeczkę i bardzo cieniutką, dlatego się majta. Mniej się majta na płaskiej smyczy, bo drugi doczepiłam do accdog, ale na okrągłej się majta.
martva, jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził 😁 np mój facet bardzo nie lubi smyczy z accdog bo jest dość śliska. Ja sobie na niej porobiłam supły 'stopery', większym mankamentem dla mnie jest jej ciężkość. A mimo to lubię ją bardzo za inne zalety.
Perlica, co to jest za marka Wozy? Google mnie oszukuje

Nie załadowało się foto z porównaniem karabinków. Może teraz się uda
IMG_20221026_223855.jpg IMG_20221026_223855.jpg
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 października 2022 09:20
falletta, http://www.woza.pl/shop/

co do tych karabinków - to Acc ma tę zaletę, że jest mosiężny. Ale ja i tak nie mam odwagi na tym prowadzić molosa, Aura to chodzi na smyczach dla yorków w sumie, wszystko jedno :P
madmaddie, dzięki!
Misia to pewnie na jakimś w rodzaju spinaczkowego? (nie znam fachowej nazwy)
U nas jak są wysokie obroty ekscytacji na widok kogoś znajomego lub przebiegnie zajączek, jeżyk czy kotek to luźna smycz idzie się... W blokowisku przy lasku to za dużo bodźców jednak 😅
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 października 2022 10:33
falletta, Misio ma duże takie zwykłe karabinki, albo mosiężne. Na Hurcie też spaceruje, one nie są jakieś duże i jeszcze nie zerwał. U niego problem jest taki, że on jest bardzo bardzo zrywny i ma mega szybkie reakcje, więc naprawdę potrafi wyrwać z butów (mój bos np nigdy by nie chwycił wróbelka w ogrodzie, bo za nisko przeleciał, a Misio żadnych problemów z tym nie ma XD). Miś jak coś zobaczy to nie myśli za bardzo, tylko leci i to tyczy się rzeczy typu "dziwnie wyglądający krzak"
na razie to tylko chodzi na runhunt, ale po wypłacie chcę tą, mam dla Aury 2m i genialnie mi sie na niej go prowadzi, ale 2m to za mało
https://dingo-shop.com.pl/tradycyjna-smycz-dla-psa-z-zaplatanej-skory-soft
Super dla dłoni, pewny chwyt i leciutka amortyzacja szarpnięć przez tę plecionkę. BD Happy dog też taką ma i pewnie wezmę od nich
łatwo się brudzi, na jesień to kiepski pomysł, ale trudno :P
falletta, jeśli chodzi o gumkę przy etui na kupoworki, to prałam swój już chyba dziesiątki razy 😅 trzyma się dobrze, nadszarpnęła mi się ostatnio lekko jak szliśmy przez gąszcz badyli i smycz mi wypadła z rąk, a pieskowi się spieszyło bardzo 😂 ale i tak trzyma się w całości, tylko spruła się jakby jedna nitka.

Mój kluseczek waży 13kg więc na szczęście temat karabińczyków mnie nie dotyczy 😂 chociaż jak jeszcze miał odpały lękowe to czasem się bałam, że smycz trzaśnie i pójdzie w cholerę...
martva, też je lubię, chyba jedne z nielicznych gdzie jest duży wybór kolorów a nie jakieś szalone wzory 😀 no i jak dla mnie mają najmniej mankamentów, które mi osobiście przeszkadzają 😅

W ogóle zobaczcie, tu dyskusja o nerkach, smyczach, kupoworkach, ile ludzi tyle wymagań i upodobań a każdy znajdzie coś dla siebie. Jak miałam pierwszego psa 20 lat temu to nie było takich bajerów, ładna smycz przepinana to już było wielkie wow, a żeby piesek mógł pobiegać i nie zwiał, to woziłam sobie lonżę ze stajni 😂
falletta, co do Wozy to trzeba je widzieć na żywo żeby docenić to, że są szyte ręcznie. Prawie nikt tak nie szyje w PL.
Obczaj sobie aukcje na allegro, bo tam cokolwiek widać.
Problem z nimi taki, że strona jest jaka jest.
Ale zamówić wszystko można i oni szyją na zamówienie, szczególnie uwielbiam nappę od nich i oczywiście smycze ringówki, ale robią wszystko.
Pierwszą smycz mi ktoś ukradł na Partynicach, bo wisiała na boksie i ktoś sobie zabrał 🙃nie ogłowie, a smycz, bo skóra lepsza😁
[[a]]https://allegro.pl/uzytkownik/www_woza_pl?string=ring%C3%B3wka[[a]]
madmaddie, też fajna ta, którą wstawiłaś.
I co ciekawe sklep nie kłamał, dziś przyszła wyjazdowa klatka 😍
Zestaw jak w Tozie mam w pokoju 😝
Miska spowalniająca też juź jest, Sayu dziękuje za polecenie , jest świetna 😍 nie przesuwa się wcale, działa prawidłowo 🙂
575DBBB1-003F-4F97-A5CB-722A55DE5C0B.jpeg 575DBBB1-003F-4F97-A5CB-722A55DE5C0B.jpeg
71AAB8FA-9214-4D58-870B-88ACBD16F276.jpeg 71AAB8FA-9214-4D58-870B-88ACBD16F276.jpeg
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
28 października 2022 08:04
[quote]martva, też je lubię, chyba jedne z nielicznych gdzie jest duży wybór kolorów a nie jakieś szalone wzory 😀 no i jak dla mnie mają najmniej mankamentów, które mi osobiście przeszkadzają 😅

maiiaF, wychodzi na to, że my to chyba generalnie mamy podobne psie upodobania 😀 😉
Przyszła wczoraj nereczka.
Jest bardzo dobrze uszyta, wygląda na bardzo solidną. Pomysł z tymi woreczkami na smaczki jest fantastyczny , spokojnie jeden woreczek wystarcza. Do nerki mieści mi się wszystko. Super regulowanie w pasie,też mocne, więc na pewno nie będzie zjeżdżać.
Jedyny jej minus to ten kształt i nawet nie napchana wygląda jak napchana, ale coś za coś. Trudno, jakoś to przeżyję. Będę jej używać tylko na spacery z psami, a na konie kupię sobie znowu psyjaciol albo jakąś ludzką mniejszą.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 października 2022 23:57
Wróciłyśmy z zawodów w czeskim Tachyon Arena (mistrzostwa bialyxh owczarkow w obi). Piękny obiekt, domki, kawiarnia. Czy my się kiedyś doczekamy w Polsce połowy tego poziomu 😁 i ilości imprez. I atmosfera jakas taka milsza 😉

My 3 miejsce w zerówkach, to nasze pierwsze zawody. Z Aura od 1,5 miesiąca przerabiam nowy sposób na skupienie i nowe miejsca, i widać spora poprawę, ale zlapalysmy dwa zera. Była za to całkiem wesoła, to spory postep z psa tak postresowanego nowym miejscem, że o pracy i pracy bez nagrody to ciężko mówić było.
received_1309202419917648.jpeg received_1309202419917648.jpeg
20221029_134016.jpg 20221029_134016.jpg
received_531275371698895.jpeg received_531275371698895.jpeg
smartini   fb & insta: dokłaczone
30 października 2022 12:59
Gratsy! Czesi potrafią w imprezy sportowe, frisbowe też są super, ja w przyszłym roku planuję na pewno na kilka pojechać. No i ME będą organizować!
Hali zawsze zazdrość � bez hali ale z domkami i naprawdę super ogarnięciem eventowym jest DogTok pod Poznaniem, jakby ktoś rozważał tam semi czy inny obóz to polecam!
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 października 2022 16:23
W DogToku nie byłam, ale mam nadzieję, że w Psim Domku się uda mi ustrzelić kiedyś obóz.
Czesi to w ogóle inny level, dostępność obiektów, pozorantów, trenerów, imprez. U nas np w pasieniu w tym roku były 2 imprezy FCI, w grudniu będzie trzecia. W sezonie tyle to oni mają w miesiącu. Mi się nie udało dojechać do Pastuszkowa na HWT więc muszę czekać z nadzieją, że uda się załapać w 2023.
Tak samo jest np z IGP, dwie-trzy imprezy w roku, jeśli mówić o zawodach, nie egzaminach.
W obi jest trochę lepiej, Podkarpacie prężnie działa, ale i tak w porównaniu z sąsiadami wyglądamy śmiesznie.
Już nie mówię, że nie ma gdzie trenować. Ja szukam boisk i miejsc z ladna trawą, rozkładam się i patrze czy mnie ktoś wywali czy nie. Hala to już inna sprawa w ogóle. Nawet jak zkwp ma własny plac to ciężko skorzystać.
W lesie jesteśmy 😁
madmaddie, czesi to mają wszystko na wyższym poziomie, coursingi i torowe też.
Gratuluję, choć nie do końca kumam dalszą treść, to 3 miejsce kumam😝 milo być na pudle🏆🏆🏆
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 października 2022 17:40
Perlica, obi jest trudne dla psa, bo nie ma schematu, a przewodnik jest antypatyczny w ćwiczeniach. Dla takiego pieska jak mój, to już w ogóle, bo ona nie lubi pracować szczególnie :P, ma kosmiczne problemy ze skupieniem się, a w obcym miejscu cały przebieg bez nagród to już mega dużo. Dla mnie to trochę wynik stresu z powodu obcego miejsca też, jeśli czuje się bezpiecznie to pięknie potrafi robić.
Agility jej się bardziej podobało, ale mnie to kosmicznie nudzi XD

A co do Czech, to raczej będę tam jeździć. Fajnie, luźno i nie ma tak, że jak mi nie pójdzie na zawodach to następna szansa za kwartał albo w przyszłym roku. Na szczęście nie mam daleko.

Wojenka   on the desert you can't remember your name
30 października 2022 19:27
madmaddie, gratsy!
Niestety jesteśmy w czarnej D ze wszystkim. Mój szczeniak wyjechał do Austrii,do Wiednia i w bliskiej okolicy domu ma tryliard dostępnych placów treningowych z różnymi atrakcjami. Za każdym razem wysyłają mi filmiki z nowego miejsca. Zazdro na maksa.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
30 października 2022 19:36
Wojenka, ja teraz z Aurą robię 2/3 treningów w nowych miejscach i to jest dość trudne :/ nie musi być boisko, ale kawałek trawy na rozłożenie przeszkody, kwadratu i pachołków i żeby nikt się nie dowalił do psa bez smyczy, bo w parku to właśnie się tak dzieje 🙃 u nas to się trenuje mimo wszystko w sumie. Są miasta gdzie nie jest tak źle, ale reszta Polski...

Bardzo zazdroszczę krajom z infrastrukturą i ludzkim podejściem do psich sportów.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
30 października 2022 20:19
Ja mam niby boisko ugadane z zarządca boiska, a i tak za każdym razem mam kłótnię z cieciem. Wybitnie nienawidzi psów. Ostatnio już nie wytrzymałam i zadzwoniłam do dyrektora, mieli utemperować pana ciecia.
madmaddie, powtórzę się z gratulacjami! Fajnie, że się zdecydowałaś mimo loterii w nastawieniu u Aury 👏
Hue Hue, ja sobie "trenuje" między blokami, wykorzystuje każdy kawałek trawy z oświetleniem z latarni. Śmieje się, że mam 5 lokalizacji. Ale nie wyobrażam sobie, żebym miała się z czymś rozstawiać jeszcze. I tak już mam na głowie podbiegaczy, ludzi z flexi co przychodzą żeby pieski się przywitały albo gapiów co ja z tym psem robię.
Btw z obrony baaaardzo często mimo dogadanego boiska mamy lokalsów na głowie. Ludzie się wkur*** że psy drą japę albo posądzają nas o szczucie i znęcanie się nad psami. Często wywierają presję na zarządcach, żeby zabronić zjazdów.... No w sumie, to nie ma gdzie sobie podłubać żeby było bezpiecznie i komfortowo dla wszystkich... 😒
madmaddie   Życie to jednak strata jest
31 października 2022 07:22
my mamy plac w środku miasta i tez jest śmiesznie, plac normalnie wynajęty od lat, ogrodzony, ludziom przeszkadza 🙃
spam
falletta, co do nerek, to znalazłam jeszcze fajną nerkę na od withlove legowiska

https://www.withlovelegowiska.pl/fasolka-nerka-saszetka-c-57_51.html

Nie widziałam na żywo, bo mi się pies bardzo pochorował i nie pojechałam na międzynarodową Poznań ( 500 pln poszło na zgłoszenia…), ale są 3 kieszenie.

Moja nereczka sprawuje się super , ale tak czy siak muszę kupić coś drugiego bardziej płaskiego i będę używać sobie dwie, zależnie czy idę do ludzi czy tylko z psami.
Pojemniczki na karmę nadal obłędne i nic się nie wysypuje i jeden wystarcza spokojnie na 2 psy.
W związku z poszukiwaniami karmy do 300 zł o określonych parametrach (m.in. niski poziom tłuszczu i włókna) w końcu natrafiłam na w miarę sensowny skład i dobre parametry analizy odżywczej. Niestety nie słyszałam nigdy o tej marce, a dobrze wiem, że marka musi być "sprawdzona". Czy słyszał ktoś z Was o tych karmach ? Wydaje mi się, że producent to Natural Pet Food Grain Free, ale ciężko stwierdzić po opisie 🙈 Podsyłam link w razie w.

[[a]]https://karmapupila.pl/pl/p/Natural-Pet-Food-Grain-Free-LightSenior-Losos-z-pstragiem%2C-batatami-i-szparagami-12kg-/4166[[a]]
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 listopada 2022 21:55
elle, ta karma to private label i produkuje to brytyjskie GA Partners.
Bodajże Variety of taste ma taniej, a to to samo
Perlica, dziękuję za cynka 🌷wyglądają fajnie!
Widziałam po wynikach, że Was nie było. Myślałam, że się zobaczymy na sikupie bo mieliśmy hale na przeciwko. Co się dzieje z psiurem? 🙁
falletta, i jak ci poszło? jak ci się podobało?

A niewiadomo było, chyba zatrucie czymś co spowodowało zapalenie żołądka? ale już dużo lepiej, wyjęłam mu już wieczorem wenflon, bo lepiej się poczuł. Zobaczymy dziś, bo będzie już bez leków.
Ale dramat stał 19h na nogach, w tym samy miejscu, bo nie mógł się położyć z bólu, sikać nawet nie chciał, bo cały był skurczony z bólu, wymiotował krwią , biegunka ( na szczęście tylko pojedyncza akcja z tym krwawym wymiotem), nie dawała się nawet dotknąć, i jak szedł to wył z bólu.
Perlica, Jezu, umarłabym! To musiał być straszny widok 😦 biedny Zarciu, zdrówka!
Plan z jakim pojechałam został zrealizowany. For fun, dla socjalu i obycia z atmosferą. Jestem dumna ze szczyla, dzielnie współpracował mimo gigantycznych rozproszeń. Emocje na wodzy. Oddał 1:1 dom vs ring. Dla mnie to wartość największa w kontekście planów na egzaminy. To nasz wspólny debiut, nie byliśmy idealni, to co udało nam się nauczyć zaprezentowaliśmy. Teraz wiem co należy szlifować. Wróciliśmy z oceną wybitnie obiecującą, więc to miła wisienka na torcie. Co do wystawy, sędzia był delikatny i przyjazny. Szkoda, że nie dostaliśmy opisu (za dużo psów), jedynie słownie pochwalił za piękną, mocną budowę. Ale to był jedyny pies w klasie. W porównaniu z doświadczoną i nieco starszą suką przegraliśmy. Organizacja wystawy chyba ok, nie wiem czego należy się spodziewać i oczekiwać. Trochę trudno było się odnaleźć przez hałas. Ogólnie fajnie było popatrzeć na innych przedstawicieli rasy, na to całe show i zachowanie wystawców. Podsumowując, ciekawe doświadczenie i będziemy sobie jeździć na jakieś bliższe wystawy.
Dziękuję za skuteczną zachętę żeby spróbować 😘
IMG_20221106_182617.jpg IMG_20221106_182617.jpg
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się