Stajnie w Warszawie i okolicach

Stoi / stał ktoś w largo ?
Spoko trenerzy i warunki czy takie sobie
Cześć, kogo polecacie poza doktor Biazik do wykonania gastroskopii - stajnia pod Warszawa w stronę Radomia/Lublina?
Post został usunięty przez autora
infantil, Stajnia pod lasem, Wólka Czarnińska 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
05 października 2022 22:47
carolajna,
Agata Kamionka-Flak się tym zajmuje.
Stajnia w Dobrzyńcu - chciałabym wiedzieć ciut więcej. Ktoś podzieli się opinią? �
November Rain, To stajnia prywatna bez pensjonatu.
Dada, dziękuję, to tłumaczy brak ogólnodostępnych informacji. A coś innego, ciekawego w podobnych okolicach?
November Rain, nie kojarzę 😅
Czy jest ktoś, kto stał lub stoi w stajni Jadran? Jakieś opinie?💐
Czy ktoś może kojarzy stajnię, która spełniałaby tak wymyślne wymagania?

- duże padoki i konie jak najwięcej na dworze, ale nie w błocie po nadgarstki
- siano do oporu
- karmienie 3x dziennie wg zaleceń (w sensie z przygotowanych pudełek przynajmniej)
- oświetlony plac do jazdy

I to wszystko. Może być korytarzowa, angielska, przydomowa, wolnowybiegowa, obojętnie. Nie potrzebujemy hali, lonżownika i tym podobnych udogodnień. Zależy mi na tym, żeby konie miały bezpiecznie, czysto i jak najwięcej na zewnątrz + miejsce do pracy, ale też nie musi być full profeska.

Idealni by było, gdyby stajnia była na trasie Warszawa-Żyrardów (po drodze Pruszków, Grodzisk Mazowiecki) albo w okolicach właśnie Żyrardowa lub Pruszkowa.

No i cena jest istotna- generalnie "im taniej, tym lepiej", ale idealnie by było poniżej 800 zł.

Ktoś? Coś? :>
Novi_Paula, poniżej 800 to moim zdaniem nic nie znajdziesz niestety.. przy obecnych cenach wszystkiego to bliżej 1000 musisz założyć.
Fokusowa, znam stajnię wolnowybiegową za 600, ale w trochę dalszych okolicach i szukam czegoś bliżej 🙂 Potrzebuję miejsca, żeby konie "przechować" do końca studiów, potem będę szukać czegoś wygodniejszego i pewnie droższego🙂
Novi_Paula, niestety przechowanie też kosztuje.. takimi końmi tez trzeba się zająć, też jedzą siano, też dostają słomę, są karmione itp, 800 zł to robienie tego za darmo w okolicach Warszawy. O ile nie dokładanie do biznesu.. realnie takiej stajni nie znajdziesz w kwocie do 800 zł w promieniu dobrych 60 km od Warszawy..
Fokusowa, Ok, realnie jeśli ktoś zna taką stajnię to bardzo miłe widziany będzie cynk, wezmę sobie twoją uwagę do przemyślenia 😉 Jednak stajnia o której mówię nie jest 60 km od Warszawy 🙂
+ Żyrardów i jego okolice (mogą być nawet okolice Skierniewic) to już jest ok. 60 km, więc może jednak jakieś szanse są 🙂
Novi_Paula,

Nie wiem jak z kwestią cen, ale między żyrardowem a Skierniewicami jest stajnia dom pod kasztanami, stajnia Antoniew, jeszcze Huzar, ale drożej będzie. Jest sporo przydomowych, może ktoś bedzie chciał przyjąć
BUCK   buttermilk buckskin
27 października 2022 10:45
w ok.Grodziska +/- 50km znalezienie za 800,oo graniczy z cudem, nieomal wszędzie min.1.000,oo a jeszcze z oświetlonym placem
Kurde, wiem, że mój komentarz nic tu nie wniesie, ale muszę, bo się uduszę. 😅 Mój koń poniekąd jest mój, bo siostra nie chciała się męczyć z utrzymaniem go w Warszawie.
Duże padoki niestety kosztują. Siano do oporu, które też kosztuje. Karmienie 3 razy dziennie przy całym dniu na dworze to dodatkowe drugie tyle roboty z wyprowadzeniem i wprowadzeniem na obiad. Oświetlony plac. "I to wszystko". 😅 Nawet pod Łodzią już jest ciężko znaleźć stajnię za 900 dziś, sensowne są za 1000 lub więcej. Raczej bym nie uwierzyła, że za 800 (a najlepiej MNIEJ) mój koń miałby gdziekolwiek dużo siana (nawet nie pod korek), czysto, codziennie by wychodził i byłby zaopiekowany, a ja bym miała gdzie pojeździć oprócz lasu. Szczególnie w mazowieckim.
Mam wrażenie, że ludzie, którzy szukają takich stajni mają inne standardy czystości, a jak im właściciel pensjonatu powie, że "nieee, konie dopiero co zjadły", to uwierzą i będą wierzyć latami. Bo znam takie stajnie personalnie, co od lat twierdzą, że konie mają "siano do woli" w ilości 6-7 kilo dziennie i pensjonariusze serio to powtarzają. <facepalm>
Szczerze życzę powodzenia, życzę jak najlepiej wszystkim koniom, bo to Twój koń będzie tam mieszkał 24 na dobę, a nie Ty. Ale polecam jednak dość często bywać wtedy stajni i rzeczywiście sprawdzać, czy koń nie stoi głodny/w boksie/dostał posiłki, bo trochę abstrakcja dla mnie w 2022 roku. Ale może inni mają inne doświadczenia.

Btw, płacę pod Łodzią 1000 z mikro halą 20x30, która ma światło, na ujeżdżalni nie ma. Koleżanka 1000 z ujeżdżalnią oświetloną. W obu stajniach dobra opieka, siana dużo, ale nie do woli.
Stoi ktoś może w Zaborowie (przy Kościelnej) i może sie podzielić aktualnymi informacjami? jak z dawaniem siana, czystością, padokowaniem , sianem na padokach poza sezonem itp.
Sivrite, dzięki za odpowiedź 🙂
Znalazłam dwie stajnie, które spełniają wymagania w mniejszym lub większym stopniu 😉 Może faktycznie trzeba będzie podnieść widełki cenowe, ale super by było, gdyby to jednak nie było konieczne 🙂
Zobaczymy jak to będzie. Wiadomo, szukam jak najtaniej, a jak wyjdzie ostatecznie to będziemy wiedzieć za jakiś czas ;P Szukam też z wyprzedzeniem, nigdzie mi się nie spieszy.
Nie będę się odnosić co do standardów czystości, bo trochę chyba to są zbyt daleko wysunięte aluzje 😉 Osobiście znam stajnie tańsze niż te 1000 zł i w bagnie konie nie toną, ani nie są głodzone, ale okej. Może to moje zaburzone postrzeganie przez zbyt niskie standardy czystości 😉
Myślę, że też wyraziłam się zbyt dużymi skrótami myślowymi i stąd oburzenie całe się wzięło 🙂 Dzięki za życzenie powodzenia, na pewno dopilnuję, żeby koniowi krzywda się nie działa, choćby trzeba było dopłacić 😉 Chodziło mi też i o to, że często mniejsze stajnie (i tańsze przy okazji) nie są szeroko rozreklamowane w internecie, więc ciężej do nich dotrzeć. Poszukam, popatrzę i coś tam się dla kobyły dobierze 😊
Novi_Paula, raczej będzie koniecznie. Jak nie w listopadzie to pewnie w styczniu, jak ludzie dostaną pierwsze rachunki za energię po podwyżkach.
Osobiście rozumiem co próbujez znaleść, ale zwyczajnie ceny po 800zł się skończyły nawet w przypadku przydomówek.
A stwierdzenie Sivrite,że "nawet pod Łodzią ciężko jest znaleść.." : akurat w moim odczuciu (i doświadczeniu) trzymanie konia pod Łodzią jest dużo lepsze niż trzymanie konia pod Wa-wą 😂
Ciekawy wątek, ile obecnie może kosztować pensjonat na Mazowszu. Stajnia, w której trzymam konia: w pobliżu miasta powiatowego, doskonały dojazd, raczej typ przydomowy, walorem są duże wybiegi i łąki, duża wiata - nasz "klub wałacha" właściwie jest w chowie bezstajennym. Z boksów korzystają ogiery, klacze ze źrebakami, młodzież na odchowaniu. Mój senior schodzi na karmienie, czasem zostaje na noc, gdy jest zimno. Jeżdżących stosunkowo niewielu, do dyspozycji plac, ale dla mnie ważniejsze są niezłe tereny. To plusy. Do minusów należy oszczędne gospodarowanie, jeśli rozumiecie, o co mi chodzi.... kończąc: płacę 850 zł miesięcznie.
Grace, Hej, ja stoję 😉 Ja jestem zadowolona z siana, karmienia sianem w boksach (ilość). Na padokach siano ma być dodatkowo płatne i zależy od tego, czy właściciele stada zrzucą się na nie. Boksy są czyste, a konie są padokowane do oporu - oczywiście schodzą przed zmrokiem. Zimą dostają 3 posiłki treściwe. Nie mam zastrzeżeń do czystości swojego boksu. Ale ja mogę nieobiektywnie mówić, bo kocham to miejsce od jakichś 15 lat, więc sentyment może zanieczyszczać wizję 😉
Novi_Paula, raczej będzie koniecznie. Jak nie w listopadzie to pewnie w styczniu, jak ludzie dostaną pierwsze rachunki za energię po podwyżkach.
Osobiście rozumiem co próbujez znaleść, ale zwyczajnie ceny po 800zł się skończyły nawet w przypadku przydomówek.
A stwierdzenie Sivrite,że "nawet pod Łodzią ciężko jest znaleść.." : akurat w moim odczuciu (i doświadczeniu) trzymanie konia pod Łodzią jest dużo lepsze niż trzymanie konia pod Wa-wą 😂

RatinaZ,

Ale nie każdy może sobie pozwolić na min 2 razy w tygodniu pojechać pod Łódź aby pojeździć na koniu. 😉 Co do cen to raczej już przesądzone, że "tanio" już było. Można rzecz, że "tanio" aktualnie mamy...Dlatego ja przy wyborze stajni pierw patrzę na "zarząd" i "stajennego" a potem na warunki. 😉 Co mi po "sianie 24h" skoro jutro może nie być człowieka do pracy? 😉

Mam znajomego który prowadzi stajnie w innym województwie w większym mieście. Zastanawia się, czy podnieść cenę czy zawinąć "biznes". Główny powód to brak rąk do pracy a dokładniej mówiąc brak stajennych. O ile przed wojną nie było (zatrudnia obcokrajowców gdyż jest "taniej" i "bezpieczniej"😉 problemów znaleźć takiego człowieka tak teraz to wyzwanie. Od początku wojny musiał wziąć na siebie wzrost wynagrodzenia a opowiada, że znów musi podnieść o min 30%. Wzrost ceny siana, słomy czy owsa nie wspomina a czeka aż tylko dzierżawcy terenu przyjdą po swoje antyinflacyjna podwyżkę. 🙂

Reasumując uważam, że bez podwyżek się nie obejdzie albo po prostu niektóre stajnię się zamkną (nie mówię tylko o Warszawie ale ogólnie). 😉
Hej, rozglądam się za stajnią dla mojego dzieciaka. Raczej południowe okolice Warszawy.

2-letni ogierek (najgrzeczniejszy ogier jakiego znam, przysięgam, stoi naprzeciwko kobyły i jedyne co to czasami zarży jak mu szczególnie blisko zadem podejdzie). Nie ma żadnego problemu z jego obsługą, dla koni też jest absolutnym miśkiem, jest ustawiany przez kuca.

Tak więc: szukam stajni, gdzie będzie mógł wychodzić z co najmniej jednym koniem (wychodzi ze stadem i nie ma żadnych problemów) na jak najdłużej w ciągu dnia, najlepiej właśnie stado chłopaków i pastwisko 'normalnej' wielkości, a nie piaszczysta kwaterka 2x2m. Fajnie, jakby były 3 posiłki dziennie, ale na 2 też możemy przeżyć (koń dostaje pudełka robione przeze mnie). No i żeby nie stał w 💩 po nadgarstki.
Co do infrastruktury treningowej - fajnie jakby był jakiś placyk i parę drągów, ale to obecnie nie jest mój priorytet.

Byłoby ekstra, jakby do stajni dało się w miarę sprawnie dojechać komunikacją albo zabrać z kimś.
Exif doskonale rozumiem...i nikogo nie namawiam na wstawianie konia "pod Łódź". Zresztą Łódź to też nie do końca kwestia ceny, bardziej spokojnej głowy i snu.
Generalnie rozmawiałyśmy o cenach: jak wszystko pensjonaty pójdą do "góry" i czy Wawie czy w Łodzi to myślę,że należy się szykowac na podwyżki.
Czy forumowa bera7 prowadzi jeszcze pensjonat?
Small Bridge,
Tak, to jest jej stajnia
https://www.facebook.com/stajniavitalhorse
Post został usunięty przez moderatora
Komentarz moderatora: Z takimi rzeczami zapraszam do ogłoszeń ;)
pepekon, zapraszam do nas , zwalnia nam się miejsce
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się