Owijki a ich użytkowanie

Perlica, Wathausen, Horze, Anky, Eskadron, York, Anna Scarpati ( te ostatnie są lepsze od Equiline - mam porównanie)...
Generalnie chyba większość firm to ma.
_Gaga, dziękuję, myślałam że to jakiś ewenement😁
Ja mam elastyki z Acavallo z żelem i bardzo polecam również, noga się tak nie grzeje i żel równo rozkłada nacisk.
Lullaby, a nie ma ryzyka,że elastyczne to zawinę za mocno ?
A jakie polecacie podkładki, ale nie za miliony?
Equlinowe się wydają jakieś strasznie ocieplane, jak pod owijki stajenne, a nie do jazdy
Perlica, - climatexy eskadrona, mega wygodnie się na nie zawija, nie za grube, dobrze się układają i są nie do zdarcia.
keirashara, dzięki obczaję
Perlica, climatexy. Mam komplet od 13 lat!! I żyją xD
Perlica, ja mam zwykłe Eskadrona. Dla team ochraniacze lepsze, bo są na rzep i łatwiej się zawija 😉 zakładasz i nic nie ucieka
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
20 marca 2023 19:29
to ja się zapytam czy zna ktoś wersję climatexów Eskadrona które są równie dobre i nie za miliony?

czy lepiej jednak zainwestować?
Ostatecznie podkładek nie kupilam, bo się okazało,że mam fair playa 😉 całkiem spoko, bo na rzep.
Teraz poszukuję podkładek pod owijki na transport, bo moja zdolna klacz tak wali przodami,że dziś podarła cały transporter, bo jednak one nie są mega obcisłe i po urywała rzepy🤣
Które podkładki kupić:
Miałam takie horze kiedyś i były spoko:
https://www.febro.pl/product-pol-1304-Podkladka-pod-owijke-Horze.html

Ale jak na 1 sztukę, to tanie nie są, wiec sie zastanawiam czy nie lepiej kupić equline ?

https://www.gnl.pl/kon/bandaze----podkladki/podkladki-pod-owijki/podkladki-pod-owijki-equiline.html

A Winderenowe ktoś ma?

https://www.febro.pl/product-pol-8033-Winderen-podklady-pod-owijki-stajenne-Thermo-Silver.html

Perlica, - a chcesz owijać na pewno, czy może wygodniej byłoby coś w stylu stajennych horze supreme? Dużo ludzi je właśnie na transporty ubiera. Tam rzep jest płasko, na neoprenie, mojego stajenni raz puścili w nich na padok i wróciły tylko ubłocone, ale całe mimo brykanka i tarzanka. Da się je zapiąć dość ciasno, a wyjdą niewiele drożej niż same podkładki.
Jak kopie, to ja bym super drogich nie kupowała, tylko takich, co nie będzie żal jak porwie. Nie wozisz chyba przez pół Europy, żeby tam cuda były potrzebne 😉
keirashara, mam takie stajenne z PE i też o nich myślałam właśnie. Boje się że otworzy je tak samo jak transportery bo się boję,że koncówka rzepa będzie jakby odstawać i pójdzie.
Nie chodzi tu o kasę, bo jak dojadę na zawody a się okaże , że nogę rozwaliła to co mi po oszczędności na kołdrze jak sam hotel w tym roku 2500 😝
Wczoraj wiozłam pod Trzebnicę do zaprzyjaźnionej stajni czyli 25 min, otworzyła się 2 razy w drodze i rozwaliła cały ochraniacz. Ten koń jest ze specyficznej linii matki i jest bardzo specyficzny przodami,ona nie grzebie tylko, a też wali przodami jak przy stępie hiszpańskim, dlatego też się otwiera bo sama wiesz jak wysoko jest zamek , w połowie drzwiczek przecież. Waliła tylko może 2 minuty, a rozwaliła ochra całkiem.
Myślałam że owijka jest nie rozwijalna.
No owijkę moim zdaniem będzie trudniej jej otworzyć, jeśli będzie dobrze zawinięta. Ja lubiłam te z Equiline, bo nie są przesadnie grube, jak np. Torpol.
A może bardzo cienkie ochraniacze transportowe i zabezpieczone owijka, np. te:
https://prove-horse.pl/produkt/ochraniacze-transport-comfortravel-gatusos-przod/?gclid=Cj0KCQjwlPWgBhDHARIsAH2xdNcjy3UgdsdohPDJWTy3tOMpzRSAKkqOBBbfC7x46IBqd0Noywp4icMaAqCdEALw_wcB

Nie używałam ich ale je mamy i one tak jakby nie przylegają do nogi całej- więc nie odparzają.
Nie wiem jak by się zachowały z owijkami na wierzchu, ale może to jakiś trop.
Wygodne do użytku- bo wystarczy spłukać wodą i otrzepać.
flygirl, też tak myślę właśnie. do tego całkiem nowe owijki polarowe, żeby na pewno był czyściutki rzep i powinna zagrać.
Equiline piszą że 500 gram, a Toprpol 200 gram, ale Equiline są dłuższe i większe, więc zakryją mi więcej nogi, a nogi ma kobyła straszliwie długie.

kotbury, dzięki, ale ja takich wynalazków za darmo bym nie ryzykowała. Sprawdzone metody to sprawdzone, nie ma po co kombinować i utrudniać, skoro proste rozwiązania są łatwo dostępne i cenowo milsze.

Ktoś jeszcze jakieś kołdry poleca?


kotbury, dzięki, ale ja takich wynalazków za darmo bym nie ryzykowała. Sprawdzone metody to sprawdzone, nie ma po co kombinować i utrudniać, skoro proste rozwiązania są łatwo dostępne i cenowo milsze.


Perlica, one się sprawdzają w Hiszpanii, bo stamtąd pochodzą i niejako na "upały" zaprojektowane. Do tego są mega lekkie i nie piją siuśków- więc nie nabierają wagi w trakcie jazdy - dla niektórych ścięgnowców to ważne.
Ale rozumiem, bo jak się ma konia "wyjątkowego" to też trzeba szukać czegoś specjalnego.
Ja szukam specjalnych mat na ściany boksu 🙁
kotbury, nie nieguję, że się sprawdzają. Ja wolę klasykę.
Zawijam tylko przody, więc sikanie mnie nie dotyczy 😉 Na szczęście ta klacz nie ma wogóle odruchów kopania zadami, nigdy nimi nic nie kombinuje, jest jak ogier tylko przody są ekstremalne.

Ja mam maty w całym boksie i na ścianach do wyskości metra, super się sprawdza dla niej. To są maty nie końskie, tylko zwykłe budowlane.

Perlica, dawaj linka jakie masz i jak zamontowane.
Gumowe zwykłe mi się nie sprawdzają- za mała amortyzacja.
wycieraczki ażurowe mój koń objada.
Muszę przykleić jakieś mocno amortyzujące pianki, a na to coś gładkiego "niejadalnego"...
- i tak będzie taniej niż ilość USG i rtg,które muszę ogarniać co chwilę🙁 od kopanka.
kotbury, - kentucky robi specjalne do boksów 😉 Ewentualnie widziałam kiedyś stare materace gimnastyczne, takie te "szkolne" zawieszone.
Perlica - zawsze jak czytam o takich agentach, to mam ochotę swojego uściskać 😂
kotbury, nie mam linka niestety, bo to właściciele stajni zamontowali, ale to kupione było lokalnie.

keirashara, no ja w życiu serio przerobiłam kilkaset różnych koni , nawet na wyścigach klacze z tej rodziny , ale takiego konia nie widziałam nigdy wcześniej, po za jej matką i siostrą.
A co ciekawe np. wczoraj jak wracałam do stajni i pomagała mi ładować osoba o bardzo delikatnym charakterze to ta wchodziła do przyczepy stępem hiszpańskim po trapie, bo chciała się popisać, jak tamta ją pukała bacikiem po tyłku. Czegoś takiego to ja serio nie widziałam na oczy nigdy wcześniej 😎🦄
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
24 marca 2023 10:57
kotbury, sprawdź może: budowlane maty wibroizolacyjne.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się