Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?


Słyszałam opinie,że kobyły po RW bywają gorące przy większych wymaganiach
Perlica,
Ja właśnie podobnie słyszałam i to mnie zmartwiło a że koń krótko pod siodłem to łatwo błędnie ocenic dlatego chciałam dodatkowo potwierdzić lub nie tą informację że duże ryzyko jest
Laxi, ale nie piszesz nic o linii matki, a to ma duże zneczenie
rtk, dziękuję. Wiem, że tu nie ma pewności i trzeba sprawdzić konkretnego konia ale zaniepokoiło mnie to co słyszałam więc chciałam sprawdzić czy to się potwierdzi czy dla równowagi będzie dużo odwrotnych opinii.
Perlica, Matka klaczy jest po Pegasus HB
Laxi, poproś kogoś doświadczonego żeby wsiadł na konia i ocenił
Laxi, czy to koń z dolnego śląska prZypadkiem ?
karolina_, To też planuję. Sama mam wieloletnie doświadczenie ale jestem obecnie w czasie długiej przerwy, zastana, sztywna. Weryfikuję natomiast dlatego, że pogłoski mówią o problemach w późniejszym czasie jak przychodzą już trudniejsze treningi
Gdzie szukać ogierów? 😉 mamy do krycia fajną kobyłkę, miała źrebaka ale 10 lat temu... dlatego chciałabym wczesną wiosną ją zaźrebić, na początek coś do 1500zł, nie musi skakać, nie musi wiosłować nogami pod niebo, musi być poprawnie zbudowany i fajnie by było jakby miał dobrą głowę którą łaskawie przekazałby potomstwu 😉
Lubelskie i ościenne, chciałabym "poznać" ogiera na żywo
Rasa dowolna, kobyła małopolak zmiksowany ze ślązakiem, więc wolałabym coś lżejszego w pokroju
Zapewne padną tu propozycje, ale oferty wprost od właścicieli ogierów dostaniesz na FB grupa Ogiery i Hodowla. Moja propozycja to skorzystanie z inseminacji, nawet gdyby miało to wyjść o kilkaset zł drożej.
czy ma ktos zdjecia w skoku konia Po ogierze Polder (libellus i pomona)
Post został usunięty przez autora
Wychodzimy z kontuzji, a do sportu już nie wracamy👋

Poszukujemy kandydata dla tej dziewczynki, będzie to Jej pierwszy źrebak.

Od Tatusia najbardziej potrzebny nam wzrost i ruch.

W planach jest Dominator, o ile uda się go zdobyć! Co myślicie o takim połączeniu?

Czy lepiej zapomnieć i szukać na pierwszy raz świeżego nasienia?

A może ktoś z Was ma jakąś lepszą propozycję dla niej?
Screenshot_20221211-093423_Gallery.jpg Screenshot_20221211-093423_Gallery.jpg
Screenshot_20221211-093259_Gallery.jpg Screenshot_20221211-093259_Gallery.jpg
Screenshot_20221211-092255_Facebook.jpg Screenshot_20221211-092255_Facebook.jpg
Screenshot_20221211-092204_Chrome.jpg Screenshot_20221211-092204_Chrome.jpg
cremello, wszystko zależy jaki klacz ma Horsetelex, bo jeśli ma wyniki w sporcie to Dominator do zdobycia staje się łatwiejszy, aczkolwiek w tym roku było trudno bardzo.
Cena jest zaporowa na teraz bo 3 klocki.
Ale kto bogatemu zabroni 😉

Co do propozycji to ciężko proponować nie widząc klaczy, ani celu hodowli, bo Twój żrebak będzie do jazdy za kilka lat, a jak widać trendy sie zmieniają i hodowlą chcąc nie chcąc będzie musiała pójść w stronę jezdności i charakteru, prócz możliwości.
cremello, nie mając pojęcia co kobyła przekazuje po sobie, jak się zaźrebia, itp itd
Nie odważyłabym się na pierwszą próbę brać tak drogiego ogiera… ja jestem cykor.
Ale kto bogatemu zabroni 😉

Marzenia są po to żeby je spełniać.
cremello, napisz na grupie ogiery i hodowla, dostaniesz pewnie ciekawe propozycje od hodowców skoczków. Ja z kolei odwrotnie niż przedmówcy, na niesprawdzoną jeszcze w hodowli klacz bralabym starszego, pewnego ogiera, który wiadomo że stepluje potrzebne cechy - niestety takie są zawsze albo a) niemodne albo b) drogie
karolina_, ale ja nie napisałam,żeby brać młodego ogiera.
Akurat Dominator jest top drogi i nie dostępny, kasa to trochę za mało w jego przypadku.
Jest dużo ogierów sprawdzonych, które są dostępne dla normalnych klaczy, ze świeżym nasieniem dostępnym.
karolina_, chyba są skokowe stemple tańsze niż 3€ za mrożonkę?
Iskra de Baleron, dokładnie.
My mamy dwa Dominatory na ten rok, akurat embrio.

Emerald, Grand Slam, Pegase, Conthargos, Casall , jak zaawansowana w krew to Kasander. No jest tego serio mnóstwo w cenie normalnej.
Iskra de Baleron, umknęło mi że to mrożonka (czyli rozumiem że cena za porcje? Bo jak za sezon i dobre nasienie to tylko upierdliwość dochodzi). Jeśli za porcje to też bym tyle nie dała, no way. Ta sama półka co Sezuan, nie wiadomo czy się pchać od razu w ISCI czy płacić i w razie co płakać
karolina_, Ci też,że nie można tej słomki kupić od tak sobie 😝
Perlica, ale jak kobyla startuje to chyba da radę kupić? Albo bezpośrednia rodzina? Dość podobnie (znakomicie) w ujeżdżeniu jest zarządzany Sanceo, który był 5 indywidualnie w Tokio i w Europie jest rarytaskiem bo stoi za oceanem. Ilość nasienia limitowana, trzeba rozmawiać z dystrybutorem, cena wysoka. U mnie zaważyło tylko to, że ogier nie ma potomstwa. Klacz mimo że top i nie dała nigdy kucyka, to nie jest duża - nie zaryzykuję niesprzedawalnego koniczka 163 cm za milion monet wiec po wstępnych rozmowach zrezygnowałam
karolina_, nie do końca chodzi tylko o starty, bardzo patrzą na linie hodowlane matki, bo ojca to oczywiste, że musi być top.
U nas mamy na klacze nie startujące akurat, ale linie matki są tu z poziomu 160, więc to już są linie dość wyjątkowe.
Ale oczywiście trzeba gadać, dzwonić, pytać itp. bo nigdy nie wiadomo.
No i też pytanie co to znaczy kobyła startuje , bo tego nie wiemy ze zdjęcia.
Nie wiadomo zresztą jak będzie w tym roku z dostępnością D.

karolina_, nie do końca chodzi tylko o starty, bardzo patrzą na linie hodowlane matki, bo ojca to oczywiste, że musi być top.
U nas mamy na klacze nie startujące akurat, ale linie matki są tu z poziomu 160, więc to już są linie dość wyjątkowe.
Ale oczywiście trzeba gadać, dzwonić, pytać itp. bo nigdy nie wiadomo.
No i też pytanie co to znaczy kobyła startuje , bo tego nie wiemy ze zdjęcia.
Nie wiadomo zresztą jak będzie w tym roku z dostępnością D.

Perlica,
Z ciekawosci, jakie to linie?
Lullaby, np. od GEENA VAN'T ROOSAKKER.
Spotkał się ktoś/jeździł z końmi po ogierze Comfort? Pierwsze słyszę o takim ogierze, mam w pracy po nim 4-latka i ciekawa jestem, czy dużo po nim odziedziczył jeśli chodzi o charakter i jezdność. Bo z wyglądu jest niemal identyczny, poza kolorem.
ekuss   Töltem przez życie
17 grudnia 2022 18:26
Chciałabym zaźrebić na przyszły sezon moją klacz. Miała już źrebaka i z tego co mi wiadomo to wszystko poszło super z ciążą, wyźrebieniem.
Jest to folblut, biegała kilka lat, wrzucam rodowód. Niekoniecznie chciałabym anglika, fajnie jakby wyszło coś wszechstronnego, nie mam parcia na sport, jestem też raczej nielotem.
Kobyłka ma 164/165, spokojny charakter, całkiem ładnie się rusza.
Myślałam o ogierze do 2k zł, wpadł mi w oko Chico’s Boy, Dark’Ann, Corvallo i Cas Casall, ale trochę czuję, że błądzę we mgle. W islanderach się orientuję bdb, w szlachetnych niekoniecznie. Co byście doradzili?
6FA193C4-2804-4CF7-BA83-D9766DE76694.jpeg 6FA193C4-2804-4CF7-BA83-D9766DE76694.jpeg
F09AF30B-A7D6-4416-B1B1-2C73CD465060.jpeg F09AF30B-A7D6-4416-B1B1-2C73CD465060.jpeg
08A60145-3FA0-4C73-B894-E089AE4228ED.jpeg 08A60145-3FA0-4C73-B894-E089AE4228ED.jpeg
Ekuss na folblutkę to moim zdaniem wszystko przypasuje. Kwestia Twoich preferencji, czy bardziej ujeżdżeniowo czy skokowo. Generalnie młodzież powinna być bardzo ok.
ekuss, myślę że więcej Ci będzie można podpowiedzieć widząc film w ruchu i zdjęcie zootechniczne (z boku)
ekuss,
Bede wredna, ale trudno. Twój koń na IG wygląda źle i choro. Mysle ze jemu sie należy gastroskopia a nie inseminacja.
KaNie, nie widziałam IG, ale jak to xx kupiony z torów to jak ma wyglądać. Przez jesień i zimę można spokojnie odkarmic, suplementowac pod badania i przyszykować na wiosnę do inseminacji. Na tych fotkach wyżej wygląda jak typowy xx w kondycji wyścigowej - same mięśnie, zero tłuszczu, w środku pewnie wrzody.

Kobyły bym nie odpalała - tyle wszyscy jęczą o zdrowiu koniu sportowych, tu mamy klacz xx która biegała kilka sezonów - to jest dużo i zdrowotnie bardzo wymagająca próba użytkowa
karolina_, co Ty piszesz? Klacz wygląda strasznie na zdjęciu z października przynajmniej, które widzę na fb.
KaNie, ma rację
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się