własna przydomowa stajnia

desire   Druhu nieoceniony...
27 października 2022 10:17
melehowicz, jakie domniemania i domysły jak dziewczyna dostała kare i jest to na fakcie.. 🤣🙄
desire, Pytanie: za co? Wskazałem możliwości powyżej. Nie ciągnijmy tego, bo nie wiemy nic pewnego. Objaśniłem co i jak działa powyżej.
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
27 października 2022 15:41
melehowicz, przytaczasz ustawę mininisterstwa rolnictwa a gdy przychodzi ispektor budownictwa to opiera się na ustawie prawo budowlane i tyle. A to, że często przepisy różnych ustaw się rozmijają nikogo nie obchodzi. No ale zawsze to może być jakaś linia obrony.
TRATATA, Nie ma żadnego przepisu, który zabraniałby utrzymywania zwierząt we wiatach. To standard dobrostanowy, a wiata w przepisach budowlanych (rozporządzenie o warunkach technicznych budynków i budowli ) nie ma defincji przeznaczeniowej w odróżnieniu od budynku gospodarczego, który często służy jako stajnia. Tu nie ma pola do dyskusji. Opisywany powyżej rzekomy przypadek nałożenia sankcji karnej jest nic nie wartą plotką ponieważ nie dysponujemy dokumentami. Jakkolwiek brzmi to brutalnie to takie są fakty.
Hej, planuje zakup kawałka ziemi rolnej. Jak sprawdzić jaka cena będzie ok? Tj oprócz sugerowania się ogłoszeniami. Jest jakiś cennik? Działka w cholerę zaniedbana i gliniasta jeśli to na znaczenie.
shewolf, Na cenę ziemi wpływa wiele czynników. Zacząłby od spraw formalnych bo one potrafią zdyskwalifikować zakup. Np czy jest dostęp bezpośredni i formalny z drogi gminnej, jakie są zapisy w miejscowym planie zagospodarowania o ile jest takowy, jeśli glina, to jaka? Bo jak się okaże że miękkoplastyczna to pod budowę trzeba będzie wymieniać grunt, a to koszty mogą ogromne . Może to być nieskuteczne gdy teren źródliskowy. To tylko w skrócie i na początek.
shewolf, najlepiej w gminie spytać ile za jaką klasę ziemi chcą. Ewentualnie na stronie GUS można popatrzeć- lecz często rynek wtórny różni się od urzędowych wycen. Do tego, że zaniedbana nie znaczy, że niczyja. Prawo pierwokupu ma dzierżawca jeśli to kawałek gminny. Jak nie ma dzierżawcy to jest ogłaszany przetarg.
Frans, Frans, Do gminy w sprawie cen nie ma co chodzić, tam nikt nie udzieli informacji , a przynajmniej nie powinien.Przegląd ogłoszeń powinien dac odpowiedź , z korektą 20% in minus.
Ewentualnie gus i średnia cena za ha w województwie. Podpytałabym też miejscowych (przyjezdnym potrafią windować ceny w kosmos - ja np chciałam swego czasu dokupić ha VI klasy, zarośniętej akacją i usłyszałam 300 tyś 😀)
No ja za niecały hektar tejże działki 90tys. A działka obok piękna, równa i zadbana 35tys. Tylko, że ta przylega do mojej o myślę pod pastwisko.Także szukam póki co argumentów, żeby gość zszedł z ceny.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 października 2022 14:00
shewolf, Gdzie takie ceny niskie masz? W sensie o region pytam? U nas zdecydowanie drożej jest.
ps. bo dobrze rozumiem że te 90 tys to za 1 ha jest?
Uu to niezle ceny u was. Teraz kupowaliśmy ląkę 29 arów 15tys.
Dolny Śląsk wg GUSu za IV klasę to ok 35-40tys/ha ale patrząc po ogłoszeniach to od 50 w górę w zależności położenia.
To dla Was tanio? Ja ostatecznie kupiłam inną działkę po 35 za HA z zasianiem łąki w cenie. Wg moich doświadczeń naczelna zasada na wsi udawać, że nam nie zależy - inaczej cena (szczególnie za te przylegające) leci w kosmos. Ceny z ogłoszeń też są mocno wygórowane i z jakiegoś powodu te działki latami czekają na sprzedaż. Wiem z zaufanych źródeł, że u mnie lokalsi potrafią między sobą sprzedawać po kilkanaście tyś/ha.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 października 2022 15:33
olq, Ja mieszkam w pomorskim, tu ziemia jest bardzo droga. 20 pare zł za metr kwadratowy, rolnej ziemi ofc.
Jak widzę Wasze ceny to aż zazdroszczę :o
Na Górnym Śląsku za hektar lasu, nieużytków itd potrafi być grubo ponad 100tys.
25zł/m2 rolnego to standard, a zwykle wyżej
Taka cena w świętokrzyskim. Póki co udaje, że mi nie zależy, on dwa razy dzwonił. Te 90 tys za prawie cały hektar.
To też zależy od lokalizacji. W lubelskim 15 km od Lublina z dobrą komunikacją busami wołali 150 tys za hektar ziemi III klasy i nikt nie chciał sprzedać. 40 km od Lublina z dobrym dojazdem autem (ale już nie komunikacją) ceny nie przekraczają 15 tys za hektar za IV i V klasę. Tylko pierwszy lokalizacja jest zgodna z kierunkiem rozrostu osiedli podmiejskich. W drugiej nie ma miasta i nie będzie, nigdy to nie będzie dobra lokalizacja pod rekreację czy pensjonat
Jeśli sprzedawany będzie hektar i powyżej to teoretycznie obowiązuje średnia cena GUS. W takim przypadku sprzedający musi dać ogłoszenie na erolniku i tm może dać cenę z Gus plus bodaj 50%. Oznacza to, że teoretycznie za taką cenę ma prawo pierwokupu kowr. Czyli aby uzyskać zgodę kowr na sprzedaż nierolnikowi nie można zawyżyć ceny. Wyjątkiem są działki mniejsze niż 1ha lub zabudowane.
Moje ukochane widły dokonały żywota, w drugich złamał się ząb.🙄 Może polecicie coś super? Lekkiego, dobrze wyważonego i wszechstronnego, do gnoju ale i siana i słomy.
lenalena, tylko Fiskars 😉
lenalena, zgadzam się z any tylko fiskars
Fiskars to taki mercedes wsród wideł 😉 mamy jedne i mój chłop zawsze chce właśnie nimi karmić i wywalać obornik, są dość lekkie, trzonek nie jest drewniany (nie wiem czy to metal czy jakiś super plastic?) więc nie wchodzą drzazgi, NIE DA SIĘ Z NICH WYŁAMAĆ ZĘBÓW, nawet używając niezgodnie z przeznaczeniem, np kując zamarzniety obornik 😅 (a tak załatwiłam 2 pary innych firm...), trzonka także nie udało się jeszcze nikomu złamać, warte każdej złotówki! Ubolewam tylko że u nas nie są dostępne stacjonarnie w żadnym sklepie
Tak! Tylko Fiskars! Nie daj się namówić na inne firmy 🙂
Fiskars jest r,eczywiście bardzo dobry, choć ma drobną wadę profilowania wygięcia cynków. Trzeba dobrać
odpowiedni model.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 listopada 2022 15:08
Ja reż polecam Fiskars! Bardzo trwałe, ergonomiczne i lekkie.
Proponuję widły do kompostu Solid. Seria Ergo jest tak profilowana, ze obornik trzeba ściągać butem z cynków (czasami).
U szwagra zobaczyłem widły z drewnianym trzonkiem. Same gnój wywalały. Powiedział mi gdzie są, pojechałem i kupiłem. Były barwione na złoty kolor. trzonek dokupiłem oddzielnie, drewniany, profilowany. Miałem tez Fiskarsy, ale te złote są lepsze i trzonek jest dłuższy.
Kerbl, Widły ZŁOTE 4 zęby do obornika - NIEMIECKIE,
O, dzięki bardzo! Zobaczę i fiskarsy i te kerbl, a fiskarsy różne widzę, te ergo albo z drewnianym trzonkiem na allegro, też wyglądają spoko. Dzięki!
LSW, i cyk zaraz we wszystkich rolniczych sklepach zaczną malować widły na złoto 😅😂🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się