strzyżenie / golenie koni

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 listopada 2022 08:47
Ja wczoraj podgoliłam Łaciatego, wygolilam mu półkola w pachwinach, ogoliłam klatkę piersiową i łopatki. Golę maszynką, co ma ogranicznik na 1cm. Koń wolnowybiegowy, w derce więc podgoliłam tylko to co pod derką schowane. Zastanawiam się czy coś mocniej nie ogolić? Jak golicie wasze derkowane wolnowybiegowe? Zastanawiałam się nad szyją, ale ona jest jednak nieosłonięta 🤔
Moon   #kulistyzajebisty
02 listopada 2022 09:11
Ja drugi sezon ogoliłam pożyczoną ciężką, warczącą landarą z Juli 😂
Jak teraz odrośnie to pewnie zapłacę za pro golenie :P Ale potrzebowałam na cito ochlastać mamucie futro jaśnie konia, więc nie wybrzydzałam. Na szczęście Kulisty jest stoicki i nawet za uszami udało mi się w miarę prosto ogolić 😉
a ktoś wie co to za cudo?

https://investhoreca.pl/10280138-WIESENFIELD-Maszynka-do-strzyzenia-koni-350-W-4062859077233


I jak mogę sprawdzić jakie ostrza będą pasowały ??

_Gaga, firma się nazywa eiger ?
zembria,
Ja golę na 1,5 mm calego konia, poza nogami ( podgalam nad kopytami i peciny tylko. Moje 24h na dobe na dworze, cały rok. Jak sie zimniej robi to kaptury mają. Ja ogolnie nie derkuje ich hardcorowo cieplo. Teraz sa ogolone i maja tylko plandeki przeciwdeszczowe bez wypelnienia ( dzisiaj- bo jest 8 stopni ), ale jak bylo 14-16 to chodzily w dzień bez derek.Zima zakladam im plandeki i derki stajenne w wersji max 200gr.
xxagaxx,;Eider
Literówkę zrobiłam
To niemiecka firma, maszynki dostępne w niemieckich sklepach...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 listopada 2022 10:28
KaNie, Chymm.. i nie marzną Ci? Kurczę , to może nie ma co się szczypać i mocniej podgolić powinnam. Łaciaty się mocno poci, on ma futro bardzo gęste.
_Gaga, widzę ze są na ebayu, ale cena raczej nie promocyjna xD

[[a]]https://www.amazon.pl/Eider-Maszynka-strzy%C5%BCenia-profesjonalna-silnikiem/dp/B07JJW11C1[[a]]

[[a]]https://www.amazon.pl/Eider-Maszynka-strzy%C5%BCenia-wolowiny-Horse/dp/B08KW79KW9[[a]]
Hm, ja bym jak już to chciała po ludzku kupić w sklepie w PL, z gwarancją, bez kombinacji i najpewniej właśnie rozbić sobie na raty. Tylko jak weszłam wczoraj to modeli jest milion i w sumie to nie wiem co ma sens, bo parametry mi w sumie gucio mówią 🙈
Tak powiedzmy to 1500zł byłabym w stanie dać. Może być na kablu, zależałoby mi na szerszym ostrzu, ale jednocześnie w miarę zgrabnym uchwycie (mam bardzo małe dłonie i czasem mi ciężko coś złapać). Super, jakby się nie grzała mocno i nie budziła umarłych warczeniem, ale super cichość to nie jest priorytet 😅 Plus żeby nie było jaj z wymianą ostrzy i ogólnym serwisowaniem.
keirashara, Heiniger Saphire z poszerzonym ostrzem, mieści się bodajże w Twoim budżecie nawet w wersji bez kablowej. Cicha, lekka (ja z dużego Listera przesiadłam się na tego Saphire, bo mnie ręce bolały po goleniu).
Nirv, - a saphire to nie jest zabawka do wzorków? To niekoniecznie mi pasuje, już wolę kabel, ale duże ostrze, w sensie jak w dużym Heinigerze. Mój ma na prawdę jakieś 4/5x więcej futra niż przeciętny sp jego wzrostu, nawet nie tyle kwestia długości co gęstości 🙈

Jak już mam kupić to wolę droższą, niż tańszą po czym i tak wkurzona zamawiać profi golenie 😅
Heininger Saphire to najfajniejsza maszynka jaką zdarzyło mi się golić a paroma już golilam. Bardzo wygodna i mimo że z tych mniejszych, to golilam całe konie miło i przyjemnie. Sama będę sobie chciała ją kupić jak ogarnę finanse.
Ja mam Saphire i idzie golić, ale wolę zdecydowanie duże. Saphirem sobie wykańczam trudne miejsca 😀
Ja mam Wahl Avalon, czyli podobnie jak Saphire i też jestem bardzo zadowolona, przede wszystkim wygodna i możliwość bez kabla.
keirashara, ja gole heinigerem Progress i leci śmiało przez każde futro 🙂 takie "misiaki" jak opisujesz swojego gole na ostrzach do zimowej i brudnej sierści - 18/23 mają wysokość strzyżenia 2-4 mm i jest elegancko 🙂
Bajahorses, a jak oceniasz maszynkę? Wygodnie się goli? Zastanawiam się własnie nad Heiniger Progress a Lister Liberty Lithium (nie ma kabla) i nie wiem co wybrać :P
xxagaxx, - ja właśnie wczoraj rozmawiałam z koleżanką od golenia i polecała mi Listera lub Angis AGCB 🙂 Lister ponoć cichszy niż Heiniger.
keirashara, ooo prosze, to jestem w szoku, myślałam że Heiniger jest najlepszy na rynku. Ale trochę myśle nad bezprzewodową, bo wygodniej niż z kablem, a tylko Listera znalazłam do 2K.
Ja miałam Listera Liberty i była głośna (może nie tak jak te z Julii np, ale niewielka różnica) i ciężka. Sprzedałam.

Andis AGCB jest na tych samych ostrzach co Heinger Saphire, jeśli mowa o tej faktycznie:
https://groomershop.pl/andis-agcb-super-z-zestawem-nasadek
Dostałam linka do tej wersji, ale to chyba to samo:
https://groomershop.pl/andis-agcb-super-brushless

Ponoć nawet dwa mamuty w serii poszły nią. Generalnie jestem chyba głupsza niż byłam na początku poszukiwań 🙃

Listera rozważałam na kablu, bo to dla mnie nie jest problem, a nie planuję golić nic poza swoim zwierzem.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 listopada 2022 15:50
Jakbym miała kasę to stawiałabym na Heiniger Xplorer PRO.
Mam Andisa z bezszczotkowym silnikiem może być, golę nim całe konie czasami i daje radę, ale mogłaby być szybsza.
Firmową mam od kilku lat HeinigerXperience i jest świetna, niezawodna, tylko teraz muszę ostrza na drobniejsze wymienić.

xxagaxx, ja mam progressa i golę nim co roku swojego konia po kilka razy i klientów (więc trochę tych goleń robię, a już dobrych kilka lat ją mam). Maszynka nie do zdarcia, polecam mocno. Kabel mnie nie przeszkadza, nie przegrzewa się, śladów nie zostawia. Łapie każdą sierść, z mamutami nie ma żadnego problemu, nie jednego odkłaczyłam 🤣
Sasini, mam to samo, podpisuje się obiema rękoma 😀
Ja Andisem golę już od 6 lat, jeszcze nigdy nie zawiodła. Dokupuję szersze ostrze, mamuty też daje radę. Cicha i lekka, ale na kablu.
Cześć,
Czy miałby ktoś w Krakowie pożyczyć maszynkę? Potrzebuje jednemu koniowi wygolić szyję 😅
A ja trochę z innej beczki zapytam - jak czyścicie swoje maszynki i ostrza. Jakieś fajne preparaty? Szczególnie chodzi o duże maszynki 🙂
Hej polecacie tą golarkę?
B0ABC5C4-B137-4B3E-B2BB-D8EFB7E17CA4.png B0ABC5C4-B137-4B3E-B2BB-D8EFB7E17CA4.png
BrownBoy0, posiadałam ją kiedyś. Ciężka i głośna. Do golenia swojego jednego konia może i spoko była, ale serio buczy 🙈
Pytanie: Czym czyscicie i jak swoje maszynki? Jakiś specjalny płyn, aerozol co bez strachu będę mogła koło silniczka psikac?
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
02 grudnia 2022 07:19
Dostałam linka do tej wersji, ale to chyba to samo:
https://groomershop.pl/andis-agcb-super-brushless

Ponoć nawet dwa mamuty w serii poszły nią. Generalnie jestem chyba głupsza niż byłam na początku poszukiwań 🙃

Listera rozważałam na kablu, bo to dla mnie nie jest problem, a nie planuję golić nic poza swoim zwierzem.

keirashara,

Wczoraj mi przyszła i melduje, że największy mamut w stajni wczoraj od razu ogolony z nogami i łbem i wzorkiem. Jest zajebista ta maszynka, leciutka, ale fakt że warto od razu kupić to szerokie ostrze, bo niestety goliłam go coś trochę ponad 3h (koń ponad 170 w kłębie, mega długie futro i długie odnóża, plus przy głowie brak współpracy😅😉
Koń niestety mega zakurzony też był, wręcz miałam wrażenie, że na szczycie zadu i nogach to zgoliłam mu tonę kurzu, ale dawała super radę 🙂
Potwierdzam kup szerokie ostrze, jest dużo szybciej. Tylko polecam ostrze heinigera. Andisa mnie zawiodło bardzo, nie wiem czy budowa czy zbyt delikatne ale szybko się mega tępi, zapycha i nie wszyscy potrafią je naostrzyć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się