Kupno - sprzedaż nieruchomości.

Hej czy ktoś ostatnio sprzedawał mieszkanie ? To moje pierwsze w życiu podejście ( i mam nadzieje ostatnie) do tego i nie rozumiem o co chodzi z tym że ludzie dzwonią - chcą oglądać dziś najlepiej zaraz a jak im mówię że no niestety ja tam nie mieszkam to nie umawiają się na jak proponuje inny termin... To są handlarze jacyś?
ZenekBury   Zenek Bury Ban permanentny
25 listopada 2023 16:47
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: spam
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
21 lutego 2024 18:30
Odkopuje

Szukam działki do zakupu i przy okazji rozmowy nt. jednej oferty powiedziano mi że nie-rolnik nie ma szans żeby kupić cokolwiek powyżej 2ha. I że trzeba dzielić na mniejsze działki.

O ile mi wiadomo, można kupić powyżej 1ha jako nie-rolnik tylko z tradycyjną śpiewka - ogłoszenie ma wisieć dla rolników X czasu, potem wniosek najlepiej sprzedającego o zgodę na sprzedaż, po pozytywnej odpowiedzi dyrektora KOWRu to tyle. Chyba nawet o to pytałam tutaj w zeszłym roku, pytałam znajomych, też dzisiaj znowu w Google zweryfikowałam, i nic nie znalazłam na temat wymogu dzielenia działek, "2ha nie kupisz" itd. o których wspominał agent.

To jak, ja coś kręcę, agent, czy w międzyczasie powstał jakiś nowy przepis? 🤣
Kupiłam jesienią ponad 4 ha, na zasadzie jak opisałaś, ogłoszenie sprzedającego na erolnik, później wniosek o zgodę na sprzedaż do kowr (kupującego, aczkolwiek część kwitów podpisuje też sprzedający). Czy coś się od tego czasu zmieniło-nie wiem, ale wtedy to były nowe zasady które dopiero co weszły.
donkeyboy, może chodziło im o to, żeby część działki odrolnić?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
22 lutego 2024 08:44
lhp, dzięki - agent powiedzial coś w stylu że tak można było 5 lat temu, więc jak tak ci się udało tak kupić na jesieni to chyba agent coś pokręcił

Evka, to już osobny temat chyba jak ktoś chce coś budować? tu była rozmowa na temat samego zakupu takiej działki. Zdziwiłam się bo wielu agentów wyraźnie pisze np. w ogłoszeniu takich działek że pomagają nie-rolnikom przy załatwianiu formalności z KOWR, a tu dostałam informację że "tak było 5 lat temu, teraz nie".

Cóż może się nie zrozumieliśmy bądź może podprogowo chciał mnie zniechęcić do zakupu tej konkretnej bo może szukają szybkiego dealu, kto tam wie 😂
Te zasady na których ja kupowałam obowiązują od marca (lub maja) 2023, także na pewno nie są stare 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się