M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

Dziękuję 😍
keirashara, wyszukiwarka powiedziała, że w zeszłym roku zasadzałaś się na pościel z HOMLI, ale chyba nie dawałaś znać po zakupie (o ile kupiłaś 😀 ). Kupiłaś? Jak wrażenia? Szukam świątecznej i przeraża mnie słowo "poliester".
W ogóle, jakby któraś z Was miała do polecenia fajną pościel świąteczną to będę wdzięczna.

Kiedyś kupiłam wymarzoną flanelową na allegro. Taka idealna jak mi się marzyła - czerwono-biała z reniferkami. Czerwono-biała... I co było napisane na opakowaniu? "Prać z podobnymi kolorami" 😀 Także tego, chciałabym uniknąć pościeli z której po sezonie zrobi się różowo-różowe coś 🙂
FurryMouse, - nie, bo ta co chciałam miała nie takie poduszki 😐 Muszę mieć w tym ikeowym rozmiarze, bo chłop ma tą taką ortopedyczną i psioczy okropnie na za duże poszewki.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 listopada 2022 17:41
FurryMouse, a lidl? Mam od kilku lat i z satyny bawełnianej i z flaneli
Ja bardzo polecam pościel z home&you, mam bawełnianą i z mikrofibry. Jedna i druga super, ta z mikrofibry pomimo poliestru jest bardzo przyjemna, ale wiadomo że to jednak nie jest naturalne.
Teraz dodatkowo widziałam, że już promocja świąteczna ruszyła, w zeszłym roku z niej korzystałam o super sprawa.


Piękna pościel, ale niestety droga 🙁 jest w whitepocketshop. Może kiedyś przestanie mnie przerażać cena za komplet na dużą koldrę.
Mam prześliczną pościel z mikrofibry z Home&you i jej nienawidzę.
Śpi się pod tym jak pod plachtą z folii. Gorąco i duszno. Co kilka dni trzeba było suwak odsunąć i powietrza wpuścić bo się z kołdry robił cienki naleśnik.. Zupełnie jakby ktoś powietrze ze środka odkurzaczem odessal.
Śliczne mają te wzory, niektóre komplety są przepiękne ale ja z mikrofibry już nigdy więcej pościeli nie kupię.
safie, hm, patrzę i w sumie żaden wzór mnie tak do końca nie ujął. Ale zostanie jako ostatnia opcja ratunkowa, dzięki 🙂

agnesix, taka cena jest dla mnie do przełknięcia za dobrą jakościowo pościel (mam dwa komplety mumli i nie żałuję wydanej kasy) ale świąteczny wzór jest tylko jeden i jak dla mnie w ogóle nie świąteczny 😀

szemrana, dokładnie tego się obawiam i dlatego nie chcę poliestrowej.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
03 listopada 2022 08:26
FurryMouse, też polecam pościel z lidla 🙂 świetny stosunek jakości do ceny
Pati2012, wiem, miałam niejednokrotnie i też zawsze byłam zadowolona bardzo tylko te wzory tegoroczne jakieś takie... No pewnie kupię jak nie znajdę nic innego ale szukam alternatywy 🙂
Słuchajcie, a czy gdzieś poza Ikeą dają pościel z poszewkami na poduszki 50x60?
Bo kurka też chce tą pościel świąteczną, ale wszędzie 70x80 i będzie to wyglądać słabo 😕
FurryMouse
Nawet porządne strzepnięcie kołdry czy poduszki nie powoduje, że wypełnia się powietrzem.
To wygląda jak wpakowanie kołdry i poduszek do próżniowego worka z odciągniętym powietrzem.
Tylko rozpięcie suwaków i pomachanie wtłaczało powietrze.
Żeby była ta pościel najcudniejsza to jej już nie kupię. Z tą, którą już mam to uj wie co zrobić. Ani oddać komuś ani wyrzucić. Chyba potnę na kwadraciki i będzie ozdoba na słoiki do spiżarni 😆
Ludzie tę mikrofibrę kupują bo trwała, niedroga, wzory i kolory cudne. Szkoda, że fatalnie śpi się pod tym
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 listopada 2022 09:52
keirashara, jak kupowałam w sklepie „spod igły i nitki” to widziałam, że mieli opcje zmniejszenia poszewek, ale kupowałam tam zwykłą bawełnianą i nie wiem jak z jakością wzorzystych.

safie, - już nie mają, sugerują dostosowanie we własnym zakresie 🙄

W sumie to... może i to jest opcja, tylko wzór musiałby na tym nie cierpieć plus koszt krawcowej. Zachciało się kurde poduszek w głupim rozmiarze.
keirashara, hmm, a może w ogóle zakup materiału i oddanie do uszycia. Ostatecznie poszewka na kołdrę i poduszki to "tylko" zszycie dookoła i wszycie zamka. Wiem, że w praktyce to aż tak prosto nie wygląda ale może to jest jakaś myśl?
FurryMouse, - niby tak, ale obawiam się, że to mnie wyjdzie za dwie kołdry i dwie poduszki jakieś chore pieniądze jak na pościel ubieraną raz w roku 😅 Ehhhh... kupię se chyba świąteczne poszewki na jaśki i tyle 😂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 listopada 2022 10:30
keirashara, w sumie to zmniejszenie poszewki nie powinno być, jakieś drogie u krawcowej. A nie masz kogoś znajomego z maszyną do szycia? Bo to wystarczy odpowiednio zawinąć i przeszyć
keirashara, ok, dwie kołdry to też już zmienia postać rzeczy. To w takim razie trzymam kciuki za znalezienie kompletu (jak mi coś wpadnie w oko w tym rozmiarze to podrzucę) 🙂

Same poszewki na jaśki to też jakieś wyjście 😀
safie, - rok temu przeprowadziłam się do Wro i nie bardzo znam tu kogokolwiek w sumie. Jak mam się bawić w wysyłki to wyjdzie raczej podobnie co krawcowa, a mniej zawracania tyłka 😅
FurryMouse, - ja robie z siebie takie burrito, że dwie kołdry to jedyna opcja, żeby chłop dostał choć kawałek 😂 Często się ze mnie śmieje, że ledwo nos wystaje z kokona, bo nawet na głowie ją mam. No i stopy czasem, stopy są u niego na grzanie 😂 Nawet jak zasypiamy w jednej, to ja w nocy wije ten kokon, nie ma mocnych na to, więc dla komfortu spanka mamy osobne. Tylko właśnie przy kupowaniu pościeli to boli.
keirashara, kumam 😀 dobrze że udało Wam się wypracować taką taktykę żeby nikt nie marzł 😀 u nas 200x220 na szczęście wystarcza 😀
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 listopada 2022 12:20
keirashara, najbardziej mnie denerwuje, że nie można kupić zestawów z 1 poszwą na poduszkę i kołdrę, tylko zawsze to są 2 poduchy i 1 kołdra 🤔 U nas też się jedna kołdra nie sprawdziła - co więcej P. się skarży, że ja swoją kołdrę zwijam na brzegu i próbuję zabrać też jego 🙃
Możecie polecić jakieś sprawdzone patyczki zapachowe? Przy ich cenach wolałabym uniknąć zapachu, który mi nie pasuje. Wizualnie podobają mi się te z Zara Home, ale nie wiem jak z jakością. Szukam jakiegoś delikatnego zapachu typu trawa cytrynowa, bergamotka, lawenda, rozmaryn.
kamcia665, - polecam bodhi, kupiłam w Ładnie Pachnie (stacjonarnie, ale mają też sklep internetowy). Trzymam w łazience, bo tu jest kuweta i no, mimo, że staram się sprzątać to wiadomo 😅
Wzięłam zieloną herbatę, ale lawenda też bardzo ładnie pachniała. Trochę już stoją i dalej czuć 🙂
Za to odradzam millefiori, szybko przestały pachnieć.
dzięki, sprawdzę 🙂
Hej, mam w domu tzw. kącik grozy i rozpaczy. Są tam trzy mopy, wkłady do mopów i deska do prasowania. Bardzo mi pasują w tym miejscu, jednak walor estetyczny jest wątpliwy i mam pytanie czym to zakryć zabudować? Mieszczą się na powierzchni jakieś 50*50cm.
shewolf, szafa Ikea Pax albo Platsa.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 grudnia 2022 10:53
shewolf, A postawić jakiś fajny parawan?
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
19 grudnia 2022 21:02
Hejka,
mam szybkie pytanie - czy macie do polecenia jakąś stronę/firmę, gdzie on-line kupię ładną fototapetę na ścianę (do sypialni)? Przeglądam różne strony, ale co polecone to jakieś ciut pewniejsze 😀
Mam z https://ubierzswojesciany.pl/ i jestem zadowolona
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
23 grudnia 2022 20:20
Mam z https://ubierzswojesciany.pl/ i jestem zadowolona
Briliante, Jakie ładne wzory 😍
Mam pytanie czym wyczyscic zakamieniona fuge pod prysznicem? Mam czarne płytki z czarną fuga i strasznie się kamień osadza, teraz to w sumie są czarne płytki z białą fuga🙈 help 🙏
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się