Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

kotbury, Saklawia, nie pisze nic o odszkodowaniu przecież...
5-6 lat to sporo. Jeśli podgrzewacz (czy bojler?) był dobrze zamontowany, działały wszystkie zabezpieczenia w tym zawór bezpieczeństwa a sam podgrzewacz czy bojler był serwisowany, odkamieniany itp. to sprawę zgłosiłabym do producenta i sklepu, w którym został kupiony. Jeśli nie było serwisu, a zabezpieczenia nie były sprawdzane, to lipa niestety...
_Gaga, jeżeli kupisz mikser i on wybuchnie i rozwali ci żyrandol - to należy ci się od producenta odszkodowanie za straty.
W UE do 10 lat od produkcji. W USA dożywotnio.
Jeżeli naszą intencją jest "zgłosić do producenta" co by wiedział i coś poprawił to... szkoda zachodu. Tylko droga prawna skłania formy do zmian procedur/ zasad itd.

kotbury, jeśli kupię mikser i będę miksować zaprawę budowlaną i mikser wybuchnie, to nic mi się nie należy. Warunkiem gwarancji jest stosowanie zgodnie z przeznaczeniem i serwisowanie urządzeń. Jeśli kupię auto i po latach bez serwisu wysiądą mi hamulce, lub wpadnę w poślizg jadąc na letnich oponach po śniegu, to producent auta zapłaci odszkodowanie?
Aby był sens zakładania takiej sprawy, musiałyby być dowody na serwis urządzenia niestety. Prawdopodobnie jest to wpisane w instrukcję użytkowania i w kartę gwarancyjną...
Co do zmian - nam się zdarzało coś zmieniać w produkcji po jakiejś skardze. A wysyłamy codziennie po 3-4 tysiące ton towaru (w sezonie i 10 tyś) , więc raczej jesteśmy niemałą firmą...
kotbury, - nie zgodzę się, ja też pracuję w produkcji i jak najbardziej takie zgłoszenia są brane pod uwagę. Zarówno u nas, jak i gdy zgłaszamy do dostawców. Czasami nawet dostawca wysyła nam info, że była wadliwa partia i jak jeszcze coś mamy na stanie to wymienią.
Tak jest już w drugiej firmie i żadna z nich zdecydowanie nie jest małym zakładem 😉
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi! Napisze jaki to był konkretnie podgrzewacz jak dojadę do domu.
W każdym razie był to podgrzewacz przepływowy a nie bojler - nie miał żadnego zbiornika na wodę. Serwisowany nie był, co więcej mam paskudnej jakości wodę wiec to tez było by na moja niekorzyść ( w przypadku rozprawy ). Oczyszczał go mój brat co prawda robił on to zawodowo ale tez po znajomosci wiec potwierdzenia żadnego nie mam.
Działał niezawodnie przez te pare lat. Jak już pisałam nie mam ani grama nadzieji na odszkodowanie czy coś. Nikomu się nic nie stało, nic nie zostało uszkodzone, nawet korków nie wywaliło.
Zastanawiałam się czy coś się robi z takim faktem, czy wogole warto. Bo co jak co ale wybuchać nic nie powinno w domu. Chyba z czystego obywatelskiego obowiązku chciałam kogoś ostrzec ze takie ryzyko istnieje. Heh. Przynajmniej pare osób na re-volcie o tym przeczytało.
Saklawia, - napisz meila do działu jakości producenta, na stronie powinien być jakiś namiar. Imo chęć ostrzeżenia to bardzo dobry pomysł.
Jak producentowi się nie zgłasza, że coś nie działa, sprzęt zrobił taki brzydki numer to producent o tym nie wie. Szklanej kuli nie ma, nie wyczyta z niej. Często to serio nie jest zła wola, a jakiś błąd konstrukcji czy wadliwy element. Choćby nie wiem jak mądrzy ludzie coś ogarniali to błąd jest możliwy, wszystkich przypadków się nie rozważy w głowie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 listopada 2022 13:48
Szukam kubka metalowego emaliowanego z jakimś fajnym nadrukiem ale koniecznie nadającego się do używania na płycie indukcyjnej. Podrzuci ktoś jakąś stronkę? Szperam, szperam, ale nic mi w oko nie wpadło póki co.
A! No i żeby do zmywarki można było wrzucić.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
02 listopada 2022 18:52
zembria, Muurla
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 listopada 2022 21:25
madmaddie, dzięki! Kupiłam 😁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 listopada 2022 13:44
Jakiś pomysł co zrobić z podręcznikami ze studiów? Mają ponad 10 lat, nie wiem jak z ich aktualnością, a wyrzucić trochę głupio bo to jednak książki
safie, jak nie chcesz wyrzucać, ale też nie chcesz mieć z tego żadnego hajsu, to wrzuć na grupę swojego miasta typu "śmieciarka jedzie" na FB, mnóstwo miast ma takie grupy. Ludzie tam zabierają nawet totalnie wydawałoby się absurdalne rzeczy, na pewno jacyś studenci się zgłoszą po podręczniki. Mnie ta grupa uratowała w trakcie przeprowadzki 😅
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 listopada 2022 13:57
maiiaF, o dzięki. jakoś miałabym moralniaka, gdybym wyrzuciła książki na śmietnik 😅
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
03 listopada 2022 16:37
safie, olx lub antykwariat.
edit: A tak poza tym, po jakim kierunku studiów?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 listopada 2022 18:24
Dementek, po planowaniu przestrzennym, więc zakres dość szeroki - zarządzanie nieruchomościami, planowanie przestrzenne, podstawy prawa, ekonomia, statystyka
Nie wiem czy to odpowiedni wątek, ale spróbuję.
Czy ktoś może polecić suplement, który pomoże mi uzupełnić poziom ferrytyny? Żelazo mam w normie, ale ferrytyna leży na dnie i ledwo kwiczy.
Fokusowa, zajrzyj do wątku Kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić <-- temat żelaza przewijał się kilka razy. Kącik WEGE :-) też powinien coś mieć.
Fokusowa, ja brałam tardyferon, ale to na receptę. Kiedyś ktoś mi tu polecił Szelazo. Podobno dobre. Brałam jakiś czas tez. Ostatnie wyniki miałam w normie. A ferrytyne tez miałam bardzo niską (w okolicach 4,5-4,7 przy normie około 11).
Mi pomógł receptowy Feroplex w płynie, przyjmowany systemie: popić sokiem z cytryny (łyżeczka) nie pić kawy i nie jeść nabiału dwie godziny przed i po żelazie.
Fokusowa, mi ferrytynę (i żelazo) ładnie podnosi Sorbifer Durules.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
03 listopada 2022 22:02
Ja też łykałam Sorbifer przy ferrytynie 5.8 ng/ml (norma 13-150) - hematolog kazał, nie dyskutowałam.
Działało.
Fokusowa, ja tak jak matrix polecam Tardyferon, mega szybko zalatwil sprawę 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 listopada 2022 22:19
Fokusowa, to zależy od czego Ci tej ferrytyny brakuje. Jak z poziomem B12 u Ciebie?
Facella, B12 387,00 (norma 197,00-771,00), mam za niski kwas foliowy 4,47 (norma 4,60-18,70) (po 3 miesiącach suplementacji).
Generalnie mam niedoczynność tarczycy i niestety jestem bardzo podatna na stany zapalne żołądka (kiedyś helicobacter z nadżerkami na granicy wrzodów, po leczeniu wszystko ok oprócz wiecznie zaczerwienionej śluzówki żołądka), te stany zapalne są raczej bezobjawowe, nie za wiele na to działa.
Żelazo w badaniu z kwietnia mam 139 (norma 33-193), ferrytyna 19,2 (norma 13-150, ale norma dla kobiety w moim wieku to podobno 70 i mój wynik jest krytycznie niski np dla włosów, których już prawie nie mam..).
Wyniki z końca września zelazo 171,6, a ferrytyna 24,50.
Żarłam witaminę b12, kwas foliowy, laktoferynę i poprawa wyników jest bardzo mała, więc szukam jakiegoś lepszego działania.

Teodora, martrix, espana, -Alvika-, IskraADHD, dziękuje bardzo, przejrzę!
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 listopada 2022 06:24
Fokusowa, imho to możesz mieć problem z wchłanianiem z przewodu pokarmowego (btw B12 suplementowana doustnie prawie nic nie daje - przerabiałam to), warto się zastanowić i pogadać z lekarzem czy by nie wystawił recepty na zastrzyki. Tylko niestety są one bardzo bolesne, ja po B12 w poślad przestawałam chodzić na pół dnia...
Fokusowa, a nie masz Ty przypadkiem Celiakii?
Perlica, właśnie nie.
W ogóle pani ginekolog powiedziała mi, że może warto zrobic gastro z pobraniem wycinka na test obecności przeciwciał na „czynnik wewnętrzny”, który właśnie jest odpowiedzialny za poprawne przyswajanie wit B, jeśli są przeciwciała to znaczy, że czynnik jest niszczony.
Zagadam o tą iniekcje B12, cofnęłam się kilka lat wstecz z wynikami i od dobrych 6 lat nie miałam ferrytyny wyższej niż 25, żelazo zawsze w normie.
Fokusowa, ale skąd wiesz, że nie masz celiakii jak nie robiłaś gastro z wycinkiem?😉
Perlica, ja gastro to już miałam wiecej razy robione niż wrzodowy koń koleżanki 😂
Fokusowa, jeśli wykluczone w gastro to może to rzeczywście te komórki okładzinowe. Koleżanki córka to ma,
czy ktoś może mi rozjaśnić na jakiej zasadzie wystawia się końskie rzeczy (czapraki) na vinted? widzę w ogłoszeniach sporo jeździeckich rzeczy przeznaczonych dla konia, ale gdy tylko ja wystawię ogłoszenie, to mi je zdejmują- wg regulaminu nie wolno wystawiać rzeczy dla konia 🙄 tylko jak inni je wystawili?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się