Stajnie na Śląsku

1350 zł Winderenka,
Gdyby ktoś szukał stajni w okolicach Częstochowy, gdzie konie mają stały dostęp do siana, są cały dzień padokowane na trawiastych padokach, to polecam Rancho Wolnym Krokiem pod Koziegłowami.
Naszukałam się stajni dla mojego emeryta i taka podstawa jak stały dostęp do siana to niestety rzadki luksus...
Cześć
Cześć.

Czy na Śląsku(+40km od Katowic) istnieje stajnia, w której są 3 karmienia dziennie, jest hala, stały dostęp do siana, również na padokach w zimie i co najważniejsze konie nie stoją dla samego stania od rana do wieczora na "pastwiskach", które tak naprawdę po kilku dniach są wyjedzone.

Mam wrażenie, że teraz wszędzie 2 karmienia dziennie i trzymanie od rana do wieczora poza boksami bez przemyślenia, czy są na to warunki.


W Lando są 3 kamienia dziennie, hala , dużo siana , padoki piaskowe, kwaterki trawiaste i pastwiska na małe stada. Może tam ?
Monsteraa, u nas tak jest (Equika)

Padoki są "ruchome" tzn jest 2,5x wiecej padoków niz koni, wiec jak wyżrą wszystko idą na inne, a te w tym czasie odrastają. Maja tez dostęp do wody (kastry, uzupelniane z beczkowozu). Nie ma problemu by konie chodziły w parach lub w małym stadzie (małe stado w ogóle ma cały kawał łąki dla siebie)

W lato jak jest upał niemiłosierny albo dużo owadów wychodzą wcześniej i są sciagne w południe.
Jak jest super pogoda to stoja i 10h.

Karmienie 3x dziennie (wszystkie konie na pudełkach). Siano faktyczny stały dostęp, u nas każdy robi siatki. brak kamery na sianie 😉

Tez na to zwracam uwagę zeby konie na padoku stały z "sensem" zwlaszcza ze moj jak chce do stajni to to mocno pokazuje.

Mamy halę (murowaną, między stajniami więc dość ciepła) mamy duży plac z przeszkodami i duży plac bez.
Dziękuję za odpowiedzi.

Remson, a gdzie znajduje się ta stajnia, bo nie kojarzę takiej nazwy? I jeśli mogę zapytać o cenę pensjonat u Was?


Equika do stara stajnia CJK Dakar Sarnów, zmienili nazwę.

Dziś na fb wyskoczyło mi ogłoszenie z wolnymi boksami w Jaworznie Ciężkowice - brzmiało sensownie, można jeszcze tam spróbować.
a jest tam kryta ujeżdżalnia?
dressagenaturally,
Sofix, w Ciężkowicach? Tak.
Czy ktoś z Was stał, lub stoi w pensjonacie w Rudzie Śląskiej na ul. Polnej? Jakie opinie, szczególnie o opiece i dobrostanie koni? Teraz jest ogłoszenie o wolnych boksach. Czy są tam pastwiska tak jak jest napisane w ogłoszeniu?
Cześć,

Szukam aktualnych opinii od pensjonariuszy w stajni Zielone Wiaderko w Gostyni oraz stajni Gostyń na ul Miarowej 😉
Luizjana,

Nie byłam w tej stajni, ale tez byłam nią zainteresowana przez chwile, a potem wpisałam ką sobie w Google maps i od razu zrezygnowałam. Stajnia w środku miasta, tam nawet nie ma miejsca na pastwiska. Widziałam z góry kilka kwater, ale piaskowe, i siana ani źdźbła na tych kwaterach, wiec nie liczyłabym na te „pastwiska” które są w ogłoszeniu
Goneflying, też oglądałam na mapach Google i nie widziałam niż poza kwaterami i ujeżdżalnią. W ogłoszeniu jest napisane, że są dlatego podpytuję🙂
Z tego co widze to stajnia p.Zdebla.
Osobiscie tam nie stalam ale kilkoro moich znajomych owszem i na podstawie ich opinii nie wstawilabym tam konia.

Pastwiska, z tego co wiem, sa dla koni wlasciciela, nie pensjonariuszy.
A ja dalej szukam opinii o stajni Zielone Wiaderko w Gostyni🙂

Plus dodatkowe pytanie, kojarzycie czy na Śląsku mamy jakieś stajnie z systemem paddock paradise?
Goneflying, na fb się ogłasza "wolne boksy - pensjonat dla koni" i widziałam, że maja rozlegle pastwiska z systemem ścieżek
megruda,

Dzięki za info🙂

Czy jest coś jeszcze?
Post został usunięty przez autora
Cześć chciałam Was podpytać o stajnię Leo Wilkowyje.
1. Jak tam realnie wyglada sytuacja z sianem? Czy mogę sobie np. nabrać siana do siatki i powiesić obok boksu podczas czyszczenia ? Czy dotykanie siana jest zakazane 😛? (Bywało i tak w niektórych stajniach).
2. Czy konie maja siano na wybiegach tylko w zimę ?
3. Czy konie są w stanie dopchać się do siana ? Chodzi mi o wystarczająco dużą ilość paśników.
4. Czy są jakieś dodatkowe opłaty za użytkowanie hali, padokowanie?
5. Czy w sezonie zimowym korzystanie z hali jest możliwe czy są tłumy ? Można zaświecić na niej światło gdy się jest samemu na hali?
Jelonek, aktualnie mamy awarie hali. Ale jest grafik, również na lonżownik i maneż (tu głównie chodzi o treningu skokowe- taka informacja dla innych, że będą przeszkody).
Siano konie mają na padokach zimowych, jak są większe grupki koni to jest i więcej paśników. Co do siatki itp- nie ma z tym problemu.
Monia_lol, dziękuję za odpowiedź !

Mam ostatnie pytanko okołosiankowe 🙂 Bardzo zależy mi na nie wyhodowaniu wrzodów.

Rozumiem że od grudnia do końca marca konie są na sianie.
Od kwietnia do listopada w dzień łąka i siano na noc w boksie?
Jelonek, Na pastwiska idą od maja (stopniowo zaczynają od godzinki) do końca października/ początek listopada. W tym okresie siano mają w boksie.
Jakie macie opinie o stajni Zefir w Wyrach? Może być na priv. Ostatnio pojawiło się ogłoszenie na dwa wolne boksy.
Jelonek, byłam w lecie w Zefirze, widziałam, że konie zadbane, dużo są na dworze, jest hala namiotowa - nie za duża, ale wystarczająca z całkiem fajnym podłożem. Plac zewnętrzny duży z kompletem przeszkód - mają też oświetlenie, ale akurat jak dla mnie trochę nie wystarczające i podłoże jest fajne jak nie pada.
Jedynie trochę boli miejsce, bo wokół pełno dróg, tory, dość głośno przez to, ale konie wyglądały na zadbane. Boksy trochę małe. Mogę zapytać znajomą w razie czego jak tam sytuacja z karmieniem.
Melanie, zapytaj proszę. Każda informacja cenna 🙂 a najważniejsze chyba czy nie ma z sianem problemów. Dają tak na noc żeby zostało do rana ? W lato stojąc na samej łące nie chudną?
Hej,

po zrobieniu już parunastu wycieczek po stajniach dalej szukam tej idealnej :P
Ktoś z was stoi w Equice, dawnym Dakarze? Mogę kogoś z was podpytać na priv?
Brianna, ja stoje prawie 2 lata, zapraszam na priv 🙂
Kogo polecacie do zajazdki konia ?
Jelonek, byłam całkiem niedawno i Zefir nie zrobił na mnie pozytywnego wrażenia, poza otoczeniem tak jak już ktoś wspomniał blisko tory i aby dojść na halę trzeba przejść przez drogę to boksy są dość małe i malutko siana, dostałam odpowiedź, że nie ma możliwości aby koń dostawał siano na podłogę zamiast z siatki bo może zadeptać i się zmarnuje
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się