wrzody żołądka

zembria, no a możesz podać konkretne dawki obu, dla porównania?
Ta light bardzo mi się podoba bo nie ma w składzie jęczmienia, a planuje zrobić doświadczenie braku jęczmienia w diecie.

U mnie w stajni jest koń jeden na cool muesli, dostaje dziennie 800 gram muesli czyli 2 x 1/2 miarki oraz 350 gram owsa, więc jak chomik. Wygląda ładnie, ale nie dawno przyszedł, a poprzednio był 24h na dworze z dużą trawą ,więc na razie to nie miarodajne.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 listopada 2022 09:30
Perlica, Klopskik dostaje na dobę 300g Nuveny + około 1,5 litra sieczki (nie ważyłam nawet tego jemu) + minerały: miedź, cynk, magnez, krzem i siarka. Tyle.
Schorowany wrzód: 400g Nuvena + 300g makuch laniany + 300g wysłodki z otrębami Nuby + 200g otręby ryzowe Nuby + 70-80g makuch z wiesiołka + 300g Palatin Glyx-Wiese Musli + 400g mesz ziołowy Złotowital + sieczka z traw około 2l + olej z czarnuszki. Plus minerały i kilka supli typowo pod wrzody i rao. Noc na pastwisku, siano dostępne 24h, wolny wybieg.
zembria, ło matko, to ma Blondasek przemiał!
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 listopada 2022 09:39
Fokusowa, No niestety, ale wygląda już ok. Taki w sam raz teraz. Wiosną wyglądał źle :/
zembria, dzięki bardzo, ale wybieg wolny plus siano 24h psuje mi całe porównanie 🤣
Viridila, bardzo Ci dziękuję, pamiętam że aloesu z lukrecją nie łączymy, ale czy jeszcze z czymś?
Teraz lecę z aloesem, dobiję do miesiąca i potem z miesiąc lukrecję i planowo chciałam je w ogóle wywalić. Do jedzenia raczej już na stałe dorzuciłam jej rumianek, krwawnik, algi, kwas hialuronowy i przejściowo ten aloes/potem lukrecję. Drożdże dostaje od bardzo dawna, mesz co drugi dzień/co drugi wysłodki z lucerną, jako dodatkowy posiłek po jeździe (i w tym daję zioła), siano ze stałym dostępem, w siatce z dużymi oczkami, na padoku też siano i woda (póki nie ma mrozów), pasza niskoskrobiowa, sieczka, owies w ograniczonych ilościach. Chyba już nic więcej nie mam co wymyślać, żeby naturalnie wspomóc? Zastanawia mnie jeszcze koper jak już skończę aloes i lukrecję - jest sens, czy już za dużo tego? Edit: zapomniałam o oleju lnianym, też dostaje od dawna.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 listopada 2022 16:36
Trochę sprostuje, bo zienie doliczyłam wszystkiego, meszu wychodzi 500g, wyslodkow 600g, a makucha z wiesiołka 150g, a Nuveny 600g. W pracy pislama i zapomniałam niektóre rzeczy x2 pomnożyć 😅
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
02 listopada 2022 16:37
Katasia, lukrecji ogólnie nie łączymy z wieloma lekami (m.in. lekami moczopędnymi, hipotensyjnymi, lekami/suplementami z żelazem, lekami i surowcami przeczyszczającymi, u ludzi wymienia się też antagonistów wit. K, digoksynę oraz np. prednizolon i innymi z tej grupy - nie zgłębiałam się w to bardziej jeszcze, lukrecję po obronie ogólnie chcę solidnie przestudiować, bo jest kłopotliwa i jednocześnie użyteczna). Wzmacnia też działanie chmielu zwyczajnego (obustronna synergia).

Osobiście jak podaje/konsultuje lukrecję to zalecam nie stosowanie jej przy lekach jednocześnie. Co do leków i supli z Fe - zwiększa poziom Fe bardzo szybko w organizmie.
Viridila, ło matko, trochę tego jest 😱
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
06 listopada 2022 11:01
Macie jakieś doświadczenia z equivit as gastro ?
A my już po gastro i niestety mamy wrzody prawie wszędzie.
Zakaz owsa. Płakać mi się chce, bo nie mam pojęcia co mu dam.

Próbki smakowych otrab z nuby już mam i żadne nie zostały zaakceptowane.
Jasnowata, może jak podleczysz wrzody to będzie lepiej z apetytem?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 listopada 2022 13:48
Jasnowata, Makuchy też odpadają? Pasze typowo wrzodowe próbowałaś (gotowce w sensie)? Granulaty oparte na lucernie?
Jasnowata, własnie, mialam brandosna xs na próbę?
Nie, nie dawałam takich gotowców wrzodowych, ale chyba pozamawiam rozne i zobaczymy. Najwyżej reszta stajni zje...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 listopada 2022 14:03
Jasnowata, Popytaj o próbki najlepiej, żeby nie inwestować w całe worki od razu.
Jasnowata, nie znam konia wrzodowego który nie żre Reeleve Saracena
Jasnowata, No właśnie, może się zmieni apetyt jak podleczysz wrzody.🙂 Gotowce warto sprawdzić. A sprawdzałaś właśnie domieszanie jakichś smacznych dodatków? Epk tam wyżej wspominała o suszu owocowym. Ewentualnie jeszcze.... trawokulki?
Trawokulek nie rusza.
Spróbuję z gotowcami. Już się wybieram do sklepu żeby na dzisiaj kupić.
Mam nadzieję, że po lekach zacznie jeść.
Tylko leki jeszcze muszę zdobyć jak najszybciej i oby do przodu, bo na razie, to się podłamałam. Muszę przetrawić i na spokojnie działać.
Perlica, ja znam - swojego 😅
Jasnowata, może slimmer musli z nuby?
My mamy jutro gastro. Obstawiam ze wrzody wyjdą 😏
Jakie leczenie macie wprowadzone?
Minimum 8tyg omeprazol i ulgastrol. Plus różne różniste suplementy, dodatki, oczywiście pasza wrzodów, siemię. Sporo tego.
Kupie pilnie 40 past ktoś coś?🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 listopada 2022 14:57
Ktoś wie, gdzie kupić ulgastrol?
Strzyga, a nie ma u Marycza?
Strzyga, w hippovecie, tylko trzeba mailowo, bo przez stronę nie sprzedają.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 listopada 2022 16:38
Dzięki za info!
W hippovet 298 butla 2,5l wysyłka gls 19 zl
Ktoś stosował może Eggersmann Profi DarmFit ?
My mamy bardziej problemy jelitowe niż żołądkowe, ciekawa jestem opinii.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
11 listopada 2022 22:31
Nikt nie próbował equivit as gastro ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się