Jakie pasze dajecie swoim koniom?

anetakajper, a to ty chyba jakiś jednostkowy przypadek. Zazwyczaj jak w tonach to cena inna niż workowane (nawet z doliczeniem worków) 🙁
epk, Rozumiem niech ktoś sprzedaje 10% drożej w detalu, ale karwasz nie 70%!
Na rynku cena 1500 zł to max. My w tej chwili mamy ponad tysiąc ton browaru i stoimy bo nikt go nie chce. oczywiście za 900 zł to byłaby kolejka. Także cena 1500 zł to i tak jest mocno wygórowana.
anetakajper, w detalu (worki) płaciłam 50-75 procent więcej niż za tonę np w big bagu.
Tylko raz udało mi się kupić workowane ziarno w cenie hurtowej.
Wzbogacenie żywienia w dodatkową porcję białka. Zasugerowano mi po badaniu krwi klaczy w trakcie odkarmiania po poprzednim właścicielu. Jest na paszach tuczących (hilight improver mieszam z mebio buildup, nuba promass, trochę makuchów). Do tego sieczka z lucerną, 2-3 razy w tygodniu mesz. Ładnie odbiła na wadze, pozostaje tylko to białko. Dorzucać do pudełek soję mikronizowaną, czy jakiś gotowy produkt dostępny na rynku? Nie chciałabym radykalnie zmieniać żywienia póki co, więc raczej celuję w dodatki paszowe. Będę wdzięczna za wszelkie pomysły 🙂
Poncioch, może wspominany tu już Stamm 30, NSC13%
Poncioch Może szklaneczkę śruty sojowej?
Poncioch, stamm w mniejszej dawce , skoro już dostaje dużo wszystkiego.

A ja po rozmowe z pania Anią z For Horses już wiem,że nie mogę jeść Natur Solo ze Stamm, bo oba to jednak koncentraty i będzie za dużo wszystkiego. Całkiem o tym zapomniałam,że przecież można przesadzić, bo koń część witamin kumuluje przecież.
Więc Nuvena Light ze Stamm.
Aczkolwiek jest u mnie w paszarni Natur Solo i naprawdę ciekawa jest ta pasza z wyglądu oraz składu.
Dzięki za polecenie, zacznę od śruty/mączki sojowej, w sumie na niej bazuje też stamm30. Jeśli w kolejnym badaniu krwi nie będzie większej poprawy, to wjedziemy z grubszym kalibrem 🙂
już wiem,że nie mogę jeść Natur Solo ze Stamm
Perlica, i od razu dzień jakiś zabawniejszy 😂 Ty lepiej zostań na swoim jedzeniu 😂
Fokusowa, bardzo mało przetworzona pasza, więc na pewno zdrowiej by mi wyszło 😂
kasztankaija   Love you more and more and more.
10 listopada 2022 08:37
A czy ktoś z Was miał sytuacje ze z Nuby dostał pasze z innym składem na etykiecie opakowania, a innym na stronie? Bo u mnie zdarzyło się to rok temu przy slimmerze, a teraz przy coolu. Otwieram nowy worek, patrzę ze jakos bardzo dużo łuski słonecznika, myślałam ze mi się wydaje, patrzę na etykietę, a tam łuska na 7 miejscu w składzie (oraz na 8 - wpisana podwójnie, ale zakładam ze to błąd w wydruku), natomiast wchodząc na stronę łuska jest już na drugim miejscu w składzie😕

Nie ukrywam, ze trochę mnie to zbulwersowało, bo o ile rozumiem podwyżki cen wszystkiego, to łączenie tego z zmiana składu już nie przemawia do mnie.
kasztankaija, a czy pasze dla zwierząt mają obowiązek wymieniania składników zgodnie z ilością? Bo wiem zę to przepis u ludzi, nie wiem jak u zwierząt
A mnie zastanawia czy każde otręby ryżowe to doping ?
Bo na stronie hippolyt przy ich otrębach napisane,że odstawić na 48h -72h przed zawodami.
To się tyczy tylko tego produktu czy każdych otrębów ryżowych ?
Chyba każde mają gamma orynazol?

https://www.forhorses.pl/otreby-ryzowe-ricelein-25kg-sthippolyt-p-303.html
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 listopada 2022 08:42
xxagaxx, Mają. Tak samo jak u ludzi.
kasztankaija, A nie dostałaś przypadkiem nowej "edycji" w starym worku? Oni jakiś czas temu składy zmienili, może jeszcze zapakowane przypadkiem w stary worek?
kasztankaija   Love you more and more and more.
10 listopada 2022 08:53
zembria, być może, takie wyjaśnienie dostałam od nich poprzednim razem. Nie wiedziałam, ze tak często składy zmieniają 😁
Właśnie przyszła do mnie Nuvene Light i nie wiem czy mój koń to będzie jadł, wygląda jak sieczka z dodanym granulatem i odrobiną suszu jabłkowego, do tego sieczka marnej jakości. Ta trawa jest miękka, pyląca, szara. Będę musiała skarmić dodając do zwykłego musli..
ewelin_n, dobrze, że piszesz bo miałam zamawiać właśnie next week.
Perlica, no niestety tylko worek i opis na nim ładny, szkoda kasy.
ewelin_n, sieczkę nuby w stajni oglądałam i naprawdę bardzo spoko.
Nuveny na żywo nie widziałam.
Też raz zamówiłam Nuvene, bo chciałam przyoszczędzić, a stwierdziłam, że skoro to wypuszcza Nuba, to nie ma się czego obawiać. Koń jadł, ale tak mi się ta pasza nie podobała, że po dwóch zjedzonych miarkach opchnęłam worek dalej😉
Mówiłam, że NuVena średnio jadalna. Następnym razem bierzcie próbki, po co wydawać kasę na cały worek.
Odnośnie NuVeny...
W pierwszym zdaniu opisu producenta na stronie jest "linia pasz nie zawierająca owsa", wszystkie 4 pasze w składzie "otręby owsiane z łuską". Niby nie pierwszy raz to widzę, a nadal mnie bawi ten chwyt producentów, że otręby owsiane to nie owies. 😅
A tak to skład wydaje się bardzo spoko, szkoda, że na żywo gorzej.
Rox, co Ci się w niej nie podobało?
Sivrite, no ale otręby to nie ziarno, więc owsa nie zawiera, więc nie ma szubkouwalnianej energii w porównaniu do pasz z ziarnem.
Perlica, no nie, ziarno to całe ziarno, składa się z łuski i nasiona. 😅 Jasne, że można mi zarzucić, że się dopierdzielam nomenklatury, ale otręby to jak najbardziej część zboża/ziarna. To jakbyś powiedziała, że skórka z jabłka nie jest jabłkiem.
Nie tylko mnie to wkurza/bawi. Co ktoś znajomy próbuje szukać paszy bezowsowej, to się na to natyka i słyszę, że nie tylko ja zwracam uwagę.
Wiem, jaki jest cel zamiany całego ziarna na otręby, po prostu otręby to nadal owies. Może się czepiam, ale to w takim razie regularnie moi znajomi też się czepiają. 😁
A mnie zastanawia czy każde otręby ryżowe to doping ?
Bo na stronie hippolyt przy ich otrębach napisane,że odstawić na 48h -72h przed zawodami.
To się tyczy tylko tego produktu czy każdych otrębów ryżowych ?
Chyba każde mają gamma orynazol?

https://www.forhorses.pl/otreby-ryzowe-ricelein-25kg-sthippolyt-p-303.html

Perlica, niestety realnie każde.

Jestem (nie w sprawie żywienia akurat) po wymianie maili z FEI i realnie wszystko zależy od interpretacji.
Chodzi o to, że ok. jest sobie lista substancji i preparatów zakazanych ale ponad nią jest taki pięknie wstępnie sformułowany artykuł, który brzmi mniej więcej tak, że WSZYSTKO co ma wpływ na poprawę wydolności konia jest dopingiem, jeśli ma szanse użyte dać efekt porównywalny do preparatów z listy.
Czyli nawet woda lana na nogi ponadnormatywnie, która zadziała jak wciery obkurczające może teoretycznie być dopingiem.

Więc jak np.ktoś stosuje wcierki bo napisali na nich "doping free"- to to nic nie znaczy- bo jeśli działają i porządnie zadziałają to to może wjechać jako doping.


I w temacie pasz. Wymieszałam tą swoją paszę. Obserwuję konia. Na razie za krótko to je żeby ewidentnie potwierdzić, że dobrze działa ale za to żre, aż jej się uszy trzęsą. Zostawia kilka sztuk wysłodków (bo mam takie grubo peletowane), muszę ogarnąć rozdrobnienie tego jakoś.
Miesza się zaskakująco dobrze i ziarna same nie rozwarstwaiją się. Mieszam sobie na raz około 10 kg - taka porcja na 3 dni dla nas. Ale witaminy i sól dodaję do każdej porcji i od tego jest melasa, żeby to nie opadało i ją też dodaję do każdej porcji.

Hej, od kogo zamawiacie PAVO? NTB jest niesłowne i znowu jestem w ciemnej d… z pustymi pojemnikami bo zapomnieli o moim zamówieniu 🙄
Sivrite, dokładnie tak jak pisze ewelin_n,, ta pasza to głównie granulat z dziwnej jakości miękką sieczką (coś jak drobne, "wiotkie" siano) z dodatkiem jabłek. Całość wygląda dość blado. Koń jadł, ale ja jakoś jestem przyzwyczajona do tego, że pasza oprócz składu musi mi się podobać wizualnie 😅

Ja po wielu latach korzystania z Nuby przerzuciłam chwilowo metabolicznego konia na Hovelera, młodą na Mebio.
Slimmer zdecydowanie bardziej mi odpowiadał dla ochwatowca, ale niestety nie byłam w stanie w nim przemycić leków i supli. Hovelera dostaje symbolicznie, ale to musli ma na tyle intensywny zapach, że dodatki wchodzą jak złoto. No..i przez chwilę się cieszyłam, że taniej, ale już skutecznie ceny zostały wyrównane w stosunku do Nuby 💩 także jak tylko skończymy wszelakie kuracje, to wracam do Slimmera..
Kuniaa, to jest problem, który trwa od dluzszego czasu. Moi znajomi zrezygnowali z Pavo z powodu notorycznych problemów ze stałą dostępnością paszy. Ciągle problem z Tirem, problem z Pavo, problem z zakontraktowanymi ilościami do Polski, zawsze coś. Jeden usłyszał nawet przez telefon, że priorytetowe są zawsze stajnie, które zamawiają całe palety, a nie pojedynczy klienci.
kotbury, ale na jakiej podstawie lanie nóg ma być dopingiem? Testy antydopingowe robi się z krwi i moczu... jak się "ponadnormatywnie" nogi zlewa wodą, to się ten mocz rozwodni, czy jak?
Właśnie też tego nie kumam całkiem.
Sprawdza się przecież próbki moczu i krwi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się