Od odsadka do trzylatka - jak dojrzewa koń.

xxagaxx, nie, nie. Właśnie dla mnie GMO nie jest złe, ale do pewnego momentu. Soja w tej chwili już ma niewiele z oryginałem wspólnego.
xxagaxx, chodzi o sposób jej uprawy, no ale jakie ma to znaczenie jak poza uprawami ekologicznymi nikt nie stosuje już płodozmianu i wszędzie jest glifosat, czemu się nie dziwię, bo próbowałam sobie w ogrodzie zrobić ogród warzywny bez chemii 😝 chyba mi nie wyszło 🤔
Fokusowa, do pewnego momentu? Czyli dokąd? Większość roślin obcenie jest GMO, bo choćby hodowla ukierunkowana na dane cechy jest już GMO. Często dzięki GMO można zostosować mniej chemii, miec wydajniejsze plony.
Nie śledzę postepów w hodowli soi, mialam 4l temu na studiach jeszcze fajny wykład w tym temacie, gdzie właśnie obalano demoniczne podejśćie do soi.

Perlica, taa glifosta to niestety nowa norma ;/
Fokusowa, ja akurat zgłębiłam temat wtedy, pisałam nawet do profesora, który robił badania nad wpływem soi na cykl u bydła. Napisał mi, że soja GMO ma dużo mniejsze ilości fitoestrogenow niż nie-GMO, my mieliśmy głównie nie GMO (droższa) licząc właśnie nie mniej pestycydów. Koniec końców przestaliśmy karmić soja, ta zawartość lizyny i metioniny w śrucie rzepakowej nie wychodzi wiele gorzej, a ilości podawane koniom i tak są niewielkie
xxagaxx, to tak jak z kurczakami - jak kurczakowi się łamią kości od jego własnego ciężaru to znaczy, ze poszło to za daleko. To mam na myśli.

Generalnie w paszach jest to co dla ludzi się „nie nadaje”, co też moim zdaniem jest słabe, bo wcale mało nie kosztują.
Perlica, Chciałbym Cię podtrzymać na duchu - od 10 lat mam warzywnik bez żadnej chemii , a jedyny nawóz pochodzi z końskich wybiegów.Zapewniam, że plony bywają lepiej niż zadowalające (w tym papryka i pomidory z gruntu).
Perlica, udają się też ogórki i wszelkie cukinie.
Tylko marchewka ma za bogato i wychodzą jakieś dziwne stwory 😉
melehowicz, , Iskra de Baleron, zmartwię Was, ale chyba Wasze odmiany warzyw nie są tak lubiane jak moje 🤣
Miałam marchew, rzodkiewki, szpinak, sałatę w zeszłym roku i wszystko zjadły mi ślimaki, wszystko !!!
Jedyne co się trzymało to koperek, pietruszka i zioła, mięta.
W tym roku zasadziłam poziomki i one jakoś żyją, a wśród ziól szpinak brazylijski i on też przeżył, ale było sucho to i ślimakow było mniej ten rok.
Perlica, No dobra - ślimaki zwalczałem, ale nie na grządkach a obok - powszechnie dostępny preparat jest bardzo skuteczny.
melehowicz, no ja też zwalczalam, niebieskimi kulkami, ale przerosły mnie te ślimory.
Poziomek nie lubią chyba 😉
Perlica, Zaraz moderatornia nas wywali za off top, ale szybko napisze że mnie sie udało zwalczyć, choć łatwo nie było.
Fokusowa - w paszach często jest lepszy surowiec niż na żywność dla ludzi- pasze w tej chwili są b.drogie, surowce także i bardziej opłaca się sprzedawać do mieszalni pasz niz... do piekarni czy na kotlety sojowe... i tak od nastu lat...
kurczakom nogi łamią się od enterokoków a nie od masy- tu akurat genetyka od co najmniej 10 lat ogarnęła temat. Przy dyskusji non-GMO i GMO polecam defnicje prawną... właściwie nie ma nie-gmo.
Po raz kolejny pisze, że nie jestem przeciwniczką GMO… kończę offtop, bo się nie dogadamy.
Karla🙂, od enterokoków łamią się kręgosłupy, od masy kurczaki się duszą przygniecione własnym cycem. Genetyka tego jakoś nie ogarnęła 😉
budyń i kręgosłupy i stawy biodrowe wyłamują i parę innych rzeczy-niezależnie od masy-no ...chociaż częściej ostatnio od E.coli. nawet u takich w wadze worka cukru...
Duszą się jak jedna po drugiej łazi i cyc cyca przygniata. W kwestii mięśni to genetyka serca nie ogarnęła- resztę (od ponad 4 lat) już jednak tak...
Fokusowa-nie chodzi mi o to czy ktoś jest anty czy pro GMO- po prostu dementuję pewne nieprawdziwe info.
xxagaxx, podejrzewam, że Fokusowej może chodzić o desykację upraw RoundUpem.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
10 listopada 2022 18:06
Ślimaki można ogarnąć kaczogęśmi. Bez chemii.

I Karla:) ma rację, o czym godka, nie ma już nie-GMO. Nawet w domowym ogródku.
Choć mnie bardziej przeraża pszenica niż soja.
Moje maluchy. Ruda ciumcia roczniak po sommerhit, kary roczniak po courtier, siwa pół siostra rudej odsadek po La calidad
IMG_20221110_182426.jpg IMG_20221110_182426.jpg
IMG_20221110_182404.jpg IMG_20221110_182404.jpg
IMG_20221110_182325.jpg IMG_20221110_182325.jpg
IMG_20221110_182452.jpg IMG_20221110_182452.jpg
ElMadziarra, do ogrodowych kilku rabatek nie będę brała żadnego ptactwa, bo by mnie sąsiedzi chyba wyrzucili i mąż także, a one by zasrały ten malutki kawałek ogrodu😉
Pszenica mnie przeraża dla moich własnych jelit najbardziej.
Moja młoda pierwsze skoki w korytarzu. Ciężko trochę naganiać konia i kamerować, ale ona uwielbia skakać. Sama wbiegała 🙂

uszatkowa   Insta: kingaielif
12 listopada 2022 00:06
tajnaa, widać na nagraniu, że wie gdzie trzeba pobiec 😁. I od razu po skoku do Ciebie zwrotka z zapytaniem "co dalej? “, super prowadzony młody zwierzak!
Ona po smaksa przychodzi. Później sama leci od nowa w korytarz 😀
Dziękuję 🙂
Nie wiem czy ktoś jeszcze mnie pamięta, ale wracam z aktualizacja po badaniach krwi, które wyszły zadziwiająco dobrze. Mamy jedynie niedobór selenu, lekko podwyższony mocznik ale przy normalnej kreatyninie wiec mam się tym nie martwić. Kondycja wypierdka została określona na dobrą, mamy jednak popracować nad tym brzuchem, ponownie odrobaczyć, wiec tragedii na szczęście nie ma 😻
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
17 listopada 2022 12:38
Koniuszek, No to dobrze! To prawdopodobnie chłopak nadrobi zaległości wzrostowe w swoim czasie na spokojnie.
Pewnie tak, ale jakoś się uspokoiłam po tych badaniach i nawet jak będzie mały to trudno, zrzucę najwyżej pare kilo 😜
Koniuszek, czyli jednak to o czym pisałam, selen mam na myśli, dlatego polecałam Stamma.
Perlica, Czaję się właśnie na to Stamm, ale nie chce wprowadzać mu zbyt dużo zmian na raz, bo jak go kupowałam to jadł tylko owies, póki co mam dodatkowo suplementować selen i za jakiś czas powtarzamy badania 😀
Koniuszek, w Twoim przypadku podajesz to jako balancer owsa czyli 700 gram.
Dziewczyny rosną jak na drożdżach. Malowana 2lata 4 miesiące po Lasko hol. Od matki po Berberys, niemalowana 8 miesięcy po Coriano's Ass od matki po Berberys.
20221204123007_IMG_3849~2.JPG 20221204123007_IMG_3849~2.JPG
20221204122904_IMG_3825~2.JPG 20221204122904_IMG_3825~2.JPG
20221204121635_IMG_3697~3.JPG 20221204121635_IMG_3697~3.JPG
20221204121109_IMG_3647~2.JPG 20221204121109_IMG_3647~2.JPG
noneczka98, propozycja odrobaczenia jednak, bo dwulatka niezbyt wygląda
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się