Kask, toczek, kasko-toczek... i kamizelka

Pati2012, raczej się rozwinęły
Perlica, nie wiem, czy pandemia miała wpływ na los firmy, natomiast gdy wystąpiły problemy z komponentami do produkcji przy okazji pandemii to problem narastał i było coraz gorzej. Można pytać oczywiście o dostępność, natomiast informacja na dzień dzisiejszy jest taka, że nie przyjmują już zamówień na personalizowane kaski i jedynie standardy pozostały. Nawet reklamacja była problemem w ostatnim czasie. Piszę to z perspektywy własnych doświadczeń. Zobaczymy jak to się potoczy.
GPA nie wznowiło produkcji od nowego roku ze względu na ceny i dostępność tworzyw sztucznych. Wiem, bo w lutym chciałam sobie sprawić brązowy first lady. Czas oczekiwania - połowa kwietnia. Wybrałam KASK i mega wygoda, również szerokim daszkiem w czekoladowym brązie.
zembria, dzieki! popatrze! Moze sie trafi gdzies w jakiejs fajnej promocji 🙂
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
20 sierpnia 2022 11:11
Czy ma ktoś polecajki na kask który:
- spełnia standardy, a najlepiej nawet dobrze
- jest dobrze wentylowany
- ma wymienny liner żebym sobie mogła wyprać
- jest w rozsądnej cenie żeby mnie dupa nie bolała jak się porysuje
- super by było jakby nie wyglądał jak kask rowerowy, a jak się świci jakoś to już w ogóle ekstra (sroka jestem 🤣😉
- a już w ogóle super by było jakby miał szeroki daszek ale to tak już totalnie opcjonalnie

W telegraficznym skrócie - szukam tańszego zamiennika na samshielda którego używam na codzień (a nie taki był plan), porysował mi się ciutkę ostatnio i dupa mnie boli 😂😂😂
donkeyboy, a co to jest dla Ciebie rozsądna cena?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
20 sierpnia 2022 19:46
Perlica, myślę że koło tysiąca lub mniej (jak się da). Tak do 1400, bo wtedy to już dostanę podstawowa wersję samshielda w moim rozmiarze
donkeyboy, używam na codzień w domu takiego jak poniżej.
Powiem Ci, że kupiłam go bo będąc w Pegazie wpadł mi poprostu w oko i dobrze leżał na głowie, no i zaskoczyła mnie niska cena, więc wzięłam na próbę.
Mam go ponad rok i jestem mega zadowolona.
Przewiewny jak dla mnie jest wystarczająco, nawet w te upały jak jeździłam w okolicach południa to nie miałam mokrej glowy, no i co by nie powiedzieć na żywo bling jest ekstra 😁
W ogóle ładnie się wygląda, a uwierz, że ja w każdym możliwym kasku oprócz KEPa i tego wyglądam jak debil 😝

https://www.pegazshop.pl/kask-horze-monarch-metallic-granatowy-48522.html
Link się dodał, ale zdjęcie już nie..
Screenshot_20220821-123747_Samsung Internet.jpg Screenshot_20220821-123747_Samsung Internet.jpg
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
21 sierpnia 2022 13:13
IskraADHD, o bardzo mi się taki podoba - i cena też bardzo przyjemna - kaski horze są u mnie właśnie na wyprzedaży 😀 a wkładka jest wymienna?
donkeyboy, tak wkładka wyjmowana 😀
donkeyboy, za 1500,a jak jest promka to za 1300 masz błyszczące piękne Kepy.
https://equirex.pl/pl/p/Kask-CROMO-Smart-Polish-granat-24H-/3420

jak jest promka to jest -15%
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
22 sierpnia 2022 23:19
IskraADHD, Perlica, dzięki 🙂
Jaki wygodny i przewiewny kask z regulacją do 600zł? Głównie na skoki.
Dwa lata temu kupiłam ked nomic i był wygodny, ale strasznie łatwo się rysuje, a już po kilku tygodniach udało mi się złamać daszek który jest mocowany na jakiś mikro kulkach 🙁.
Chciałabym coś solidniejszego, ale nie wiem co jest teraz na topie.
Help,

Mój GPA FIRST lady zaczał umierać 🙁 odkleiły mi się wywietrzniki, wszystko w srodku wygląda jakby klej się wykruszył i mało to bezpieczne. Muszę zakupic nowy kask.

Czy jest cokolwiek ładnego z systemem MIPS ? Bo już może jak zmieniam to na taki co faktycznie głowę ochroni.
xxagaxx, obawiam się, że niestety MIP nie może się równać ładny 🙃
Aczkolwiek mnie ciekawą te całkiem nowe Oweny, bo nie widziałam ich na żywo, ale filmiki i reklamy nie zachęcają.
Perlica, ehhh, ale właśnie nie kumam czemu chociaz nie mogli zrobić czegoś w stylu lady, z takim szerszym jakby daszkiem. Na razie jedyne co mi się podoba, oczywiście bez mipsu to KEP, Samshield i kask. Kiedyś kaski to była przenośna farelka na głowie, coś się polepszyło w temacie ?


No z tego wszystkiego to serio Owen najlepszy
https://www.gnl.pl/kask-charles-owen-halo-luxe-mips-gloss-finish.html?gclid=Cj0KCQiA37KbBhDgARIsAIzce14ngT1Jkvr_yUUBzaqUwY7Agv5ok8Q4Xrkpw7W6x5BXQxfaZLc2q9saAvRmEALw_wcB
Tez trochę hełmofon, ale rozumiem że z mips to się inaczej nie da.
Ja mam ogromny łeb, będę w tym pewnie okropnie wyglądać. Z chęcią bym sobie przymierzyła, ale to pewnie ciężko gdzies zeby sklep na stanie mial.
Screenshot_20221111-003015_Samsung Internet~2.jpg Screenshot_20221111-003015_Samsung Internet~2.jpg
Pytanie z innej beczki. Kamizelka dla osoby dorosłej, koniecznie nie krępująca ruchów. Wszystko co mierzyłam w sklepach było takie, że bałabym się w tym przewiesić, bo zanim w razie czego zaskoczę w takiej zbroi to koń pogalopuje w sina dal wciągając mnie pod spód. Wygoda, przewiewność, łatwość prania/czyszczenia i właśnie swoboda ruchów liczą się najbardziej, wygląd nie, bo to będzie kamizelka do użytku w domu na 3 latki.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
11 listopada 2022 03:51
karolina_, w takim układzie odpuść sobie modele klasyczne i poszukaj kamizelek stricte pod wyścigi konne.
xxagaxx, wiesz co niekoniecznie musisz w nim źle wyglądać, ja pewno źle bo jestem filigranowa, a Ty masz inną budowę. Na Cavaliada może mieć ktoś. Na pewno na 4Equine, ale nie wiem skąd oni, bo kupuje od nich internetowo Oweny, bo mam dwa.

-Alvika-, wyścigowa to taki pic na wodę, prawie nie chroni nic.

karolina_, ja w tym wątku robiłam rozkminkę ,w końcu nie kupiłam ale są wkkw delikatne. Przeszukaj, bo nie pamiętam firmy, ale z UK.
Tak samo Dainese jest też delikatna a chroni.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
11 listopada 2022 09:37
Perlica, albo zbroja i pewność, że będę miała całe żebra - albo wygoda i... wygoda, kropka. Ja mam swoją zbroję WKKW i nienawidzę jej grubosci. Chociaż marzył mi się wygodny swing P07 😎 to widziałam dwie akcje z udziałem tego modelu i w efekcie zostałam przy swojej kamizelce. Młodą też będę w niej zajeżdżać.
Dainese bazuje na mini segmentach - właśnie tak, jak kamizelki wyścigowe. Zresztą, oni z moto weszli w linię jeździecką. Mam ich wkłady w moich ciuchach motocyklowych i na razie nie musiałam ich testować, ale o ile na motorze liczy się absorpcja i ścieralność, o tyle w jeździectwie nie suniesz 8m bokiem po szutrze... Za to absorpcja robi swoje.
A ktoś ma kask firmy KASK? One wciaz tak mało wentylowane?
karolina_, polecam Komperdell slim fit cross. Jak ubieram to jest niewygodna ale za 2-3 minuty ona się rozgrzewa od ciepla ciała i wcale nie krepuje ruchow - jest mega wygodna i dopasowuje się do ciała
morale, dzięki, postaram się gdzieś na obmacac i zmierzyć, bo zajazdki dopiero od lutego. Czy jakiś sklep ma je stacjonarnie?
Alvika rzeczy motocyklowe Dainese są super, jeździeckich nigdy nie widziałam na oczy, nie wiedziałam że produkują - muszę się dokształcić.
-Alvika-, e no bez przesady, są 3 stopnie ochrony, więc można znaleźć coś po drodze.
Taka jak Dainese, tą ktorą ja mierzyłam w Czechach kiedyś to nie było to co na wyścigach.
Oni robią też do nart akcesoria,nie tylko moto.
karolina_, to było to, ma level 3 a wygląda jak level 1

https://racesafe.co.uk/collections/body-protectors/products/rs2010-adults

Mają w 4equine, też modele L1 i L2.
O tej z linka na stronie wątku ktoś pisał że miał wypadek na crossie i działała, ta L3.
Miałam ją kupić, ale w końcu nie kupiłam, bo zajeździłam i jakoś temat się rozszedł całkiem.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
11 listopada 2022 15:22
Perlica, ale świat idzie do przodu nawet w wyścigach 😉 Zerknij sobie:
https://www.jockeytack.com/product-category/vests/safety-rated-vests/
Lekkie, super leżą, chronią. Macałam w Sopocie kamizelkę z firmy Tipperary Phoenix, starszy model, i robiła świetne wrażenie - szczególnie, jak ktoś ma do jazdy Bühlerowy standard - jak ja 😅
Mam jeszcze 2 lata, żeby coś lepszego sobie znaleźć. I będę właśnie na wyścigową polować.
-Alvika-, hmm, ale jaki stopień beta mają te podlinkowane? Nie przekonują mnie wcale, Zero info o ateście a cena 500 dolców.
Ta TP fajna:
https://tipperaryequestrian.com/eventer-pro-protective-horse-riding-vest-pink-ym-durasport

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się