DMSO w leczeniu kontuzji końskich nóg - doświadczenia i wnioski

kivik, mam podobny problem i wet twierdzi że to nie pomoże. Można spróbować, sama próbuję już wszystkiego...
czy zadziała nie odpowiem, nie stosowałam, napisałam tylko w jakie miejsce jest sens wetrzeć

jak rozumiem uszkodzenie macie wewn puszki ? polecam magnetyki, albo veredusy na kopyto, albo ze zmiennym polem np Activo-med założone na tyle nisko żeby dolna cewka była na poziomie kopyta, zmienne pole lepsze ale trzeba albo wypożyczyć ochry albo kupić a to duży koszt
Post został usunięty przez autora
blucha,

Dziękuję za pomysł. Uszkodzenia wewnątrz puszki kopytowej. Szukam możliwości wypożyczenia.
Czy Dmso wspomoże wchłanianie się heparyny ?
Zeeet17   Jak żyć z koniem kaleką i nie zbankrutować
09 lutego 2023 20:55
ansc, jak najbardziej. Lotion 1000 lub czystą heparyne z DMSO stosowałam na zapalenie żyły u dwóch koni i przepustowość żył wróciła w 100%
Gillian   four letter word
10 lutego 2023 12:03
Dmso popchnie wszystko :-)
Dziękuję 🙂 próbuję coś zrobić ze świeżym pipakiem ale ciężko, wszystko spada z nogi, kupiłam clexane, lek przeciwzakrzepowy i mieszam z dmso i wcieram w pipaka, ale nie widzę poprawy 🙁
ansc, jakie stężenie dmso stosujesz?
siwaaa, najpierw bez rozcieńczania ale piekło, więc dolałam wody bez mierzenia ale ok 250ml wody do 0.5l dmso. Jak owijka nie spada, to miejsce dość się nagrzewa ale nie piecze.
vissenna   Turecki niewolnik
12 lutego 2023 22:10
ansc, zamów pijawki medyczne. To serio działa cuda.
vissenna, taki mam zamiar, czekam aż będzie trochę cieplej 🙂
Wet dopiero w następnym tygodniu a mi kobyła postanowiła zakuleć - kulawizna od prawej łopatki. Mogę to wcierać DMSO z rozgrzewająca wcierką albo Naproxenem czy zaboksować i dać spokój do przyjazdu weta?
Bajahorses, zostaw. Nie wszystkie kontuzje się grzeje - możesz pogorszyć...
Kulawizny „od łopatki” lubią wychodzić na RTG palca 😉
No to nic nie robię tylko czekam, dzięki za podpowiedzi
wie ktoś może jakie działanie ma mieszanie DMSO z magnezem na nogi konia? Koleżanka w stajni mówi, że jej się super sprawdza. Rozumiem, że DMSO jest nośnikiem i pozwala lepiej wniknąć magnezowi w tkanki, ale czy magnez ma jakieś działania lecznicze względem ścięgien?
spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: spam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się