konie małopolskie

A matka po Harpunie - i wyszło to to takie 😁
Zapraszam do relacji video z IV Czempionatu młodzieży wszystkich ras w Kaleń Towarzystwo 🙂
Witam od niedawna naszym członkiem rodziny jest koń małopolski. Ma 3,5 roku i zaczyna przygodę z człowiekiem. Mam nadzieje ze będzie z nami jeszcze dlugo😂🐎🐎🐎
uszatkowa   Insta: kingaielif
10 lipca 2022 22:14
Ransom, powodzenia, dawaj znać jak idą postępy w pracy �
Hejka ! Kochani, czy ktoś może podać mi więcej szczegółów apropo 2 ogierów małopolskich ?

1. Jubilat po Diabełek
2. Papuas po Barak

Ostatnio kupiłam wałacha po Jubilacie, od matki po Papuas i chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej niż to, że Jubilat zajął 2 miejsce w MPMK (posiada ktoś informacje gdzie i w jakich konkursach startował ? Podobno występował i w skokach i w ujeżdżeniu i w WKKW.
- ujeżdżenie, jakieś konkursy poza w L1 i L2 w Bogusławicach 2015 r- bez sukcesu.
- WKKW, jak mu poszły kwalifikacje do MPMK. Czy po Mistrzostwach gdzieś jeszcze startował ?

Papuas zakończył ZT Kwidzyn 1990, wynik 91,30-wybitny, w zaprzęgach ? Czy poza zaprzęgami chodził inne konkurencje ? Widziałam, że Marten, który jest ojcem Baraka zostawił po sobie kilka koni które chodziły skoki i WKKW.

Zdjęcia dla uwagi. 😀
20220709_101644.jpg 20220709_101644.jpg
20220708_152407.jpg 20220708_152407.jpg
Może ktoś zna Emarka to ojciec naszego Hondzia ciekawa jestem genów naszego konika😂😂🐎🐎🐎
Szukam informacji o ogierze małopolskim Aragorn po Dabur Dahoman, może ktoś miał styczność z tym koniem?
Co teraz z ciekawego w rasie małopolskiej się pojawia? Znajomy się uparł na pokrycie niestety w rasie i szukamy. Warunek- db głowa, sprawdzony użytkowo, z nowym lekkim typie, bez przedświtow i furioso, nie kasztan. Fajnie by było jakby można zobaczyć co przekazuje itp.
Dodatkowo co z użytkowych ogierów zagranicznych ksiąg mamy na Podkarpaciu?
Post został usunięty przez autora
Odszedł Berlin Bej, miał 28 lat…
D72989B4-7E74-4244-81C8-A34A912C8957.jpeg D72989B4-7E74-4244-81C8-A34A912C8957.jpeg
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
11 października 2022 22:02
m.indira, legenda...
Wpadam z hubertusową Zochą 😍
Jesienna Zorza młp (Sentender - Jurata po Przedświt XIII-4)
0A713B12-97DD-4588-9746-85BDB42724E0.jpeg 0A713B12-97DD-4588-9746-85BDB42724E0.jpeg
Race2Home,
Dużo na temat Jubilata Ci nie powiem, ale też mam po nim wałacha i nieskromnie powiem, że to bardzo dobry i wszechstronny konik. Przyjaciel i kompan od 10 lat. Całkiem niezły skoczek ale jesteśmy typowymi pingwinami na dość fajnym poziomie
krolik92, Super dzięki za informacje. Mój chyba też ma większe zapędy na pingwina niż na skoczka. 🤣 No i ma genialną głowę... Szybko się uczy i jest ultra spokojny, ale nieślamazarny. 😇 Jakbyś miała ochotę to z chęcią bym zobaczyła zdjęcie Twojego "Jubilatka". 😀
DSC_0198-01.jpeg DSC_0198-01.jpeg
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
15 listopada 2022 20:10
Chwalę się moją gwiazdą z minionego weekendu. Spełniłam jedno ze swoich marzeń, żeby wziąć udział w Cavaliadzie. Udało się. Początek był słaby, ale w Finale Hubka pokazała, że stać ja na wiele.

FOT_5053.jpg FOT_5053.jpg
FOT_5057.jpg FOT_5057.jpg
FOT_9771.jpg FOT_9771.jpg
Przejazd - miód, malina 🏆, brawo! Super jak marzenia się spełniają, to teraz śmielej kolejne. Powodzenia!
Constantia gratulacje, ogromnie mnie cieszy start konia małopolskiego w takich konkursach, życzę dalszych sukcesów
Orzeszkowa, możesz powiedzieć jak potoczyły się dalsze losy kobyły po Tabexie , która jeździłaś w 2015 roku �
Cześć,

Od marca jestem szczęśliwą mamą klaczy małopolskiej o imieniu Epika. Pochodzenie niestety znam tylko od sprzedawcy, gdyż przez jakieś niedopatrzenie, Epika posiada w paszporcie NN. Jej rodzicami (rzekomymi) są:
ojciec Hindus (o. Emetyt, m. Haduda)
matka Eureka (o. Hebab, m. Etiuda)
Konia kupiłam z rąk prywatnych, dlatego nie mam kontaktu z hodowcą. Nie wiem, z której jest hodowli, czy w ogóle z tej hodowli.
Zasadniczo nie potrzebuję do szczęścia dla niej papierka, nie robię też badań genetycznych bo to trochę strata kasy, niezależnie, czy pochodzenie jest prawdziwe czy nie, konisko jest kochane i zadbane. Zastanawiam się raczej, czy ktoś z Was, miłośników koni małopolskich, może zna/kojarzy hodowców, od których mogłaby pochodzić Epika? A może to ktoś z Was i ciekawi jesteście, jak młoda sobie radzi? 🙂 Urodziła się 15 maja 2019, mam ją z woj. opolskiego, ale to pewnie i tak za mało informacji.

Pozdrawiamy z Rudą! 🙂
epika.JPG epika.JPG
elwa28, to miałaś chyba ciężki poród🤣

Najłatwiej spytać hodowcy Eureki po prostu komu ją sprzedał, bo pewnie tam sie urodziła Twoja klacz.

Swoją drogą Akwen został sprzeday za 40 euro, co jest super kasą na małopolaka i konia wkkw.
Perlica, ciężkie dobrego początki... 😉
Jasne, widziałam w bazie PZHK nazwisko hodowcy Eureki, natomiast nie wiem czy jest aktualne, czy coś się nie zmieniło. No ale kto pyta, nie błądzi. Miałam jednak nadzieję, że tutaj ktoś będzie kojarzyć.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
19 listopada 2023 18:42
elwa28, nazwisko hodowcy wpisane przy opisie pozostaje z koniem do końca życia. Mogą się zmieniać jedynie kolejni właściciele.
Constantia, dokładnie.
elwa28, Jak może się zmienić nazwisko hodowcy?
Mógł się zmienić właściciel i to kilkukrotnie, więc hodowca może nie wiedzieć, co z koniem. Nie sądziłam, że skrót myślowy będzie tak zinterpretowany. Niemniej udało mi się skontaktować z hodowcą, być może uda się ustalić, czy pochodzenie Epiki, które mi podał poprzedni właściciel, jest prawdziwe. Na pewno wrócę z informacjami.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
21 listopada 2023 00:44
elwa28, najlepiej pochodzenie będzie znał hodowca, a nie kolejny właściciel.
Ale hodowca matki mógł konia sprzedać i może nie mieć pojęcia o jej źrebiętach…
A elwa28 zna hodowcę potencjalnej matki, a nie swojego konia…
Witam! Chciałam zapytać co moglibyście polecić do krycia tej klaczy małopolskiej?https://baza.pzhk.pl/horse/id/1395305.html
Jest jeszcze trochę czasu, ale powoli chciałabym się zorientować na co się nastawić, na jakie ogiery zwrócić szczególną uwagę. Nie zależy mi na pozostaniu w rasie lub maści, klaczka raczej z tych silnych, dość charakterna i uparta, ale kondycyjnie bardzo fajna, ma siłę, na jakichś drążkach czy podskokach wydaje się nawet trochę "myśleć". Fajnie by było poprawić jej wzrost i osobiście lubię konie mocniejsze budowy, a ona jako młp jest raczej z tych szlachetniejszych. Jako, że będzie to jej pierwsze źrebię to cudów nie oczekuję no i też nie chcę wywalić 2000e na inseminacje. Myślałam o ogierze Noe'd Isle z racji tego, że mam do niego niedaleko lub o Efekcie, ale nie wiem czy nie będzie za gorącym połączeniem. Nie chodzi mi o to by uzyskać super grzecznego tuptusia, ale po prostu konia z fajną głową i większymi gabarytami. Pozdrawiam i liczę na pomoc 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się