Szczotki i inne akcesoria do czyszczenia

Ja mam syfiarza nie derkowanego i powiem tak, na błoto w zimowej sierści nie pomoże nic. Zawsze będzie zakurzony :P Najwięcej dawał właśnie odkurzacz i wilgotna ściera.
No, w sumie u mnie jedyne co się sprawdziło sensownie to właśnie derka :P Zapakowałam go kiedyś na tydzień, bo już mnie wkurrr codzienną zbroją z błota 😂 Obrzydliwy jest ten koń.
Do błota jeszcze lubię brzeszczotu używać, jak są takie zaschnięte skorupy to całkiem całkiem sobie radzi.
IMG_20210205_162727.jpg IMG_20210205_162727.jpg
Aleks, - groovy całkiem dobrze mi wyczesywała piach i kurz z mamuta, jak w zeszłym roku nie goliłam 😉 Gdzie mój jest kary i kurz na nim bardzo widać. Robiłam zgrzebło-magic-groovy i ewentualna polerka miękciejszą lub rękawicą.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
01 września 2022 21:21
Dzięki za polecenia, Groovy też popatrzę, rozważam jeszcze ten model Mustang, o którym pisała Kuniaa . Póki co mam dwie w koszyku, Shimmel i Cavaliero z tym, że nie jestem pewna czy tej drugiej nie wymienić na Mustang właśnie.

budyń no to nie jestem sama w tym nieszczęściu w posiadaniu syfiarza 🙄 . Odkurzacz to jest na prawdę dobra rzecz, używam kerchera takiego dużego, żółtego, no ale na wyjazdy go nie zabiorę.
Moon   #kulistyzajebisty
01 września 2022 21:41
Aleks, hmm mój ma jeszcze letnią sierść i w sumie ciężko orzec czy da radę przy mamucie, bo ja też golę co zimę. W lipizzanerzd włosie jest takie akurat do krótkiej sierści. Dodatkowo, Zewnętrzny rant ma dłuższy co jest fajne, bo lepiej czyści. Mam też military junior i ta ma sztywniejsze włosie.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
02 września 2022 07:16
Moon a no widzisz, u nas golenie nie wchodzi w grę. Na filmie Muchozol2 to chyba wiosna jest sądząc po otoczeniu i ćwierkających ptakach 😉 . Koń futro ma takie jakby jeszcze po zimie. Muchozol2 za szybki, i krótki ten test zrobiłaś 😉 , trzeba by było się tam więcej nagadać, zmacać włosie szczotki, coś o nim powiedzieć o długości, twardości, jakieś zbliżenie na szczotkę pierdyknąć no wiesz .... 😉 jak rasowa Wpływaczka, a tak to wpadła, wypadła koniec 😉 (żart 😉 ).
Ostatecznie Lippizaner to raczej opcja dla nas, ale na lato kiedy on ma na prawdę króciutką sierść. Na jesienne i zimowe pogody raczej ten Mustang byłby dla nas trafniejszym wyborem, tak sądzę po informacjach. Dzięki 🌷 .
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 września 2022 07:24
A ten Mustang to nie będzie coś zbliżonego do Shimmela? W sensie przeznaczenia, żeby wyczesać grubszy brud i wyciągnąć na wierzch pył, naskórek itp? Ma ktoś obie i mógłby coś powiedzieć?
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
02 września 2022 07:59
W sumie, możesz mieć racje, że w jednej kokosowe włókno, a w drugiej te miedziane druciki mogą robić tę samą robotę 🤔 . Hmmm to poczekam jeszcze może się kto wypowie.
Shimmela miałam dla siwego i to taka mocna szczotka ryżowa. Dla wrażliwców odpada.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
02 września 2022 11:11
Aleks, stres mnie zjadł 😜. Ale szczota jest extra. Chociaż na zimowe futro, to raczej poszukuję odkurzacza.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
02 września 2022 11:36
Muchozol2 e tam dobrze Ci szło 🙂 . Następnym razem bardziej nawijaj makaron na uszy i będzie git 🙂

żeby nie było of topa, to jeśli ktoś ma napiszcie więcej info o tym modelu Mustang. O Shimmel już coś nie coś wiem i na zimę się dla nas powinna nadać przynajmniej jeśli o jej twardość chodzi. Co prawda on z tych delikatnych, ale na jesienne i zimowe futro więcej przyjmuje.
Schimmel ma jakby trzcinowe twarde włosie mieszane z syntetycznym i naturalnym, średnio gęste. Mustang ma bardzo gęste mieszane włosie syntetyczne z miedzianymi drucikami. Schimmel tez ma delikatnie dłuższe włosie i wydaje mi się, że jest twardsza niż Mustang.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
03 października 2022 14:14
Dzięki amanda666 za informacje 🌷 . Ostatecznie zdecydowałam się na Schimmela dla nas właśnie. Z Tego co piszesz jest to raczej lepszy wybór na nasze warunki.
Wracam do tematu Haas.
Sprawdziłam, że ja mam Junior, dlatego uważałam że to normalne Szczotki, bo innej nie miałam nigdy 😀
Jak czyściłam nie swoje konie ich sprzętem to już wiem co macie na myśli🙃
W związku z tym muszę się obkupić 😅
Zestaw dla gniadych :
Zestaw szczotek dla koni karych / skarogniadych / gniadych / jasnogniadych. W zestawie: Parcour, Lippizaner / Lipizzaner, Cavaliere / Kavallerie, Diva Exklusiv, Nabłyszczająca

Planuje kupić Lipizaner, na mocniejszy brud, parkour, do tego diva exlusive. No i mam tego juniora.
Jaką nabłyszczającą powinnam kupić?
Czy to już będzie wszystko ?
Perlica, diva jest nabłyszczająca
xxagaxx, ale oni piszą wg tego co przekiopowałam,że Diva jest osobno i nabłyszczająca jest osobno.
I na gnl Diva to połyskowa, a nabłyszczające nazywają nabłyszczające?

Pytanie czy tyle ich potrzebne rzeczywiście , bo nawet nie wiem w jakich sekwencjach ich używać 🙊
Które modele Haas polecicie dla ogolonego konia?
Moon   #kulistyzajebisty
12 listopada 2022 10:04
Sivens, mam lipizzanera, juniora i noir’a. Tę ostatnią zwłaszcza kocham miłością wielką na ogoloną sierść - super nadaje połysk i ściąga kurz.
Perlica, ale gdzie tak piszą? Diva z tego co widzę jest jedna i ta sama, mają jakieś wydanie diamond gloss które ma brokat na rękojeści. A tak to jest jedna i ta sama szczotka.
Też bym chciała coś dla ogolonego konia... Moon, ta Noir ma długo włos - on jest miękki, na tyl, że ogolonego wyczyści z kurzu? Czy właśnie Diva lepsza...
Mam ze 3 szczotki Haas z czasów, gdy nazywały się po prostu szczczotki 😉 są nie do zajechania 😉
_Gaga, - też mam z 25 letniego haasa i to moja ukochana szczotka 😂 Tylko mi chłop musiał drewienko naprawić, bo się rozkleiło.

Osobiście mam taki system, że co za dużo to nie zdrowo. Wkurza mnie jak więcej szczotek zapełnia torbę niż fizycznie używam i kilka lat temu nadmiar wywaliłam.
Także u mnie jest: haas groovy jako miotła na cięższy syf z padoku, ten stareńki haas jako wyczesywacz kurzu, mała miękka do głowy. Poza tym zgrzebło, magic brush i mała gumowa do głowy. Do szczęścia brakuje mi jedynie Divy, póki co poleruje rękawicą frotte.
Nawet jakbym miała pięć miękkich to znając życie dalej bym używała jednej 😅
Moon   #kulistyzajebisty
12 listopada 2022 10:40
_Gaga, noir jest właśnie stosunkowo miękki, dlatego jest super do końcowego takiego omiecienia z kurzu, pod derką np.
xxagaxx, na stronie exclusive i gnl
Perlica, weszłam na stronę exclusive i widzę Divę, Divę mini, dla pań oraz girly? Czy cokolwiek.

W każdym razie Diva jest jedną jeśli chodzi o działanie 😉
xxagaxx, chodzi mi o to zdanie z ich strony, czyli zestaw dla gniadych, że napisane : Diva, Nabłyszczająca. Czyli jakby to są dwie rózne szczotki wg ich opisu.
Czyli że wg tego powinnam mieć obie szczotki czyli Divę i jakąś nabłyszczającą.

Anyway tak czy siak miliona szczotek mi nie trzeba więc może lipizianer na wiekszy brud, juniora mam jako codzienną i kupię tą Divę jako wykończenie. I jedną do głowy osobną.
Starczy myślicie ?
Tak jak pisze Perlica, są to 2 różne szczotki. Też chętnie poznam ppinie kogoś kto ma obie, która daje lepszy efekt
4365_300x.jpg 4365_300x.jpg
4396_300x.jpg 4396_300x.jpg
Ta szczotka Diva Exclusive to szczotka nadająca połysk sierści już wyczyszczonej, taki "ostatni szlif", na zewnątrz jest włosie a w środku futro, o ile dobrze pamiętam. Fajna szczotka to Noir, do kurzu, delikatna, dobrze wyciąga pył z sierści.
Amelia, a kiedy się noir używa? Znaczy który moment?
Chyba dla mnie przydatna, bo ja nie mam skorupy blotnej, koń golony, ale taki kurz siedzi w środku.
IskraADHD, A jak się nazywa ta nabłyszczająca? Bo nie widzę na fotce.

Już widzę:
https://www.gnl.pl/catalog/product/view/id/534834/s/szczotka-nablyszczajaca-haas-fellglanzburste/category/716/
Ja Noir używam po ściągnięciu błota, piachu lub martwej sierści np. szczotką gumową lub iglakiem , tzn. koń z grubsza wyczyszczony acz trzeba go jeszcze doczyścić 😉 czasem jak koń mocno brudny, przed szczotką Noir, używam szczotkę włosianą twardą z krótkim włosiem. Noir jest delikatna ale skuteczna, osobiście ją lubię bo daje fajny efekt.
Amelia, dziękuję za wyjaśnienie.
Perlica, dobra, teraz zrozumiałam! Bo myślałam ze sa dwie różne Divy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się