Kupno konia

Perlica, ten film nie jest nagrywany telefonem 😉 a jeśli jest to podaj mi model kupię taki 😁

Nie chodzi tylko o sprzedaż. Dobre filmy są potrzebne choćby do zgłoszenia do aukcji. Wymagania stęp i kłus na twardym od przodu i tylu, 3 chody z boku i uwaga minimum 12 metrow! Nie sekund uff😅
karolina_, no wyższy płot nie może być. Wszystkie konie u nas tak biegają do filmów, z ruchu, tak samo 2 letnie ogiery i szanują ten płotek.
Nie jest to dla nich nowe miejsce , bo do tego jest ten plac.
Jednak wiadomo, że na nagrywanie trzeba poświęcić czas i zapłacić kilku pomagaczom, żeby osób bylo więcej.
Tu masz 2 latka
Perlica, u nas nie bardzo jest skąd wziąć więcej pomagaczy 🙈 Ale mniejsza z tym, i tak będę się przerzucać na filmowanie luzem na hali, gdzie 2 osoby wystarczą. I chyba właśnie zainwestuje w profi wykonawcę w 2023, bo będę mieć do nagrania i źrebaki i trzylatki, już się to może opłacić.

Iskra de Baleron, i na pewno nie każdy wysyła filmy takie jak Perlica wstawiła. Sama wiesz jakiej jakości filmy można dostać od hodowców w DE - nie wiadomo czy w ogóle jechać bo może jest na nich koza a nie koń
karolina_, niektóre profi maja pomagaczy już w cenie 😉
Rzeczywiście jednak najłatwiej i nataniej jest to zrobić zostając po festiwalu, np. Tak było bo Z festiwalu. Bo są i pomagacze i tlo i wszystko w cenie.
Perlica, tylko potem trzeba mazać reklamy 😉
No i trzeba mieć pewność że można takie materiały wykorzystać na użytek własny = zapłacić i uzyskać stosowną zgodę.
karolina_, i właśnie z tego powodu szukam sensownego sprzętu, nie muszę mieć super profi filmów, jednak chciałabym żeby nie odstawały drastycznie od zdjęć.
Iskra de Baleron, można, po to właśnie ludzie zostawali po imprezie.
Moim zdaniem to super opcja, trochę osób skorzystało.
Perlica, no właśnie nie zawsze jest taka opcja, na premiowaniu oldenburskim w Wilkowicach nie było ekipy filmującej, tyle co każdy swojego telefonem kręcił - może w przyszłym roku ogarną temat, ale mi dalej zostanie kwestia trzylatków, bo na czempionacie w Solcu też nie ma transmisji, więc i możliwości zakupu profi filmów
Perlica, musisz mieć tło i stać w miejscu. Filmować na oddaleniu (szeroki kadr) a potem w montażu robić zbliżenia.
Jeśli aparat to taki kosztuje kilka dobrych tysi...
Więc opcja statywy do komórki albo gimbala jest duuużo tańsza
kotbury, to chyba do mnie jednak 😉
Ludzie! Napiszcie mi jaki telefon daje radę z 15-20 metrów i ma adekwatny zoom.
Stawiam flaszkę 😅
Iskra de Baleron, tak się nie da. Po pierwsze światło i tło!!! I wtedy prawie każdy nowszy daje radę...ale nie z łapy.Nigdy z ręki nie nagrasz telefonem tak stabilnego obrazu. Gimbal a lepiej statyw,albo statyw i gimbal. Niestety

Do tego jak masz ledy to też jest zabawa bo ci wyjdzie na filmach migotanie.

Taki film trzeba aparatem robic+ stayw
Sorki za post pod postem ale przyszedł mi do głowy taki pomysł- bo są przecież wypożyczalnie sprzętu.
Możesz wypożyczyć zanim kupisz. Na dobę albo dwie i płacisz grosze.
Więc sobie możesz przetestować co by ci odpowiadało w twoich warunkach, albo wręcz wypożyczyć coś, nagrać co potrzebujesz i odesłać.
kotbury, wypożyczyć! Genialne!!!
Nie wiedziałam że można wypożyczyć aparat czy kamerę 🙈
Lecę szukać 😀
Sorki za post pod postem ale przyszedł mi do głowy taki pomysł- bo są przecież wypożyczalnie sprzętu.
Możesz wypożyczyć zanim kupisz. Na dobę albo dwie i płacisz grosze.

Tylko wyprowadzę z błędu co do opłat. Za dobę to może i niewiele, ale trzeba wpłacić kaucję, to z reguły kilka tysięcy zł.
Hej, dołączę troszkę do wątku. A to nie jest tak, że to wszystko zależy jakiego konia i za ile sprzedajmy. Poza tym ludzie kupujacy konia na podstawie filmów potrafią na bieżąco wymyślać rzeczy ,które chcą zobaczyć. Ja ostatnio 5 razy konia z boksu wyciągałam bo jeszcze z tej strony, jeszcze nogi , za krótko, nie pod tym kątem itp.
RatinaZ, na bank zależy, na bank kupujący mają zachcianki 😉
Wtedy się robi już telefonem.
Jednak jeśli mam zdjęcia z sesji, wysokiej rozdzielczości i staranne to wypadało by mieć film chociaż trochę zbliżony jakością, właśnie z szacunku dla kupującego.
Bo co to za film który na tel wygląda ok a na kompie jest kleks 😉
No i najważniejsza kwestia: do oceny rytmu odcinek musi być możliwie długi. Tu telefon nie daje rady.
Dla mnie taki podstawowy zestaw filmów to: stęp i kłus, od przodu i od tylu na twardym, stęp z boku, kłus z boku naturalny i podkręcony, galop. Do tego zdjęcia w stój z boku, tylu i przodu, No i portret.
Iskra de Baleron, filmy na twardym to imho dopiero jak ktoś jest zainteresowany. Ludzie ich nie zawsze używają żeby ocenić poprawność ruchu (typu bilardowanie) i postawę, a czasem proszą o nie razem z filmami na miękkim na kole żeby oszczędzić sobie dalekiego wyjazdu do kulawego konia - wtedy niestety muszą być świeże
Już 3 osoby ze Skandynawii napisały mi że z powodu wojny transporty końskie nie jeżdżą do Polski…
Przy pierwszym okazałam wyrozumiałość i wyjaśniłam że ode mnie daleko do Ukrainy.
Przy drugim trochę już zwątpiłam.
Przy trzecim…
Czy ludzie szeroko pojętego zachodu naprawdę nie odróżniają Polski od innych krajów wschodnich? Czy może naprawdę przewoźnicy omijają nasz kraj?
Iskra de Baleron, Polscy przewoźnicy normalnie kursują, przynajmniej do Szwecji.
Iskra de Baleron, normalnie jeżdżą, w marcu przywozili mi konia z DE pod samą ukraińska granicę. Raczej marudzenie, bo daleko
karolina_, wiem że jeżdżą na i z zachodu, bo sama przywoziłam klacz w lutym czy marcu.

Myślałam że może faktycznie coś z promami do Skandynawii, chociaż bez sensu, zawsze można przez Danię śmignąć.
Promy normalnie pływają.
Iskra de Baleron, - prom śmiga normalnie, ja steruje fabryką w Szwecji i co tydzień mam od nich transport, plus czasami do nich, nie ma żadnych problemów i utrudnień 😉
Witam. Kogo polecacie do badania kupno-sprzedaż z okolic Włocławka?
feno, U nas w Hiszpanii, przynajmniej w moim regionie też zaczyna się robić nerwowo, zwłaszcza w stajniach gdzie konie dostają siana do oporu, bo osiąga ono horrendalne ceny (mi zdrożało z miesiąca na miesiąc o 80% i to podobno nie koniec). Sporo ludzi wystawia zwierzaki na sprzedaż bo to są gigantyczne podwyżki, że o paszach nie wspomnę nawet i światełka w tunelu nie widać, wręcz przeciwnie...


Oj chyba coś jest na rzeczy...bardzo mnie to ciekawi.
W przyszłym roku planuję zakup jakiegoś fajnego wałaszka (6-12 lat, PRE - myślę nad Andaluzem lub Lusitano, bo to od wielu lat moje marzenie). Zaczęłam przeglądać fora, no i portale sprzedażowe, typu e-horses itd., żeby choć zacząć się rozeznawać co w trawie piszczy - zwłaszcza, na wypadek sprowadzania konia bezpośrednio z Hiszpanii, co na pewno będzie ode mnie sporego rozeznania wymagało.
Ostatnio jakiś wysyp się zrobił koni hiszpańskich (nie powiem, czasem w całkiem przyzwoitych cenach) i aż zaczęłam się zastanawiać czy nie ma tam jakiegoś kryzysu właśnie 🤔
Cześć! Słuchajcie, właśnie kupuje źrebną klacz - czy w umówię kupna sprzedaży warto zapisać taka informacje, że klacz jest źrebna? 🤔
jako sprzedająca na bank bym zapisała, w razie gdybyś chciała zwrócić za pare miesiecy i bez żrebaka 🙂
annmar, oczywiście! Do tego czym pokryta, dołączyć pisemne potwierdzenie badania źrebności, jeśli to klacz kryta naturalnie to potwierdzenie krycia a jeśli inseminacja to kwit o inseminacji.
Dzięki!
Dzień dobry, czy w kwocie do 20.000 zl mozna obecnie kupic zdrowego i milego, bezpiecznego konia do rekreacji typu ambitna, zdanie odznaki boj, zawodów towarzyskich do LL wlacznie, wiek 8-15 lat, wzrost 140-165 cm? na re-volcie jest troche tego typu ogloszen, ale nie wiem, czy brac je na poważnie...
Myślę, że jest szansa ale ja bym chyba zaczęła od szukania pocztą pantoflową. Jak by nie patrzeć wszystko podrożało, stajnie podniosły ceny, pasze podrożały wszystkie usługi, nawet paliwo żeby do tej stajni dojechać. Są osoby , których nie stać na utrzymanie konia a z jakichś powodów nie wystawiły jeszcze ogłoszenia. W przedziale koni ambitno-rekreacyjnych polskich ras, ceny trochę spadły z tym, że ja obserwuję inną kat. wiekową 1,5 - 3 lat surowe lub podjezdki więc to też trochę inaczej. W mojej sytuacj łatwiej konia kupić niż znaleźć dobrą stajnię w odległości mniejszej niż 40 - 60 km od mojego domu... Stajnie, które 3 lata temu kosztowały 650 zł i były dziadowskie kosztują teraz prawie tysiaka i dalej są dziadowskie 😎 Podsumowując, z moich obserwacji wynika, że konie( rekreacyjne) nieco staniały bo mniej ludzi je kupuje ze względu na koszty utrzymania. Ludzie nawet jeśli nie chcą będą takie konie sprzedawać, jeśli im się budżet domowy nie zgadza( mieć 1500zł a nie mieć to jest różnica). Pytanie tylko czy tobie uda się trafić od razu tego jedynego, który spełni twoje oczekiwania, czy będziesz wydawać kasę na tuv badając kilka koni pod rząd, których nie kupisz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się