własna przydomowa stajnia

KaNie, Odrobaczanie nie ma nic wspólnego z pastwiskiem ale zainfekowanie koni następuje na pastwisku.
Jak jest stała ekipa, brak rotacji, rzetelne odrobaczanie, to da się utrzymać niemalże zerowy poziom robaków. U mnie w badaniach wychodzą pojedyncze słupkowce.

Zastanawia mnie jeszcze czy zwierzyna leśna ma wspólne pasożyty z końmi.
Czy taka sarna może mi przynieść tasiemca w prezencie?
Iskra de Baleron, Co zwierzaków leśnych to sprawdzę wyniki.
Z tego, co wiem. Konie mają swoiste robaki, ale na 100% nie jestem pewna.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 listopada 2022 11:04
Pytanie z gatunku dziwnych 😉
Ile balotów słomy wyjdzie z 1ha, grunt słaby V i VI klasa ziemi, posiany owies z wsianą trawą na pastwisko? Tak orientacyjnie mocno?
zembria, ok10, a max 15.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 listopada 2022 11:33
melehowicz, Oki, dzięki wielkie 🙂
https://www.cattlefence.de/frostfreie-traenke
Wstawiam wam tu linka fo fajnych poideł na zime, bo właśnie domawiam. Cene mają słabą, ale woda serio nie zamarza nawet jak jest -20 na dworze.
KaNie, czy to są jakieś świeczki?
ja się trochę głupio zapytam, ale jak to działa? Mam dwa lata mniej więcej żeby ogarnąć stajnię i zrobić padok koło domu zanim sprowadzę do siebie koniska. A potrzebuję właśnie coś na -20 / -30, Finlandia 😁
I wiem że było to wałkowane milion razy ale jak krowie na rowie.. jak od podstaw zrobić podłoże do lonżownika, zaczynamy od lasu, wycinki drzew i koparki.. tylko nie wiem co dalej, mam opcje różne kamyki, piaski..
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
14 listopada 2022 10:45
Skadins, tutaj jest osobny watek o tym jak zrobić podłoże :
https://ogloszenia.re-volta.pl/forum/topic/220/4/#post1244643
No sa tam 4 miejsca na znicze. I onensobie grzeja wode. I nic nie zamarza.
KaNie kocham Cię! 😀 Ciekawe czy da się takie cudo kupić w Polsce - jak nie to chłop dostanie zadanie spawalnicze :p
olq,
Polecam takie rozwiazanie. Kupujemy do tego najtansze z mozliwych wkłady do zniczy. Jak jest tylko do -5 to takie wklady starcza 2, a jak wiecej to 4 trzeba. Jak jest powyzej -10 to wlewamy tam rano z baniakow ciepłą wodę. wtedy ona dluzej utrzymuje miłą dla koni temperaturę i chetniej piją . Ale nie jest to konieczne, bo te wklady i tak sobie radzą. Jedno co moge poradzic przy samorobce, to to, ze ta miska na wode jest cienka.Tzn z cienkiego metalu. Jest bardzo lekka. A obudowa jest gruba. Jak bedzie za grube dno to sie nie ogrzeje.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
14 listopada 2022 14:52
KaNie, a jak się woda skończy to to dno się jakoś nie przypala ani nic? ;p
Wygląda super ale cena zaskakuje 😂
Pati2012, Nie, nie przypala się 🙂 jest ciepłe, ale nie gorace - konie mogę bez obaw to dno nosem czy jezykiem dotknąc.
Iskra de Baleron, mają niestety. U nas na zimę konie schodzą z łąk, ale latają po nich sarny. Konie w sezonie pastwiskowym musza być odrobaczane co 2-3 miesiące, sarenki i losie przynoszą różne cuda. Co do odchodów - ja zbieram tam gdzie jest skupisko, resztę bronuje późna jesienią po zejściu koni z pastwisk
karolina_, ja odrobaczam 4x w roku, badam kał na wyrywki. Sprzątam padoki.
Niezbyt mądrze postąpiłam i poczytałam o tasiemczycy u koni... no i rzuciło mi się lekko na głowę.
Bo z artykułów które czytałam wynikało że:
w badaniach nie ma szans wykryć chyba że człon się w kupie znajdzie,
odrobaczanie standardowe ma niską skuteczność
potrafią zwęzić w stopniu znacznym światło jelit.

🙉
Sezon boksowy rozpoczęty.
Byle do kwietnia 😅
220F5F60-7272-4AA0-AFF4-5A59B8E9D9A2.png 220F5F60-7272-4AA0-AFF4-5A59B8E9D9A2.png
U mnie też, ale stajnia angielska, więc jak na dworze. Jeden boks mają cały czas otwarty, słuzy jako mała wiaa, jak leje i wieje to tam wieszam siano.
Konie zarosły tak, ze wiosną po czyszczeniu nie wyjdę spod kłaków. 😱
stajnia.jpg stajnia.jpg
lis.jpg lis.jpg
tajnaa, też mam angielską, drewnianą.
Zazwyczaj jest w niej odrobinę cieplej niż na zewnątrz, choćby dzięki temu że nie wieje.
Okna zamykam tylko w największe mrozy.
Kasztanka wgle nie porasta na zimę - idealny koń do stajni z halą, nie ma co golić 😅
Do tego bardzo nie lubi marznąć i pokazuje to dobitnie - ucieka z wybiegu i sterczy pod stajnią 😉
72E24891-270B-4864-9491-B84A81AE790D.jpeg 72E24891-270B-4864-9491-B84A81AE790D.jpeg
D0CB1746-5D77-4011-B4E5-429DB19DB94C.jpeg D0CB1746-5D77-4011-B4E5-429DB19DB94C.jpeg
U mnie hucul zarósł tak samo. Wyczyścić go graniczy z cudem. Duży musi być derkowany, więc tu mam spokój. Góry nie mam w cale zamkniętej w boksach, w największe wietrzne mrozy się kładą. Ale dzieki temu koń przestał mi kaszlec, w pensjonacie miał ataki kaszlu ze była tragedia.
15752.jpg 15752.jpg
Moje rude standardowo też nie zarosło w ogóle.. a pogoda jest tak wybitnie paskudna, przeszywa do samych kości, że codziennie się zastanawiam czy to już jest moment, w którym muszę zarzucić derkę czy jeszcze nie 🙄
Póki co dupka się nie trzęsie, ale mimo wiaty chcą wracać dość wcześnie do stajni.
Iskra, jakie to geny że nie zarasta? 😀 jeśli ktoś jeździ intensywnie to w sumie fajnie, jeden problem z głowy. Moje wolnowybiegowki również zarośnięte solidnie, już tak z dobry miesiąc.
lenalena, Desperado NOP x Royal Dance x Quattro B
myślę że to osobnicza cecha 😉
Iskra de Baleron, a co to jest to ciemne z latarnią w tle na 1 zdjęciu?
Fokusowa, koń koleżanki u mnie był na okres pastwiskowy.
Iskra de Baleron, fajny klocuszek 😄 a gdzie mała piękność ruda? 😍
Jakoś ostatnio nie było mi ze zdjęciami po drodze 😅
Mała już nie taka mała, z nieśmiałej Calineczki przeistacza się w odważną acz wrażliwą dziewuchę.

Iskra de Baleron, ależ to jest śliczna królewna �
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się