PSY

Dziewczyny, jak się zachowuje linka plaster miodu/hexagon względem psich łap i szeroko pojętego podłoża? Pies lecący na prędkości nie owinie się jak szynka?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 listopada 2022 19:06
falletta, wg mnie ta hexa jest tragiczna na linki. Jest miękka i antypoślizgowa, więc czepia się o wszystko i plącze.
madmaddie, dzięki! Szkoda 😕Czy istnieje coś co posiada zalety biothane a jednocześnie jest stabilne w chwycie? 🙄
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 listopada 2022 21:10
Nope. Coś za coś :/
Mam olbrzymią prośbę ! (wiem, wątek trochę nie ten i dubluję z właściwego wątku, ale tu też sporo osób zagląda) Fundacja, która działa w schronisku, z którego mam moją sunię, bierze udział w konkursie portalu ratujemyzwierzaki.pl "Łap dotacje na organizacje !" Pomóżmy im wygrać ten konkurs, wystarczy wpłacić złotówkę, a 12 fundacji z największą liczbą darczyńców będzie miało szansę na nagrody pieniężne na swoją działalność. Fundację prowadzą dwie dziewczyny, które robią dużo dobrego dla zwierząt. Znam tą fundację osobiście naprawdę warto im pomóc 😀.
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/fundacjazwierzolandia?fbclid=IwAR103yJV-qwZLr_jYGKYMDIbgu8ZHmAfrBMSZBCv16mAQWQRCVavD0caDEI
Znowu przychodzę z pytaniem, tym razem do właścicieli psów z Krakowa 🙂 gdzie najlepiej skonsultować i ewentualnie zoperować przepuklinę pępkowa u psa? Nie wiem czy tak do końca zaufam naszemu lekarzowi jeśli chodzi o operację w narkozie
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
19 listopada 2022 16:16
RobaczekM, Przychodnia Weterynaryjna Dr HAU 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
19 listopada 2022 21:49
Bajeczna
spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: spam
Help. Czeka nas zmiana karmy… Ramen na początku był na Purizonie dla szczeniaków (kurczak i ryba), ale źle go znosił ze względu na ten dodatek kurczaka. Mieliśmy chwilowy epizod z empire, na którym było całkiem ok, ale kupy mi się do końca na nim nie podobały. Zmieniliśmy na Simpsonsa dla szczeniaków łosoś i ziemniaki i to był najlepszy strzał, do czasu aż mu się nie przejadł. Na szczęście zbiegło się to mniej więcej ze zmiana karmy na “dorosła”. Wróciliśmy do Purizona, tym razed Single Meat z kaczka. Do czasu było ok (jakieś 8 kg zjadł) teraz znowu zaczał się drapać. Chyba wrócimy do rybnej (Essential?)lub znów do empire… Rozważam jeszcze przejście na żywienie mieszane z wysokomięsnymi puszkami, bo karmienie w pełni mokrym na razie nie wchodzi w grę.
Czy macie jakieś sprawdzone suche wysokomięsne (ryba lub trochę bardziej “egzotyczne” mięso niż wołowina, bez drobiu), które u Was się sprawdziło ?
U nas Simpsons, Baltica i Eden się najlepiej sprawdzały. Essentiala księżniczka nie chciała tknąć, ale wiem, że są psy którym smakuje. Teraz je Perro, bo jednak zboża nie są dla niej pod kątem skórnym a mini za to Alleve, bo on znowu musi mieć jakiegoś ryża- inaczej mu się sierść kosmaci.
Mój niby chętnievje, raczej nie wybrzydza, ale to go tam wie…
Wrzucam głównego zainteresowanego, bo chyba go jeszcze w tym watku nie było 🙂
A301231F-D3E4-419D-8977-2EC6E0A4DAC6.jpeg A301231F-D3E4-419D-8977-2EC6E0A4DAC6.jpeg
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
24 grudnia 2022 01:16
Wesołych i spokojnych Świąt dla wszystkich i ich piesiotów 🙂
2022-12-23 033.jpg 2022-12-23 033.jpg
2022-12-23 046.jpg 2022-12-23 046.jpg
2022-12-23 069.jpg 2022-12-23 069.jpg
A ja miałam chwilkę czasu to ładnie opracowałam pieskowi ząbki, więc jest foto przed i po 😍
Zaran dziasla Jan 2021.jpeg Zaran dziasla Jan 2021.jpeg
Po
20221225_180046.jpg 20221225_180046.jpg
Post został usunięty przez autora
Perlica, sama tak ładnie doczyściłaś? Jak? 😀

A propos zębów, miałam chwilę zgrozy. Psy się memlały do czasu, aż gówniak wsadził pysk w obroże starszego i tak się zakleszczył dolnymi kłami, że nie szło go uwolnić. Psy spanikowane ciągnęły się w przeciwnych kierukach - młody tracił zęby, starszy podduszał. Nożyczkami nie szło przeciąć bo luzu brak, poluzować też nie bo regulacja akurat w pysku. Już miałam wizję szczerbatego psa. Po kombinacjach aplepjskich udało nam się je w końcu uwolnić ale dobrze, że nie na spacerze taka akcja i nie z obcym psem...
falletta, gnatem wołowym takim do obgryzania, potem płyn fortan z zooplus i na końcu podważyłam zwykłym skalerem ręcznym takim stomatologicznym.
Efekt przeszedł moje oczekiwania i jestem w szoku.

Perlica, No pięknie Ci wyszło 😁 u nas nie ma tendencji póki co, często dostają jakieś żwacze, skóry i inne żujki + ręczne szczotkowanie prewencyjnie. Ale dobrze wiedzieć o takim płynie gdyby coś uległo zmianie 😀
BTW Twoje są na barfie? Nie wiem dlaczego wydawało mi się, że barfowe pieski mają ząbki ideolo, czy to tendencja rasowa?
Oba moje są na BARF, ale to nie jest lek na całe zło, a nie działa na zęby jak nie je się kości. Mój samiec ma prawie 4 lata, a kamień zaczął mu się odkładać jak przestał jeść kości ( kontuzja nogi-antybiotyki - clostridium= brak trawienia kości).
To nie jest tendencja rasy, w chartach charciki włoskie mają tendencje i to ogromne, ale borzoje to jednak pierwotna dość rasa.
Dziękuję, mega sie cieszę, że mi się udało, bo mnie to martwiło, że jak się nie uda to narkoza.
Potrzebuję rady bo sto lat nie miałam szczeniaka- jak bardzo " limitowałyście" maluchom karmę?
Maluch 8 tygodni,( jeszcze doi też matkę oprócz normalnego jedzenia) ma ogromny apetyt i nie wiem czy dawać więcej czy pilnować ilości.
Help
Perlica, a widzisz, myślałam, że kości w tej diecie to must have. Ale jak zdrowotnie nie mógł, to się nie dziwię, że nie miał jak sobie czyścić. Ile Cię kosztuje +/- wyżywienie msc na dorosłego?

savil, miałam ten sam dylemat z gówniakiem. Odkurzacz totalny a opinie skrajnie różne. Zdecydowałam się limitować, żeby później otyłości nie leczyć i dysplazji nie kusić 😅 Od 10 tygodnia życia, dzienną dawkę dzielę na 4 posiłki, pies ładnie przybiera i trzyma sylwetkę.
falletta, nie da się odpowiedzieć na to pytanie, bo to zależy jakie mięsa może jeść pies.
Średnio 1kg mięsa dziennie schodzi na psa no to mięso masz od 11 pln do 46 pln za kg, zależy jakie wybierzesz.
No i to się zmienia zależnie od pory roku, bo na lato trzymam chudego samca to je 800 gram, a w zimie to nawet jadł chwilkę 1,5kg po wirusie bo chudy był.
I ja kupuję duży zapas mięsia na rozbiórce np 40kg czy zamawiam od Barfiaków. Najlepiej mi się sprawdzają barfiaki, bo mają pakowane po 0,5kg i mi to odpowiada bo daję 2 razy dziennie teraz. Ale z kolei na rozbiórce mam barana za 26pln, więc cena jakiej nie ma nigdzie to od razu biorę ze 40 kg.
Średnio wyjdzie samiec: 750 pln,
a sunia je najtańsze mixy barfiakowe to 330pln.
Ja jemu daję tyllko lepsze mięsa: jeleń, baran,królik, bo po CP się boję wracać na zwykłe, ale powoli dodaję mu przemysłowe czyli indyk, wół żeby było taniej.
Generalnie duży pies, na dobrym mięsie to wyjdzie zawsze dużo więcej niż suche bobki czyli karma.
Na mięsie shitowym wyjdzie taniej, bo suczka moja je teraz dużo, bo rośnie, ale jak skończy rok to będzie jeść dużo mniej, więc wtedy wyjdzie cenowo mniej niż sucha pewnie.
No ale jednak gatunki mięs najlepiej mieszać, więc jej też dorzucam co jakiś czas mięsa samca, żeby nie jechała na samym wole, indyku i szyjkach kaczych.

Byłam dziś właśnie u weta na badaniach rutynowych krwi, no i zważyłam:
samiec 36kg a suka 20 kg, z tym że on jest w idealnej kondycji na teraz, a ona jest tłuścioszką, więc jak tylko zakończy wzrost to jej od razu zmniejszam porcję, wyjdzie mi taniej jeszcze :-)
Perlica, tzn kumam, że się tak nie da, biorąc pod uwagę preferencje i smakowe i tolerancję. Zwłaszcza teraz jak ceny szaleją. Ale porcja dzienna kg na psa o takich gabarytach daje jakieś tam wyobrażenie o widełkach. A co z dodatkami, suplami? Tu pewnie duży wydatek jest na start, ale przeliczając na msc zużycie to dodatkowo jaka to jest kwota? Czy boisz się przeliczać? 😅🤣
falletta, zabiłaś mnie stwierdzeniem preferencje smakowe 🤣 u mnie wszyscy jedzą co dam , nie uwzględniam reklamacji 😜
Nie przeliczałam suple, bo znowu zależy od wagi, ale nie ma ich dużo, więc przy cenie dobrych mies to nie jest zauważalne, bo opakowanie 30 pln starcza na długo alg, drożdży, jedynie Omega 3 droższy olej, ale też zależy jaki kupisz, bo firm wiele i ceny różne.
falletta, dziękuję 😘
Nikt więcej nic nie dopowie?
To jeszcze analogiczne pytanie o spacery - ile ruchu zapewniałyście takim maluchom?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 grudnia 2022 13:22
savil, w kwestii szczeniaków i ruchu polecam instagram dra Dubiela
https://www.instagram.com/p/CbZpy7Us2kv/

wszystkim polecam, bardzo rzeczowo i info na tematy ortopedyczne od dobrego ortopedy, a nie od hodowcy z 20letnim stażem, który wie wszystko, bo ma długi staż XD
savil, ja całkiem nie rozumiem. Bierzesz się za hodowlę bez podstawowej wiedzy jak odchować miot? Albo coś źle zrozumiałam.

madmaddie, byłam 2 razy u tego lekarza z moim z czasów kontuzji, jak nasza ortopeda była akurat na dłuższym wolnym.
Jakoś tak bez efektu wow, ale konto na insta przyznam że robi super wrażenie.
madmaddie, dziękuję bardzo.😘

Perlica bardzo ale to bardzo źle zrozumiałaś....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się