ciąża, wyźrebienie, źrebak

A my kupilismy 2 klaczki.
1 skokowa Asterix de Couleur x Balou du Rouet
2 ujeżdzeniowa Fynch Hatton x Tottilas
Nie mogę się doczekać aż przyjadą.
Screenshot_20221020-094512_Chrome.jpg Screenshot_20221020-094512_Chrome.jpg
IMG-20221021-WA0004.jpg IMG-20221021-WA0004.jpg
KaNie, 😍 Paskudne!!!
Szkoda że mi z Fynchem nie wyszło w tym roku .
My w sumie 2 nie potrzebowalismy... ale patrzcie na ta buzie 😍
IMG-20221021-WA0003.jpg IMG-20221021-WA0003.jpg
ale fajna odmiana 🙂
KaNie, - paskudy! 😍 Zamiziałabym takie cukiereczki 😍
Szkoda, że do tej głowy jeszcze czegoś na łapkach nie ma jak druga 😅
Iskra
Czemu Ci z Fynchem nie wyszlo? ( albo nie pamietam, albo przeoczyłam ).

keirashara,
No szkoda bardzo. Ale i tak fajna. Chociaż ja przebieram nogami na skokową, bo to będzie 1 skokowy koń w stajni 🐎 I licze na to że nie ostatni. Szkoda tylko ze ta skokowa będzie siwa 😅
KaNie, nie pisałam na rv o tym 😉
Inseminowałam Donkey Boy oraz Fynchem, niestety bez powodzenia.
Jakość nasienia była dobra.
Do Fyncha pewnie zrobię kolejne podejście - bardzo bym chciała mieć klacz po nim 😋

Będę obserwować ceny, jak się trafi bdb klacz/ka w okazyjnej cenie to może zamiast produkować zwyczajnie kupię, czas pokaże.

Jak już będziesz miała małą u siebie możesz strzelić fotkę w stój?
KaNie, już ją znalazłam 😉
Jestem ciekawa czy odziedziczy lekko zasiebne tyły po Fynchu
KaNie, masz film Fynchki w ruchu? Jak ona wygląda jeśli chodzi o wzrost i ramy? Mocniejsza od matki? Ja myślę go wrzucić na klacz po Millennium, która jest bardzo filigranowa.
wpisz sobie w google Stutfohlen i ten rodowod i Ci wyskoczy film.
KaNie, fajna ruchowo i nowoczesna, gratulacje
Szukam informacji o sprzedaży in utero
Ktoś ma doświadczenie w tej kwestii?
Vangelis żegna kącik 😎
9FFFCF08-4173-44B0-8388-B74B6A94B0C0.jpeg 9FFFCF08-4173-44B0-8388-B74B6A94B0C0.jpeg
EF71E545-86AB-46D6-B536-3C736F1F9A9E.jpeg EF71E545-86AB-46D6-B536-3C736F1F9A9E.jpeg
5030C34C-3568-4804-9327-7860B339F89F.jpeg 5030C34C-3568-4804-9327-7860B339F89F.jpeg
Iskra de Baleron, - kiedy to tak urosło? 😱 Przecież dopiero były rozkminy o imieniu...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 października 2022 12:24
Iskra de Baleron, Piękny chłopak! 😍
Iskra de Baleron,
Gratuluję sprzedaży 😍

A do mnie przyjechaly oba źrebaki. Balou jest z aukcji. Ma super charakter. Jest bardzo grzeczna i ogarnieta. Jest z lutego wiec wielka. Ale jest tez totalnie zaniedbana. Zawiozlam kupe do kliniki do badania, bo jestem pewna że bedzie miala cały przegląd robali. Nie sadzę ze ktos ja od urodzenia dobrze odrobaczał. Myslę ze stala tez duzo w boksie. Moje 24h na padoku maja mega muskulature zadu, grzbietu i szyji, a ta jest zapadnieta i kwadratowa.

A Fynch Hatton jest najpiekniejszym źrebakiem jakiego widzialam. Jedno oko ma z białą obwodką. Rusza sie mega. Jest bardzo miła, ale pofyrtana jak kazdy dressage. Niestety jest kucem moim zdaniem. Moje maja 5.5 miesiaca i sa duzo wieksze od niej, a ona jest z marca... .
KaNie, uuu. No to słabo. Myślałam o Fynchu właśnie pod kobyle która potrzebuje ogiera XXL, sam Fynch jest wysoki i napakowany, potomstwo które widziałam w DE nie było małe na wiek, ale jeśli nie stempluje wzrostu to dla mnie odpada. Z ogierów bardzo poprawiających wzrost przychodzą mi na myśl Revolution, Las Vegas i Easy Game, przy czym ten ostatni odpada bo jej dziadkiem tej klaczy. Muszę się jeszcze porozglądać
karolina_,
Nie masz co wyrokować po jednym źrebaku. Ona ma z 2 strony Tottilasa. Ja jeździlam w zyciu same niezbyt duze Totaillasy. W sumie wiekszośc w wieku 3 lat byla max 140 w kłebie. Zobaczyny z czasem. No ale fakten jest , ze ona wyglada jak moje jak mialy 3 miesiace.
KaNie, jeszcze nie ma czego gratulować 😅
on dopiero wystawiony.
Dziad już stary, prawie 7 miesięcy.

Nie osądzaj tak szybko FH, może będzie późno dojrzewająca?
Nie osądzam, ale z doswiadczenia moge stwierdzić , ze to nie bedzie koń powyżej 165 jesli jej sie uda dobić do tego wzrostu. Mam tez Sir Donnerhall klacz ktora jest kucem 145 wiec no... 😅
KaNie, ja mam po Millennium 158, mam nadzieję że łaskawie dobije do 163. I to na nią szukam czegoś dużego
Ja Was Wszystkich przepraszam że wyskakuję z lodówki już...
No ale tyle się dzieje 🙈

Dobre imię jej dałam
Que Bonita!!!
IMG_8619.jpg IMG_8619.jpg
IMG_8837.jpg IMG_8837.jpg
Opani, piękna!!
Czy ktoś z was zmagał się z problemem biegunki u źrebaka?
Na początku myśleliśmy, że to przez ruje i mleko. Trwa to już sporo czasu, weterynarze podawali leki, była poprawa na 3 dni i znowu to samo.
Mała już jest odsadzona biega, pięknie nabiera masy, ale cały czas ma biegunkę. Była odrobaczana. Ktoś miał podobny przypadek?
Weronika008, nadmiar soli? mogą też być jabłka jak dajesz. Robaki- to żrebak- jak odrobaczałaś ?
Probiotyk dawaliście? nie zjada źrebak ziemi?
anetakajper, Źrebak cały dzień chodzi po łące+las. Do jedzenia ma tylko siano i słomę. Malutka jest okrągła wygląda lejpiej niz nasz inny źrebak o 2 miesiące młodszy. Odrobaczaliśmy pasta equimax (?). Może środek jest za słaby.. Nie wiem
Gdy była jeszcze przy matce dostawały serie zastrzyków pomogło to na 3 dni.
tajnaa, Nie zauważyłam by zjadał ziemie, nie próbowaliśmy z tym nasz wet nie wspomniał o tym, jedynie o antybiotykach
Weronika008, equimax to trochę mało jak dla żrebaka. Jeden jest mniej, a inny więcej zarobaczony.
Tegorocznej żrebicy dopiero po 4dniu odrobaczania wyleciały 2 robaczki.

Probiotyk jak najbardziej wskazany 🙂
https://allegro.pl/oferta/em-probiotyk-1l-greenland-dla-koni-bydla-trzody
DSC08124.JPG DSC08124.JPG
anetakajper, Dziękuje za link na pewno zacznę podawać. W takim razie co polecasz do odrobaczania dla źrebaków?
Weronika008,
Zobacz czy liści nie je. Ja mam drzewa przy jednym padoku, jak sie o tej porze roku najedza opadnietych lisciorów, to nie mogę sobie ze sraczkami poradzić. Ja zawsze na srake daje flory Boost.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się