Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Kończy 🤣🤣
Kończy 🤣🤣
budyń,

Może to był zbyt duży skrót myślowy, może niezbyt precyzyjne określenie. Może też się nie znam, ale powiedz mi: kiedy ostatnio Nikon albo Canon, albo jakakolwiek inna firma wypuściła na rynek nową lustrzankę lub nowy obiektyw do systemów lustrzankowych? A jeśli wypuścili to ile w ostatnich 2 latach? Wszyscy lecą w bezlustra. Skoro kupiłam bezlustro to po co mam się cofać do lustrzanek i stosować przejściówki? Po co?
Dziękuję wam za podpowiedzi. Zgodnie z waszymi sugestiami zdecydowałam się kupić zooma, konkretnie tego: obiektyw NIKON Nikkor Z 28-75 mm f/2.8
Kupowanie starszych obiektywów nie jest cofaniem się, a potrzebą dostosowaną do budżetu. Osobiście wolałabym kupić obiektyw lustrzankowy z wyższej półki i zastosowanie go z przejściówką niż najzwyklejszy, dedykowany do bezlustra. No chyba, że budżet by mi pozwolił na zakup lepszego, dedykowanego do bezlustra. Osobiście mam dwa manualne Pentacony i nie uważam, że zakup ich był cofaniem się 😉 Chciałam je, to mam 😉 Fakt, firmy już niektóre produkty wycofują z fabryk, ale te stare obiektywy będą jeszcze długo królowały na rynku 😉 Wybór jest prosty: masz wystarczający budżet i potrzebę, kupuj zawsze to, co najnowsze i najlepsze. Jak budżet okrojony, kupuj taniej, kombinuj, a gorzej nie będzie finalnie (zdjęcie wykonane i jednym i drugim sprzętem, może się w ogóle nie różnić jakością)
A macie do polecenia jakieś fajne paski do aparatu? Kolorowe, ciekawe wzory. Myślę, że do maksymalnie 100zł(chyba, że macie coś ekstra, to jestem w stanie dopłacić)

Jeszcze coś z plecakiem myślę...torba już mi nie mieści całego sprzętu-a za wiele go nie mam. Aktualnie mam 3 obiektywy z myślą o zakupie czwartego i jedno body. Coś niezbyt drogiego a ciekawego.
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 stycznia 2023 11:27
Gdzie kupić teraz używany sprzęt? Poluję na D750, na interfoto.eu trochę przesadzili z cenami, a od prywatnych osób się boję... Nówki już chyba nie idzie nigdzie dostać?
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
13 stycznia 2023 11:42
Właśnie, jakie opinie macie o D750?

Padł mi mój staruszek D90 (migawka) i niby znalazłam oferty naprawy tego za ok. 300 zł, ale szczerze mówiąc zupełnie nie wiem czy to ma jakikolwiek sens, bo aparat jest już mocno wiekowy (10 lat naprawdę solidnej pracy, muszę zobaczyć ile klatek na liczniku).

To D750, które mam na oku ma przebieg ok. 50 000 zdjęć, średni stan wizualny, ale podobno wszystko pięknie śmiga. Szukam aparatu głównie do zdjęć zwierząt w ruchu, no ale z kasą mega krucho, więc to co rozważam z tym zakupem D750 to na ten moment jedyna opcja. Wiem, że są lepsze aparaty no ale... 😉
Kupuję sprzęt wyłącznie z drugiej ręki, z olx, i nigdy problemu nie miałam. Jak jest opcja odbioru osobistego to już w ogóle zero obaw.
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 stycznia 2023 12:15
Cóż, ja też kupuję z drugiej ręki, bo na nowy mnie nie stać (choć do d750 bym dołożyła)... I dobrze że kupuje zawsze przez interfoto, bo w 70-200/2.8 miałam uszkodzony system AF, który został wymieniony w ramach gwarancji sklepu. Gdyby nie to, to zostałabym z niedziałającym obiektywem za 3,5 tys... Wada wyszła po trzech dniach użytkowania, więc nie było to coś, co mogłabym zobaczyć na oględzinach przy odbiorze osobistym. D750 to podobny koszt, nie chciałabym się naciąć.

Martva, ja rozważałam jeszcze D500, ale chyba jestem gotowa na FF i też finansowo mi bardziej pasuje na ten moment. Choć cały czas się bije z myślami 😅
Facella, a myślałaś o bezlustrze? Ja się długo wahałam zanim kupiłam, ale to naprawdę rewelacyjne aparaty. Z5 jest FF, niby najniższy model z bezluster FF, ale to i tak bardzo dobry i zaawansowany aparat. Szczerze mówiąc dla mnie aż za dobry, bo nie wykorzystuję w pełni jego możliwości. Może kiedyś się nauczę 🙈
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 stycznia 2023 17:27
EMS, za dużo się naczytałam o opóźnieniach migawki w bezlustrach aż do z7, a na z9 mnie totalnie nie stać. Plus taki mały aparacik źle mi leży z dużym obiektywem jak 70-200. Przez chwilę myślałam o D3s/D4, ale to konstrukcja równie wiekowa co D300s.


Jeszcze coś z plecakiem myślę...torba już mi nie mieści całego sprzętu-a za wiele go nie mam. Aktualnie mam 3 obiektywy z myślą o zakupie czwartego i jedno body. Coś niezbyt drogiego a ciekawego.

Grettiena, A może Lowepro Tahoe? Stosunkowo tani, ładny, mały i zgrabny. Taki kobiecy jest.
Hej, jak by ktoś szukał używanych aparatów z może nieco pewniejszego źródła niż OLX to polecam moje własne sprzęty 🙂

Za ten post użytkownik otrzymał: Ostrzeżenie
Komentarz moderatora: Zapraszam do ogłoszeń
Z OLX jeżeli nie ma odbioru osobistego to bym nie ryzykowała bo mogą ci wysłać zepsuty i ochrona kupującego nie zadziała (zadziała tylko jak wyślą ci pomarańcze zamiast aparatu..)
Lepiej przez allegro i np jakiś komis
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 stycznia 2023 19:39
drabcio, umówiłam się z gościem z olx, że wyśle aparat do diagnostyki do wybranego przeze mnie serwisu, jak będzie ok to kupię, jak nie to oddam mu za diagnostykę (200 zł). Jak kupię, to od razu doślę obiektyw do kalibracji, bo i tak planowałam to zrobić.
ja zawsze jak sprzedaję aparat, daję 3 dni na sprawdzenie w serwisie, jakby coś było nie tak. Też umawiam się, że zwracam za serwis i kasę za body oczywiście. Na szczęście nigdy za nic nie musiałam zwracać. Wystawiam na olx, na życzenie na allegro z doliczeniem prowizji, jednak zawsze wolę się umówić na odbiór osobisty i zapoznanie się ze sprzętem. Sama też kupuję zawsze z odbiorem osobistym. Ostatnio sprzedawałam 6d z przebiegiem 320 tys, serwis przeszedł bez zastrzeżeń.
Facella   Dawna re-volto wróć!
16 stycznia 2023 12:07
W mojej okolicy nikt nie sprzedaje, a nie opłaca mi się jechać np. do Warszawy po sprzęt, bo cenowo wyjdzie drożej niż jakbym wzięła z interfoto z 3-miesięczną gwarancją...
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
16 stycznia 2023 12:25
Reyline, podeślij proszę na priv co masz, bo tu już ucięty post 😉
Gillian   four letter word
16 stycznia 2023 13:40
Ciężko aby nie był ucięty, i tak wisiał 2 dni za długo.
W mojej okolicy nikt nie sprzedaje, a nie opłaca mi się jechać np. do Warszawy po sprzęt, bo cenowo wyjdzie drożej niż jakbym wzięła z interfoto z 3-miesięczną gwarancją...
Facella, Jasne, że jak daleko, to się nie opłaca 🙂 Też bym brała z gwarancją. Tyle, że czasem różnica w cenie jest spora między sklepem/komisem a sprzedawcą indywidualnym i się ryzykuje jak blisko 🙂 (i jak jeszcze możliwość przetestowania i sprawdzenia w serwisie)
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
18 stycznia 2023 09:02
stoję przed wyborem aparatu do nagrań, zastanawiam się między Sony A6300/A6400 lub Lumix GH5
Czy ktoś ma jakieś opinie o jednym albo drugim? 🙂
I no właśnie kwestia jak to bezpiecznie kupić, kiedy niekoniecznie chce spędzić cały dzień w podróży?
stoję przed wyborem aparatu do nagrań, zastanawiam się między Sony A6300/A6400 lub Lumix GH5
Czy ktoś ma jakieś opinie o jednym albo drugim? 🙂
I no właśnie kwestia jak to bezpiecznie kupić, kiedy niekoniecznie chce spędzić cały dzień w podróży?

Pati2012, szukaj po sklepach, które sprzedają używany sprzęt (z wysyłką) albo w okolicy, albo allegro u sprzedawcy z bdb opinią. Co do różnic w sprzęcie się nie wypowiem, jedynie mogę skorzystać z porównywarki 😉
Pati2012, ja jeszcze szukam po lokalnych grupach foto na fb. Większa szansa, że sprzedaje jakiś znajomy znajomego, lub jakieś bardzoej znane nazwisko, co choć trochę minimalizuje ryzyko.
Chociaż ja część swojego sprzętu kupowałam jednak jako używki z OLX od randomowych osób i nigdy nie zostałam oszukana. Jednak po prostu mogę mieć fart.

Przepraszam za ten sprzedażowy post. Dostałam jakiejś pomroczności. Przerwa od RV, za dużo facebooka i poleciałam.
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 stycznia 2023 12:07
Ja ostatecznie kupuję D750 bezpośrednio z serwisu, do którego miałam wysyłać aparat na diagnostykę. Od nowości serwisowany u nich, z nowymi gumami, od razu mi go skalibrują i wyczyszczą matrycę w cenie. W poniedziałek wysyłam do nich obiektyw, bo mi gumy odlazły i pierścień ogniskowej zaczął ciężko chodzić po tym jak trochę zmókł, a wróci do mnie już zestaw. Teraz tylko karta pamięci (bo D300s ma slot na CF), grip i ze dwa aku i jestem gotowa na nowy sezon �
Pati, popytaj w serwisach - może będą coś mieć na sprzedaż, ze swoich albo od ich klientów.
Zaproponowano mi to wczoraj (d750), ale bez paszportu i bez gwarancji. Zażądano za niego 1200 euro. Wraz z potężną optyką. Ale nie mam jeszcze pieniędzy na zakup(
Czy byłby ktoś tak miły i podał mi jakie stawki chodzą teraz za zdjęcia z zawodów oraz sesje zdjęciowe?
Sesje rozumiem, że cena uzależniona od ilości zdjęć ale…najzwyczajniej w świecie nie wiem na ile cenią się ludzie.
Wiadomo tak mniej więcej. Chcę podziałać w tym roku coś z fotografią jeździecką ale stawki to dla mnie czarna magia. Nie chcę robić za darmo lub pół darmo tak jak miałam w zwyczaju…wiadomo😅
Jeśli nie otwarcie to możecie mi podesłać na priv.
Facella   Dawna re-volto wróć!
04 lutego 2023 13:57
Grettiena, pisałam o tym stronę albo dwie temu, ale wysłałam też priv.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
23 lutego 2023 11:44
Czy mógłby mi ktoś doradzić? 🙂 Szukam obiektywu na dalsze odległości do Lumixa Gh5
Coś w stylu 70-200 f 2.8, ale nie wiem czy panasonic albo olympus w ogóle mają jakieś podobne obiektywy w ofercie?
Zna ktoś może Sigme 170-500? Kilka tysięcy za zabawkę na kilka razy w roku to dla mnie dużo, ale tysiąc za taką ogniskową to niepokojąco mało 😁
Pati2012, firmowe powinny być 4/3 a jakby co, to chyba Sigma robi pod wszystkie bagnety (kiedyś przeglądałam do Olympusa ale jakąś jasną stałkę).
Teraz zerknęłam, Panasonic ma 100-400 f4-5,6 i 50-200 f 2,8-4, Olympus ma 70-300 f4-5,6 albo 50-200 f2,8 - 3,5 Sigmy nic zmienno ogniskowych do 200 nie znalazłam, ale może źle szukam
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się