wrzody żołądka

Gdzie kupię ulgastrol? 🙄
falabana, w Hippovecie 🙂
A ja chciałabym się podzielić, że mój niejadek w miarę zaakceptował agrovital Gastro i Control. Koleżanka mająca wrzodka odsprzedała mi po worku i jakoś idzie. Choć bez szału.
Do tego w ciul sieczki do wszystkiego.
Mesz dwa razy dziennie, jeden też z agrovital, a drugi hawaii nuby.

Najgorzej że śniadaniem, bo "nie ma czasu" na jedzenie, weźmie dwa kęsy i zaczyna tkac dopóki nie wyjdzie na wybieg (nie, na wybiegu nie doje śniadania). Czyli w sumie od 21 do 15 jest na samym sianie, a potem obiad, podwieczorek i kolacja.
Zamówiłam na próbę eggersmana green power, bo niby smakowita i pomyślałam, ze może będzie jadł rano.
Jasnowata, green power to nie jest smakowita pasza i wiele koni jej nie je,bo to pasza wysokowłóknista.
Ale jest to super pasza odnośnie składu.
Polecam Reeleve Saracena, je naprawdę większość koni.
Perlica, a to widzisz różne opinie w takim razie. No, ale już wzięłam, spróbuję. Właśnie skład tez mi się spodobał i chciałam coś typowo dla trenującego konia.
Jak Księciunio się wypnie, to spróbuję reeleve.
Gillian   four letter word
14 listopada 2022 17:49
O Boże jak sobie przypomnę jak mój koń pluł na odległość Green Powerem to aż mi przykro się robi :-)
Dzięki 😂
Jasnowata,
Ja mam klacz w cieżkim treningu na Cavallor Fiberforce Gastro gdybyś szukała czegoś innego.
Dziękuję, będziemy próbować po kolei aż coś wybierze 🙂
Powiem Wam,że cavallorem zawsze chciałam karmić, ale jakoś u nas słabo dostępne.
Perlica,
Mam różne pasze od nich, dodatki i pasty ( gastro aid i take it easy ). Pomijajac to ze sa dużo droższe od innych pasz, to w srodku są super moim zdaniem. Nie pachną prawie wcale, poza naturalnym zapachem ) i maja fajny skład. Ta pasza dla wrzodowcow ma też fajną sieczkę. No i skarmiam nia konia w konkretnym treningu i nie narzekam na energię. Wręcz mogłoby jej być mniej trochę.
A czy ktoś ma/zna konia, któremu na początku kuracji jeszcze bardziej spadła masa? Czy to jest możliwe i normalne i po kilku tygodniach powinno zacząć puchnąć?

Wydaje mi się, a raczej jestem pewna, że mój po radykalnej zmianie całej diety i lekach (10ty dzień) wygląda dużo gorzej niż wyglądał. A zjada wszyściutko co dostanie (tylko śniadania nie). Humorek ma normalny, sierść fajnie wygląda.

I martwię się, czy może nie za mało treściwego, albo robię coś źle. A może nie potrzebnie się przejmuję i muszę uzbroić się w cierpliwość?
Jasnowata, mój schudł obydwa razy jak podawałam omeprazol. Ewidentnie też gorzej trawił, bo jak nigdy owies nie przelatywał przez niego nieprzetrawiony, tak w trakcie całej kuracji widziałam, że przelatuje, a dostaje go naprawdę małe ilości. Konsultowałam to wtedy z Panią Biazik, powiedziała, że to raczej nie leki, ale w tym roku robiłam drugą kurację i dokładnie to samo... Poprawa samopoczucia i chęci do życia od ręki i równie od ręki zjazd z wagi. Może nie tak drastycznie jak Twój, bo u mnie to po 3-4 tygodniach dopiero widziałam, że poleciał, no ale poleciał z wagi wyraźnie. Oba razy pod koniec kuracji był ewidentnie chudszy i wracał do siebie po kolejnym miesiącu, od razu po odstawieniu leków.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
17 listopada 2022 22:08
A to nie jest czasem efekt uboczny podawania omeprazolu, że lecą z masy ? Omeprazol hamuje wydzielanie kwasu w żołądku więc trawienie może być jednak upośledzone.
xxagaxx, dzięki!🌷
A to nie jest czasem efekt uboczny podawania omeprazolu, że lecą z masy ? Omeprazol hamuje wydzielanie kwasu w żołądku więc trawienie może być jednak upośledzone.

Aleks, ja sobie to DOKŁADNIE tak samo tłumaczyłam, a jednak Pani Biazik powiedziała, że omeprazol nie powinien mieć wpływu na przyswajanie... Myślałam, że mniej kwasu = gorsze trawienie = mniej się przystwoi, ale powiedziała, że tak nie jest i że nie spotkała się z tym, żeby konie na omeprazolu chudły. Nie kłócę się, nie znam się, ale pomyślałam tak samo jak Ty.

Mój po prostu chudnie, nie poradzę. Ale wraca do siebie od razu po odstawieniu, więc no trudno. Akurat on nawet w trakcie diagnozy wyglądał dobrze, mimo że czuł się bardzo źle, a 6 miesięcy w roku wytwarza własną grawitację, więc jemu to świat nie zaszkodzi. 😅
Ja do tych rozważań dodam, że mój koń po sterydzie, nie miał wcale obrączek na kopytach, a kuracja omeprazolem widoczna była bardzo wyraźnie, zaznaczyła się pięknym pierścieniem.
I myślę, że żaden inny czynnik na to nie wpłynął, bo nawet pora roku się nie zmieniła, nie pracował, nie jadł zboża itp. itd. Jedna i druga kuracja były po sobie w ciągu kilkunastu tyg.
Ot taka osobnicza ciekawostka.
A to nie jest czasem tak, że przy omeprazolu, jak przy każdym leku, mogą wystąpic efekty uboczne? Skoro u ludzi mogą wystąpić... to może u koni też...?

Jasnowata, Mój był trooochę chudszy podczas całej akcji "leczymy wrzody", ale akurat on z tych puchnących z powietrza, więc nawet byłam zadowolona, że trochę zrzucił. Jednak daleko było mu to niedowagi.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
20 listopada 2022 11:29
Ja to tak jakby na chłopski rozum, u ludzi są czasem jakieś podobne problemy, to i u koni być może się zdarzają choć w teorii nie powinno, ale wiadomo jak to jest ... Nie twierdzę, że dr Biazik się myli, wydaje mi się tylko, że może być różnie. Podczas luźnej rozmowy już jakiś czas temu dwóch wetów też dopuściło taką możliwość, fakt jednak że jeden taki ogólny bardziej, drugi ortopeda, nie jacyś specjaliści w tym temacie.

Właśnie mój nie dość, że od urodzenia mizeria, to teraz pierwszy raz od kilku lat ma widoczne zebra i bardzo kanciasty zad. Wygląd ratuje mu zimowa, błyszcząca, ciemnogniada sierść...

No i tak mam mega nadzieję, że to tylko skutek uboczny leków. A przecież nikt nie wie, czy one w ogóle działają dopóki nie zrobimy kontrol gastro. Wymarzyłam sobie, że w styczniu/lutym wsiade na fajnego pączka, a nie szkielecik.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 listopada 2022 11:22
Czy są jakieś alternatywne metody leczenia wrzodów? Poza lekami i suplami standardowo podawanymi w trakcie leczenia i po. Skończyłam dopiero co kurację kolejną (3 listopada ostatnia dawka) i widzę już po koniu, że mamy znowu wrzody. Mam totalnie dość. Pomysły mi się kończą, nie wiem co robić.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
22 listopada 2022 11:31
zembria, znajoma podobno wyleczyła swojego konia (mówi, że robiła gastro przed i po) mieszanką ziołową stworzoną przez jakąś panią z okolic Poznania, jak mi się przypomni jej nazwisko to dam znać 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 listopada 2022 11:34
Pati2012, Będę wdzięczna z info jak się uda przypomnieć.
zembria, a próbowałaś go traktować jakimiś ziołami? Wiem, że to dość osobliwy sposób, ale może warto spróbować, jak już nic innego nie pomaga?
Z takich bardziej pospolitych jest babka lancetowata, nagietek, mniszek lekarski, dziki ślaz, rumianek, rokitnik. Działają łagodząco. Ja swojej podawałam taką mieszankę (najpierw tę z equiherbs, a później sama robiłam). Nadal dostaje do posiłków 3 razy dziennie. Na początku robiłam napary z tego i podawałam strzykawką do pyska przed jedzeniem, a później, albo jak już nie miałam czasu, to mieszałam z jedzeniem.

edit.o widzę, że się spóźniłam xD
Zembria, na grupie dziewczyny używają kwasu hialuronowego z beta glukanem, nie wiem czy próbowałaś. Jest też aloes i właśnie zioła. Ale najwięcej dobrych opinii ma kwas chyba.
Jeśli dobrze pamiętam, to Ty już zaliczyłaś wszystko? Omeprazol, sukralfat i mizoprostol? Przerąbane, naprawdę współczuję. :/
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 listopada 2022 11:52
Dziewczyny to co wymieniacie, to on wszystko dostaje na stałe właśnie. Efekty niezauważalne póki co.
Misoprostolu nie podawałam, bo wrzody mamy w części bezgruczołowej, te leki działają na inne rejony.
Teraz jest na stałe na:
Asecurolu, żelu z Eggersmanna (kwas hialuronowy, betaglukan, aloes), algach wapiennych, żelatynie, olej z czarnuszki, zioła: podbiał, prawoślaz, tymianek, szałwia, babka lancetowata, echinacea (to na rao, a w asecurolu jest rumianek też). Rokitnik skończyłam w ubiegłym tygodniu, dostawał cięgiem kilka miesięcy znowu. Dieta oczywiście wrzodowa, sieczka zawsze przed jazdą, jak dłuższa jazda to i w trakcie przerwa na sieczkę.
zembria, znajoma bardzo chwali papaję i taki suplement z UK na bazie papai właśnie. Podobno super działa.
zembria, to może dziwna porada, a może spróbować wszystko odstawić, niech organizm się "zresetuje" i po kolei dodawać różne rzeczy.
dzikadermi, też o tym pomyślałam. Może tam coś na siebie też źle działa ?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 listopada 2022 11:59
Fokusowa, Dałabyś radę nazwę podrzucić?
dzikadermi, takiej akcji chyba bym się bała zrobić i zostawić go bez niczego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się