Szczotki i inne akcesoria do czyszczenia

IskraADHD, ja tą niebieska lubię na ogolonego a później polerka mam mała i dużo dive z futrem mała super się sprawdza do pyska - bez marudzenia miziano i kobyła zadowolona.
Szczotek Haas mam cały komplet dla skarogniadych i nie zamienię na nic innego.. błyszczy się jak ta lala
👌
IMG_9638.JPG IMG_9638.JPG
IMG_9636.JPG IMG_9636.JPG
Kuniaa, weź tak nie pisz, bo kupię wzzystkie i zbankrutuje 🤣

Btw: to jest stajnia w Brynicy?
Perlica, tak 🙂
Dziewczyny a czy jakiś Haas mi pomoże wyczesać te tony piachu z niegolonego konia? Do tej pory dosyć dobrze sobie radził Haas z kokosa, ale jakoś już nie jestem aż tak zadowolona z niego jak wcześniej.
Fokusowa, z opisu to chyba mustang?
Fokusowa, - ja mam jako miotłę Haas Groovy, kosztuje jakieś śmieszne 30zł, a działa na prawdę zacnie na niegolonej owcy 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 listopada 2022 07:59
Fokusowa, Mozę się już szczotka zużyła? Włókna zmiękły za mocno i się wyrobiły? Ja na taki piach właśnie Shimmela najbardziej lubię.
keirashara, rzeczywiście z długiego futra wymiecie choć trochę piachu/błota?? Niedługo hucula to będę odkurzaczem czyścić.....
zembria, on tak gęsto zarośnięty to jeszcze nigdy w życiu nie był moim zdaniem. I ta szczotka się nie może dostać do skóry przez ten gąszcz kudłów (dżizas co będzie wiosną jak będzie to gubił).
Najchętniej to bym go drucianą szczotą potraktowała 😂
A schimmel to nie jest taki pluszaczek?

Dzięki dziewczyny, zerknę.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 listopada 2022 08:32
Fokusowa, Nie, shimmel to tak twarda szczotka, z dosyć długim i niezbyt gęstym włosem dlatego dobrze wchodzi między futro. Ja takie kudły to lubię najpierw porządnie wyszorować gumowym zgrzebłem, we wszystkich kierunkach, żeby wytrzepać z pod spodu jak najwięcej. Potem magic brush i potem shimmel właśnie. Na koniec jakaś miękka szczotka i jest git 😁 nawet Łaciaty na czarnych plamach wtedy kurzu nie ma widocznego 😀
siwaaa, - z zarośniętego ślązaka wymiatał 😉 Znaczy ja robię podobnie jak zembria, - najpierw czochram zgrzebłem, potem magic, potem groovy. Jak chce mi się bawić to polerka drugą miękką, ale sam groovy też na prawdę daje radę.
Mój jest o tyle trudny, że jego futro jest nie tyle ekstremalnie długie, co bardzo, bardzo gęste.
keirashara, wezmę, warto spróbować. Ja najpierw jadę "brzeszczotem" czyli własnej roboty breszka. Ściągam masę błotna, potem magic/ zgrzebło gumowe a na koniec miękka z koziej brody. I niestety mogę trzepać jak dywan 100letni...
To ja najpierw jadę zgrzebłem iglakiem, potem haasem kokosowym (sztywna szczota), potem półmiękką i na koniec jeszcze kozą (znaczy się szczotką z koziego włosia, koza stajenna jest za ciężka 😅 )… i jak poklepie to i tak kurz się wznosi 🙈
Latem ten zestaw pozwala mieć błyszczącego koniczka, ale zimą kożuch taki gęsty jak keirashara pisze - no nie włażą te szczotki między włosy do skóry tylko lekko pod włosy i cały syf zostaje pod spodem 😡
Perlica, Mustang brzmi dobrze! Sprawdziłam, że on ma miedziane włoski, to może dobrze włazić między futro.
Fokusowa, - to nie klep 🤣
keirashara, hahahahahaha, no śmiechłam teraz 😂 koniec klepania i głaskania pod włos do letniej sierści!
To wszystko wyłazi jak pod siodłem chodzi i w pad mi wchodzi, a potem z padu w pralkę.. 😅
Fokusowa, ktoś o tej szczotce tu pisał własnie o tych drucikachz, dlatego napisałam.
Sama nie mam doświadczenia. Dziś będą u mnie pierwsze nowe Haas, na razie szczotka do głowy z serii zielonej ze stokrotką no i nabłyszczająca "Fellglanzburste".
Na BF się najwyżej obkupimy jeszcze :-) Lipizanerem , ale teraz nie było już na stanie.
Junior spoko się sprawdza, więc jak dokupię jeszcze tego Lipizanera to konia oślepi jego własny błysk :-)
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
18 listopada 2022 12:52
Fokusowa, Nie klepanie też działa 😜 Ale tak serio to polecam gumowym zgrzebłem wyszurać wcześniej, pod włos, z włosem, okrężnymi ruchami, jak leci, często to zgrzebło trzepać w między czasie i w tempie konia nim szurać, niechaj się kurz unosi! 😁


Zrobiłam na szybko test posiadanych szczotek haas na mamuciej sierści. Jeszcze czekam na mustanga i pony. A po kilku szczotkowaniach chyba do takiego wyciągnięcia kurzu najbardziej lubię schimmel.

A ze szczotkowych ciekawostek. Konia ze zdjecia znośnie-nie na błysk ogarnęłam szczotką kupioną w Netto
Screenshot_20221120_221043_com.instagram.android.jpg Screenshot_20221120_221043_com.instagram.android.jpg
Polecicie jakąś szczotkę do głowy (mega błoto, głównie uszy)?? Magic za ostry, a innymi nie mogę doszyscic tej mega warstwy.
Nie pomogę, ale ja po prostu palcami kruszę jak koniczek ma obiekcje co do szczoty :P
Ja lecę miękkim gumowym zgrzebłem a potem szczotką do głowy.
Jest tez miękka wersja magic brush
Gumowe i iglak odpada, błota jest od groma i tak uczepione... Dziadyga tak wcięra głowę Przy tarzaniu, że mam tonę "tynku" na twarzy po wyczyszczeniu. 😂 Domowa breszka "brzeszczot" najlepiej się sprawdza ale uszy ciężko wyczyścić. Koń generalnie lubi szorowanie, ale ze wielkolud 180cm przy tym wyciaga głowę do góry (taaak tu mnie czyść) i nie daje rady. A szukam coś innego typowo do głowy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 grudnia 2022 08:22
martrix, Podlinkujesz? Jakie to jest w odczuciu? To gumowe będzie czy jak?
https://groomershop.pl/magic-brush-soft-miekka-szczotka?gclid=Cj0KCQiAvqGcBhCJARIsAFQ5ke4dOarAG4NBgqad7Fyyw17KSv5E3vLWS6jJNRkOrrI_r2eXHbVmgfUaAgm3EALw_wcB# ja mam dokładnie ten.
Nie mam go przy sobie, więc nie mam jak zmacać - rzadko używam, ale dla mnie to jest takie coś pomiędzy guma/plastik. Ja tym koniowi za uszami i po głowie czyszczę i nie protestuje. Raczej miękkie i nie takie ostre (jak zwykły magic).
martrix, dzieki za link 🙂 sprawdzimy
Mam już wszystkie Haasy , więc jak jutro sobie konia wyczyszczę to go nie poznam 🙂
Ten Haas to nie ściema, czyszczę konia co drugi dzień zestawem , a pomiędzy omiatam z kurzu. Kobyls się tak błyszczczy że szok.
Foto z wczoraj, nie czyszczona, nie golona, derkowana, padokowana.
20221207_192939.jpg 20221207_192939.jpg
Perlica, - co w końcu dokupiłaś, bo się pogubiłam? 😅 Wszystkich używasz?
Moon   #kulistyzajebisty
08 grudnia 2022 10:00
Perlica, haha, prawda to - Kulisty ogolony, derkowany i padokowany, niby teoretycznie najprościej mam, a serio nie pamiętam bym miała na codzień tak błyszczącą sierść zimą, jak po "przejechaniu" noir'em 💖
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się