popręg

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 listopada 2022 08:12
Kastorkowa, Skórzany, czy syntetyczny? Jak syntetyczny to Pro-lite mogę polecić.
Kastorkowa, Buse ma takie popręgi, ja mam taki ujeżdżeniowy, wiem, że są też długie opcje.
Waldhausena mam, tyle że ujeżdżeniowego
Mogę polecić- bardzo fajny jakościowo, mięciutki.
Mój ma gumy po obu stronach
Kastorkowa   Szałas na hałas
08 listopada 2022 07:09
xxagaxx oo dokładnie o coś takiego chodziło. Bo zazwyczaj wszystko z gumami.
Kastorkowa a dlaczego gumy z dwóch stron odpadają? Z jednej bym nie polecała, jednak jest to asymetria odczuwalna dla konia.

Ktoś coś pisał wcześniej o podogoniu - imo to ostateczna ostateczność, generuje niepotrzebne napięcia w plecach, lepiej kombinować z popręgiem.
https://proliteperformance.com/products/prolite-girths

Ma ktoś pomysł skąd sciagnac popreg Prolite? Z UK jest problem, któryś kraj europejski? Moze ktoś z Was ściągał
Epikea, znajdź sobie na fb Get the Balance. Roksana ściąga te popręgi.
Fokusowa,
O widzisz ona jest w dystrybutorach na ww prolite. I metoda do okola znalazlam jej ww. Dzięki Tobie mam ją na fb i juz mam kontakt
Kastorkowa   Szałas na hałas
21 listopada 2022 13:22
Dziunka spotkałam się z opinią, że na takie okrągłe konie popręgi bez gum są o tyle lepsze, że wszystko się bardziej trzyma.
Gillian   four letter word
22 listopada 2022 07:59
Testowaliście popręg Winderena? Faktycznie taki super dla wrażliwców czy to pic na wodę?
Gillian, znajoma ma, jest bardzo ok, ale nie powiedziałabym że wybitny.
Gillian   four letter word
22 listopada 2022 08:14
A on się czymś drastycznie różni od zwykłych? Kwiecisty opis producenta zasługuje na nagrodę literacką a w realu? :-)
Szukam czegoś na wrażliwy brzuch i mostek, koń nie lubi uciskania w tym miejscu i cienkich popręgów.
Gillian, szczerze? Według mnie nie. Miękki, ładnie wykonany. Może kształtem pasuje niektórym koniom, ale nie jest to "unikalny" kształt
Obecnie używam Mattesa Crescent. Ale ponieważ pielęgnacja jego jest mocno upierdliwa, przymierzam się do kupna skórzanego o takim samym kształcie. I tu mam pytanie: czy ktoś miał do czynienia z poniżej podlinkowanymi? Ew. jakieś przemyślenia/porady dotyczące tych trzech popręgów:

https://www.horseway.pl/waldhausen-popreg-ujezdzeniowy-polksiezyc-24h

https://www.gnl.pl/kon/siodla-akcesoria-do-siodel/popregi/popregi-krotkie/popregi-skorzane/popreg-ujezdzeniowy-kentaur-parma.html

https://www.gnl.pl/kon/siodla-akcesoria-do-siodel/popregi/popregi-krotkie/popregi-skorzane/popreg-ujezdzeniowy-busse-curved.html
trusia,
Mam ten Waldhausen-bardzo dobry jakościowo, mięciutki
Ja właśnie Mattesa Crescent zamieniłam na Waldhausen (z uwagi na wiecznie wilgotne futro) i według mnie robi robotę
Busse curved się mojemu koniu nie spodobał…
Wielkie dzięki. Czyli waldhausen będzie, skoro masz taką samą popręgową historię. A moja panienka delikatna jest, potrzebuje popręgu z miękiej sköry. Mattes wiecznie wilgotny, śmierdzący, bo na bieżąco nie da się go czyścić (albo ja nie wiem jak). Trzeba jednak przyznać, że jakościowo bez zarzutu.
Czy używa ktoś takiego popręgu na koniku polskim?? Klacz przy dopinaniu popręgu jest nerwowa dlatego chciałabym zmienić na taki model jak na zdj. Co myślicie o takim, sprawdził się wam??? Może ktoś zna inny model do polecenia który na kn będzie dobry.
Screenshot 2022-11-29 at 10-16-57 Popręg GP Anatomic Soft.png Screenshot 2022-11-29 at 10-16-57 Popręg GP Anatomic Soft.png
Weronika008, - nerwowość przy dopinaniu popręgu to typowy objaw wrzodowy, warto to sprawdzić.
Gillian, Podobno w popręgach jest użyty ten sam patent co w podkładkach. Nie używałam, ale chyba tylko dlatego, że cena mnie przerasta 😉
Weronika008, Tak wyfalowany popręg absolutnie nie gwarantuje równomiernego nacisku pod całą jego powierzchnią, osobiście odradzam.
uszatkowa   Insta: kingaielif
16 grudnia 2022 17:01
Aletra, też słyszałam, że słabo rozkładają nacisk.
A co myślicie o rozkładaniu nacisku przez półksiężycowy?
uszatkowa, mogę powiedzieć z namacalnego doświadczenia, że popręg typu „falowanego” u mojego konia odstawał i opierał się praktycznie tylko na tylnej krawędzi. Popręg półksiężycowy opiera się na całej szerokości i dolega zarówno przednią jak i tylną krawędzią.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
16 grudnia 2022 19:31
Ja bym powiedziała, że wszystko zależy, głównie od kształtu brzucha konia i tego "miejsca" do którego dąży popręg w zależności od budowy konia. W przypadku jednego z moich koni popręg "falowany"=anatomiczny, asymetryczny opiera się tylko na tylnej krawędzi (tej bliżej tylnych nóg). Zaś popręg "moon" na tym samym koniu opiera się tylko w przedniej krawędzi (bliżej przodów). Optymalnie leży układa się na nim popręg anatomiczny, symetryczny, ale też nie każdy tylko te z większym miejscem na łokieć, czyli wąskie w tym obszarze, szerokie odpadają zupełnie.
Na drugim moim koniu popręg "moon" leży idealnie, zaś anatomiczny symetryczny i asymetryczny odpadają zupełnie bo oba opierają się tylko na tylnej ich krawędzi. Także ten ... Popręg trzeba sprawdzać i dobierać pod konkretny rodzaj podwozia 😉 .
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
16 grudnia 2022 19:37
Tutaj całkiem sprytna grafika i wyjaśnienie dla kogo co. W naszym wypadku się to sprawdza.
4200.jpg 4200.jpg
Aleks, święta prawda. Te sztywne profilowane popręgi są trudne w dopasowaniu i trzeba próbować. Po zdjęciu bardzo trudno ocenić czy będzie pasował.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
23 marca 2023 13:17
Podzielę się z Wami ciekawostką. Przy okazji większych zakupów stajennych wymieniliśmy popręgi. Na części starych były jeszcze metki, gdyby nie one, to uznalibyśmy, że błąd leży po naszej stronie. Wszystkie konie miały popręgi neoprenowe bez gum HKM. Zamówiliśmy ponownie HKM, tylko, w przypadku niektórych koni, o 5 cm dłuższe. Jakież było moje zdziwienie, gdy konia noszącego 125 cm ledwo dopięłam w 130 cm. Potem to samo z koniem noszącym 115 cm - 120 cm na styk. Koleżanka porównała te popręgi przykładając je jeden do drugiego. I wiecie co? Nowy 120 cm jest równy (!) staremu 115 cm. Nowy 130 cm identyczny ze starym 125 cm. Czy my o czymś nie wiemy, czy zmienił się wzorzec metra? 😲W sumie przestałam się dziwić, że do tej pory nosiłam buty 42, a od jakichś dwóch lat mam 43. 🤦
A te stare się nie rozciągnęły? Może fizycznie trzeba zmierzyć miarą i zobaczyć ile ma stary
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
23 marca 2023 13:49
Lanka_Cathar, a mierzylas je miarką? Popregi się rozciągają z czasem i te 5cm to tak w zasadzie norma, ze się po kilku latach wyciągnie.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
23 marca 2023 14:03
Przed złożeniem zamówienia zmierzyłyśmy centymetrem krawieckim, właśnie po to, żeby dla kilku koni wziąć dłuższe. To, że stary się rozciągnie trochę, to spoko (dlatego sprawdzałyśmy z metkami tam gdzie się dało), ale nie aż tak. Sprzęt się nie zmarnuje, dopasowałyśmy do innych koni, ale teraz to już nie wiem, czy na najszersze smoki brać 140 cm jak miały czy jednak 150 cm. 😱 W starych popręgach z gumami to była norma, że gumy się wyciągały i robiło to sporą różnicę, ale w tych bez gum, to do tej pory wymienialiśmy 1:1.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się