dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp


keirashara,
http://fenix.net.pl/pielegnacja-kopyt/cdm-cornucrescine-original-hoof-ointment.html


Przepraszam, najpierw odpisałam na pierwszy post a dopiero potem przeczytałam, że już Kayraa podlinkowała.
Dokładnie ta.
Ale serio zabookować trzeba od razu częstsze wizyty kowala, szczególnie jak ktoś kuje.

kotbury,

A jak często wcierasz? Tak jak piszą raz na tydzień czy częściej. Co innego napisane w oryginalnych instrukcjach na pudełku a trochę co innego na naklejce po polsku.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
07 listopada 2022 08:39
SweetSkyR, Daje do żarcia, podaję 5 dni w tygodniu, weekend przerwa, jak kończę buteleczkę (na dwa konie mam) to robię przerwę. Daję tak 2-3 x w roku taką butelkę i mi wystarcza u chłopaków. Pamiętaj, że to ile i jak często trzeba dawać jest uzależnione ile masz selenu w pozostałych paszach (siano i trawa to też pasza).
SzalonaBibi, jak masz w miarę zdrowe kopyta a słabo rosnące to jak na intsrukcji.
Jak masz popękane i chcesz efekt wow to najpierw co drugi dzień, potem jak zaczną odbijać dwa razy na tydzień, potem raz.
Witajcie, co polecilibyście na wsparcie gojenia kości (okostna) po urazie ? Zastanawiałam się nad TRM Calphormin lub Foran Osteo Glycan. Co sądzicie o tych preparatach ?
SzalonaBibi, jak masz w miarę zdrowe kopyta a słabo rosnące to jak na intsrukcji.
Jak masz popękane i chcesz efekt wow to najpierw co drugi dzień, potem jak zaczną odbijać dwa razy na tydzień, potem raz.

kotbury,

Dzięki, lecę z jedną co drugi dzień. Poochwatowa, posypały się kopyta tak, że prawie na podeszwie chodzi, nawet nie ma co kowala wołać.
Druga zdrowa, ale przyśpieszyć chciałam, bo jesień/zima to marny przyrost a ona krzywa i lepiej ją korygować częściej. Pójdzie raz w tygodniu.
SzalonaBibi daj proszę znać czy widać różnicę po smarowaniu zwłaszcza u tej po ochwacie 🙂
Jasne, będę zdawać relację na bieżąco. Na razie wczoraj poszło pierwszy raz. No i biotyna wjechała więc trochę zmiennych jest. Od środy będą też inne witaminki.
W sumie moje zapytanie z wątku o paszach bardziej pasuje tutaj, więc...
Wzbogacenie żywienia w dodatkową porcję białka. Zasugerowano mi po badaniu krwi klaczy w trakcie odkarmiania po poprzednim właścicielu. Jest na paszach tuczących (hilight improver mieszam z mebio buildup, nuba promass, trochę makuchów). Do tego sieczka z lucerną, 2-3 razy w tygodniu mesz. Ładnie odbiła na wadze, pozostaje tylko to białko. Dorzucać do pudełek soję mikronizowaną, czy jakiś gotowy produkt dostępny na rynku? Nie chciałabym radykalnie zmieniać żywienia póki co, więc raczej celuję w dodatki paszowe. Będę wdzięczna za wszelkie pomysły 🙂
Hej,
stosował ktoś Resistance Gel z overhorsa? Działa, kopytne nie wypluwają?
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
24 listopada 2022 14:14
Pytanie za 100 pkt. Zaczynam podawanie Collagenu z HorseLine, wiem, ze najlepiej podawać go z wit. C żeby zwiększyć przyswajalność. Pytanie jaką Wit C kupić i ile jej podawać?
Mozii, ja kupuję na allegro 1kg witaminy C w proszku dla ludzi. wychodzi najtaniej.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
24 listopada 2022 18:47
mindgame, a jak dawkujesz?
Mozii, Ja podawałam ok 5g na różne wagowo konie. Więcej jak wsypałam to nie dojadały.
Dobry wieczór. Chciałam popytać o bentonit. Ktoś z obecnych tu osób podaje? Jeśli tak gdzie zamawiacie?
anetakajper, ile tego podajesz?
Alaska, mam 30gramową miarkę z innych witamin i daje taką pełną miarkę. chyba wychodziło gdzieś 40-45g
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
25 listopada 2022 22:08
dzikadermi, dzięki piękne 😀
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
06 grudnia 2022 19:05
Czy ktoś z was stosował Mucolitol z hippovetu?
Albo co polecacie z suplementów, żeby przeziębienie zakończyć zanim się rozpocznie?
Mozii, dawno nie podawałam, ale tam jest chyba dawka na człowieka to odpowiednio więcej patrząc na masę.
Może ktoś polecić coś o podobnym składzie do NAF Superflex?
Mój koń do tej pory wcinał pasze z tym suplem bez problemu, ale ostatnio coś zaczyna kręcić nosem 🙄
Na pewno nie dotyczy to paszy, bo o innych porach bez Nafa wcina.

(upewniałam się, czy suplement się nie przeterminował. Przechowywany w standardowych jak do tej pory warunkach)
Ktoś ma porównanie: NUTRI HORSE Calm i AUDEVARD Zzen ?
Co lepsze? Wiem, że Audevard to dobre preparaty, ale Nutri Horse jest kilkadziesiąt zł tańszy...
Hej, czy ktoś spotkał się z za małą ilością fosforu u koni? W badaniu krwi wapń na poziomie trochę ponad 3, natomiast fosfor 0,7 - czy wg Was istnieje konieczność delikatnej suplementacji fosforu? Wszystkie artykuły w necie są nt. niedoboru wapnia, a u nas odwrotna sytuacja... Dodam, że suplementuję konia od roku St Hippolyt GEMUSE KRAUTER, od niedawna Hesta Zinc, z uwagi na niedobór cynku. Koń zdrowy, 13-letni.
Aletra, Tak z ciekawości, co koń je? Oprócz tych suplementów.
Sankaritarina, dostaje te suple + 3/4 miarki owsa gniecionego plus 3-4 garści HippoVet Sports Musli plus sieczka Sukces. Dwa razy w tygodniu dostaje zamiast kolacji mesz Sukces i babkę płesznik. Poza tym oczywiście siano i pastwiskowany od rana do zmierzchu.
Aletra, u mnie fosfor spadał poniżej normy przy długim podawaniu wysłodków. Pomogło ich całkowite odstawienie i podawanie pasz fosforowych (zboża, otręby).
Aletra, A duży ten koń?
Sieczka z Sukcesu tj lucerna? To masz dużą dozę wapnia - i teraz pytanie czy nie został zaburzony stosunek wapnia do fosforu, skoro owsa niedużo + musli bezowsowe i w ilości niewielkiej + witaminy ... Owszem, w tym musli też są i płatki jęczmienne, i otręby, jest w składzie fosfor, tylko, hmm, pytanie czy 3-4 garście to po prostu wystarczająca ilość.

Plus, jednocześnie - pytanie czy babka czasem jakkolwiek gdzieś przy okazji nie przeszkadza, bo, owszem, babka płesznik to super sprawa, ale ona może ograniczać wchłanianie węglowodanów, więc zastanawiałabym się dodatkowo nie doszło do jakiegoś zmniejszenia przyswajalności...
To tak na chłopski rozum... Pewnie znajdziesz suplement, gdzie będzie fosfor, tylko teraz pytanie czy to faktycznie ma sens.
Podawał ktoś Resveratrol? Jeśli tak to możecie podesłać linka do sprawdzonych produktów? 🙂
RobaczekM, chyba każdemu wrzodkowi to zalecają. 🙂
Najkorzystniejszy jest na allegro: https://allegro.pl/oferta/resweratrol-100g-jedyny-czysty-proszek-11895386509 opakowanie 100g cenowo wypada najlepiej.
Melanie dokładnie na ten patrzyłam właśnie 🙂 zamawiam w takim razie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się