Derki

Moon, - hehe, tak czułam, że zostają nam te drogie 🙄🤦

Dobra, a czy do derki z Deca muszę kupić kaptur z Deca czy wepnę jakiś inny? Bo mnie coś strzela, jak za kaptur mam dać tyle co za derkę, a np. waldhausena szaliczki są sporo tańsze.
W ogóle w derkach z kapturkami to taka posucha, że nie bardzo jest w czym wybierać 😐
Moon   #kulistyzajebisty
21 listopada 2022 07:29
keirashara, do derki z deca (jeśli mówimy o padokówkach 300g bo takie posiadam :P) nie przypniesz kaptura z Waldhausena, bo mają w innych miejscach szlufki z karabińczykami - sprawdzone na żywo, niestety 😑
Ale potwierdzam, kaptury to jest masakra deko. Kupowałam na szczęście dedykowany do derki Deca, urwałam w jakiejś promce dwa sezony temu, ale yhm... ceny bolą i tak
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 listopada 2022 08:03
keirashara, Ja mam QHP kaptury i mają zapięcia w tych samych miejscach co Decathlonowe, takie same karabińczyki itp.
Moon   #kulistyzajebisty
21 listopada 2022 08:13
zembria, ooo, to jest cenne info, dzięki! ;-)
zembria, - ooo, dzięki! 😉
Czy ktoś widział kaptur do derki padokowej (ocieplany 100-200) z karabińczykiem (albo jakimś kółkiem) do przypięcia kaptura na środku (na kłębie). Mam derkę z takim kółkiem, niestety kupioną z UK bez kaptura. Kaptur jest niezbędny bo koń golony i muszę coś wymyślić. W razie czego kupię kaptur i wszyję ale powiedzmy, że nie jest to szczytem moich marzeń 😉
epk, ja sobie podopinałam karbinki do kapturów, można przedłużyć istniejące żeby dało się je dopiąć do środka. Ja sobie np. w derce doszyłam kołka tam gdzie nie miałam.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
21 listopada 2022 10:56
epk, Wspomniane wyżej QHP i Decathlon.
zembria, dzięki, popatrzę na nie 🙂
Rude dwie, mówiąc "szara" masz na myśli tą? https://www.decathlon.pl/p/derka-osuszajaca-z-mikrofibry-dla-konia-i-kuca/_/R-p-2524
Że lepsza niż ta z kapturkiem popularna tutaj? Czy jeszcze jakaś inna?
Macie moze pomysl, 400g, 450g albo 500g padokowa z kapturem na wielkiego konia (165 rozmiar derki), nie za milliony?
Rude dwie, mówiąc "szara" masz na myśli tą? https://www.decathlon.pl/p/derka-osuszajaca-z-mikrofibry-dla-konia-i-kuca/_/R-p-2524
Że lepsza niż ta z kapturkiem popularna tutaj? Czy jeszcze jakaś inna?

Alaska, Nie! Ja mam taką szarą jak ta popularna z kapturem tylko jeszcze w wersji bez kaptura (kupiona kilka lat temu). I ona jest zdecydowanie lepsza jeśli chodzi o chłonięcie wody niż ta czarna, którą podlinkowałaś 🙁 A materiał ma dokładnie taki jak ta szara z kapturem.
Czyli można z tego wywnioskować, że ta czarna, którą podlinkowałaś jest gorsza niż szara z kapturem 🙁
https://allegro.pl/oferta/polar-minky-mikrofibra-szary-wzor-biedroneczki-12693050808

i już wiesz jaką derę- dralon będzie miał twój koń!!!
Zakochałam się i zrobię to! Przyodzieję wielką czarną mambę w te biedronki!
Czy ma ktoś HKM winter time i jest w stanie powiedzieć jak ona w klacie wypada?

Ewentualnie czy ktoś widział zimową padokówkę 300g, 155, z kapturem, z dostawą w ciągu powiedzmy tygodnia, w jakiś ludzkim budżecie? Chciałam wheaterbeeta, ale dostawa 26.12, a mogę potrzebować wcześniej 🙄
Nie miała baba problemu, ogoliła se konia...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 listopada 2022 11:02
keirashara, weatherbeeta sa tak zajebiaszcze, że bym się jakoś przemęczyła i zaczekała na Twoim miejscu. Warstwy mu zrób poki co w razie potrzeby, jak ogr 😜
zembria, - wiesz, ja nie mam stajni na miejscu, ani z czego za bardzo zrobić warstw, bo 150g z kapturem mam takie na styk w klacie i zwyczajnie nie wsadzę nic pod spód. No nidyrydy. Może cinki polar wejdzie, czyli całe nic i jeszcze może podsiąkać na dworze. Jak pizgnie mrozem to będę w czarnej d. Znowu kupować coś na szybko 300g i mieć drugie zamówione to trochę bez sensu, bo ten koń nigdy więcej niż 200g nie nosił... I nawet nie wiem, na ile będę tego używać, są szanse, że na kilka dni w roku. Padokówka 300g zajmuje też w cholerę miejsca, a ja mieszkam w bloku, bez piwnicy, w małym mieszkanku, w kanciapie ciasno, no nie mam gdzie tego hodować.
Kaptur musi mieć, bo siedzi pół dnia na dworze, golony po całości. Wcześniej se wychodził na chwilkę przy ładnej pogodzie, to nie było takiej potrzeby.

Dobra, zmieniłam kolor i ma być na 14.12, oby do tego czasu temperatura nie spadła 😆
Keirashara, skąd w dobrej cenie Weatherbeeta dziś?
Sivrite, pewnie horze.pl
Nique, kurde, z Horze już raz zamówiłam Weatherbeeta... Czekałam 3 tygodnie i dwa dni po końcu terminu realizacji dostałam maila, że nie ma i zamówienie anulowane... Dziwnym trafem derka jak najbardziej nadal jest dostępna. <facepalm> Więc kupiłam na dużej promocji i ktoś po prostu uznał, że chyba na za dużej... I raczylu mnie poinformować o tym, jak derka od dwóch dni powinna już być u mnie.
W ramach rekompensaty dostałam kod na -20%. Ten sam, który w tym czasie był dostępny na stronie dla wszystkich. 😆 Więc fajny ten sklep, fajny, a szczególnie, jak uda się coś trafić w niskiej cenie.
Sivrite, - weź mi tak nie mów 😨 Kurde, szkoda, że nie ma płatności za pobraniem, teraz to już całkiem głupia jestem, bo blokować sobie większy hajs na kilka tygodni to mi się średnio uśmiecha.
keirashara, ale tak tam bywa z produktami od parnerskich magazynów.
Też tak raz miałam.
A potem drugie zamówienie robiłam i wszystko doszło.
Zależy jak leży :-)
Perlica, - wiesz, ale ja dziś jestem Grażyną i chce wyrwać taniej jak mogę, a jak mi to odwołają i będę kupować potem co innego drożej to 😒
Szczególnie, że sklep twierdzi, że mam u nich konto, ale od dobrej godziny wysyła mi meila z resetowaniem hasła... no nie budzi to dobrych odczuć 🙄

Dobra, wracając, ma ktoś tego HKM winter time? On na miejscu, bez ryzyka i mimo wszystko taniej. Moje zwierzątko szanuje derki, a 300g to i tak raczej na mrozy, nie ulewy, więc milion den nie jest jakoś wybitnie potrzebne. Tylko pytanie, czy zapnę na szerszym koniu.
keirashara, rozumiem Ciebie, bo ja jako Grażyna biznesu zakupiłam ostatnio dużo paszy i pasza mi spleśniała 😁 także mojego Januszostwa nie przebijesz 🤣🤣
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
25 listopada 2022 12:28
keirashara, to może skoro masz sklep na miejscu to kup, przymierz na polar np i w razie czego oddasz i szybko zamówisz coś innego? 😀
Sivrite, to samo miałam.
Keirashara, no ja właśnie dokładnie tak z nimi skończyłam. Nie potrzebowałam tej derki na cito, ale jednak potrzebowałam. Więc ja po prawie miesiącu anulowali zamówienie i nara, to musiałam kupić o wiele droższą poza okresem promocji... Już oczywiście gdzie indziej.
Przed tą sytuacją kupiłam też 100 gramów ich marki własnej, na wyprzedażach wiosną. Pół roku później zakładam i po niecałych trzech dobach cały szef od wewnątrz poszedł. No i zamawianie też na cito, jesienią, zamawianie drugiej setki. Potem sytuacja z Weatherbeeta. No i mi się odechciało już...

xxAgaxx, Pani na infolinii oczywiście nie umiała mi odpowiedzieć, czemu dostaję info dwa dni po terminie dostawy (14 dni roboczych), a nie od razu, skoro była niedostępna. Ona przeprasza ... I oferuje kupon na 20%. I dyktuje ten ze strony głównej sklepu. <facepalm>
Ktoś mi powie do jakiej grubości derki można porównać plandekę na polarze?
W sensie np. 100 g jest cieplejsze niż plandeka z polarem?
W ogóle wpadłam na genialny pomysł spytania sklepu o to jak ona wypada 😂👌

Perlica, - ahahahaha, no nie, tego nie przebiję 😅
Sivrite, - to se chyba daruje zamawianie od nich... dzięki za opinie.
Pati2012, - chyba tak się skończy 😉 Tylko nie wiem, czy dziś obrócę, bo wiozę konia na zawody i jak zwykle piątki mam luźne w pracy, tak dziś oczywiście wszystko płonie i nie wyjdę wcześniej.
Alaska, - zależy jaki polar, ale takie 50-100g będzie podobne. 100g będzie bardzo minimalnie cieplejsze niż polar, a lepiej się układa i nosi. Plus wypierzesz z 2x i będzie jak polar 😜
Nie wejdzie, jest długa i wąska...

Mam wrażenie, że obszerna padokówka 300g z kapturem to jakiś zakichany święty graal 😭 Już myślę nad obszerną plandeką i faktycznie warstwami jak ogr, ale to też wcale nie jest takie proste, bo do szerokiego konia dochodzi szerokość derki pod spodem 🙄
Ja to w ogóle mam wrażenie, że 3/4 derek, to jest za wąskich w klacie/opinają się na łopatce, na przeciętnie dużego konia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się