Derki

Alaska, - mnie nie powiem co strzela, bo albo zaryzykuję tą wheaterbeeta i dostwę jej lub nie, albo wychodzi, że muszę dać jakiś 1000zł... I dalej od ręki niewiele jest 😑
Sivrite, - a choć szybko hajs zwrócili?

Sivrite, - a choć szybko hajs zwrócili?


Oooooo to mnie też interesuje, bo własnie będę do nich zwracać derkę...

No ja też miałam w sumie fakap z horze. Zamówione ochry na fajnej promocji, zapłacone, czekam sobie grzecznie na paczkę. Tydzień, dwa, nic. Patrzę na konto, hajsy zwrócone. Piszę do sklepu czemu, a Pani mi mówi, że widocznie był brak na stanie. Ochraniacze cały czas dostępne... Pani radzi kupić raz jeszcze, ale już oczywiście promka się skończyła i wskoczyły w normalnej cenie :/ Ostatnio w ogóle miałam kilka wpadek z kilkoma sklepami, chyba powinnam je opisać w wątku do niepolecajek.

Swoją drogą keirashara nie myślałaś o derce z fouganzy? Na mojego szerokoklacistego pasuje.
Nique, - nie ma już 300g padokowych 🙃 Są tylko 200g i tą mam, ale ona jest dość kusa bokami i imo dość cienka - lżejsza niż moje inne 200g. Tu mam ją na focie i jak widać brzusio trochu wystaje, wsadzenie coś pod nią będzie średnią opcją 🙁

Także tego... mi się już pomysły na sklepy do przeglądania skończyły. Już nawet patrzyłam 300g bez kaptura, byle miały zaczepy, ale tu też niewiele.
Na razie jedyną opcją wydaje się być ryzyko z "dojdzie albo nie dojdzie" wheaterbeeta i druga opcja to sporo droższa avalanche 350g z kapturem. Eh.

Jak ktoś przypadkiem wpadnie na coś innego to ozłocę za podpowiedź.
received_535303434628088.jpeg received_535303434628088.jpeg
keirashara, no jak to nie ma jak są:

https://www.decathlon.pl/p/derka-padokowa-allweather-300-dla-konia-i-kuca/_/R-p-173013?mc=8548833&c=Niebieski

I jeszcze takie ładne. Ubolewam, że nie ma jej w wersji 50g, bo aż 300 nie potrzebuję xD
Nique, - sprawdzałam wczoraj i nie było, przysięgam 🙊 Dzięki dobra kobieto!
keirashara, ja mam hkm winter time i u nas, gdzie sporo derek jest ciasnych w klasie ta jest dość szeroka. 😉 Mamy niby 135, ale oni robią je chyba wszyscy na araby, bo wszystkie mieliśmy poprute na klacie, bo rozrywała... xD
A Winter Time wytrzymała zeszłą zimę bardzo dobrze, jestem zadowolona. 🙂
Melanie, - to ja jestem już głupia, bo sklep pisze, że długa, ale wąska 😂 ale chyba jednak zaryzykuję kupno i przymiarkę w takim razie 🙂

Jak nie, to Decathlon i tak nie ma promki, więc moje Grażynkowe serduszko ucierpi mało.
keirashara, 💖 cieszę się, że pomogłam. A przy okazji daj znać jak ten HKM, bo w sumie cenowo są spoko, ale cholera wie jak z tą szerokością...
Gillian   four letter word
25 listopada 2022 15:55
Ja mam dwie Winter Time, 200g i 400g. Uwielbiam te derki za to jak leżą, jak się dopierają do czysta przy minimum nakładu sił, dają max ciepła. Może zaraz znajdę fotkę. Mój koń nosi standardowe 155cm, ta mogłaby mieć 150 by była idealna, mimo to leżę rewelacja i nie przekręca się (koń się dużo tarza, przemieszcza i wyleguje).
Gillian   four letter word
25 listopada 2022 16:17
O znalazłam :-)
934C443F-35B7-421F-8FCA-9D6F8CAD55D8.jpeg 934C443F-35B7-421F-8FCA-9D6F8CAD55D8.jpeg
Ja mam zdjęcie z zeszłego roku jak była szczypiorem.
20211208_213333.jpg 20211208_213333.jpg
20211208_213403.jpg 20211208_213403.jpg
keirashara,
Priv poszło
A patrzycie na zagraniczne sklepy? Hypostore, pferdedecken? Ja zamówiłam w końcu w hooks derke, mają minus 30%.
Czy ktoś z Was ma może doświadczenie z reklamowaniem derek, zwłaszcza w Decu? poszedł mi szew w plandece po dwóch tygodniach użytkowania... 🙃 i nie wiem czy jest sens w ogóle próbować
caverra_afk, w Decathlonie zawsze wszystko warto reklamować.
jakie marki/modele produkują derki STAJENNE, z rozcięciami na łopatki i podwyższaną szyją ?
Szukam czegoś 300g i 100g.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 listopada 2022 09:44
xxagaxx, zobacz Horke, to jedyne co znalazlam dostępne w Polsce. Killa stron temu pytał o taką wlasnie, padło kilka propozycji, zerknij.
https://healthyhorse.pl/derki-stajenne/942-derka-stajenna-horka-zachodzaca-na-klab.html
zembria, to jest 200g
xxagaxx, może nie typowy highneck, ale wygląda na dość wysoką szyję:

https://www.horze.pl/derki-stajenne/catago-stable-rug-420d--300g/343284.html?color=BL/B
Nique, o, takie mi wystarczy 😉 Jeszcze znalazłam Waldahausena comfort line
Moon   #kulistyzajebisty
28 listopada 2022 10:14
xxagaxx, Waldhauseny tylko z przodu są na szerokie klaty, inaczej poły z przodu się rozjeżdżają i zawijają 😑
Moon, poły? Mam dwie padokowe Waldhasuena na moje raczej dość drobne gwiazdy i jest gitara.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
28 listopada 2022 10:26
xxagaxx, aa, jakoś mój mózg odczytał Twój post 200-100g 😜
Moon   #kulistyzajebisty
28 listopada 2022 10:33
xxagaxx, a widzisz mi się padokówki WH rozjeżdżały przodu, co mnie doprowadzało do białej gorączki :P Czyli Kulisty jest suchoklates, still 😂
Moon, ciekawe, moje np. nie mogą mieć Hooksowych bo strasznie wielkie te klaty mają.
A Waldhausen z podwyższaną szyją to już w ogóle, musiałam dorobić zapięcie bo bym tej derki nie zapięła :P więc ja bym polecała na wąskie klaty xD
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 listopada 2022 12:00
Jak przechowujecie derki? Nie chodzi mi o lato, kiedy ich nie używamy za bardzo, a o takie skladowanie na bierząco? Przestaly mi się mieścić w szafie 🤐 Jakieś skrzynie? Wieszaki? Macie jakies fajne patenty na przechowywanie żeby nie zajmowały dużo miejsca?
zembria, oddaje po ostatnim użyciu do pralni i odbieram idealnie złożoną w foliowym worku, upycham na regał i gotowe 😂😂😂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
30 listopada 2022 12:09
Fokusowa, ale zembria napisała, że chodzi o bieżące użytkowanie... 😉 czyli w ciągu sezonu
Ja układam na półce w stajni przy boksie, ale mam jednego konia i 2-3 derki w użyciu :p składam w kostkę maksymalnie ciasno
A tak poza tym to polecam takie wieszak, ale hand made - z 2 sznurków i kilku kijków od miotły 😉 wyjdzie 10 razy taniej:
https://www.febro.pl/product-pol-9147-Wieszak-na-czapraki-Luxe-Kentucky.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping
Najtańsze derki padokowe (600D), z polarem albo 50-100 ale koniecznie 165 cm to?

Podpowiedzcie bo satrty tylko do 155 i jak w zeszłym roku od biedy pasowały tak w tym kobyła się umieśniła i już jest kibel.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 listopada 2022 12:20
Pati2012, a nie łapią Ci wilgoci w stajni trzymane? Ja siodlarnię w domu, ale nie przewidywałam derkowania jak ją organizowałam i doopa 🙃
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się