Cavaliada Poznań

martrix, - to ja w połowie roku zmieniłam pracę, więc nie miałam jak tyle naskrobać 😂 ale pewnie licząc z poprzedniej miałabym podobne rekordy.

Ja byłam na każdej Poznańskiej Cavaliadzie, od 2008 (targi i zawody na jednej hali, bilet 15zł, chyba pierwszy raz pod tą nazwą) do pandemii, czytaj na ostatniej byłam w 2019, plus dodatkowo dwie w Wawie i jedna w Kołobrzegu. W 2020 była odwołana, 2021 miałam konia w leczeniu, bajzel ogarnięty pożarem w pracy i 0 chęci 🙈
Przez te lata poznańska cavaliada, zwykle rozgrywana na początku grudnia, stała się dla mnie takim rozpoczęciem okresu świątecznego. Jeszcze te przylegające targi rękodzieła, czasem był tam szrot, ale często wyrywałam jakieś prezenty czy duperele do nich, jak pięknie zdobione pudełka na zapałki, ale no takie na prawdę urocze i piękne. Aż żałuję, że jedno zostało u mojego eks 😂
Od tej pandemii też mi się poprzestawiało, ale jednak ciągnie 🙂 Mimo, że targi to już też nie to co kiedyś, gdy robiło się na nich mega dobre deale, jak np. nowe polarówki eskadrona po 100zł (czemu ja wtedy tylko jedną wzięłam?!) to jednak dalej sporo sklepów w jednym miejscu, żeby czegoś poszukać, poprzymierzać. Mam trochę misję frak w tym roku, w sensie obmacać i popaczeć na żywo, bo w internetach wszystko leży tak samo, albo jest pokazane na modelkach XXXS, a to se ne wrati 😅
Co do pracy na zawodach - fakt, zwykle mi za nią jednak płacą, więc nawet jak trafię na Karen to mam "olej to, zarabiasz a czapraczek" 😂
keitashara Mam prawie 30 lat, pracę na etat i średnie social skills. Zdecydowanie zawyżam średnią wiekową. Weszłam w to głównie dlatego, że ciekawiło mnie jak takie zawody wyglądają od środka, plus brakuje mi koni na co dzień więc dodatkowy plus. Traktuję to też trochę jak odskocznię od pracy i relaks psychiczny, takie kilka dni męczącej, ale niespecjalnie wymagającej intelektualnie pracy 😉
A czy ktoś ma aktualną listę wystawców? Na stronie widzę tę z 2021.. A może ktoś wie czy ta pani będzie
https://photo-equine.com/ ? Na ostatniej imprezie zakupiłam fotografię jej autorstwa i chętnie kupiłabym kolejne 😍
Kastorkowa   Szałas na hałas
01 grudnia 2022 11:48
Ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie psów. Jako zawodnik/ luzak możemy wziąć ze sobą psa do środka ? Czy będzie skazany na siedzenie w hotelu?
Z tego co czytałam w regulaminie MTP to jest zakaz wprowadzania psów, ale nie wiem, czy Cavaliada nie ma jakiegoś osobnego regulaminu.
Kastorkowa   Szałas na hałas
01 grudnia 2022 11:52
No właśnie nie mogę nic znaleźć a na zawodach zawsze pełno psów ale tu sama nie wiem.
Przeglądnęłam pobieżnie to:
xD
Nie zauważyłam tam żadnego psa, więc chyba jednak nie można ich wprowadzać.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
01 grudnia 2022 12:42
regulamin regulaminem, ale w zeszłym roku to nawet obok owczarka niemieckiego siedziałam na trybunie 😉
Zawsze widywałam piesy na cavaliadzie, ale może to zmienili. Często ludzie nawet przeginali, bo puszczali je luzem 🙄 Nie mam nic do psów, ale trochę kurka wyobraźni, to nie najlepsze miejsce na to.
Ja będę od środy do niedzieli.
keirashara, ja też zawsze chciałam się zgłosić na wolo, ale nastolatką to już dawno nie jestem, a poza tym jestem introwertykiem 🤣 To... możemy się zgłosić razem 😁
Kastorkowa w stajniach raczej zawsze mogą być psy i na zewnątrz. W hali ze sklepami też widziałam, jedyne co to z trybuna może być ciężko, niby na tej dla zawodników/luzaków można ale czasem ochrona robi problemy
Nique, - dawaj za rok? 😎
Jak byłam małym szczylem to jeździłam do Poznania na te Cavaliady i wydawałam całe kieszonkowe, czekałam na to cały rok 🤣 fajnie byłoby zobaczyć jak to wygląda "od środka" w sumie. Zróbmy w przyszłym roku grupę geriatryczna introwertycznych wolontariuszek 😎
Ja też się pisze. 😀
feno, Brzmi jak pomysł, bo faktycznie czuję się tam chwilami jak babcia 😀 Zwłaszcza gdy nadchodzi fala ekscytacji jakąś influencerką, a ja nie rozumiem o czym mówią :P
Ja też będę 😀 nie wiem co jara mnie bardziej, zawody czy targi. Dobrze że zostały te pojedyncze dni urlopu pod koniec roku xD
Uważam, że "R-volta team" to by było coś!
Mi się marzy pomoc komisarzom 😍 piszę się na re-volta team! 🙂
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
05 grudnia 2022 16:25
Ja będę od środy do niedzieli.
Poncioch, trwa nabór na Sopot dziewczyny🙂
Tak, zróbmy za rok wolo re-volta team 😀

Edit: No ale w sumie rekrutacja na Kraków chyba dopiero będzie :P To może jednak Krk?
Kraków to niekoniecznie, bo już jestem ugadana ze znajomymi na wypad i zwiedzanie od razu (nigdy nie byłam w Krakowie 🙉 ). Za to Poznań za rok jak najbardziej 😀

Czy jest już może program, szczególnie zależy mi na arenie B w sobotę? 🙂
Mamy do odsprzedania bilety na niedzielę.
Pewne źródło. Polecam.
Niestety nie możemy pojechać
https://allegrolokalnie.pl/oferta/2-bilety-na-cavaliada-poznan-niedziela
Ubierzcie się ciepło
Na A nie ma dramatu, ale na B jest serio zimno
Nie wiem, jak w halach targowych - na to czasu nie mam .0246974398934E+34;
_Gaga, tak właśnie się zastanawiałam, jak to będzie jeśli chodzi o warunki termiczne :P
Dzięki za info. Na halach targowych raczej powinno być znośnie (z relacji na insta widzę, że raczej tam chodzą w normalnych ciuchach) - w sumie gdzieś znalazłam info jeśli chodzi o wystawców, że w opłacie za stoisko jest wliczone ogrzewanie/klimatyzacja, więc chyba powinni się wywiązywać z tego 😀
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
15 grudnia 2022 15:36
martrix, potwierdzam, jest rześko, śmiało golf czy gruba bluza
Na halę B to polecam bardziej kurtkę nawet, wczoraj na przeglądzie prawie przymarzłam do krzesełka.
Kastorkowa   Szałas na hałas
15 grudnia 2022 18:21
To wy straszne ciepłolubne. Ja w cienkiej bluzie i bezrękawniku bo mi ciepło było na B. Na arenie A i targach to już w ogóle ciepło.

A psy wpuszczają wszędzie tylko nie na arenę A nawet dla zawodników. Na B nie ma problemu żadnego.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się