jakie auto do przyczepy, "ekonomia"

Kochani myślę o daci duster najnowszej 150 km. Przyczepa 1100 dmc. Co sądzicie? Ma ktoś? Jak sobie radzi?
shewolf, mam Dacie Duster diesel 1.5 z 2011 roku. DMC przyczepy ma 1200 kg. Jeździłam nią z przyczepą jedynką jak była nowsza. Powiem szczerze - jechać się da ale komfort znikomy. Jak dla mnie okazyjnie można się przejechać ale na częstsze i dłuższe wyprawy celowałabym w coś mocniejszego.
Dzięki. A ile koni mechanicznych i czy napęd na 4??
shewolf, przy ciągnięciu przyczepy to ważny jest moment obrotowy, a nie tylko km. No i nie piszesz nic o dmc auta, bo ja jestem przekonana że Duster jest za lekki i nie ma wymaganego dmc.
shewolf, moja ma 120 koni ale tak jak pisze Perlica większe znaczenie ma tu moment obrotowy. A największy problem jest w tym ze to jest bardzo lekkie auto. Nie miałam problemu z ruszaniem pod górę i ona dawała radę ale jak koń zaczyna robić coś w przyczepie to bardzo buja autem. Jak jeździłam Land Cruiserem z dwoma końmi to ich w ogóle nie czuć ze tam są z tylu. Ale może po prostu ja już jestem za stara na takie manewry 😅
arabeczka, nie no nie jesteś, dlatego piszę własnie o DMC auta, że na bank Duster jest za lekki i to jest niezgodne z przepisami 😉
Perlica, ja patrzę po tym co się dzieje i uważam ze w Polsce jak się bardzo chce to wszystko można 😁 na jednokonna przyczepę Duster się zgadza w przepisach ale nadal twierdzę, że ja już bym się nie chciała na to porywać. Wolę jednak większe bezpieczeństwo jazdy.
arabeczka, może zależy od wersji, moim zdaniem nie spełnia tego wymogu z proporcją wagi do auta do wagi przyczepy z koniem.
Kilka stron temu była o tym duskusja i jak to policzyć.
Perlica, wydaje mi się z tego co pobieżnie patrzyłam ze ta wersja najnowsza z napędem 4x4 może pociągnąć przyczepę zarejestrowana na 1100 kg i będzie to zgodne ze współczynnikiem 1,33. Tylko nadal pytanie o komfort i bezpieczeństwo takiej podróży. Trzeba sobie obliczyć, przemyśleć ryzyko i tyle 😉
arabeczka, rzeczywiście 4x4 może mieć szanse, bo jednak waga auta od razu wzrasta.
Ogólnie gdybym nie musiała ciągnąć koni to bym sobie Dacię sprawiła, bo idealną mają wersję do wożenia pieseczków :-)
miałam okazję się przejechać dusterem 3-letnim nie tak dawno (kolega mi użyczył żebym po rzeczy do domu pojechała jak mi się w moim aucie sprzęgło skończyło 😅😉 nie pamiętam jaka wersja silnikowa, ale z napędem 4x4 i aż się zdziwiłam bo miał w dowodzie wbite na haku 1500kg 😮 (niestety baran ze mnie i na pozostałe parametry nie spojrzałam... więc nie wiem ile faktycznie z przelicznika by wyszło :/ )
Kurcze, bo myślałam o nowym aucie i w zasadzie tylko na Dacie nas by było stać🙄 a przy okazji chcieliśmy właśnie żeby coś pociagnela.
Mój przegląd aut spełzl na niczym
Najaralam się na Subaru outback , bo pociągnie 2000kg i pieski się zmieszczą, a tu na żywo się okazało że bagażnik ścięty i krótki, dwa borzoje nie wejdą😭
Perlica, Można popróbować z Foresterem, bagażnik większy. Subaru teraz robi fajne prawie autonomiczne auta, choć parametry hybryd w części elektrycznej niezadawalające. Jeśli ni przpasuje to pozostaje Toyota Land Cruiser, Land Rouver Defender - obecnie bardzo wygodna terenówka, oraz pickupy z zabudową skrzyni.
any, Nie ma już żadnych innych parametrów do liczenia. Ciągniesz taką przyczepę jaką masz opisaną w dowodzie rejestracyjnym.Duster dwukonnej nie pociągnie.
melehowicz, subaru nie ma hybryd w ofercie, ma wolnossące benzyniaki,bo to sprawdzałam.

LC czy Rover odpada, za drogie to są auta.
Jestem wytrwała i coś znajdę w końcu 😁 chodzę jal debil po parkingach i zaglądam ludziom do aut😜
Perlica, Subaru ma silniki benzynowe w Outbacku i XV, Forester tylko hybryda, Soltera tylko elektryk. BrZ też spalinowy , ale to sportówka.
melehowicz, ale Forester to maleńki bagażnik, bo właśnie ktoś przyjechał nim na trening z psami, mniejszy niż moj superb
Perlica, Przyczepy nie pociągnie. Przynajmniej nie ten obecnie oferowany.
melehowicz, nie biorę go pod uwagę, bo psy nie wejdą.
Discovery ogladalam , ale wersje sport No i tylko jeden borzoj wejdzie bez przesuwania siedzeń.
Ale i tak Rover odpada.
Skonczy się albo na superb scout albo się wkurzę i kupię joggera plus auto na kat b jakieś starsze.
any, Nie ma już żadnych innych parametrów do liczenia. Ciągniesz taką przyczepę jaką masz opisaną w dowodzie rejestracyjnym.Duster dwukonnej nie pociągnie.
melehowicz, moja wypowiedź do której się odnosisz jest z zeszłego roku, a przelicznik 1,33 nie obowiązuje jeśli dobrze pamiętam od początku tego roku(?) Więc na tamten moment wypowiedź była jak najbardziej prawidłowa (poza tym nawet jeśli prawo mi nie narzuca konkretnych proporcji mas to z czystej ciekawości masę własną i dmc auta wolała bym znać ) 😉 no i jeszcze... wszystko zależy od tego jak będziesz miał zarejestrowaną przyczepę (jak na mniejsze dmc to i dusterem legalnie pociągniesz tylko ładowności niewiele zostanie - ale to nie dla każdego przeszkoda bo nie każdy potrzebuje wozić po dwa pełnowymiarowe konie jednocześnie 🤷 )
any, Rzeczywiście - nie zwróciłem uwagi na daty.
Perlica,Oba LR nie zachwycają przestrzenią bagażową.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się