Derki

kotbury, - wheaterbeeta były w promce na horze i było 165. Są super jakości, nie przemakają i wypadają na prawdę obszerne. Ich 165 to chyba ruski czołg przykryje nawet.
Widzę też HKM winter time 165 dostępne w dobrym koniu, jest na polarze i ciągle w lekkiej obniżce.
zembria - ja trzymam w plastikowych pudłach z Ikei, tych z przykrywką, jak sa suche. Jak wilgotne to suszę na boksie.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
30 listopada 2022 12:23
zembria, generalnie jak je zostawiam suche to nie ma problemu i nie są wilgotne 😀
Pati2012, o masz, moje oczy pominęły to zdanie 😅
Moon   #kulistyzajebisty
30 listopada 2022 13:36
zembria, mam 3 pudła z Ikei z zamknięciami na klipsy i trzymam je w osobnym kontenerze - myszy się nie dobierają, jest względny porządek. Tylko tak przechowywane derki muszą być totalnie suche po praniu ofc.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
30 listopada 2022 13:43
Ja wlasnie rozważam wstawienie czegos na korytarzu stajni, tylko sie boje, że bedzie mi to wilgotniało jednak. Stajnie mam murowaną, ale caly czas otwarta więc powietrze takie samo jak na dworze jest.
Na ten moment mam elegancki inaczej stos na skrzyni w siodlarni i drugi nie mniej gustowny w salonie na hokerach przy barze 😝 Suszę na podłodze, bo mam podłogówkę, prawoe codziennie mam jak u sułtana w palacu podłogę zasłaną. Potem najbliższą możliwością jest właśnie przełożenie tego z podlogi na hokery... i tak sobie to tam straszy przez pare dni najczęściej. Jak się zbiorę w sobie i powciskam do szafy co się da, to najczęściej następnego dnia znów potrzebuję wyjąć i zabawa od nowa 😅
Trochę tego idzie w bierzącym uzytkowaniu, bo konie dwa, a jak je suszę to najczesciej dla kazdego po 2 polarki potrzebuję, a czasem i 3.
Czy ktoś może mi odpowiedzieć czy derka PE seria Titan faktycznie jest wytrzymała?
adriena, mega!. Ja kupiłam te derki jak mój koń chodził w stadzie z drugim takim, z którym dla zabawy rozszarpywali sobie derki. Po kolejnej podartej kupiliśmy obie titany i problem zniknął. Pojawił się problem rozwalonych kantarów ale to tańsze 🤣. Do tej pory mam pierwszego titana (kupionego 5 lat temu), 3 koń w niej chodzi i wg mnie jest niezniszczalna.
Ja przechowuję derki w garażu na półce, teraz jak i cały rok. Do stajni zabieram tylko jedną, która jest na koniu 24h , no i na pace mam polar, który używam do jazdy jak i po.
Więcej mi nie potrzeba.

Tzn na zawody tylko zabieram zestaw zawodowy: czyli stajenna ładna plus ładny polar.
zembria, u nas są wieszaki na derki dostępne dla wszystkich
Epk mój gagatek przody mi szatkuje, normalnie szału można dostać. Chyba się w końcu skuszę na tą derkę
adriena, no te miały taką zabawę że brały zębami za derkę i ciągnęły do oporu. Raz jeden raz drugi. I serio titany to wytrzymały. A już byłam kompletnie załamana, bo ze 2 derki wymieniłam...
Wrzucam HKM "Highneck Innsbruck" 
Moj kon wielkolud i derka 165. No mogłoby być więcej miejsca na łopatkach, ale nie jest źle...
20221201_141855.jpg 20221201_141855.jpg
20221201_141849.jpg 20221201_141849.jpg
Melduję, że spakowałam ślązaka w HKM winter time 😁 Natomiast żeby ona była jakaś dłuższa, jak wg. sklepu, to nie zauważyłam. Wzięłam 155 dla pewności i jest bardzo optymalna, gdzie on ma kilka 145 i spokojnie w nie wchodzi (eskadron, schockemohle, avalanche). Kliny mogłaby mieć wyżej, ale jak za jej cenę to w sumie nie narzekam.
Kaptur ma faktycznie długi tą derka, trochę ma golfik po same ganasze 😅

No i dobrze, że wzięłam taką "od ręki", bo już ją ma na sobie. Jest duża wilgotność w powietrzu i przez to marne -1 odczuwa się mocno nieprzyjemnie. W cieńszej był letni i zjeżony, w tej mu od razu futro klapło, a on niestety jest już w takim wieku, że jak zmarznie to się robi sztywny.

No i minus dla avalanche, mam urwany zadni pas, ten gumowy. Po 4 dniach w użytku. Niby pierdoła do naprawienia w chwilę, ale przy derce za taką kasę to jednak trochę wiocha... 😑
20221130_211033.jpg 20221130_211033.jpg
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
02 grudnia 2022 07:16
Dziewczyny! Powiedzcie mi, czy macie jakieś sposoby na wycierające się grzywy pod kapturami? Mam rozpacz przed wrzuceniem go w grubszą, bo wiem, że znów będzie miał ubytek w grzywie 😅
Czy te elastyczne kondony z poduchami zdają rezultat czy to tylko na łopatki bardziej działa?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 grudnia 2022 08:03
Alaska, Jakie masz wypełnienie? Widzę że Ci się tak "wciąga" podszewka, u mnie też się tak robi i mnie to wkurza strasznie 🙄 Ogólnie jestem zadowolona bardzo z tych derek, koniom widać wygodnie jest, porządnie uszyte itp, ale to ciągniecie do tyłu to normalnie jak kamyk w bucie mnie uwiera 😝
Hermes, na łopatki to słabo działa :P ale grzywę nawet ratują 😉
zembria, 200g. Właśnie też mnie to wkurza 😝
Myślałam, że to kwestia miejsca na łopatce, ze jest trochę za ciasno, dlatego sie tak zwija....poza tym derka jest bez zarzutu, a odblaski nieźle dają po zmierzchu.
Chyba jestem skazana już na horze, w niej nic się nigdzie nie opina 😅
Dla porównania, fotka w Horze
20221129_182405.jpg 20221129_182405.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
02 grudnia 2022 08:59
Alaska, Ja mam raczej drobne i wąskie konie, przy łopatkach mam sporo miejsca. Też mam 200g właśnie.
zembria, dla mnie to on też jest wąski generalnie, tylko długi. Widać ogólnie pewnie to, że łopatkę ma jak patelnię, robi swoje... 🤣
Hermes my zawsze gubimy grzywę po sezonie derkowym ale mój na szczęście wyglada ok bez grzywy
Czy istnieje Horze avalanche z wypełnieniem 100g ?
150 to już bedzie za dużo, bo takie widzę dostępne.
Alaska, - nie, jest polar lub 150g. Tylko to 150g jest niby "oddychające" i imo wypada dość cienkie przez to - zarzuciłam na konia 200g bez kaptura i mimo braku osłony szyi było mu wyraźnie cieplej. Gdzie ta 200g to zaliczyła już w życiu trochę prań, a 150g avalanche była nowa... a marzł mi w niej przy 7 stopniach 🙄
Ktoś się orientuje czy do derki fouganza all weather będzie pasował kaptur horze nevada?
Alaska, - nie, jest polar lub 150g. Tylko to 150g jest niby "oddychające" i imo wypada dość cienkie przez to - zarzuciłam na konia 200g bez kaptura i mimo braku osłony szyi było mu wyraźnie cieplej. Gdzie ta 200g to zaliczyła już w życiu trochę prań, a 150g avalanche była nowa... a marzł mi w niej przy 7 stopniach 🙄

Ktoś potwierdzi lub zaprzeczy tej teorii 😀 ?

Mam 200g i na teraz przy takiej temp, ciut powyżej 0 jest stanowczo za ciepła na mojego smoka. Plandeka z polarem jest taka na granicy (chociaż mam starą derkę ze startu i jest w niej grubszy polar niż w avalanche).
No nic najwyżej kupię plandekę z Horze i coś pod spód innego 😀
Alaska,
Potwierdzam ta teorię 😉 To jest takie mało grzejące 150 powiedziała bym, że jak 100.
Hej, czy ktoś z Was spotkał się z derką 0g, 1200DEN i wyżej i z klipsami/kółkami do wpięcia podpinki?
Bardzo proszę o polecenia �
Goneflying, tak, Premier Equine
_Gaga,

Jakiś konkretny model?
Goneflying, najmocniejsze są Titany , ale Bustery też są mega mocne. Wszystkie mają opcję przypięcia ocieplenia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się