Derki

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
08 grudnia 2022 08:03
Goneflying, Weatherbeeta też ma taki model, z odpinanym kapturem i mocowaniami do podpinek. Daję linka do wszystkich ich modeli które mają mocowania na podpinki:
[[a]]https://www.weatherbeeta.co.uk/for-horses/horse-rugs/turnout-rugs?features=Liner%20Compatible&rug_weight=LITE%20%280g%29[[a]]
edit. nie wiem dlaczego się tak dziwnie wkleja, w edycji mam bez tych nawiasów i nie mogę tego poprawić.
Goneflying, tak, horseware takie ma - liner system.
W jaką temperaturę mniej więcej ubieracie derki 100g?
Biorąc pod uwagę, że koń cały golony i padokowany 24/7 z dostępem do siana
HORZE GLASGOW- ktoś ma? To derka z niższego pułapu cenowego, nadaje się to do czegoś? Głównie chodzi mi też o ilość miejsca w klacie czy jest też taka sukienkowata jak Avalanche?
Alaska,
Ja mam ta derkę
Jakość jest adekwatna do ceny, w klacie nie jest bardzo szeroka, na moją średniej szerokości klatę klaczy wchodziła i nie obcierala. Nie mam porównania z avalananche niestety
zdecydowanie mniej obszerna niż avalanche. Glasgow to cala linia, polarówki, padokowe, stajenne. Ja lubię bardzo te ich stajenne, stosuję je jako podderki pod padokówki
Przychodzę z głupim pytaniem. Można jakoś zmniejszyć wypełnienie derki. Znalazłam wydaje mi się, że fajne derki tylko wypełnienie 200 a moje konie stoją max w 50, lub plandeka na polarze. I w 200 mogą się ugotować, a derki kuszą😊
Hej jakie derki wrzucacie na konie przy -10 w nocy? Mój stoi w stajni w boksie, więc raczej jest tam cieplej niż - 10 ale zastanawiam się czy tyłek mu dziś nie zmarznie w derce 200g z szyją, niegolony.
mindgame, ale jak nieogolony w 200 gr?

Moja nieogolona w plandece tylko.
W 200 gr miałabym goloną.
Ja przy -10 golonego mam w 350 gr
Poniżej zarzucam 450 gr
Ale generalnie od konia zależy. Gdyby Byśka żyła - jako nieogolony i ofutrzony emeryt , pewnie łaziłaby bez niczego. Dopiero poniżej -10 dostawała 150 gr.
mindgame, - ja mam golonego w 300g i jest git. W stajni, jeśli jest murowana, zamknięta i pełna koni, to jednak nie będzie -10, a bliżej 0.
Na zaroślaka to bym takie 100g dała raczej.
No właśnie słabo zarasta dlatego chodzi w derce, no i ma wyjście z boksu na mini padoczek dostępny non stop. Ok czyli nie będę się stresować tą temperaturą.
To chyba zależy, ja stosuje metodę, że koń pod derką ma być przyjemnie ciepły. Nie zgrzany i nie chłodny, ani letni.
Jak byłam wczoraj u mojego to był cieplutki w nowej derce 200 g przy ok -4 (na padoku).
Jest nieogolony, ale on nigdy nie zarasta mocno, sierść zimową ma zawsze przez pół w stosunku do innych koni.

I potwierdzam, dotarła do mnie Horze Avalanche 150 g, faktycznie jest to cienkie. W porównaniu do 200g z HKMu to derka jest prawie przez pół.
Wątek stary jak świat i niezmiennie ta sama historia... w co ubrać konia? To za dużo! To za mało! Kurde, mam 3 konie niegolone, w różnym wieku, wszystkie w dobrej kondycji. Jeden stoi w 300g, drugi w 200g, trzeci w 150g i wszystkie pod derką mają miło. Znałam też dość młodego konia, który przy -5 biegał w derce 500g. Nie ma na to recepty! To trzeba sprawdzać i wyciągać wnioski.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
14 grudnia 2022 12:23
Dokładnie, ja mam jednego zmarźlaka i jednego któremu zawsze ciepło, mimo że podgolony jest. Trzeba samemu przetestować co danemu koniowi potrzebne. Moje aktualnie w 200g, dziś -6 i wieje, to zmarźlak dostał kaptur do tego jeszcze i jest ok.
Przed chwilą zastanawiałam się czy aby na pewno kupować 300g i czy jej użyje, nie? No to dziś wkładałam pod nią polar 🙉 Mój zwierz ma na sobie dwukrotność tego, co maksymalnie nosił wcześniej. Wiek się chyba jednak zaczyna odzywać... trzeba poszukać drugiej 300g, jak nie 400 🙄
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 grudnia 2022 11:59
keirashara, U mnie dziś konie w 200g z kapturami dodatkowo, a i tak Blondas taki letniawy pod spodem 🤐 -11 rano było. Jak będzie z -13/5 to będę musiała mu warstwę dołożyć na pewno.
Gillian   four letter word
15 grudnia 2022 12:21
U nas 300g i polar, otwarty boks i pół łysy koń :-)
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
15 grudnia 2022 12:35
Gdyby nie to, że uspokoił się wiatr, a na przyszły tydzień zapowiadają na Pomorzu 8/9 stopni na plusie.... 🙄 to wyciągałabym 300 ... Popieprzyła się pogoda, ani to dobrze dla zwierzaków/roślin ani dla nas.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 grudnia 2022 12:47
Aleks, Tak, ten wiatr był taki przenikliwy. Sprowadziłam chłopaków do stajni w poniedziałek na noc, jak tak pizgało. Chyba ulgę odczuli, nie było biegania wzdłuż i wszerz, że są uwięzieni i zaraz wszyscy zginiemy. Stanęli w środku i siano żarli.
Kurde to moja jest hot, ale poprzedni wałaszek mój też hot był i jak tylko 50 gram za dużo to się rozbierał, a golony na 0.
U nas -11 było, kobyła w plandece Waterbeeta, cieplutka , włos króciutki.
Tej nie widzę sensu golić, bo taka łysa, ale jakby była ogolona to by stała w 200 gramach teraz.
Mojego to chyba po prostu peseloza dopadła, bo on właśnie nigdy nie miał więcej niż 200g bez kaptura. Obecnie ma polar i 300g z kapturem 🙄
Tylko też stoi w skrajnym boksie i bardzo dużym, więc na pewno ma tam chłodniej, niż te standardowej wielkości i w środku. Dodatkowo wczoraj to może i by uszedł w samej 300g, ale niestety od dwóch lat jak nawet lekko marznie to się robi sztywny, więc wolę dogrzać.
Jeszcze mi odrósł dość mocno już, a nie minął miesiąc od golenia, będę w styczniu powtarzać jak nic 😒
Jaka firma derkowa ma kaptury, duże wypełniania (300-400g) i produkuje długość 165? Mojemu smokowi w 155 wystają trochę poślady, a nie widzę nigdzie dłuższych derek niestety.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
15 grudnia 2022 18:06
karolina_, Weatherbeeta, ale kosztują majątek 😝
https://www.weatherbeeta.com/for-horses/horse-blankets/turnout-blankets?rug_weight=HEAVY
edit. opcje z nieodpinanym kapturem są sporo tańsze z ego co widzę.
karolina_, - HKM winter time występuje jako 165, tak bardziej budżetowo i na już. Jest 300 i 400g, spoko jakość w stosunku do ceny. Moja od dwóch tygodni jest ujeżdżana w deszczu, błocie i śniegu, żyje, kaptur się nie odpina, fajnie zachodzi na grzbiet, plus dopięłam w niej ślązaka, co nie jest takie proste 😜
No i Horseware ma 165, ale to już lekkie bankructwo.
HKM ma 165, są obszerne.
karolina_, Weatherbeeta.
zembria,

Dzieki. Weatherbeeta to dobry pomysł, mogę sobie kupić będąc w UK więc taniej.

adriena, keirashara a jak z trwałością? Do HKM zaraziłam się po zakupie jakiś ich szajsbryczesow. Jestem fanka derek Horsenjoy, ale oni 165 nie mają, a w 155 dziadowi wystaje pół dupy
karolina_, - ja mam ją jakieś dwa tygodnie, ale mój dziad jej nie oszczędza. Tapla w błocie solidnie, w jeden dzień lało dość mocno i nie przemokła. Kumpel jak dotąd też jej nie zjadł. Kaptur się nie odpina i jest długi, plus mocno zachodzi na derkę, pasy całkiem spoko. Fikał w niej już też solidnie (bo śnieg! śnieżek! tyle śniegu, jeeej! 😂🤦 ).
Mogłaby mieć lepszy klin (wyżej) i regulacje zapięcia, ale dorwałam ją za szalone 311zł i jak za tą cenę to na prawdę dobry zakup. Też nie przepadam za HKM, ale derki są całkiem ok. Mam jeszcze ich plandekę z polarem, jakieś 3/4 lata już i żyje, ma się dobrze, jedyny zarzut, że jest dość wąska w klacie... ale na mojego to większość jest wąska 😉
Prezencja uprzejmego traktowania piżamki:
20221207_212540.jpg 20221207_212540.jpg
keirashara, faktycznie nie oszczędza tej derki 🤣 poszukam w takim razie
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
16 grudnia 2022 12:12
karolina_, Ja bardzo polecam te Weatherbeeta, są mega mocne i porządne. Najlepsze derki jakie mam. Mają już dobre kilka lat i żadne inne które mam nie są tak trwałe. Są też najlepiej skrojone moim zdaniem, najlepiej ma moich koniach leżą. Plus rozmiarówka co 5cm a nie co 10cm też pomaga w dobrym dopasowaniu, bo moje chłopaki to właśnie takie 140, pomiędzy standardowymi rozmiarami.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się