Siatka na siano - z małymi oczkami

Zamówiłam 1 siatkę z piece of hay 10 listopada. 16listopada zadzwonilam żeby dopytać kiedy będzie wysyłka, mila Pani odebrala telefon, dostałam info ze za 2 dni ,okey, więc czekam. Mijają już 2tygodnie od tego czasu, a nikt nie odbiera,nie odpisuje na maile ani smsy.. ktoś miał tak samo? Otrzymaliście finalnie zwrot kasy albo zamówienie? Czy jak to się u was skończyło?
nektarynka13, zobacz na moje wiadomości z czerwca. 😅
Tobie chociaż odebrali telefon, ja czekałam też długo, gdzieś 2 tyg., kiedyś dojdzie, ale polecam ich męczyć. 😉

Po czasie (już prawie pół roku) stwierdzam, że jakość naprawdę super. Mamy "worek na siano z dnem z tkaniny", siatka grubości 4mm, rozmiar siatki:120cm, wielkość oczka: 4cm i naprawdę ciężko ją zajechać. Cały czas w boksie, gdzieś tam przegryziona w jednym miejscu była, ale "załatane" i trzyma się dalej, a pakowana na full, że podnieść się nawet nie da. 🙂
U nas z Piece of Hay zapowiada się podobnie niestety. Zamówienie złożone i opłacone w piątek 25.11 a na koncie na stronie napisane że jest wstrzymane (oczekuje na płatność) 😐 Dzisiaj wysłałam potwierdzenie płatności na ich maila ale z Waszych komentarzy wnioskuję żeby nie robić sobie nadziei na ekspresowa wysyłkę.
Witajcie wszyscy.
Jak radzicie sobie z końmi, które wkładają nogi do statek? Mój niestety robi to notorycznie i niestety jest to bardzo niebezpieczne bo już kilka razy się zaplątał, do tego jest kuty 🙁. Siano rzucane na ziemię też rozkopuje po całym boksie w wyniku czego duża część się marnuje a Koń stoi bez żarcia. Siano przyjezdza różne, kiedy zmieniam stajnię problem jest ten sam. Bardzo bym chciała żeby miał dostęp do jedzenia przez dłuższy czas ale nie mam pomysłu.... myslalam nad paśnikiem ale boję się że to będzie jeszcze bardziej niebezpieczne jeśli będzie w niego kopał i próbował wkładać nogi.
A jakie masz oczka? Pewnie za duże, dać mniejsze, lub podwójna siatke. Zawiesić wyżej lub bokiem.
krolik92, niestety dla takich koni siatki są bardzo niebezpieczne.
Jedyne rozwiązanie to zawiesić je bardzo wysoko.
Mam takiego właśnie konia, więc wiem co mówię.
Na padoku siatkę ma na drzewie zawieszoną.
Nie jest to super zdrowe dla szyji i pleców, no ale siano ma też na ziemi, więc przeżyje.

siwaaa, aobsolutnie wielkość oczek nie ma tu nic do rzeczy, bo malutkie oczka koń grzebiąc i wkładając tam nogę w 1h robi te oczka wielkie, bo rozrywa.
A jak jest kuty to już całkiem łatwo, bo zaczepia sznurek o ramię podkowy i klops gotowy.
Mam teraz taką klacz i śledziłam to bardzo dokładnie jak się to dzieje.
Perlica, aa dobra, nie doczytałam że kuty.
siwaaa, Niekuty, który lubi sobie noga w siatce grzebać też z czasem zrobi dziurę.
Jedyna opcja to wieszać wysoko, przy czym, dane mi było wyciągać końska nogę z siatki 70cm nad ziemią.
Uf to mam szczęście, moje żadne nie grzebie a mam też duze oczka w 2 siatkach. I chyba są mocne, ponad dwa lata i żadnych dziur.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 grudnia 2022 11:29
Ja bym poszła w stronę paśnika jednak. Siatki wysoko są bardzo niekomfortowe dla koni i w dłuższej perspektywie czasu negatywnie wpływają na ciało. Pokombinowałabym z paśnikiem skrzyniowym z opadającą w miarę ubywania siana kratką/siatką na ramie.
Iskra de Baleron, dokładnie takiego mam konia, nie kuta już od jakiegoś czasu a siatki dziurawiła, bo wkładała nogę i sobie grzebała.
zembria, przy koniu który wkłada nogi jak moja przykładowo nie proponuj takich rozwiązań, bo to może się skończyć tragicznie, bo koń jest kuty.
Ja robiłam rozeznanie w tym temacie i owszem są paśniki , które nadadza się dla konia grzebaka, ale tylko bosego!
Mam kilka zdjęć z samorubek , jak i znam profesjonalne z UK za miliony monet i one też nie zdają egzamiinu, jesli dopuści się do tego , że siana będzie nie wiele.
Ponieważ nie lubię marnowania siana, a moje metalowe paśniki od prawie roku stoją i czekają na montaż... To dwóm grzebaczom daję siatki z kolosalnymi dziurami, takimi 40-50 cm średnicy. Efekt jest taki że koń żre sobie pełną gębą (nie spowalnia jedzenia), może grzebnąć ale bosą nogę wyjmie, nie rozgrzebie wszystkiego. Siatki wiszą przy samej ziemi.
Kutym grzebaczom nie polecam nawet takiego rozwiązania.
Co do siatek to na własne oczy widziałam jak koń nie grzebacz, starszy wałach , więc nikt nie wie co mu odbiło, wsadził nogi do takiej zwykłej siatki i leżał związany nią na padoku.
Jak i po co? Nie wie tego nikt 🤣 Może chciał się zabawić w SM jakieś 🤣 nic sobie nie zrobił, no ale .....
Dlatego w robocie lukam co chwila na kamery i sprawdzam czy wszystko ok. Ja miałam tylko raz przypadek w pensjonacie koń mi się karabińczykiem od derki przypiol... Na szczęście koń stał spokojnie i był stajenny i dosyć szynka odpiął.
Jakbym dawała luzem to by miały druga sciolke z siana. A też nie lubię marnotractwa. Zwłaszcza, że mamy piękne pachnące zielone sianko i zwyczajnie byłoby mi szkoda.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 grudnia 2022 16:23
Perlica, o łoł, do skrzyni włazi? Niezła aparatka 🙄
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi💖. Zawieszenie wysoko nie wchodzi w grę, taka opcja jest moim zdaniem zdecydowanie gorsza niż brak siatki 🙁. Z wielkimi dziurami próbowałam, nie zamykałam nawet górnej części ( siatka prostokątna ) żeby mógł jesc jak z miski. Mimo wszystko nogi w kółko w siatce. Raz przełożył jedną nogę przez całą siatkę tak że miał ją między przednimi nogami🙈🙈. Myslałam nad takim samozapadającym się paśnikiem tylko boję się że będzie walił nogami po tych kratkach 🙁 może wrzucicie fotki takich paśników ?🙏
zembria, nie moja klacz, jej w życiu bym takiej opcji nie stworzyła, bo bym w tym siedziałą po 20 minutach na pewno. Wszystko ona bada stopami przednimi....
Zrobiła to całkiem spokojna rekreacyjna cobka, gdzie byś nie powiedziała, że ona tak może zrobić, bo to mumia nie koń.
Gillian   four letter word
10 grudnia 2022 13:09
Wieszam wysoko i się nie przejmuję, koń pod opieką fizjo i zero napięć :-)
Mój też przez kilka lat miał wysoko i żadnych problemów z plecami 😉

Jak nie siatka to może torba na siano?

Plus tak w sumie jak ma siano ze słoma wymemłane, nawet po boksie, to w sumie nie jest tak, że stoi całkiem bez... nie skubie tego, nie ruszy? Jak ze sprzątaniem boksu? Przy regularnym nie powinno być mokro/gnój na tyle, żeby nie chciał zjeść.
Nareszcie dotarła moja wyczekana podwójna siatka od Piece of Hay 😍 Muszę przyznać że wygląda bardzo porządnie, nie ma nawet co porównywać ze „zwykłymi” siatkami. Mam nadzieje że będzie tak wytrzymała na jaką wygląda i skutecznie spowolni moją specjalistkę od siatek 🙂
uszatkowa   Insta: kingaielif
11 grudnia 2022 13:58
kluka, ja już drugi raz zamawiałam z pieceofhay. Pomimo braku odpowiedzi na maile i fatalnej obsłudze. Niestety te siatki są najlepsze.
My ostatnio odkryliśmy Bentlie i jesteśmy bardzo zadowoleni. Siatki mocne, nieporównywalne z tymi co mieliśmy do tej pory i co najważniejsze dla nas są bardzo duże. Będziemy zamawiać teraz od nich siatki na balot to dam znać jak z jakością
uszatkowa, masz rację u mnie też poleciało kolejne zamówienie 😁
jul-rose, weszłam na stronę., widze tylko worki i jak dobrze widzę mają supły?
xxagaxx,
Ja kupowałam kontaktując się w wiadomości bo chyba na stronie nie ma wszystkiego. Znalazłam ich przez jakiś post sprzedażowy na FB. Z tego co wiem mają z supłami i bez.
Mi osobiście supły nie przeszkadzają. Jeżeli koń ma problem z supłami to i siatka bez supłów nie powinna być u niego wykorzystywana.
Jul-rose, ale jaki koń ma mieć "problem" z supłami? I jakie ma znaczenie, że Tobie nie przeszkadzają? Końskim zębom obiektywnie przeszkadzają, Twoja opinia tego nie zmienia. 😅

EDIT: A, widzę, że to jedyne dwa posty naszej nowej użytkowniczki. Dlatego jej supły personalnie nie przeszkadzają. Not suspicious at all. 😂
Sivrite, a czyja opinia zmienia? Koń Ci powiedział że nie lubi? 😅
Młode konie które mają mleczaki, konie starsze i z pewnymi wadami zgryzu w ogóle nie powinny mieć siatki nieważne czy ma supły czy nie. Czego nie rozumiesz?
Mamy siatki od piece of hay I od hay hey(? Nie pamiętam dokładnie nazwy), napisałam tylko że testujemy coś nowego..
Jul-rose, to chyba Ty czegoś nie rozumiesz...
Koń mi nie musi mówić czy lubi czy nie lubi siatek z supłami, bo jego lubienie również nie ma nic do rzeczy. Jego zęby będą się nierównomiernie ścierać bez względu na jego preferencje, jeśli będzie żarł z siatki z supłami.
Co do tego mają konie z mleczakami i wadami zgryzu? I to, że niektóre konie nie powinny w ogóle jeść z siatek? Nie o tym jest rozmowa, to kompletnie nic nie zmienia dla tych, które jedzą z tych siatek i niszczą sobie zęby.

Ta, "napisałaś tylko, że testujecie coś nowego"... Jako Twój pierwszy post walnęłaś polecenie ewidentnie szkodliwych siatek. 😂 Każdy sobie może to sam ocenić, ja tylko doinformowałam osoby, które będą czytać to polecenie.
Sivrite, jakieś szersze badania w tym temacie ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się