Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Kantar jako szelki dla psa, czaprak/derka jako koc 😀 w taki sposób obchodzą regulamin 😀
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 listopada 2022 14:50
Dostaję ostatnio sporo mieli (tak ze 2x na dobę średnio) z różnych miejsc, że wysłano prośbę o zmianę hasła, że mój komputer ma podobno wirusa i czy to moja prośba o zmianę hasła jest. Z różnych miejsc, o różnej treści, ale sens ten sam. Nic z tym nie robię, bo wydaje mi się że to ściema, ale po kilku już dniach zaczęłam się zastanawiać, czy aby na pewno? Meila mam na onecie, miał ktoś podobną sytuację?
zembria, ja dostawałam kilkanaście maili dziennie z Facebooka, ze była prośba o reset hasła. Do tej pory nie wiem o co chodziło, to był jakiś błąd systemu.
Kantar jako szelki dla psa, czaprak/derka jako koc 😀 w taki sposób obchodzą regulamin 😀

no niestety, wystarczy że wrzucę w opis magiczne słowo "czaprak" i zdejmują mi ogłoszenie 🙄 widzę milion innych ofert zawierających czaprak w opisie...
Ja mam dokładnie ten sam problem! Nawet wystawiane jako psie akcesoria, bardzo szybko spadają z rowerka 😒 a widzę masę tak samo poopisywanych ogłoszeń...
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
10 listopada 2022 21:43
Fokusowa, mojemu mężowi latem ktoś się włamał na fb, potem ten ktoś dodawał w różnych grupach posty o kasynach internetowych. Zobaczyłam przypadkiem, sprawdziłam logowania, okazało się, że ktoś z niemiec się logował. Oczywiście wylogowałam że wszystkich sesji i zmieniłam hasło. Takich postów o kasynach widuje dużo, staram się ostrzegać ludzi bo naprawdę samemu nie jest łatwo to wychwycić.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
11 listopada 2022 11:45
TRATATA, o, to już wiem, skąd tyle postów i dyskusji pod nimi z superlatywami na temat kasyn internetowych, że to taki super zysk i co nie tylko...
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
22 listopada 2022 11:37
gdzie najtaniej kupie różne słodycze kinder? 😉 potrzebuję miks różności do paczek świątecznych
Zajrzyj na Shopee są tam różne cuda. Słodycze tez.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 grudnia 2022 08:08
Co zrobić z przeterminowanym syropem z witaminą C i syropem z wapnem? Wapno się pewnie na kompostownik nada, ale witamina C? Da się to do czegoś wykorzystać?
Kwiatki doniczkowe niektóre lubią podlewanie woda z kwasem askorbinowym.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 grudnia 2022 08:22
faith, Tylko to jest syrop, tam pewnie też sporo cukru jest, to nie zaszkodzi?
Właśnie nie powinno, tylko musisz porządnie rozcieńczyć. Lepiej byłoby na wiosnę niż teraz też tym podlać, cukier daje kopa do wegetacji. Moja siostra florystka podlewa tak te kwiatki które potrzebuje żeby rozkwitły na cito 🙂
Tylko sprawdź czy alko nie ma w składzie też 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 grudnia 2022 08:32
faith, Spoko! Dzięki 🙂 Miałam zapasy syropków dla koni w razie W i się na szczęście przeterminowały wszystkie 😉
Jakie to głupie, ale zapytam. Podczas przeglądania ogłoszeń czasem widzi się zdanie: koń jeździ pod dziećmi w tereny, na placu dla doświadczonego. O co chodzi? Bardziej wydawałoby się, że koń będzie płochliwy w terenie. Nie rozumiem, nie poznałam takiego gagatka nigdy.
shewolf, może w terenie w zastępie jest grzeczny i posłuszny, a na placu jak się ma samemu coś ujechać to już niekoniecznie? Tak bym to rozumiała.
Albo jak idzie w terenie po prostej pod kimś lekkim to jest ok, a jak kręci się w kółko po placu to pokazuje dyskomfort dość ekspresyjnie. Pewnie trzeba by samemu wsiąśc i zobaczyć, każdy kon moze mieć inaczej.
Piszę tu,bo nie wiem gdzie.
Zawsze było mi zimno w palce dłoni, ale w tym roku to jakaś masakra.
Co wyjdę z psami to dosłownie palce mi odpadają nieważne czy -1 czy -10.
Jakie rękawiczki pomogą? Nie ma wątku o rękawiczkach do chodzenia na codzień.
Może ktoś ma taki problem i ma coś sprawdzonego ?
Narciarskie nie działają i tak naprawdę im grubsze tym gorzej.
Biorę pod uwagę jednopalczaste jak dla dzieci, bo już kurde nie wiem sama co robić.
HELP
Perlica, - nie rękawiczki, ale sprawdź sobie poziom wit B w organizmie przy badaniach. Mi tak marzły i drętwiały przy niedoborach, pierwszy lepszy B-complex z apteki i problem zniknął.
Rękawiczki + mufka?
Tzn. jak nie trzeba trzymać smyczy.
Jednopalczaste – zdecydowanie.
keirashara, nie mam niedoborów na pewno, jestem pod stałą opieką lekarza z uwagi na przewlekłą chorobę jelit i mam wyniki najlepsze w życiu, łącznie z wit B.
To nie to.
Potrzebe rękawiczki na spacer z psami, bo na konie mam cieniutkie softshelle i jak ruszam rękami , co w stajni nieuniknione to jest mi top ciepło. Z psami jednak trzymam smycze i tyle , wtedy jest dramat.
Ja mam podobnie, się dopatruje się tego w niej szczupłości i bardzo małych dłoniach i stopach.¯⁠\⁠(⁠°⁠_⁠o⁠)⁠/⁠¯
shewolf, ja jestem szczupła i filigranowa, zawsze mi zimno. Jednak mam tak ciepłe buty np. Emu lub górskie czy śniegowce z firmy robiącej ciuchy na żagle,że jest mi ciepło w stopy. Na spacer idę w spodniach narciarskich i bieliźnie termicznej, kurtka górska i jest git. Pozostały dłonie😝
Znalazłam w deca skiturowe rękwice z palcami z nakładką na nie bez palcową, ale kurcze nie wiem czy nie lepsze goretexy:

https://www.decathlon.pl/p/rekawice-narciarskie-wedze-2-w-1-skiturowe/_/R-p-309012?mc=8551163&snrai_campaign=Lxw8DCCc03df

https://www.decathlon.pl/p/mp/viking/rekawiczki-multifunkcyjne-dla-doroslych-viking-nortes-gore-tex/_/R-p-af975560-7dfa-4760-9bbb-802edf00f0d2




Przede wszystkim skupiłabym się na materiale, z którego te rękawiczki są zrobione. Poliester z poliestrem to Cię nie ogrzeje 😉 Ostatnio kupiłam cienki szalik 50% wełna 50% kaszmir i to jaki on jest ciepły, to poezja! Spróbuj poszukać sobie rękawiczek z wełny merino, ona ma właściwości termoregulacyjne, więc jak jest zimno to ogrzewa, a jak jest ciepło, to nie przegrzewa 🙂 Na bardzo mroźne dni polecam rękawiczki z wełny alpaki 🙂 Ale to wiadomo, trzeba sprawdzać skład, bo jak coś ma 5% danej wełny to i tak nie będzie działało tak, jak powinno 🙂
macbeth, to prawda, też myślałam o merino właśnie, bo też wiem że gruby materiał być nie może , bo wtedy jest mi jeszcze bardziej zimno, dlatego narciarskie mi nie działają dobrze, a końskie z softshellu działają mi idealnie, ale mam tylko jedną parę na konie i już ich nie widzę w sprzedaży. Są super cienkie i obcisłe z Horze, ale już takich nie widzę nigdzie. Kupiłam Pfiff, bo wyglądały na foto tak samo, a jak przyszły to mają sztywne palce i już od razu w nich zimno.
Najgorsze, że wszystko się kupuje teraz przez net i nie można tego dotknąć.🤦 Nawet w DECa co lepszej jakości, to napis że w sklepie niedostępne. Co za czasy.

xxagaxx, problem największy mam z palcami , więc musiałabym mieć jedno palczaste rękawiczki żeby to działało, a nie wiem czy się wtedy da dobrze operować dwoma smyczami , bo ledwo daję radę w normalnych rękawiczkach, jak zobaczą ofiarę 😅
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
14 grudnia 2022 09:43
Perlica, a jakieś krążenia dłońmi, ruszanie palcami? Oczywiście oprócz rękawiczek
safie, no pomaga, no ale trudno to robić trzymając 70 kg psów.
Dlatego właśnie na koniach cały dzień nie ma problemu, bo coś robię, a idąc z psami mam jakby mało ruchome palce bo są zaciśnięte na smyczach? Nie umiem tego wytłumaczyć.
Perlica, - a myśliwskie? W nich jednak trzeba operować, a główny sezon polowań w Europie wypada w zimnych miesiącach.
Z tą wit B to tylko sugestia, bo ja nie badałam, a rękawiczkach śmigałam od października często 🙈
keirashara, widziałam, że są takie. Zastanawiałam się nad nurkowymi też, bo są cienkie, a jednak ogrzewają.
Problem w tym, że niczego nie da się dotknąć.
Bardziej chodzi o poradę w stylu, mam podobnie , kupiłam sobie te i te w tym sklepie, też sobie kup 😉

To brzmi profi:
https://merino-sklep.pl/product-pol-122976-Rekawiczki-Icebreaker-260-Tech-Liners.html

Lub takie:
https://merino-sklep.pl/product-pol-150577-Rekawiczki-Icebreaker-Sierra-Gloves-niebieskie.html



Bo na Deca opinie takie, że rozpadły się po 2 użyciach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się