M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
27 grudnia 2022 19:25
m_chaaa, u mnie na mocny kamień zadziałało to Clinex W3 Forte Płyn do Czyszczenia FUG w Sprayu
tylko śmierdzi niesamowicie.
Spróbuj może płyn do naczyń mocno spienić, nałożyć na kamień i popsikać octem.
m_chaaa, - ocet 😉 lub płyn W5 z Lidla, też super działa.
keirashara, swoją drogą 50x60 poszewki są w H&M. Drogo co prawda. Czekam na swoją pierwszą muślinową to dam znać jak z jakością.
Fokusowa, - będę wdzięczna! Choć już se kupiłam nową pościel przy okazji wyprawy do Ikei, ale nie świąteczną 😅
keirashara, ocet średnio daje rade właśnie..
safie, o, nie znam tego płynu. Spróbuję z tym płynem do nauczyć a jak nie to zamawiam ten śmierdzącym płyn. Dziękuję 😁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
27 grudnia 2022 21:58
m_chaaa, ja mam nieszczęście posiadania wanny z hydromasażem (głupi pomysł rodziców 🙄😉 i z tych dysz cały czas się sączy woda. U mnie w mieście woda jest taka twarda, że można sobie przy prysznicu narobić siniaków. Po tym płynie kamień całkiem ładnie schodzi.
safie, u nas z tą woda jest tragedia, też bardzo twarda a ja na nieszczęście zrobiłam czarna łazienkę z czarnymi kranami, przy codziennym użytkowaniu jesy to uciążliwe a diczuscic to jest mega wyczynem. Dzięki przetestuję ten płyn 😊
keirashara, matko jakie to mięciutkie… zabuliłam jak za złoto, ale jest tak przyjemna w dotyku.. boje się trochę co po praniu będzie, bo muślin to taki luźniejszy splot. Oby było Ok.
m_chaaa, u mnie na mocny kamień zadziałało to Clinex W3 Forte Płyn do Czyszczenia FUG w Sprayu
tylko śmierdzi niesamowicie.
Spróbuj może płyn do naczyń mocno spienić, nałożyć na kamień i popsikać octem.

safie,
Słuchajcie kupiłam ten płyn na Shopee. Dzisiaj przyszedł. Jestem TAK BARDZO zadowolona efektem ze nie wiem co powiedzieć. Polecam strasznie. Strasznie, strasznie! Nie wiem dlaczego ale jak dla mnie to wogole nie śmierdzi. Ok nie jest to odświeżacz powietrza ale zapach mi nie przeszkadzał. A może wpadłam w taki zachwyt, ze nie dopuszczałam tego do siebie 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
30 grudnia 2022 11:48
Saklawia, cieszę się, że jesteś zadowolona 🙂 dla mnie ma drażniący zapach, ale ja też jestem dość wrażliwa na zapachy
Saklawia, tak przyszłościowo to może pomyśl o filtrze, który będzie zmiękczał wodę w całej instalacji. To jest koszt ok. 3k, ale milion razy mniej roboty ze sprzątaniem i nie kupujesz odkamieniaczy.
Oj myślałam ale po rozmowach z sąsiadami wyszło, ze mam za głęboka studnie i kilka innych niuansów. Musiała bym zrobić nowa a aktualnie wszystkie pieniądze odkładam na nowy dach. Wiec pokoleji. Zrobię jedno później drugie �
Do czyszczenia zakamienionych fug u mnie się sprawdza:
a) fosch winogronowy
b) własny januszowy eko specyfik- wlewam do dużego słoja do połowy octu i dorzucam zużyte skórki od cytryn. Jak się tam pokiszą ze 2-3 miesiące to to jest super mega odkamieniacz.
kotbury, chętnie e przetestuję tej frosch winigriniwy, mam malinowy i jest super do czarnych baterii 👌
Szukam wielkiej poduchy do podparcia pleców podczas czytania na łóżku. Takiej zamiast zagłówka, dość mocno wypełnionej, którą można sobie przenosić.
Czy możecie polecić coś prócz Visby? Czy któraś z Was ma taką poduchę z innego sklepu?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
12 stycznia 2023 19:00
nancy94, u rodziców mam wielką poduszkę wypełnioną pierzem, za w mieszkaniu, które wynajmuję, zrobiłam poduszkę do czytania/oglądania filmów na łóżku ze złożonej kołdry upchniętej w poszewkę na poduszkę. Można też załadować kołdrę w poszewki od kołderek dziecięcych.
nancy94, fasoki albo rogaliki dla babaek w ciąży niektórzy sobie chwalą.
kotbury,
To są poduszki cebuszki.
Czy ktoś może z czystym sumieniem polecić fajną ekipę do remontu nowego mieszkania, kafelkarza i stolarza w Warszawie? Jeśli tak to bardzo chętnie przygarnę kontakt na priv 😇
Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: spam
Fokusowa, znalazłaś ? Też szukam.
Przy okazji zdecydowanie odradzam baterie firmy TRES z ceramicznymi zaworami. Od kilku lat systematycznie wymieniam te ponoć niezniszczalne zawory. Jeden kosztuje koło 70 pln . Wymieniłam już 6.
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
22 maja 2023 20:56
Majowa, ja mam Tresa już 11 lat? I twardą wodę.
I nic się absolutnie nie dzieje ani z prysznicem, ani z bidettą. Serio.
🤔
Majowa, mam tylko namiary od znajomego na kogoś, ale poza tym to cisza w temacie niestety. Ja z remontem startuje dopiero we wrześniu 2024, więc mam jeszcze czas.
-Alvika-, Masz tą wersję z ceramicznymi zaworami ? Klasyczną ? Mi jeden prysznic przeciekał zaraz po montażu. To nie kwestia wody, bo inne baterie działają bez zarzutu np w kuchni gdzie oszczędzana z pewnością nie jest.
Fokusowa Ja szukam kogoś na wiosnę 2024 więc jakby co , to bądźmy w kontakcie.
Mi przecieka bateria FRanke. NIby tak super duper za niemało siana...

I notoryccznie spłuczka w kiblu cersanit. nie polecam.Już entą wumienialiśmy zaworek.

Post został usunięty przez moderatora
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: Spam
spam
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban permanentny
Komentarz moderatora: spam
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
09 lipca 2023 11:10
Czy słyszał ktoś może o OC najemcy, a konkretniej o pakiecie obejmujący zwierzęta (i potencjalne zniszczenia) i orientuje się jakie to są mniej więcej koszty?

Szukam informacji ile to może orientacyjnie kosztować ale gdzie nie spojrzę to są kalkulatory składek a ja nie mam jeszcze wszystkich danych żeby sobie wyliczyć
donkeyboy, ja mam OC najemcy i podpiętego do tego dodatkowo konia (OC posiadacza konia) i wyszło mnie jakoś 110 zł za rok.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się