ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

keirashara, nnw wykupisz on line na 1 weekend. Badania masz ważne. W razie w podeślij do SG z zapytaniem czy możesz na tym jechać, skoro PZJ pisze że tak. Jako SG bym Cię puściła, bo spełniasz warunki startu.
Perlica, - rozumiem i bardzo dzięki za info, bo przywykłam do innego trybu załatwiania tego 🙂 Gdzie trwało to zdecydowanie dłużej i było cięższe logistycznie.
_Gaga, - masz racje, spytać nie zaszkodzi, dzięki 🌷
keirashara, I badania są ważne 6 miesięcy, nie rok. Zmienili to jakiś czas temu (pomijając fakt tego zagrożenia epidemilogicznego)
xxagaxx, - obligatoryjnie 6 miesięcy? Kiedyś był taki myk, że to zależało od lekarza i wieku.
Hm, ja mam ważne rok.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
12 listopada 2022 19:17
xxagaxx, też mam ważne rok, a robiłam w sierpniu tego roku
xxagaxx, rok... chyba, że lekarz da na krócej.
xxagaxx, To już zależy od interpretacji ustawy🙂 więc zależy od lekarza.
U nas jedni dają na rok a inni na pół 😁
Tez tak myślałam, ale nasz Pomzj już tylko tak wpisuje w system. Ze na 6 miesięcy.
Nasz lekarz, który naprawdę jest bezproblemowy, powiedział właśnie ze nowe przepisy i są na 6 miesięcy. Jak jest inaczej to on wystawi na rok, bo jemu to obojętne

Możecie podlinkować ustawę? Szukam ale znajduje artykuły z 2019 mówiące ze ważne są na rok, więc nie wiem czy są aktualne.
xxagaxx, są. Ostatnie zmiany w tym zakresie były właśnie w 2019 roku. Badania osób powyżej 16 r.ż. ważne są rok, chyba że lekarz postanowi inaczej.
No to jestem w szoku, bo miałam zawsze badania na rok, od kiedy tylko można było a potem przyszło info że już tylko 6 miesięcy i to własnie z naszego wojewódzkiego związki jeździeckiego.
Ja się gubię, jak próbuję czytać przepisy, więc zapytam tu.
Czy do startów w zawodach rangi regionalnej, dokładnie w L klasie, muszę mieć brązową odznakę? Czy wystarczy wykupiona licencja i przejazd w konkursie licencyjnym?
infantil, Konkurs licencyjny jest potrzebny by jechać P, no i srebro.
Do L1 włącznie to nic nie jest potrzebne:

https://pzj.pl/wp-content/uploads/2020/08/Warunki_Uzyskania_Uprawnień_Sportowych.pdf
Link mi się nie wkleja:
AE3C9F38-C74D-4D4C-8F33-FFF78BF3D898.png AE3C9F38-C74D-4D4C-8F33-FFF78BF3D898.png
O, dziękuję! 🌸 To trochę szokłam, że mogę Lki bez brązu, myślałam, że moja kariera zakończy się na towarzyskich LL.
infantil, na wszelki wypadek sprawdź to jeszcze, bo ja też pamiętam, że musiałam mieć brąz, ale wg strony pzj to się zmieniło w 2019.
Dziś wystarczy licencja jeźdźca i konia. Odznaki nie są potrzebne do rozpoczęcia startów.
Bajerancko! 🙂 Bardzo dziękuję.
_Gaga, w sumie niezbyt to logiczne, bo po co potem do pojechania P i N potrzeba znowu brązu i srebra?
Perlica, nooo. I jeżdżę konno .0245627520171E+34;
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
27 listopada 2022 21:35
Trochę nie bardzo wiem gdzie do końca zapytac, ale ten watek chyba najbliższy. Ktoś wie jak wygląda sprawa zrobienia instruktora jazdy konnej pzj ? Ten pierwszy, pierwszy stopień ? Mam instruktora rekreacji ruchowej j.k. oraz 2 klasę sportową. Ktoś , coś ? Jeszcze dla osoby pracującej 26 h na dobe 😂
Jeszcze na początku roku były kursy doszkalające dla IRR, najlepiej napisz maila do OZJ i zapytaj czy są jeszcze organizowane
Czy nadal obowiązuje ten przepis? 🌷
„Orzeczenia lekarskie wydane w ramach wstępnych, okresowych i kontrolnych badań lekarskich, których ważność upłynęła po dniu 7 marca 2020 r., zachowują ważność, nie dłużej jednak niż do upływu 180 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii.”

Chyba nie ma już stanu epidemii, ale stan zagrożenia obowiązuje nadal? Badania wydane końcem października 2021. Nie wiem czy się gimnastykować i załatwiać, czy założyć, że przepis nadal obowiązuje?

Wrzucam link do pełnej treści:
https://pzj.pl/wp-content/uploads/2022/04/2022-03-28_Zawody-Wytyczne-COVID.pdf
Dopuszczono mnie do startu na podstawie tego przepisu. Więc można, ale sędzia zażądał książeczki z "przedepidemicznym" badaniem. Co łatwe nie było 🙂, bo ostatnio miałam ją w ręku kserując przy wykupywaniu licencji. Coraz więcej osób wykonuje badania (a gdy zaczniesz, to już trzeba regularnie) a niektórzy sędziowie, co smutne, nadal uważają przepisy za coś, co musi ustąpić powszechnemu widzimisię. Jeśli jesteś asertywna - masz prawo startować. Jeśli chcesz uniknąć nieprzyjemności - zrób badania. Jeszcze ktoś może wymyślić, że do towarzyskich trzeba mieć aktualne itp. Ew, możesz skontaktować się z sędzią głównym zawodów, jak on do tego podejdzie.
halo, nie wykupi się licencji bez ważnych badań, zatem nie sprawdza się badań jak ktoś ma licencję... macie jakiś nadgorliwych sędziów w okręgu...
W przepisach nie ma też czegoś takiego, jak "powszechne widzimisię". Przepis to przepis i się z nim nie dyskutuje, a w tym przypadku nie ma miejsca na różne interpretacje... można startować na starych badaniach i tyle.
Wiesz, sędziowie byli ZO 🙂 Reszty nie napiszę, bo nadal mnie to "irytuje".
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
23 grudnia 2022 21:16
Trochę nie bardzo wiem gdzie do końca zapytac, ale ten watek chyba najbliższy. Ktoś wie jak wygląda sprawa zrobienia instruktora jazdy konnej pzj ? Ten pierwszy, pierwszy stopień ? Mam instruktora rekreacji ruchowej j.k. oraz 2 klasę sportową. Ktoś , coś ? Jeszcze dla osoby pracującej 26 h na dobe 😂
domiwa, Mi się udało ostatnim rzutem zdać egzamin eksternistycznie, na Instruktora Szkolenia Podstawowego PZJ, ale potem, z winy organizatora, bujałam się 1,5 roku, żeby przyznano mi te uprawnienia.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
26 grudnia 2022 21:27
No właśnie ciężko cokolwiek mi znaleźć w necie. Teraz to chyba się nazywa instruktor jazdy konnej pzj
Gdzie robicie badania sportowe na Mazowszu? Tak, żeby było 5 minut i po sprawie, bo u Mikołajuka na Szymanowskiego czeka się po 2 godziny...
Hej, przychodzę z pytaniem. Widzę, że PZJ wznowiło obowiązek autoryzacji paszportu co 4 lata. Czy w przypadku jeśli koń ma docelowo startować w ZT/ZR z wykupiona licencja regionalna potrzebna jest autoryzacja PZJ? Czyt. Wydanie kolejnych 200 zł?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się