Pralka i inne AGD - uwagi i rady.

efeemeryda   no fate but what we make.
08 grudnia 2022 08:21
Perlica, kurde jeszcze cena taka podejrzanie przyjemna 😀 kusisz
Nie polecam suszarek do ubrań Candy. Po 3 latach, naprawdę nie jakiegoś szalonego używania bo max. 2 razy w tyg pękł bęben. Część ubrań na śmietnik... będę pisała do producenta Ale wątpię ze coś ugram po 3 latach....
received_1498138770695238.jpeg received_1498138770695238.jpeg
efeemeryda, dodatkowo w tym filmiku było powiedziane, że na wiosnę pojawią się jakieś nowości, więc może warto zaczekać 2-3 miesiące.
W sumie zobaczę jak mi się finansowo zakończy rok i może kupię go po świętach, bo na teraz jak chlapa to mi idealnie będzie działać na zadeptaną podłogę łapami.

Widzę,też na stronie producenta można dokupić łatwo akcesoria.
Ogólnie to czytałam ostatnie dni różne opinie i ludzie to są poj....i , serio. Ktoś wstawia 3 gwiazdki, bo nie można nim wjechać pod meble. No logiczne, że nie można, jak chcesz wjeżdżać pod meble to kup tefala czy jakiś co się bardziej gnie. Albo ze nie można nim odkurzyć kanapy... No nie można, bo nie ma odczepianego małego odkurzacza.
Drodzy użytkownicy odkurzaczy automatycznych 😉
Czy ktoś ma taki ze szczotkami (nie silikonowymi wałkami) przy więcej niż 1 zwierzęciu z sierścią? Jak się sprawuje?
Czy warto brać taki ze stacją wysysającą 'urobek'?
Czy mopowanie się sprawdza?
Mocno mnie zastanawia jak się sprawdzi u mnie. Mieszkanie małe, ale często jest trochę porozrzucanych rzeczy po podłodze - jakieś kocie zabawki, coś zrzuconego przez koty, dywanik w łazience, jakieś kocie miski, nawiżacze powietrza...
Przyjmę wszelkie rady i polecenia 😉
magda, mam jednego zwierzaka, za to gubi futra za 3 🙃 przy szczotkach zwierzęca sierść nie stanowi problemu. Gorzej z ludzką 😉 ja niestety mocno łysieję i te moje włosy wkręcają się masakrycznie, no ale myślę że przy silikonowej wcale by się tego nie uniknęło całkowicie.
Jak masz małe mieszkanie to dla mnie ta stacja samoczyszcząca to zbędny wydatek. Słyszałam od znajomych, którzy mają takiego psa jak ja, że co, po co w ogóle kupiłam taki bez stacji. No nie wiem, stację też trzeba czyścić, a ja przynajmniej opróżniając zbiorniczek przy okazji ogarniam te swoje włosy ze szczotek i od razu zabieram mopa do mycia. To nie jest dla mnie jakiś niebotyczny wysiłek, żeby ten zbiorniczek opróżnić po każdym odkurzaniu, zwłaszcza że go też trzeba czasem umyć, nie chciałoby mi się jeszcze czyścić stacji. Raz mi się zdarzyło, że się przepełnił w trakcie i wołał o opróżnienie, na mieszkaniu 60m i naprawdę był syf wtedy 😂 chociaż wiadomo, różne są pojemności, na to też warto patrzeć.
Mopowanie to przetarcie na mokro, nie domyje Ci plam raczej (chociaż ja teraz w nowym mieszkaniu mam mega gładkie i śliskie panele, ustawiam zawsze manualnie na maksymalną ilość dozowanej wody i całkiem nieźle zmywa). Na szmatkę leję płyn do mycia podłóg (do zbiorniczka nie można wg instrukcji, potem może być problem w razie awarii).
Aha, niektóre z tego co wiem mają dzielony zbiornik, znaczy w jednym miejscu masz zbiornik na brud i na wodę. To bez sensu moim zdaniem, ale chyba już takich nie robią.
Jak nie mam czasu to puszczam tak po prostu, ale zazwyczaj jednak zbieram wszystko z podłogi w miarę możliwości, no im większą powierzchnię będzie mógł objechać tym więcej zbierze, i nie będzie sytuacji że coś "przedmucha" w miejsce, gdzie obok coś stoi i nie będzie mógł wjechać. Zabawki o ile nie zostaną wciągnięte, to raczej sobie przepcha 😅 mój akurat ma wykrywanie dywanów i jak wjeżdża na dywan to sobie zwiększa moc ssania, dobrze sobie radzi z tym.
Mam Roborock S5 Max 🙂
Dla mnie zwierzęcą sierść spoko, długie kłaki wiadomo, zawijają się, ale jedzie dalej. Jednak jak dla mnie on musi mieć pusto na podłodze, żeby sprawnie ogarniać temat. Wszelkie kable odpadają, a drobne przedmioty, każdy mebel, krzesło wydłuża czas. Jak słyszę jak wjeżdża mi w kocie miski jak zapomnę podnieść to mnie trzęsie. 😂 Mopowanie - szkoda czasu wg mnie, ściema. Ale ogólnie do odkurzania złoto, mojego roborocka tyram 3 rok w wiejskich warunkach.😎
Dzięki. Zdaję sobie sprawę że to mopowanie to takie bez szału. Póki co mam na celowniku Roborock Q7 Max, czyli jednak z gumowym wałkiem, natomiast ma dużą moc ssącą i dobre recenzje.
efeemeryda, zobacz co ja mam 😁
20221222_122450.jpg 20221222_122450.jpg
efeemeryda   no fate but what we make.
22 grudnia 2022 13:09
Perlica, o kurczaczki !!! To nic tylko czekam na relacje z użytkowania 😀
efeemeryda, relację zdam już, bo generalnie jestem w szoku i się podjarałam serio na poważnie.
Zaznaczę,że nie jestem jakaś doświadczona w tego typu urządzenia, więc może moja ocena nie jest obiektywna.
Kupiłam go dziś, bo czytałam i czytałam, w zasadzie wg opinii wydawało się że to jest to czego szukałam czyli że nie zastapi mopa, ale że na pomiędzy się nada.
No i cały dół tym odkurzyłam i umyłam, więc jakieś 70-80 m2 i sie wyczerpał akurat, a właśnie o to mi chodziło by na raz umył i odkurzył dół. Myłam zabrudzenia zaschnięte i on je domywa, świeże to wiadomo. Jednak kurczaki tak skubaniec wciąga psie włosy, że szok, szczególnie super na mokro, bo długie włoy psa się zbierają w kuleczki i nawet łatwo to zabrać ręką. Nie sądziłam,że urządzenie takie akumulatorowe może mieć taki uciąg jak normalny odkurzacz, a ma. Myje spoko bardzo, tak samo jak mopem.Nie zostawia mi żadnych smug, trzeba się tylko nauczyć używania przycisku na wodę, żeby nie za dużo jej było bo wtedy dłużej schło, no ale się bawiłam i sprawdzałam.
Z minusów: jest ciężki, ale było mi to wiadome, więc mnie nie dziwi.
Minus prawdziwy to taki że po trzeba rozkręcić i umyć, nie ma z tym dużo pracy, no ale trzeba to zrobić. Na wałek się nawinęły włosy psa i musiałam je porozcinać,żeby oczyścić, ale przyznam że program samoczyszczenia za krótko robiłam, więc może zeszły by włosy wszystkie? za 2 dni zrobię sobie prawidłowo i zobaczymy.
Jednak prawdziwe WOW na głos mówiłam jak poprzesuwałam kalosze ( podeszy z błotem , śniegiem itp) i tam przjechałam Bisselkiem, no to jak na reklamie, jedno pociągnięcie i podłoga była czyściutka.
Nie robiły mi się żadne zacieki, ale robiłam wszystko wg instrukcji. Ponoć nie można uzyć płyniu nie oryginalnego, bo wtedy się pieni i nie działa jak powinien.
Ja póki co bardzo polecam i jest to kurde top produkt. Do tego dziecinnie prosty w obsłudze, rozkręcaniu i składaniu.
Stacja dokująca o jakiej marzyłam.

Tak wygląda konserwacja po:


efeemeryda   no fate but what we make.
23 grudnia 2022 11:51
Perlica, dzięki za obszerna odpowiedz 🙂 a powiedz to mycie po użyciu nie jest upierdliwe ? I kiedy się nadaje do ponownego użycia ? Musi wszystko wyschnąć ?
efeemeryda, nie umiem odpowiedzieć czy to jest upierdliwe czy nie, bo to jednak każdy musi sobie sam na to odpowiedzieć.
Planuję używać tak co 2-3 dni, nie częściej, więc mi to nie przeszkadza.
Wg instrukcji powinno wyschnąć 24h, no ale można dokupić sobie drugi wałek jak potrzeba i wtedy nie trzeba czekać jak wyschnie. Nie sądzę by cokolwiek mu się stało jakby używać mokrego, bo jak używasz z funkcją wody to przecież i tak to wszystko jest mokre. Tu bardziej chodzi o to by nie trzymać mokrego w zamknięciu żeby filtr nie śmierdział itp.
efeemeryda, wczoraj użyłam drugi raz i nadal jest szał. Jednak zapomniałam umyć i wysuszyć, więc zrobiłam to dziś. Program samoczyszczenia wałka sobie włączyłam na 30 sekund i był totalnie czyściutki.
Łatwa obsługa, intuicyjne urządzenie.
efeemeryda   no fate but what we make.
28 grudnia 2022 11:00
Perlica, kusisz mnie coraz bardziej 😀
Ja teraz czekam jak się zepsuje mój bosch na kablu , bo kurde super odkurzacz , a szczotka do sierści zepsuła się już 3 raz, mimo że mam nową, w ramach gwarancji…także nie polecam, choć nie powiem, jak działała odkurzał jak szalony wszystko za pierwszym pociagnięciem, nie to co gów….y Dyson.
efeemeryda, fajna zabaweczka, naprawdę.
Ale może poczekaj, jak go poużywam chociaż z miesiąc, bo potem będzie na mnie.
efeemeryda   no fate but what we make.
28 grudnia 2022 15:19
Perlica, ok, dzięki 🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
24 stycznia 2023 09:37
Przychodzę z prośbą o pomoc, bo akurat w temacie okapów jestem totalnie zielona, a muszę w końcu kupić taki sprzęt 😉

Mam taką dość specyficzną sytuację w kuchni ("profesjonalnie" rozrysowałam to na załączonym obrazku 😉 ). Krótko mówiąc, płyta indukcyjna nie jest bezpośrednio nad kratkami wentylacyjnymi w kuchni. Tym samym by zamontować okap rura idąca od urządzenia do kratek powinna być złamana/zagięta tak by to wszystko podłączyć. Pytanie czy da się w ogóle coś takiego zrobić? Przyznam, że jeszcze z żadną osobą, która ogarnia tego typu tematy nie rozmawiałam, tak więc wybaczcie, jeśli moje pytanie będzie ciut idiotyczne.

Durga sprawa, równie ważna. W jaki w ogóle sprzęt celować? Macie sprawdzone marki, a może nawet modele, które będą pasować?

Wiem, że im większe pomieszczenie tym większa moc urządzenia. I znowu tu pojawia się specyfika mojej kuchni - sama w sobie nie jest zbyt duża, ale przez to, że część ściany, która oddziela ją od salonu jest ażurowa + nie mamy w niej drzwi, zatem raczej muszę traktować ją jako otwartą na ten już duży i wysoki salon. Nie mówiąc już o tym, że wszystkie zapachy z kuchni idą w górę do... sypialni, która teoretycznie jest osobnym pomieszczeniem, ale jednocześnie jest otwartą antresolą 😉 Specyficzne to moje mieszkanie, dość trudno dokładnie opisać jego rozkład.

Tak czy inaczej będę bardzo wdzięczna za wszystkie wskazówki, podpowiedzi i pomysły 🙂

kuchnia.png kuchnia.png
Moon   #kulistyzajebisty
24 stycznia 2023 14:12
Perlica, almost miesiąc i jak wrażenia? :P
Chodzi za mną wymiana workowego zwykłego odkurzacza sprzed króla ćwieczka 😅 ale totalnie nie wiem co wybrać - mam szalone 45m mieszkanie, raptem jeden niewielki dywan, reszta to panele. Plus kłaczący się piesek i mój kłaki 🤣 Czytałam trochę opinii w necie, ale raczej nie ufam im w 100% :P
Moon, ale ten odkurzacz nie zastąpi ci zwykłego odkurzacza, choć ludzie tak wg opinii używają.
Ja muszę mieć taki normalny do zakamarków też, ten nie dojeżdża idealnie wszędzie bo nie ma ssawki szczelinowej.
Używam go raz w tygodniu między weekendami żeby oblecieć , bo szczeniak mi łazi dużo na ogród , wchodzi i wychodzi to wnosi syf.Potem starszy chce iść za nim i tak mój mąż, kóry się na nich nabiera ma etat oddżwiernego, bo jak psy pójdą to koty też chcą 🤣i tak chodzą non stop wszyscy jak mój mąż jest na dole😝

Jak miałam maleńkie mieszkanko to miałam jeden mały workowy ( tu polecam Tefal cyklonowy) i jeden pionowy eleoctrolux .
Moon   #kulistyzajebisty
24 stycznia 2023 19:03
Perlica, No właśnie ja do zakamarków chciałabym dojechać jakkolwiek 🙈 i załatwić to jednym odkurzaczem, najchętniej 😝
efeemeryda   no fate but what we make.
16 maja 2023 21:51
Jeśli pamiętacie moje rozterki odkurzaczowo- mopowe to melduje, że w końcu kupiliśmy karchera fc7, wygrał z bisselem tym ze dojedzie idealnie do brzegów ścian wałkami bo wystają lekko poza obudowę.
Podłoga schnie moment jak po mopie parowym, lekkie kocie klaki i inne drobinki wciąga bez problemu i wrzuca do pojemnika z brudna wodą, na razie się jaram 😀
Ja miałam dwa mopy parowe karschera... i nie polecam.
Oba się spierdzieliły w tempie ekspresowym i oczywiście w serwisie "tego sie nie opłaca naprawiać".
Gówno i tyle 🙁
efeemeryda   no fate but what we make.
24 maja 2023 21:02
kotbury, a niech pochodzi tylko co gwarancja to i tak będę zadowolona 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
03 czerwca 2023 15:33
Czy są porządne roboty sprzątające bez kamery i rejestracji dźwięku? Bo bez lokalizacji to to raczej nie działa?
Robię rozeznanie, bo wkurza mnie tempo pojawiania się kurzu na podłodze.
Dementek, hmm, ale co masz na myśli? Ja mam akurat roborock s5max, ale chyba większość, poza jakimiś najnowszymi modelami, bazuje na laserze, a nie kamerce 🤔 nie wiem też jak miałby rejestrować dźwięk. Lokalizatora w sensie łączenia się z nadajnikami też nie ma, łączy się po wifi
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
08 czerwca 2023 17:50
maiiaF, mi w sklepie sprzedawca pokazywał robota i chwalił, że dzięki kamerce można mieć podgląd na to, co robi dziecko w pokoju obok lub zwierzak, gdy jestem poza domem. I wiele sprzętów reaguje na komendy głosowe więc jakiś rejestrator jest. No i na jakiejś podstawie tworzy mapę mieszkania.
Od kilku miesięcy mieszkam na pudłach więc sprzątam normalnie. A jak mamie wspomniałam o robocie, to zaczęła komentować, że wymyślam, bo mogę sama posprzątać 😉
Dementek, no te najnowsze mają kamerki, ale to nie jest standard 😉 mapę rysują na podstawie laseru (dlatego np. głupieją jak się pierwszy raz puści do pomieszczenia z dużymi lustrami, te z kamerką szybciej się orientują, że to lustro 😂😉. To wyłącznie kwestia modelu, zdecydowanie jest wybór wśród takich bez kamery i bez mikrofonu. Tylko i tak do większości obecnie dostępnych potrzebujesz apki w telefonie do sterowania, a w smartfonach są i kamerki, i mikrofony, i GPS, więc no faktycznie ciężko 🙃
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
24 czerwca 2023 21:22
efeemeryda i jak twoj fc7? jestes zadowolona? daj znac jak sie sprawuje 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
24 czerwca 2023 22:20
Gienia-Pigwa, wciąż niezmiennie zadowolona. Fajnie czyści, dojeżdża do brzegów, mimo braku siły ssącej wciaga kudły i inne paprochy 🙂 myje nim 100 metrów mieszkania 1,5 x na jednym ładowaniu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się