Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
31 grudnia 2022 01:32
Perlica, to chyba metoda OMO - mnie się nie chce tak bawić. Myję tylko skalp i odżywkę nakładam do ucha. Nie zawsze, ale staram się odżywkę wyczesywać we włosy.
Perlica, - nigdy nie myje całych, tylko skalp. Robię tak od gówniarza 😉 Odżywkę daję jednak tylko na koniec, za to raz na dwa/trzy tygodnie robię maskę+olej przed myciem i trzymam to zawinięte na włosach z pół godziny.
Używałam wcierki z Twojego linka i mocno przetłuszczały mi się po niej włosy, ale ja myję raz na dwa/trzy dni, więc to też inaczej niż jak ktoś myje codziennie.
Onlybio ogólnie używam i lubię 🙂 Odżywki, maskę, olej i peeling mam od nich. Czasem odżywkę zamienię na Anwen (zależy co jest w promce, cebula is strong), a szampon uwielbiam Tołpy. Włosy mam niskoporowate. Do średnich to trochę P w zimie może się przydać.
safie, dokladnie tak się nazywa.
Mnie też się nie chce.
Dawanie odżywki 2 razy wydaje mi się że może obciążać włosy zbytnio.
keirashara, Ja też nie myję codziennie. W takim razie będę robić tak,że nałożę przed myciem , bo myję zazwyczaj głowę wieczorem.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
31 grudnia 2022 11:13
Zależy kto co komu pasuje, mi np octowa barwa robi pięknie lśniące, gladkie wlosy, a laska na wlosingu mi napisała, że jej puszy :P

Z kosmetyków zaczęłam kupować Hairy Tale Cosmetics. Drogie, ale cudne. Peeling squeaky clean jest tak przyjemny, że czekam cały tydzień na użycie go. 🙂
Dobra,żeby mieć ładne włosy to trzeba porzucić konie.
Pielęgnacja PEH owszem , daje efekty , ale wyjazd do stajni i pyk, efekt zerowy.
Założenie kasku czyli obniżenie kitka sprawia,że włosy mi się kołtunią od spodu na wysokości szyji i nic tego nie zmienia😭😭😭
Co ja źle robię? Co robicie z włosami na jazdę ?
Ja plotę warkocza dobieranego.
tereska, robilam warkocz normalny i się też od spodu włosy kołtunią od kołnierza kamizelki. Pewnie za mało ciasno plotłam.
Dobieranego nie umiem, może by to coś dało bo to ściśnięte są włosy bardziej niż zwykłym?
Perlica, serum silikonowe tylko Cię uratuje. Polecam z Resibo. Na końcówki + głową w dół od karku na włosy, tam gdzie właśnie się plączą najbardziej.
Perlica, - w kitkę, warkocza, bez różnicy. PEH potrzebuje czasu. Moje się już nie kołtubią 😅
Fokusowa, W sumie mam olejek na końcówki to mogę go użyć przecież i na te włosy przy karku od spodu?
A czy nie jest to wina kasku,że sie rusza jednak troche na głowie bo wkładka się ubiła już ?
Perlica, - może być wina kasku, może źle włożonej wkładki?
keirashara, źle włożona nie jest, jest fabrycznie włożona przez Owena że tak powiem.
Perlica, mi się kołttunią od krawędzi ubrań właśnie. Odkąd używam serum to lżej się to robi, bo ograniczyć wcale to się nie da. Tak, olejek też będzie dobry.
Fokusowa, dobra , zrobię tak i zobaczymy.
keirashara, Bym rzekła,że włosy mam jak tap model, zanim pojadę do stajni 🤣
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
09 stycznia 2023 10:28
Perlica, Ja przeciągam kitek przez otwór nad regulacją w kasku i nic się nie kołtuni, bo włosy wysoko nad kołnierzem są. Do tego to stabilizuje nieco kask dodatkowo i dzięki temu też mniej się te włosy uszkadzają takim tarciem. No tylko trzeba mieć kask z regulacją.
zembria, nie mam takiego kasku.
Wydaje mi się , że takie kaski jednak dużo słabiej wypadają w crash testach.
Ale fakt, wtedy kitka jest wysoko i nie ma opcji się kołtunić.
No, ale wolę cały łeb mieć, niż ładne włosy 🤣 tymbardziej że poprzedni czyli GPA słabo skończył po wywrotce.
Perlica, wejdź sobie na stronę "zrob sobie krem". tam jest tona wiedzy i substratów do zrobienia własnych masek, balsamów,odzywek i protektorów do włosów.
Być może po prostu potrzebujesz sobie zrobić jakiś konkretny, maloskładnikowy specyfik tylko na ten spód włosów.
kotbury, dziękuję, ale nie bawią mnie takie akcje.
Sztab ludzi tworzy produkty, nie mam wiedzy ani nie chcę jej mieć , aż tyle.

Dziewczyny problem rozwiązał się , teraz nie wiem czy od zmiany gumki na luźną grubą materiałową , bo ta jest dużo niżej czy od olejka do końcówek, bo zrobilam obie rzeczy na raz 🤔
Czy ktoś wie co się stanie jak nałożę czystą hennę na włosy po hendigo?
Dziewczyny ponieważ od mojej ostatniej katastrofy minęło już trochę, nasuwa się pytanie,, co by tu jeszcze śpię***?
Marzą mi się tzw. oil slick hair. Jak wyszukać salon, który mi takie włosy zrobi? Czy taka zmiana bardzo zniszczy mi włosy?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
02 marca 2023 22:28
shewolf, w sensie takie kolorowe? najlepiej po social mediach poszukać kto się w takie rzeczy bawi. ewentualnie zapytać na jakichś grupach na FB. Tak z marszu to nie wiem czy się fryzjer podejmie.

A zniszczyć zniszczy tak samo jak rozjaśnianie, to nic więcej niż pasemka + rozplanowane odpowiednio na głowie tonowanie w różnych kolorach. Sztuką jest takowe rozłożyć po głowie aby uzyskać efekt. No i pewnie też zależy ile włosów chcesz mieć kolorowych, im więcej zostawisz naturalnych tym mniej zniszczeń
Takie kolorowe. Jaki kryzys wieku średniego się chyba zbliża😃
madmaddie   Życie to jednak strata jest
03 marca 2023 07:08
shewolf, obczaj sobie elumen i salony z nim w Twojej okolicy
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
11 kwietnia 2023 21:41
Planuje kupić wcierke na porost włosów i peeling
Czy polecacie z Radicala? Czy anwen albo onlybio?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 kwietnia 2023 22:45
Pati2012, ja peelingu z radicala nie byłam w stanie używać. Jest koszmarny w rozprowadzeniu i nie robi nic. Super się mi sprawdził Hairy Tale Cosmetics, a teraz używam też po prostu kwasu glikolowego.
Wcierka polecane: banfi (pachnie rosolem), nowa kosmetyka (pachnie miętą), only bio (pachnie maliną), sattva (nie wiem jak pachnie). Anwen sporo ludzi chwali, ale też jest sporo opinii, że zaszkodziła, więc ja wybrałam bezpieczniejsze opcje.
Pati2012, - onlybio jak dla mnie wygrywa 🙂 Anwen też czasem biorę, ale wolę onlybio. Radical to u mnie był niewypał, ale dopiero po kilku użyciach się skojarzyłam, że on ma olejek arganowy, na który źle reaguję w kosmetykach. Za to koleżanka bardzo zachwalała (i dlatego kupiłam nie czytając składu 🤦 ).
Banfi daje rade 🙂
Miałam OnlyBio - zużyłam dwie buteleczki bez widocznego efektu, więc nie polecam 😉
Ja jestem zadowolona z radicala, fajnie oczyszcza skórę głowy. Dosyć trudno go nałożyć ale ja robię drobne pasemka w kilku miejscach i rozsmarowuje. Nie ma zapachu i szybko się spłukuje.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
13 kwietnia 2023 11:18
Dzięki 😀 przejadę się do Rossmana i pomyślę co wybrać
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się